زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم عامل بومی زمین

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۱۳ ب.ظ
سیستم عامل بومی زمین
متن زیر از ایمیلی است که امروز به دست من رسید.

چهارشنبه این هفته سیستم عامل بومی زمین توسط وزیر فناوری و ارتباطات رو نمایی می گردد و شما در اخباری که در رادیو و تلویزیون

پخش خواهد شد ناظر رونمایی خواهید بود.

بد نیست به سایت زیر نظری بیاندازید و لازم به یادآوری می باشد که همکاران مشغول بهتر نمودن امکانات سایت می باشند و سایت فعلا آزمایشی است

و روز چهارشنبه کامل خواهد شد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , pos , Avicenna , esi , fatima1537 , Lantern , انرژی مثبت , p.parsaee , sepid , Joonz , fateme66 , arshad 2
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ
سیستم عامل بومی زمین
واقعا که !!!
به نظر من که هر وقت کرنل سیستم عامل رو خودمون نوشتیم، میتونیم ادعا کنیم سیستم عامل ارائه دادیم.
نه مثل لینوکس شریف و این یکی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad 2 , Manix , EhsanChess
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ق.ظ
سیستم عامل بومی زمین
(۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ)xps1530 نوشته شده توسط:  واقعا که !!!
به نظر من که هر وقت کرنل سیستم عامل رو خودمون نوشتیم، میتونیم ادعا کنیم سیستم عامل ارائه دادیم.
نمیشه یه راست رفت سراغ نوشتن هسته سیستم عامل. اول باید یه کم از این جور کارا کرد بعد رفت سراغ کارای پیشرفته تر

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ق.ظ
سیستم عامل بومی زمین
نمی دانم شما ها تا حالا خودتان کرنل لینوکس را کمپایل کرده اید؟
تا حالا سعی کرده اید یکی از فایلهای سورس کرنل لینوکس را باز کنید و فقط یک نگاه به آن بیندازید، ببینید چگونه نوشته شده است؟ (حتی برای کنجکاوی)
۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ ق.ظ
RE: سیستم عامل بومی زمین
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱ ق.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ)xps1530 نوشته شده توسط:  واقعا که !!!
نمیشه یه راست رفت سراغ نوشتن هسته سیستم عامل. اول باید یه کم از این جور کارا کرد بعد رفت سراغ کارای پیشرفته تر

آره اینو قبول دارم که یک دفعه نمیشه رفت سراغ نوشتن سیستم عامل، اما مسئله اینجاست که یک دفعه ای در کار نیست، سال هاست از اخبار سیستم عامل ملی می گذرد، لینوکس شریف رو یادمه ۳ سال پیش رییس دانشگاه شریف اومده بود دانشگاهمون ازش تعریف می کرد و تازه اش هم بومی سازی لینوکس هم سال هاست انجام شده نمونه بارزش پارسیکس (فکر کنم آقای باغونیان بود که توسعه داده بودش).
من بحثم اینه که حداقل نگن سیستم عامل ملی، این خیلی عوام فریب هست.

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  نمی دانم شما ها تا حالا خودتان کرنل لینوکس را کمپایل کرده اید؟
تا حالا سعی کرده اید یکی از فایلهای سورس کرنل لینوکس را باز کنید و فقط یک نگاه به آن بیندازید، ببینید چگونه نوشته شده است؟ (حتی برای کنجکاوی)

نخوردیم نان گندم، دیدیم دست مردم
دوست گلم من به شخصه نه تا حالا کرنل کامپایل نکردم،
اما یک سیستم عامل کوچک با زبان اسمبلی نوشتم که برای سیستم های real time به کار میومد.
برای لینوکس هم تا حالا پیش نیومده وگرنه هراسی از تغییر کرنل متن بازش ندارم.

(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۳ ب.ظ)aliebtehaj نوشته شده توسط:  کلاً دبیانو یکم تغییر دادن .میز کارم که مطمئنناً gnome لابد با بش یا زبانای دیگه اومدن یه تغییراتی توش ایجاد کردن مثلاً زبانشو فارسی کردن و یه سری نرمافزار مثه تقویمو ساعتو ساختن، شده سیستم عامل ملی. تازه فک کنم دبیان خودش فارسی داشته باشه.
حساب کنید از پارسال شروع کردن امسال تمام شده اونم با برنامه نویسای ما(نمی خوام خودمونو پایین بیارم ولی کلاً ما لینوکسی نیستیم دیگه البته فعلاً)

موافقم احتمالا فقط تا همین سطح جلو رفتن.
۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط a.hooshmand.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ)xps1530 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  نمی دانم شما ها تا حالا خودتان کرنل لینوکس را کمپایل کرده اید؟

نخوردیم نان گندم، دیدیم دست مردم
دوست گلم من به شخصه نه تا حالا کرنل کامپایل نکردم،
اما یک سیستم عامل کوچک با زبان اسمبلی نوشتم که برای سیستم های real time به کار میومد.

کمپایل کردن کرنل کار ساده ای است البته قبلش می توان در یک محیط گرافیکی تنظیمات کمپایل کرنل (چه درایورهای در کرنل باشند کدوم ها مدولار و ...) با تیک های انجام داد یا سفارشی کرد بعد فقط دستور make!
////////

(۰۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ)xps1530 نوشته شده توسط:  اما یک سیستم عامل کوچک با زبان اسمبلی نوشتم که برای سیستم های real time به کار میومد.
اینجا زمین تا آسمون با کاری که شما انجام داده اید فرق هست!
این مقایسه شما نشان می دهد درک درستی از کرنل لینوکس ندارید
به راحتی می توانی سورس کرنل را از kernel.org بگیرید و به آن نگاه کنید.

موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_bhh
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ
سیستم عامل بومی زمین
دبیان ؟!!!!!
دبیان پایداریش کجا بود ؟! سرعتش کجا بود ؟!

کار، تلاش، امید، صبر ....
۰
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ب.ظ
سیستم عامل بومی زمین
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  دبیان ؟!!!!!
دبیان پایداریش کجا بود ؟! سرعتش کجا بود ؟!
نمیدونم شما بر چه اساسی این حرف رو می زنید اما انتخاب دبیان بهترین انتخاب ممکن بوده و هستش. من با توزیع های مختلفی کار کردم و دبیان اگه نگم بهترین بوده حداقل جزء بهترین ها بوده

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  دبیان پایداریش کجا بود ؟!
شوخی بی مزه ای بود!
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط a.hooshmand.)
سیستم عامل بومی زمین
به نظر من و بر اساس شنیده ها بعد از ردهت اینترپرایز که به علت آمریکایی بودن با آن در ایران دچار مشکل می شویم توی نسخه هایی که برای سرور لینوکس ریلیز می شوند دبیان بهترین هست.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط alirezad.)
سیستم عامل بومی زمین
دوستان من خودم حدود ۳ ماه با دبیان کار کردم که این حرف رو می زنم. الانم دارم با فدورا کار می کنم برای همین تفاوت ها رو حس می کنم . من بعد یکسال کار با فدورا هنوز پیغام خطای کنرل هم یکبار ندیدم ولی توی اوبونتو کم نگفته باشم هفته ای ۲ بار کرنل کرش می کرد.
به نظر من اگر این سیستم عامل روی هسته ی رد هت پیاده سازی می کردند بهتر بود. حداقل همه توی اینکه رد هت بهتر از دبیان هست اتفاق نظر دارند.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: xps1530
ارسال: #۱۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  دوستان من خودم حدود ۳ ماه با دبیان کار کردم که این حرف رو می زنم. الانم دارم با فدورا کار می کنم برای همین تفاوت ها رو حس می کنم . من بعد یکسال کار با فدورا هنوز پیغام خطای کنرل هم یکبار ندیدم ولی توی اوبونتو کم نگفته باشم هفته ای ۲ بار کرنل کرش می کرد.
به نظر من اگر این سیستم عامل روی هسته ی رد هت پیاده سازی می کردند بهتر بود. حداقل همه توی اینکه رد هت بهتر از دبیان هست اتفاق نظر دارند.
۱- دبیان با دبیان بیسد ها خیلی فرق داره!
۲- همون اوبونتو هم اگه از نسخه های LTS استفاده کنید در حالی که چند ماه حداقل از آزاد شدنش میگذره میبینید که چقدر مشکلاتش کمتر شده.
۳- من تا حالا هیچ جا ندیدم توافقی بر سر بهتر بودن دبیان یا ردهت باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال: #۱۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ ق.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  دوستان من خودم حدود ۳ ماه با دبیان کار کردم که این حرف رو می زنم. الانم دارم با فدورا کار می کنم برای همین تفاوت ها رو حس می کنم . من بعد یکسال کار با فدورا هنوز پیغام خطای کنرل هم یکبار ندیدم ولی توی اوبونتو کم نگفته باشم هفته ای ۲ بار کرنل کرش می کرد.
۱- دبیان با دبیان بیسد ها خیلی فرق داره!
۲- همون اوبونتو هم اگه از نسخه های LTS استفاده کنید در حالی که چند ماه حداقل از آزاد شدنش میگذره میبینید که چقدر مشکلاتش کمتر شده.
۳- من تا حالا هیچ جا ندیدم توافقی بر سر بهتر بودن دبیان یا ردهت باشه.
از نسخه ی LTS اوبونتو استفاده می کردم(نسخه ی ۱۰/۴) .
ضمننا به نظر من خیلی تاثیر داره که یک توزیع روی چه هسته ای هست. مثلا CentOS رو در نظر بگرید . چه استقامتی داره ! این روز ها همه ی سرور ها اگر نخواند پولی خرج کنند معمولا CentOS رو انتخاب می کنند.

۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ ق.ظ
سیستم عامل بومی زمین
بین نسخه هایی که برای سرور ریلیز می شوند و دسکتاب فرق هست.
بر اساس ابونتو و فدورا نباید در مورد دبیان و ردهت اینترپریز قضاوت کرد.
///////
CentOS شایید یک کپی رایگان از ردهد اینترپرایز باشد ولی پشتیبانی به خوبی ردهد ندارد و آینده آن مبهم است.
در کل اگر مسائل سیاسی ایران و آمریکا و تحریم ها نبود برای یک سرور هزینه ای که ردهت می گیرید نسبت به خدمات بسیار ناچیز است. ضمن اینکه می توان از یک نسخه هر تعداد که خواستین کپی تهیه کنید.(مثل کپی CentOS!)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ق.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  ضمنا به نظر من خیلی تاثیر داره که یک توزیع روی چه هسته ای هست. مثلا CentOS رو در نظر بگرید . چه استقامتی داره ! این روز ها همه ی سرور ها اگر نخواند پولی خرج کنند معمولا CentOS رو انتخاب می کنند.
روی سرور دبین هم خیلی استفاده میشه که فلسفه اش اصلا آزادی است.
نمونه ای از سیستم عامل های بر مبنای سیستم عامل دیگه که از لحاظ پایداری هیچ شباهتی به هم ندارن: دبیبان و اوبونتو
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۹۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۶۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۴,۲۸۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۹۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۴۴ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۷۴ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۱۳۷ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close