زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درباره کتاب Focus On Ielts انتشارات Pearson Longman

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط alirrrrrr.)
.....
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۹ ب.ظ
بله...درست متوجه شدید...یک درس در میون لیسنینگ داره که به فایل صوتی احتیاج داره...من میگم یه دفتر قابل بخش بندی شدن(مثل پاپکو) تهیه کن..اونرو به ۴ بخش تقسیم کن...اسم بخش ها رو :
۱/Writing
۲/Reading
۳/Listening
۴/Speaking
که همون ۴ مهارت آزمون آیلتس هستند بزار..
از درس اول شروع کن...ریدینگشو بخون...به هر لغتی(یا هر اصطلاحی) که رسیدی که معنیشو بلد نبودی اونرو توی قسمت مربوطش یادداشت کن..
مثلا اگه یونیت ۵ بوذی..داشتی ریدینگ میخوندی بنویس بالای صفحه...
Unit 5..Reading...Focus on IELTS page 74
معنی هر لغت رو از دیکشنری لانگمن در میاری...کنارش مینویس...چندی بار هم نحوه تلفظ این لغت رو گوش میدی..بعدا با هر لغت حداقل یک جمله هم بساز کنارش که بدونی چجوری ازش استفاده کنی توی رایتینگ و اسپیکینگ...
همینجور بخش های دیگه...برای شروع فعلا کافیه...هر Task توضیحات خاص خودشو داره که توی همین تاپیک ادامه میدیم...چون چندتا از دوستان هم ازم پرسیدند و میخوان این کتاب رو بخونن

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , sepid , farazin , ف.ش , Xilinx , Msccom , equilibrium , amironline , setareh soheil
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۸ ب.ظ
کتاب Grammer For IELTS ره هم بخر و شروع به خوندن کن...دیکشنری Longman Contemporary English حیاتی ترین جز یادگیری زبان...حتما دی وی دیشو بگیر و نصب کن روی سیستمت...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , ف.ش , Xilinx , setareh soheil
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۶ ب.ظ
یعنی همین روش کافیه یا کنارش کلاس هم لازمه؟شما خودت از این کتاب و روش نتیجه گرفتی؟
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۰ ب.ظ
من کلاس هم رفتم...اما کلاس رفتم که این چیزارو یاد بگیرم..یاد بگیرم که چه جوری باد بگیرم...متد های زیادی واسه یادگیری زبان انگلیسی هست..این روش کنکوری نیست...بعد از خوندن این کتاب به همراه چندتا چیز دیگه که بعدا میگم میتونید برید آیلتس امتحان بدید...۷ بگیرید...انگلیسی حرف بزنید...فیلم ها رو بدون زیر نویس ببینید و کاملا کلمه به کلمه متوجه شید..مقاله بنویسید و بخونید..مثل یک انگلیسی زبان...اما به اندازه یه کنکور خوندن زحمت داره..

Erza Pound
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , amironline , setareh soheil
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ب.ظ
خیلی خوبه..من این ادیشن جدید کتاب رو ندارم باید برم بگیرمش بخونم ببینم چه تغییراتی کرده...اما شما به خوندن ریدینگ ادامه بدید طبق حرفهایی که بالا زدم...امشب یا فردا هم طریقه تمرین کردن لیسنینگ رو هم میگم که قسمت شیرین قضیه است..این نکات اصلی رو بگم بعدش دیگه فقط میمونه نکات ریزه کاری و خودتون میرید جلو و یاد میگیرید و لذت می برید..

Erza Pound
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , errore64 , setareh soheil
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۷ ب.ظ
اومدم بگم منم از این مبحث استقبال می کنم
البته من بیشتر دلم می خواد بتونم فیلم ها رو بدون زیر نویس ببینم! Big Grin
زبان رو هم تموم کردم....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۱
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ
اون که آسونترین پیامدشه..خیلی زود در عرض یک ماه میتونید بدون زیر نویس فیلم نگاه کنید

Erza Pound
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , firouzi.s
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط arixooo.)
و اما لیسنینگ...

خیلی زود و بدون مقدمه میریم سر اصل مطلب...به ۲ دلیل عمده ماها متوجه نمیشیم یه انگلیسی زبون چی داره میگه
۱.معنی کلماتی که توی جملش به کار میبره رو نمیدونیم

۲.معنی رو میدونیم..اما اون لغت رو به یا تلفظ اشتباه یاد گرفتیم از اول..برای همینه که خیلی از ماها وقتی فیلمی رو با زیر نویس انگلیسی نگاه میکنیم...اکثر جملاتشون رو میتونیم معنی کنیم...اما بدون زیر نویس اصلا متوجه نمیشیم چی میگن..

البته اونها هم مثل ما عادت دارن تو حرف زدن لغات رو میخورن...یعنی اونهارو کامل ادا نمیکنن...تنها راهه حل این مشکل تمرین و دوباره و دوباره گوش دادنه..اما وقتی که گوشتون عادت کرد..دیگه تمومه..

کتاب من اولین تمرین لیسنینگش در مورد یه دانش آموزیه که داره روی عادات غذایی دانش آموزان تحقیق میکنه..مال شما چطور؟

اما چیکار کنیم که یاد بگیریم...

