زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امکان تغییر رشته برای شرکت در کنکور ارشد

ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
امکان تغییر رشته برای شرکت در کنکور ارشد
سلام .

من تا الان فک می کردم واسه ارشد توی هر رشته ای که دوس داشته باشم می تونم ادامه تحصیل بدم.
اما قسمت "شرایط گزینش دانشجو " توی لینک های پایین ظاهرا یه چیز دیگه می گه!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو رو خدا راهنماییم کنید

یعنی من که کارشناسی نرم افزار بودم نمی تونم ارشد الکترونیک یا مخابرات شرکت کنم؟؟؟؟Sad

عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد / هر که را در طلبت همت او قاصر نیست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ب.ظ
شرایط تغییر رشته در ارشد
تو رو خدا یکی راهنمایی کنه

اینو دیدم بدجور ریختم به همSad

کجا می تونم پیگیری کنم قضیه رو؟؟؟

ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ب.ظ
شرایط تغییر رشته در ارشد
تا اونجایی که من اطلاع دارم این طور نیست! مثلا اقای موج در همین جا رشته ای که برای ارشد امتحان دادن با کارشناسیشون کاملا متفاوته و نمونه های زیادی هست. فقط طبق اطلاعات من پیش نیاز می خورید. بهتره در این زمینه به دفترچه کنکوری که سازمان سنجش ارائه میده مراجعه کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: zhaleh , jparisa
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۱۰ ق.ظ
شرایط تغییر رشته در ارشد
فقط اگه با رشته کارشناسی تون خیلی متفاوت باشه قبل از شروع ارشد بهتون درسهای اصلی و اختصاصی اون رشته تا سقف ۲۴ واحد میدن که بگذرونید و حدود یکسال طول ارشدتون بیشتر میشه.
چه جالب اینو نمیدونستم! مرسی
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ق.ظ
شرایط تغییر رشته در ارشد
۲۴ واحد سقف هست بعضی از دانشگاه ها از ۹ واحد بیشتر نمی دهند و بعضی فرض را بر این می گذارند که چون توانسته اید قبول شود پس درسهایی که نداشتید را خودتان خوانده ایید و اصلا واحد جبرانی نمی دهند.
البته این مال دانشگاههای دولتی است. فکر می کنم دانشگاههای پولی، مثل آزاد سقف را بدهند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: zhaleh
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ب.ظ
RE: شرایط تغییر رشته در ارشد
(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ق.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  ۲۴ واحد سقف هست بعضی از دانشگاه ها از ۹ واحد بیشتر نمی دهند و بعضی فرض را بر این می گذارند که چون توانسته اید قبول شود پس درسهایی که نداشتید را خودتان خوانده ایید و اصلا واحد جبرانی نمی دهند.
البته این مال دانشگاههای دولتی است. فکر می کنم دانشگاههای پولی، مثل آزاد سقف را بدهند!
اتفاقا" خوب شد اینو گفتید.
دوستان عزیز مطابق بخشنامه وزارت علوم دروسی که باینصورت به دانشجوی ارشد از کارشناسی داده میشه هزینه اش مطابق شهریه شبانه از دانشجو اخذ میشه.همچنین اینکه دانشجو باید تمامی این دروس را بگذرونه و بعد دروس ارشد را بگیره یا میتونه همراه با هم باشه بانظر استاد راهنما یا مدیر گروه هست.
مدت پاس کردن این دروس بشرطیکه نیفتید جزء سنوات تحصیلی ارشد بحساب نمیاد.
دوستانی که عملا" این شرایط رو تجربه کردن بهتر میتونند توضیح بدن.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , zhaleh
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
شرایط تغییر رشته در ارشد
این که گفتید هزینه گرفته میشه فقط برای کسانیه که در ارشد تغییر رشته میدن دیگه درسته؟ چون حتی ممکنه با وجود یکسان بودن رشته ها در ارشد و کارشناسی باز هم پیش بخوریم که در صورت روزانه بودن هزینه ای دریافت نمی شه.

ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۲ ب.ظ
(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  این که گفتید هزینه گرفته میشه فقط برای کسانیه که در ارشد تغییر رشته میدن دیگه درسته؟ چون حتی ممکنه با وجود یکسان بودن رشته ها در ارشد و کارشناسی باز هم پیش بخوریم که در صورت روزانه بودن هزینه ای دریافت نیم شه.
از من هزینه ای برای پیشنیاز نگرفتند.
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  از من هزینه ای برای پیشنیاز نگرفتند.
شما رشته ارشد و کارشناسیتون با هم متفاوته؟ گرایش نه رشته؟ چون همون طور که در ارسالم گفتم از ما هم هزینه ای نگرفتند.

ارسال: #۱۰
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ب.ظ
(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  این که گفتید هزینه گرفته میشه فقط برای کسانیه که در ارشد تغییر رشته میدن دیگه درسته؟ چون حتی ممکنه با وجود یکسان بودن رشته ها در ارشد و کارشناسی باز هم پیش بخوریم که در صورت روزانه بودن هزینه ای دریافت نیم شه.
تا جایی که یادم هست کلا" در مورد دروسی است از کارشناسی که دانشجوی پذیرفته شده ارشد باید بگذرونه و در اونجا اسمی از تغییر رشته نیومده بود. ولی دوستی میگفت اگه دانشجو تا حالا اون درس را نگذرونده باشه و استاد راهنما به دانشجو بگه برو واحد را اخذ کن و نمره اش در کارنامه بیاد باید شهریه بدین ولی اگه بگه برو سر کلاس بشین و یا ثبت نام نکن(مثلا" خودش استاد اون درس هم هست) درس رو که رسما" بره تو کارنامه شهریه میخواد. او میگفت اگه دانشجویی احیانا" نمره درس مذکور تو کارنامه اش باشه در زمان گرفتن مدرک اگه شهریه نداده باشه ازش میگیرن.
بخشنامه و ایناش که هست ولی اینکه همه اجرا میکنند یا نه و یا میذارن موقع گرفتن مدرک پولش رو میگیرن را باید کسانیکه تجربه کردن بگن.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
ارسال: #۱۱
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(06 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  این که گفتید هزینه گرفته میشه فقط برای کسانیه که در ارشد تغییر رشته میدن دیگه درسته؟ چون حتی ممکنه با وجود یکسان بودن رشته ها در ارشد و کارشناسی باز هم پیش بخوریم که در صورت روزانه بودن هزینه ای دریافت نیم شه.
تا جایی که یادم هست کلا" در مورد دروسی است از کارشناسی که دانشجوی پذیرفته شده ارشد باید بگذرونه و در اونجا اسمی از تغییر رشته نیومده بود. ولی دوستی میگفت اگه دانشجو تا حالا اون درس را نگذرونده باشه و استاد راهنما به دانشجو بگه برو واحد را اخذ کن و نمره اش در کارنامه بیاد باید شهریه بدین ولی اگه بگه برو سر کلاس بشین و یا ثبت نام نکن(مثلا" خودش استاد اون درس هم هست) درس رو که رسما" بره تو کارنامه شهریه میخواد. او میگفت اگه دانشجویی احیانا" نمره درس مذکور تو کارنامه اش باشه در زمان گرفتن مدرک اگه شهریه نداده باشه ازش میگیرن.
بخشنامه و ایناش که هست ولی اینکه همه اجرا میکنند یا نه و یا میذارن موقع گرفتن مدرک پولش رو میگیرن را باید کسانیکه تجربه کردن بگن.
من با این که گرایش ارشد و کارشناسیم یکی بوده ولی طبق سر فصل دروس اینجا باید یه درس رو به عنوان پیش نیاز می گرفتم ولی هزینه ای پرداخت نکردم. نمره این درس در کارنامه میاد ولی در معدل حساب نمی شه و شرط پاس کردنش هم مثل دروس ارشد یعنی بالای ۱۲ هست.تا اونجایی که اطلاع دارم در این موارد هزینه ای گرفته نمی شه ولی تغییر رشته رو در جریان نیستم. البته به نظرم چون که بازم جزو دروس پیش نیاز هست نباید هزینه ای گرفته بشه ولی مطمئن نیستم.

