زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدام را ترجیح میدهید.ارشد مفتی یا کار دولتی

نظرسنجی: کار دولتی یا ارشد؟
ارشد
کار دولتی
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
اگر همین الان به شما بگویند که یک کار دولتی با حقوق مثلا ماهی ۸۰۰ تومن به شما میدن یا اینکه دوست دارین تو یک دانشگاه مثلا تهران ارشد بخونی (بدون کنکور) کدوم رو انتخاب میکنی؟لطفا دلیلا رو هم بگویید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ب.ظ
RE: کدام را ترجیح میدهید.ارشد مفتی یا کار دولتی
با سلام .
فکر کنم جواب سوال شما خود شما هستید . این که هدف و علاقتون چیه و کلا چیکار قراره انجام بدین .

به قول بیل گیتس :

[تصویر:  114054_1_1379090821.png]

البته این رو هم میشه گفت که با شرایط موجود درصد زیادی همان گزینه کار دولتی را انتخاب میکنند و در کنار آن هم درس را ادامه میدهند
نگفته پیداست که این درس کجا و آن درس کجا ؟!!

برای تکامل خود زندگی کنید نه برای آنچه دیگران خواهند گفت.[تصویر:  book.gif]
There are no limitations in what you can do EXCEPT the limitations of your own mind
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , Parva , Pakzad , Sunshine Off , Mahbanoo313
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۲ ب.ظ
نمیدونم شما نظرتون درباره کار دولتی چیه...اما اگه واقعا به ۲۵ تا ۳۰ سال کارمند بودن و یه حقوق متوسط گرفتن و زندگی کارمندی قانعید باید بگم خیلی کارتون درسته...زحمتش ۱ ماه درس خوندن قبل از آزمون استخدامیه...بعدش هم یه خورده تحقیق کردن درباره سوالات مصاحبه های فنی و عقیدتیه...کلا استخدام در شرکت های دولتی بر عکس اون چیزی که همه فکر میکنن خیلی آسونه...ما که خیلی از دوستانمون استخدام شدن و پارتی هم نداشتند...اما واقعا من یکی این جور زندگی کردن رو دوست ندارم..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali , web132 , mammad_asir , mohsen_4050 , sohrablou , narges_r
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۶ ب.ظ
من با اینکه از نظر مالی اصلا وضع خوبی ندارم اما کار دولتی رو اصلا بهش علاقه ندارم!!
باز هم صبر میکنم ...!!! پس ارشد غیر مفتی رو انتخاب میکنم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , sohrablou
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط diligent.)
من کار دولتی رو انتخاب میکنم. ولی در کنارش سعی می کنم خوب درس بخونم تا دانشگاهی که می خوام رو قبول شم .

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ، توسط shervinrs.)
ارشد مفتی ... کار دولتی ...
چه خبره واقعا. من واقعا نمی فهمم، اگر الان تو دهه سوم زندگی اینقدر از تلاش زده شدید، ۲۰ سال دیگه می خواین چه کار کنین؟ با زن و بچه و مشکلات اون زمان. اونم تو یه کاری مثل کامپیوتر که به نظرم بیشترین افت رو بین تمام رشته ها میکنه و اگر دائم خودتون رو آپدیت نکنین کلا جا می مونین. حالا گیرم کار دولتی نون و آبدار هم پیدا شد، آیا واقعا فکر می کنین که روال به همین صورت تا ۲۰ سال دیگه باقی می مونه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ ب.ظ
مطمنا وبی تردید فقط ارشد ومقاطع بالاتر.
با اینکه الان شغل خصوصی دارم اما چون درحیطه برنامه نویسی وانجام پروژه های نرم افزاری هست شغلم را دوست دارم اما به محض اینکه ارشد قبول بشم فقط به دنبال علم وپیشرفتهای بالاتر میرم.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۱ ب.ظ
منظوره من از کار نوعی بود که در تخصص ما باشه چون من کارای دیگه ای میتونستم بگیرم ولی دوست دارم کارم در تخصص من باشه . درس خوندن بسیار عالی ولی وقتی سنت بشه مثلا بالای ۲۵ و بخوای ازدواج کنی حداقل باید کاری داشته باشی یانه؟ خوب اگه تو شهر بزرگ زندگی کنی شاید فرصت های خوبی داشته باشی برای کار ازاد حداقل برای اینکه چند سالی اونا راه بیفتی. ولی اگه جایی زندگی کنی که تو رو به خاطر دونستن مفهوم (textbox1+=str) یه برنامه نویس بدونن و تا چند ده کیلومتری اینجا شرکتی نباشه که حداقل واسه چند وقت مجانی هم اونجا کار کنی و تو این سن نخوای از باباجون پول تو جیبی بگیری و اگه فقط به رشته خودت علاقه داشته باشی مجبوری در کنار درس کار هم کنی.
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۵ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  یه جمله آخر هم بگم : دوستان درس خوندن حتی در دانشگاه دولتی مجانی نیست. چون وقت و موقعیتها بسرعت از دستتون میره. شما تو بهترین دانشگاه دولتی روزانه هم ارشد بخونید در واقع دارید فرصتهای دیگه را از دست میدید. حداقلش اینه که دو سال ماهیانه یه حقوق حداقای را دارید از دست میدید. اگه میخواهید دنبال کار برید اول کار پیدا کنید بعد بیاید درس بخونید.