برای اینکه مطمئن شیم توی جمله هایی که قراره بشنویم..مشکل لغتی نداریم...از اسکریپت های لیسنیگ رو که در آخر کتاب نوشته شده استفاده میکنیم...مثلا فکر کنم اولین تمرین لیسنینگش مال یونیت ۲ باشه..میریم متنو سریع میخونیم...خیلی سریع که اصلا متوجه حرفهای اونا نشیم...فقط به دنبال لغات یا اصطلاحاتی میگردیم که بلدشون نیستیم...اونهارو در دفترتون یاد داشت میکنید...همون دفتر قابل طبقه بندی شدنتون که گفتم تهیه کنید...
بالای صفحه مینویسید..البته در قسمت لیسنینگ
Focus on Ielts Unit 2 page 10
لغات و اصلاحات رو به همراه معنی(که از دیکشنری لانگمن در آوردید) یادداشت میکنید...با هر لغت یا اصطلاح حداقل یه جمله هم بسازید...چند بار هم گوش بدید به تلفظ اون لغت...خود لانگمن اونرو واستون پخش میکنه...با دو لحجه آمریکایی و بریتیش...سعی کنید بعد از یه نیمروز برید سراغ گوش دادن...که هیچ چی از اسکریپتی که خوندید یادتون نمونده باشه...
هر سوالی پیش اومد بگید...

Erza Pound
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , farazin , alirrrrrr , Msccom , mr-sky , mahsaii , amironline , setareh soheil , najmeh20
ارسال: #۱۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ
یه کم گیج کنندست که حق دارید...
Speaking part 1
In part one of the speaking module the examiner will ask you questions about familiar topics such as your home or your family
In part 2 he/she will ask you to speak for one to two minutes on a particular topic.You will have one minute to prepare..
خوب منظورش آزمون واقعی آیلتس اه...پارت اول که خیلی راحته...یه سری سوالات مرسوم در مورد محل تولدت..شغلت و از این جور چیزها...
پارت دومه که یه خورده مشکل سازه..باید در مورد یه موضوع خاص که خود ممتحن ازت میخواد حرف بزنی..یک دقیقه هم وقت داری واسه فکر کردن و نت برداری که حین حرف زدن تپق نزنی...
این که چه جوری خودمون رو آماده کنیم یه بحث جداگانه است که به وقتش میگم...فعلا روی ردینگ و لیسنینگ کار کنید..اول ورودی بگیرید...نوبت خروجی( اسپیکینگ و رایتینگ) هم میرسه..

Erza Pound
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , mahsaii
ارسال: #۱۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۷ ب.ظ
شروع این کتاب با روش شما پیش نیاز خاصی لازم داره؟یا با داشتن پایه متوسط میشه شروع کرد؟
گرامر در چه حد لازمه برای شروع؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۵ ب.ظ
خوب گرامر موقعی لازم میشه که بخوای چیزیرو بنویسی یا بگی..واسه خوندن و گوش دادن یه گرامر پایه اصولی کافیه..
گرامر پایه:
۱.زمان ها
۲.جملات شرطی
۳.اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش
(کتاب گرامر آیلتس رو انتشارات جنگل زحمت کشیدن دادن بیرون با قیمت خیلی پایین..حتما تهیه کنید و همیشه کنارتون داشته باشید)

اما همین که جلو تر میرید توی این کتاب کلی قالب های جدید میبینید که یا میرید خودتون پیدا میکنید میفهمید قضیه چیه..یا میارید اینجا با هم دربارش حرف میزنیم..
این کتاب از یه سطح متوسط شروع میکنه و تا یه سطح خیلی عالی بالا میره..مثلا از ۳.۵ آیلتس تا ۸.۵
سقف نمره آیلتس ۹ اه.

Erza Pound
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , مازیار صفایی , Aurora , alirrrrrr , Sunshine Off , mahsaii , setareh soheil
ارسال: #۱۳
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۷ ب.ظ
خوب چی شد؟؟ تا حالا چیکار کردید؟؟
چنتا ریدینگو اونجوری که گفتم خوندید؟؟ چنتا لیسنینگ خوندید؟؟ چنتا لغت جدید وارد دفترتون کردید؟؟ چنتا جمله باهاش ساختید؟؟ چنتا لغت بودن که شما با تلفظ اشتباه یاد گرفته بودید و الان اصلاحش کردید؟؟
اصلا خوندید چیزی؟؟

Erza Pound
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۳ ب.ظ
دنبال یه همچین مطلبی تو مانشت بودم.
من امروز میخوام برم کتابارو بخرم و شروع کنم.ممنون بابت توضیحاتتون

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۱
۰
ارسال: #۱۵
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۱ ب.ظ
منم امتحانام ۷تیر تموم می شه از اون به بعد جدی می یام با هم بخونیم

Your education can change your life
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۷۰ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۷۸۳ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۲۸۳ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۵۴۹ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  کمک درباره دانشگاه فارابی قم Gamatria ۶ ۷,۴۳۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۸۸۲ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۰۳۴ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close