در مورد سقف واحدهای پیش نیاز هم فکر کنم متفاوته مثلا واسه گرایش ما حداکثر ۱۲ واحد بود و در صورتی که ۸ یا بیشتر واحد جبرانی بخوریم حداکثر یه ترم می تونه به سالهای تحصیلمون اضافه بشه. البته این مساله در مورد برخی دانشگاه ها مساله سازه که مثلا باید دانشجوی ارشد ۲ ساله فارغ التحصیل بشه وگرنه تعداد ترم های تحصیلی رد برخی دانشگاه ها اونقدر مهم نیست.

ارسال: #۱۲
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط zhaleh.)
Video شرایط تغییر رشته در ارشد
سلام.
ممنون از راهنماییتون
اما پس اون لینکای که گذاشتم چی ؟؟؟!
اخه نوشته واسه ارشد الکترونیک ازبین بچه های کامپیوتر فقط گرایش سخت می تونه و واسه مخابرات نوری هم اصلا کارشناسی کامپیوتر نمی تونه شرکت کنه!
تازه همین مطلبی که در مورد مخابرات نوری نوشتن مصوب سال ۸۷ هست و نمی شه گفت قدیمیه...

(۰۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۲ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  تا اونجایی که من اطلاع دارم این طور نیست! مثلا اقای موج در همین جا رشته ای که برای ارشد امتحان دادن با کارشناسیشون کاملا متفاوته و نمونه های زیادی هست. فقط طبق اطلاعات من پیش نیاز می خورید. بهتره در این زمینه به دفترچه کنکوری که سازمان سنجش ارائه میده مراجعه کنید.
یعنی شما می گید اگه قرار بود مشکلی پیش بیاد واسه اقای موج توی همون مرحله تعیین رتبه باید پیش می یومد یعنی بعدا گیر نمی دن؟؟
دفترچه ثبت نام ارشد ۹۱ رو هم زیر و رو کردم فقط پایین صفحه ۴ش اینو دیدم :

کلیه فارق التحصیلان دوره های کارشناسی مورد تایید(بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی) می توانند در ازمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل در رشته های امتحانی گروه علوم انسانی،علوم پایه ،فنی و مهندسی،کشاورزی،هنر و دامپزشکی(بجز کد رشته های امتحانی که شرط عنوان مدرک تحصیلی مشخص،در ان ها اعمال و در جدول رشته های امتحانی درج گردیده )ثبت نام و شرکت نمایند.
تحصیل در دوره کارشناسی ارشد منوط به قبولی در ازمون ورودی و گذراندن دروس پیشنیاز به تشخیص گروه اموزشی مربوطه بوده و هزینه دروس پیشنیاز نیز توسط دانشجو پرداخت خواهد شد.

توی جدول رشته ها هم نگا کردم روی گرایشای برق و بیش تر رشته های دیگه شرطی اعمال نشده بود .

ارسال: #۱۳
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
شرایط تغییر رشته در ارشد
د رمورد سقف دروس جبرانی در این ادرس یه اطلاعیه دیدم که برای کارشناسی ناپیوسته سقف و ۲۴ زده بود ارشد رو نمی دونم

راستش تا اونجایی که ما میدونیمو دیدیم مشکلی نداره

می شه بگید کجا نوشته شما نمی تونید این رشته رو خونید؟ تعداد صفحات اطلاعیه زیاد بودن .

ارسال: #۱۴
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط zhaleh.)
شرایط تغییر رشته در ارشد
من کارشناسیم روزانه بودم و کلا از هزینه دروس خبر ندارم . هر درس حدودا چقدر پام می افته؟؟

واسه مخابرات نوری دومین صفحه شماره گذاری شده
واسه الکترونیک سومین صفحه شماره گذاری شده
قسمت "شرایط گزینش دانشجو"

ارسال: #۱۵
۰۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ ب.ظ
شرایط تغییر رشته در ارشد
اون مطالبی هم که در تایپیک اول لینک داده اید خیلی قدیمی هستند و اکثر موارد آن تغییر کرده است.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۷۳ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۰۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۷۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۷۵ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۱۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۵ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close