زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درباره کتاب Focus On Ielts انتشارات Pearson Longman

ارسال: #۱۶
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۰ ب.ظ
خیلی عالیه...هر چه زودتر استارت بزنید...تابستون میخوایم زبان بخونیماااااااااااا....بله کتاب خوبیه..از این بهتر نوشته نشده هنوز..نه اینکه این عالی باشه...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , farazin , Msccom , alirrrrrr , errore64
ارسال: #۱۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط alirrrrrr.)
RE: سوال درباره کتاب Focus On Ielts انتشارات Pearson Longman
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  خوب چی شد؟؟ تا حالا چیکار کردید؟؟

سلام.مرسی از اینکه پیگیری.من الان unit 1 رو خوندم و یونیت ۲ توی لیسنینگ اولشم و اول کلماتشو نیگا انداختم،تا حالا از اول کتاب حدود ۲۰ تا کلمه داشته واسم.کلماتو همه شون به نوع تلفظم نیگا میندازم و باعث شده که یه سری کلماتو درست تلفظ نمیکردمو اصلاح کنم.ولی ۳ تا مشکل و سوال دارم تا اینجا:
اول اینکه من یونیت ۱بخش Academic Style 1 functions رو نخوندم !!!میخام بدونم میشه اول یونیت ۲ رو تموم کرد بعد خوندش ،آخه میخام یه وقفه باشه خوندن درسش!!؟
مسئله دومم اینه که من لیسنینگ یونیت ۲ رو گوش دادم ۲ بار ولی متاسفانه کل جملات رو کاملا درک نمیکنم،اما منظور جملات رو میگیرم.میخاستم یه توضیح بدید و اینکه چند بار باید گوش داد و اینکه به چه حدی واسه گوش دادنش برسیم کافیه؟Tongue
و سوال آخرم اینه که جواب لیسنینگا رو کتاب نداره؟!!
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط arixooo.)
خوب ببینید دوستان...راه آیلتسی جواب دادن به سوالات لیسنینگ اینه که سریع یه نگاه میندازی به سوالات و متوجه میشی توی حرفهای طرف باید منتظر چی باشی...میدونم که با لحجه بریتانیایی آشنا نیستید و یه خورده سخته... مثلا همون جمله اول یونیت ۲. I think that's all i need to say in this stage by way of an introduction to the college but just to round off the morning we can turn it to something different,the subject which i think is close to most people's hearts,food
خوب...اگه دقت کنید میبینید واقعا هیچ لغت خاصی توی این جمله نیست...اما لحجه طرف یه خورده نا آشناست واسمون...و خیلی هم سریع حرف میزنن...این به خاطر سخت کردن آزمون آیلتس نیست...واقعا اونها اینجوری ان...
راهش فقط گوش دادنه...منم مثل شما هیچی...حتی یه کلمشو روز اول نمیفهمیدم...اما Practice makes perfect

ببینید این که متوجه میشید چی به چیه خوبه...اما بهترینش اینه که بتونید حرفی رو که زده تکرار کنید...به محض اینکه یه جمله گفت نگه دارید...سعی کنید جمله رو با همون لحجه تکرار کنید...اوایل لغات تو دهانتون نمیچرخن...زبونتون میگیره...اما کم کم اون هم درست میشه...الان این یه پاراگرافی رو که من نوشتم اینجوری بود..فایل رو پاز کردم یه خط نوشتم دوباره پلی کردم...باید اینجوری شید...فقط درک کردن خالی صحبت ها کافی نیست...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , maedeh , Msccom , mahsaii
ارسال: #۱۹
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۱ ب.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۳ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  خوب ببینید دوستان...راه آیلتسی جواب دادن به سوالات لیسنینگ اینه که سریع یه نگاه میندازی به سوالات و متوجه میشی توی حرفهای طرف باید منتظر چی باشی...
درک کردن خالی صحبت ها کافی نیست...

یه سوالم اینه که جواب لیسنینگا رو کتاب نداره؟!! و همینطور جواب بخش ای دیگه؟

مرسی خیلی نکته جالبی گفتین،این که جمله به جمله دقت کنم روش باعث شد یه سری کلمات که به گوشم نمیخوردن با این ریز شدن تو جمله ها درکشون کنم.ممنون.فقط یه مسئله اگه کلمه ای رو اصلا متوجه نشیم باید چیکار کنیم؟متن مکالمات جایی هستش که بش از روی اون به کلمات خاص دست پیدا کرد؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۸ ب.ظ
من متاسفانه اون قسمت پایانی کتابم رو چون قبلا جدا کرده بودم الان ندارم...نه اسکریپت ها رو...نه جوابهارو...برای همین هم خاطرم نیست که جواب ها بودند یا نه...اما خیلی ساده میتونید بفهمید که جواب درست چیه...اونهم از روی اسکریپت هاست..