البته این نکته رو بگم که طرف وقتی رفت سرکار دیگه توان رقابت کردن واسه دانشگاه دولتی روزانه درست و حسابی رو نداره چون وقتش سرکار از بین میره و البته شاید مجازی یا آزاد بره که با این اوصاف هرچی حقوق میگیره باید بریزه به حساب دانشگاه آزاد یا مجازی آخرشم یه مدرک درپیت دستشه.Big Grin
Fardad-A، در تاریخ ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

نه من این رو قبول ندارم. من دوستانی دارم که بعد از کارشناسی رفتند سر کار و بعد هم حین کار در دانشگاههای تهران و شریف درس خوندند. همین ترم قبل یکیشون دکتراشم در علوم کامپیوتر از دانشگاه تهران گرفت. ارشدش را هم تهران بود و بلافاصله بعد از کارشناسی رفت سر کار دولتی. باورتون میشه که کلا" هر ماه یکهفته مجبور بود بره ماموریت شهرستان.
اصولا" کار نشد نداره. فقط وقتی دیگران انجام میدن ما باورمون میشه که میشه. معمولا" دوست داریم راههایی که قبلا" تست شده را بریم. البته باید قبول کرد که سال اول ارشد فشار زیادی را باید تحمل کرد.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , elhameli , mammad_asir , Mänu
ارسال: #۱۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۱ ب.ظ
دلم میگه ارشد، عقلم میگه کار Confused
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir
ارسال: #۱۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۶ ب.ظ
بنظر من اول کار دولتی بعدش درس...معلوم نیس الان درس میخونی فردا پس فردا کار باشه یا نه...من از هر دانشجویی پرسیدم گفته درس رو میخونم که بتونم برم سر کار درست حسابی.....همه کار رو می پسندن....اگه پولداری بیخیال کار...ارشدتو بخون...البته نظر شخصی بنده هستشا...
ارسال: #۱۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط ali.)
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  یه جمله آخر هم بگم : دوستان درس خوندن حتی در دانشگاه دولتی مجانی نیست. چون وقت و موقعیتها بسرعت از دستتون میره. شما تو بهترین دانشگاه دولتی روزانه هم ارشد بخونید در واقع دارید فرصتهای دیگه را از دست میدید. حداقلش اینه که دو سال ماهیانه یه حقوق حداقای را دارید از دست میدید. اگه میخواهید دنبال کار برید اول کار پیدا کنید بعد بیاید درس بخونید.

البته این نکته رو بگم که طرف وقتی رفت سرکار دیگه توان رقابت کردن واسه دانشگاه دولتی روزانه درست و حسابی رو نداره چون وقتش سرکار از بین میره و البته شاید مجازی یا آزاد بره که با این اوصاف هرچی حقوق میگیره باید بریزه به حساب دانشگاه آزاد یا مجازی آخرشم یه مدرک درپیت دستشه.Big Grin

Fardad-A، در تاریخ امروز ۱۰:۳۳ عصر برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:
نه من این رو قبول ندارم. من دوستانی دارم که بعد از کارشناسی رفتند سر کار و بعد هم حین کار در دانشگاههای تهران و شریف درس خوندند. همین ترم قبل یکیشون دکتراشم در علوم کامپیوتر از دانشگاه تهران گرفت. ارشدش را هم تهران بود و بلافاصله بعد از کارشناسی رفت سر کار دولتی. باورتون میشه که کلا" هر ماه یکهفته مجبور بود بره ماموریت شهرستان.
اصولا" کار نشد نداره. فقط وقتی دیگران انجام میدن ما باورمون میشه که میشه. معمولا" دوست داریم راههایی که قبلا" تست شده را بریم. البته باید قبول کرد که سال اول ارشد فشار زیادی را باید تحمل کرد.

البته جناب مدیرکل استثنا همیشه وجود داره [شرایط محیط کار،رئیس با شعور و فهیم و...]، اما ۹۹% همون طوری هست که گفتم، کافیه یه نگاه به ظرفیت های مجازی و دانشگاه آزاد بندازید می بینید که سر به فلک گذاشته،
آحه یعنی چی امیرکبیر ۱۰۰ تا شبکه و ۱۰۰ تجارت مجازی برداشته ؟

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , mammad_asir
ارسال: #۱۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ ق.ظ
کار.!
ارسال: #۱۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ ب.ظ
[/quote]

آحه یعنی چی امیرکبیر ۱۰۰ تا شبکه و ۱۰۰ تجارت مجازی برداشته ؟
[/quote]

واقعا!!!!!!!!!!!!! همین افراد هم هستن که هم کار دارن هم درس!!
شکرت خدا
ارسال: #۱۵
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط مهندس الهام.)
من یک کار دولتی رو ترجیح می دهم. یک کاری که زیادم ارباب رجوع نداشته باشه چون حوصله سر کله زدن با مردم ندارم.Angry
دلیل اینکه می گم کار نیاز مالی نیست ، چون از این جهت خدا رو شکر مشکلی ندارم ، تنها مشکلم اینکه از ارشد می ترسم اونم نه از درساشو و امتحاناش فقط فقط از پایان نامش چون از هرکی شنیدم برام کردش یک غول.Sad

وگرنه منم ارشد دوست دارم و کلا بگم درس خوندن دوست دارم ، شایدم همین ترسم باعث شده امسال نتونم خوب درس بخونم، همش نگرانم نتوتم با این مقدار اطلاعاتی که از کد نویسی و ... دارم بتونم یک پروژه خوب تحویل بدم.Big Grin

Heart غربت آن نیست که ندانند کجایی و بگیرند سراغت
غربت آن است که بدانند کجایی و نگیرند سراغت Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , mammad_asir

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۰۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  امریه ارگان های دولتی it_man ۰ ۵۴۳ ۰۸ دى ۱۴۰۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: it_man
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۰۱ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۸۱ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۰۵ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۷۷ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۸۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  ثبت نام نمونه دولتی هفتم ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۷۷۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close