زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شیوه مطالعه برای آزمون های جامع؟؟!

ارسال:
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ ق.ظ
سلام بر برو بچ عزیز مانشتی
یه سوال داشتم:
شما اگر قرار بود توی یک کنکور آزمایشی جامع شرکت کنید و فقط ۲ هفته برای آماده شدن وقت داشتید چه جوری زمانتون رو برای خوندن درس‌ها تنظیم می کردید تا بتونید بهترین نتیجه‌ی ممکن رو کسب کنید؟؟
منظورم اینه که این ۲ هفته رو چه جوری بین درس‌ها تنظیم می کردید؟؟مرور می کردید؟؟تست می زدید؟؟هم مرور می کردید هم تست می زدید؟؟؟کدوم درس‌ها رو می خوندید؟؟کدوم رو بیشتر می خوندید؟کدوم رو کمتر می خوندید؟؟کدوم رو اصلا نمی خوندید؟؟اصلا درس می خوندید؟؟؟؟؟Tongue

توجه داشته باشید که امکان خوندن ،مرور یا زدن تست‌، کتاب و جزوات همه درس‌ها در این فاصله اصلا ممکن نیست و شما باید از هردرس یک یا چند فصل یا چند صفحه را انتخاب کنید....

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , fateme66
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط Masoud05.)
RE: شیوه مطالعه برای آزمون های جامع؟؟!
(۰۷ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۱۴ ق.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  سلام بر برو بچ عزیز مانشتی
یه سوال داشتم:
شما اگر قرار بود توی یک کنکور آزمایشی جامع شرکت کنید و فقط ۲ هفته برای آماده شدن وقت داشتید چه جوری زمانتون رو برای خوندن درس‌ها تنظیم می کردید تا بتونید بهترین نتیجه‌ی ممکن رو کسب کنید؟؟
منظورم اینه که این ۲ هفته رو چه جوری بین درس‌ها تنظیم می کردید؟؟مرور می کردید؟؟تست می زدید؟؟هم مرور می کردید هم تست می زدید؟؟؟کدوم درس‌ها رو می خوندید؟؟کدوم رو بیشتر می خوندید؟کدوم رو کمتر می خوندید؟؟کدوم رو اصلا نمی خوندید؟؟اصلا درس می خوندید؟؟؟؟؟Tongue

توجه داشته باشید که امکان خوندن ،مرور یا زدن تست‌، کتاب و جزوات همه درس‌ها در این فاصله اصلا ممکن نیست و شما باید از هردرس یک یا چند فصل یا چند صفحه را انتخاب کنید....

من باشم ۱۱ روز میخونم و در کنارش تا حدی تست‌ها رو بررسی میکنم و ۲ روز اخر هم تست میزنم (روز آخر هم که آزمونه)تا مطالب تو ذهنم مرور بشه . در ضمن به درس ساختمان و مدار منطقی بیشتر اهمیت میدادم چون تست های خوبی از این درسا میاد و تعدادشون هم بیشتره
کاری هم به زبان عمومی اصلاً نداشتم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , Sunshine Off , fateme66
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۴۵ ق.ظ
بیخیال بابا!!!!!!!!:دی

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , Sunshine Off
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۴ ق.ظ
من اگه بودم تو این زمان تو درسایی که بیشتر قویم و راحت‌تر تست میزنم بیشتر وقت میزاشتم
بقیه (دروس مشترک )تو اولویت دوم فصل هایی که به نظرم مهمترن رو مفهومی میخونم
و در آخر برای خالی نبودن عریضه به بقیه یه نگاهی سطحی میندازم که بدونم چی به چیه

آن سوی دلتنگیها همیشه خدایی هست که داشتنش جبران همه نداشتن هاست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ ب.ظ
یه سوال داشتم:

سلام
دوست خوبم پست اخرم رو در انجمن زیبای مانشت‌، به تاپیک شما اختصاص میدم
بهترین روش از نظر من:
شما هر روز یک کنکور از سال ۷۵ به بعد رو بصورت مجموعه ای حل کنید( شرایط مشابه کنکور) و بعد از ظهرش رو اختصاص بدید به نوشتن چکیده های خاص آن کنکور‌، و بصورت جدا برای هر درس. این کار رو ۱۴ روز ادامه بدید و در نهایت طی یک روز باقی مانده به کنکور آزمایشی می توانید از ان چکیده‌ها به نفع احسن استفاده کنید

موفق و موید باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۳ ب.ظ
یه سوال داشتم:

ممنون Maryam-X جان.سوال خیلی خوبیه.
من تو آزمون های غیر جامع هم دچار این وضع میشم.
دوستان نظرشون رو بگن استفاده کنیم.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۰ ب.ظ
چون برای آزمون جامع ما قبلش درسها رو خوندیم در این ۲ هفته با توجه به اینکه ۱۲ درس( ریاضی مهندسی و زبان هیچی) در ۶ روز هر کدام را با چشم مرور می کنم( کاری که برای ۵۰% اول پاسه کردم)
بقیه ۶ روز رو به تست های جامع اختصاص می دادم. هر تستی که غلط می زدم به منبع و جزوه اون قسمت مراجعه می کنم و دوباره مرور می کنم.
توی ۶ روز می شه سوالات ۳ سال رو بررسی کرد
البته این شرایط وقتی قابل اجراست که درسها رو کامل خونده باشی

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marzieh , fateme66
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ب.ظ
(۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  چون برای آزمون جامع ما قبلش درسها رو خوندیم در این ۲ هفته با توجه به اینکه ۱۲ درس( ریاضی مهندسی و زبان هیچی) در ۶ روز هر کدام را با چشم مرور می کنم( کاری که برای ۵۰% اول پاسه کردم)
بقیه ۶ روز رو به تست های جامع اختصاص می دادم. هر تستی که غلط می زدم به منبع و جزوه اون قسمت مراجعه می کنم و دوباره مرور می کنم.
اگه کامل درسا رو نخونده باشین چی کار می کنید؟؟؟

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۳ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  
(14 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  چون برای آزمون جامع ما قبلش درسها رو خوندیم در این ۲ هفته با توجه به اینکه ۱۲ درس( ریاضی مهندسی و زبان هیچی) در ۶ روز هر کدام را با چشم مرور می کنم( کاری که برای ۵۰% اول پاسه کردم)
اگه کامل درسا رو نخونده باشین چی کار می کنید؟؟؟

من برای ۵۰% اول آمار رو نرسیدم تموم کنم. اول اونو تموم کردم. البته چون فقط یک درس بود این کار رو انجام دادم.
وقتی تعداد درسهای باقیمانده زیاد بشه بهتره اولویت بندی کنید.
یعنی اگر از مشترک باقی مانده حتمام اون‌ها رو تموم کنید.
بعد سراغ تست‌ها برید. بقیه رو در کنار تست‌ها مطالعه کنید.
اگر بنا به استعداد خودتون ۵۰% به بالا احتمال می دید درسی رو نمی تونید کامل کنید تا جایی که خوندید تسلط رو به بالای ۸۰% برسونید. اگر وقت اوردید بعد ادامه رو مطالعه کنید.

من در ابتدا ریاضی مهندسی رو حذف نکرده بودم. دو فصل اول پارسه رو خونده بودم. ولی دیدم باید تمام تست‌ها رو کار کنم که مسلط بشم.از طرفی به تست های آمار هم نمی رسیدم. برای ۵۰% ریاضی مهندسی رو کنار گذاشتم و تست های آمار رو بیشتر روش وقت گذاشتم.
اگر در انتها وقت اوردم تست های دو فصل اول ریاضی مهندسی رو کامل می کنم و بقیه شو بی خیال می شم.

خدا را شکر برای ۵۰% اول پارسه رتبه م ۲ رقمی شد که برای خود من پیشرفت خوبی بود.

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marzieh , najme60

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۸۸ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۹,۸۶۸ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۲۹,۸۹۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۳۸۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۵۵۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۴۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close