Erza Pound
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۲۱
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۳ ب.ظ
بچه ها یه پیشنهاد ،آقا من چندین بار این لیسنینگ اولیو گوش دادم اما باز هم یه سری کلمات نمبفهمم!!
میخام اگه بشه متن این لیسنینگو بزارم که اگه جاییش کامل نیست یا جاییش غلطه، که فک کنم کم هم نباشه!!Big Grin لطف کنین گوش زد کنین و اصلاح کنید.اگه نظر تون مثبته یه ندا بدید بیام متن لیسنینگ اولو بزارم ،اگرم اشتباهه یه راه حل بده آقای arixooo که چجوری متنشو بفهمم یا بگذرم برم سراغ لیسنینگ بعدی؟مرسی
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۳ ب.ظ
حتما این کارو کن ببینم کدوم قسمتها مشکل داری...هرجند میتونم حدس بزنم...بقیه دوستان هم این کارو کنن بد نیست

Erza Pound
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , mahsaii
ارسال: #۲۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ
من نصف لیسنینگ ۱ یونیت ۲ رو میزارم اگه میزان فاجعه خیلی بود arixooo جان،بگو علامت بده دیگه نصفه دیگه این لیسنینگمو نزنم برم بیشتر کار کنم روشونBig Grin.اونجاهایی که {نقطه چین}..... گذاشتم یعنی نفهمیدم چی گفته شده!

-------
hi im from the students union,we doing a survey of students eating habit.is to right ask you a few questions?
-oh it take along
-no,not realy,5 minutes maybe,you now to that many questions
-and worth in for exactly?
-well,we wont to get deny the sort of the students eaten regular basis and find out how .... about diet and nutrition things.the ideas to produce an informatin leaflet about healthy eating.
-hm yeah well,some of that be quite useful, ....,anyway,....
-first question:would be say your favor foodes?
-know,thats easy,a burgur on chips ,lots of chips,oh im a faith,and like an chinees meal is well,maybe spageti once ..... ,not the best of (gophi bogga)
-ok,and whats your least favor food?
-hm any thing,..... .... ,the think of really constant its salad,ruby food of ......,im not let ... .this not really meal easy.
-tight thought, you get and your some bad heavy say,you know any way,moving on,lets take a typical day,how many meals do you have ....... propose it down meals,no snacks
-well, i need you when i was sleep,which means a generaly skip breakfast with togheter,and then of [wahhhh...] probe ........ the bar chuclate for launch,so an answer your question.....
-ok,typical statement is .........,and the next question,how many eggs you do eat to a week,one two?
۱
۰
ارسال: #۲۴
۲۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۹ ب.ظ
?Is it alright if i ask you a few questions
oh..would it take long?
.
.
.
and what's it for exactly? ---->what is it for exactly?yani vase chiye ein soala..khodet bebin chi shenidi
.
.
edamash.
.
.
We wanted to get to know the idea of sort of things students eat on a regular basis and find out how aware people are about diet and nutrition and things...the idea is to produce an information leaflet about healthy eating
...خوب کافیه..بقیشه اصلاح نمیکنم..چون اشتباهاتت از یک جنس ان..
چنتا مسئله هست...وقتی ما آشناییم به یک زبان...اگرم چیزی رو درست نشنویم میتونیم حدث بزنیم طرف چی گفته یا حداقل وقتی بخواهیم جملشو تکرار کنیم یه جمله صحیح دیگرو میگیم...به اولین جمله ای که نوشتی دقت کن...we ARE doing a survey...شما متوجه استمراری بودن زمان جمله شدید اما ARE رو نشنیدید...خوب یه خورده که بگذره دیگه مهم نیست خودتون اتوماتیک اصلاح میکنید گوشتون رو..حتی بیشتر...وقتی ما بدونیم قراره چی بشونیم و با چه ساختاری...بهتر متوجه حرفهای اونا میشیم...
پس مشکلات شما:
۱.نداشتن تسلط به زمان ها..جملات شرطی..و گرامر پایه که باید تمرین شه..(کتاب گرامر آیلتس)
۲.عدم آشنایی به لحجه بریتیش که حق دارید..کلا چیزه جدیدیه..چون آموزش انگلیسی در ایران کلا به لحجه های دیگه داده میشه...(لزوما لحجه های رسمی انگلیسی هم نیستن)
۳.ضعیف بودن دایره لغات و اصطلاحات
خیلی دوست داشتم دفترتو میدیم ببینم از توی متن این لیسنینگ چه لغات و اصطلاحاتی رو بیرون کشیدی و باهاشون چجوری جمله ساختی..مثلا..جایWe wanted to get to know the idea of sort of things students eat on a regular basi)s)
دقت کن ببین چی نوشتی.. we wont to get deny the sort of the students eaten regular basis and find out how این یعنی شما چنتا اصطلاحی که توی این جمله نشستن رو بلد نبودید..واسه همین به جای اونها یه سری لغت دیگه که بلد بودید و شبیه اونها بودند رو جایگزین کردید...اون تمرینهایی که گفتم رو جدی بگیرید...بدون اونها هیچ پیشرفتی در کار نخواهد بود..
موفق باشید...منتظر دیدن پیشرفتتون هستم..

Erza Pound
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , farazin , maedeh , mahsaii , StudentSE
ارسال: #۲۵
۲۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
آبرو ریزی بود میدونمBig Grin.اما خیلی نکات عالییو بهم گفتید،اینکه گرامرم اصلا خوب نیست و باید رو دامنه لغاتم بیشتر کار کنم؟باید برم یه تحولاتیو با نکات شما تو دفتر و نوع کارم بدم.
مرسی خیلی عالی بود.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , farazin , mahsaii
ارسال: #۲۶
۲۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۵ ب.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  آبرو ریزی بود میدونمBig Grin.اما خیلی نکات عالییو بهم گفتید،اینکه گرامرم اصلا خوب نیست و باید رو دامنه لغاتم بیشتر کار کنم؟باید برم یه تحولاتیو با نکات شما تو دفتر و نوع کارم بدم.
مرسی خیلی عالی بود.
غصه نخور...من وضعیتم از تو بدتره...یک هفته دیگه منم می یام با هم بترکونیم

Your education can change your life
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۲۷
۲۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۳ ب.ظ
منم دارم برای IELTS می خونم. مشکلِ بزرگی که دارم اینه که وضعیتِ حافظه ام خیلی خرابه! مثلا برای Transcribe کردنِ Listening ها وقتی گوش می دم یه جمله رو و می خوام روی کاغذ بیارمش، زود فراموش می کنم و گاهی کلماتِ کمی از جمله تو ذهنم مونده!Undecided
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , mahsaii
ارسال: #۲۸
۲۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ ب.ظ
اونهم به مرور بهتر و بهتر میشه...فقط یه چیزی..می دونید که اصلا این مهارت رو لازم ندارید...من اینجا واسه امتحان آیلتس دادن دوستان رو راهنمایی نمیکنم...میخوام زبانشون قوی شه..شما میتونید واسه این کار فعلا وقت نزارید..اگه میخواید امتحان آیلتس بدید/

Erza Pound
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh
ارسال: #۲۹
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۲۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  اونهم به مرور بهتر و بهتر میشه...فقط یه چیزی..می دونید که اصلا این مهارت رو لازم ندارید...من اینجا واسه امتحان آیلتس دادن دوستان رو راهنمایی نمیکنم...میخوام زبانشون قوی شه..شما میتونید واسه این کار فعلا وقت نزارید..اگه میخواید امتحان آیلتس بدید/

امیدوارم بهتر شه! این مهارت(Transcribe) به توصیه ی اساتید باعث میشه که listening قوی تر شه و به مرور زمان گوش راحت تر متوجه لغات و جملات شه. الان مگه آقای alirrrrrr هم Transcribe نکردن که بخشی از Transcribeشون هم در پست ها گذاشتن؟
۱
۰
ارسال: #۳۰
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ب.ظ
بله عرض کردم که ما اینجا این کار رو میکنیم که زبانمون قوی شه..شما اگه دنبال مدرک آیلتسید و میخواید توی کمترین زمان بهش برسید این سطح از مهارت لیسنینگ رو نیاز ندارید...میتونید فقط جواب دادن به سوالات لیسنینگ رو یاد بگیرید و سعی کنید رشته کلام رو حین گوش دادن از دست ندید..چون اینطوری چندتا سوال رو یهو از دست میدید..

Erza Pound
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۹۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۷۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۸۳۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۶۹ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۱۰ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۵۸۵ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  کمک درباره دانشگاه فارابی قم Gamatria ۶ ۷,۵۰۹ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۹۰۳ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۰۶۷ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close