زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسکن مهر دانشجویی(۲/۹۱)

ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
مسکن مهر دانشجویی(۲/۹۱)
ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی از روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه آغاز شده است و تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

به گزارش فارس، سامانه ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی به منظور تمرکز ثبت‌نام دانشجویان متقاضی مسکن مهر آغاز شده و تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، براین اساس متقاضیان باید با مراجعه به سامانه ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی به نشانی mehredaneshju.com نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

اولویت ثبت‌نام در این سامانه در حال حاضر با دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) است.

در ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی داوطلبان باید توجه داشته باشند که متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید از اول فروردین سال ۱۳۸۴ تا کنون فاقد مسکن یا زمین مسکونی ملکی باشد، همچنین متقاضی و افراد تحت تکفل وی از روز ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۵۷ تا کنون نباید از هیچ امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن مثل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده کرده باشد.

براساس این گزارش متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد البته نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان کشور و معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور از این شرط معاف هستند.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , najme60 , ف.ش
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ
ثبت نام ۲۰ هزار دانشجو در طرح مسکن مهر/ تحویل مسکن در مهرماه
مسکن مهر دانشجویی که ثبت نام آن هفته گذشته به اتمام رسید به گفته یک مقام مسئول در وزارت علوم از مهرماه سال جاری به دانشجویان متاهل واگذار خواهد شد و در طول دوره ثبت نام ۲۰ هزار دانشجو برای دریافت مسکن مهر اعلام آمادگی کردند.
غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر به برخی جزئیات مسکن مهر دانشجویی پس از اتمام مهلت نام نویسی در سامانه مسکن مهر اشاره کرد و با اعلام اینکه ۲۰ هزار دانشجو برای دریافت مسکن مهر اعلام آمادگی کردند، گفت: ثبت نام کنندگان در هفته جاری بر اساس سطح بندی‌های تعیین شده برای مسکن مهر دانشجویی و شرایط اعلام شده، ارزیابی می شوند و اولویت با دانشجویان تحصیلات تکمیلی و متاهل است و پس از آن به دانشجویان کارشناسی و در آخر به دانشجویان مجرد اختصاص داده خواهد شد.

وی با اعلام این خبر که صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با توجه به نیاز مالی دانشجویان قول مساعدت به منظور همکاری با آنان برای دریافت تسهیلات مسکن مهر داده است، اظهار داشت: با تمهیداتی که پیش از این اندیشیده شده، مسکن مهر در محل زندگی فعلی دانشجویان به آنان اعطا خواهد شد و میزان وامی که در اختیارشان قرار داده می شود با توجه به هر شهر متفاوت خواهد بود که هنوز میزان وام مشخص نشده است.

به گفته معاون وزیر علوم، مسکن مهر دانشجویی به احتمال خیلی زیاد در مهرماه سال جاری به دانشجویان متاهل و تحصیلات تکمیلی اختصاص خواهد یافت اما دانشجویان مجرد باید منتظر باشند.

این مقام مسئول وزارت علوم همچنین درباره امکان ثبت نام استادان دانشگاهها برای مسکن مهر، اعلام کرد که بنا نبود استادان هم در فرایند ثبت نام شرکت کنند اما برخی از آنان متقاضی دریافت مسکن مهر بودند.

خواجه سروی در این باره همچنین گفت: قرار شد استادانی که تازه برای تدریس وارد دانشگاه شده اند در فرایند نام نویسی شرکت کنند تا بعد راه حلی برای آنان اندیشیده شود اما پس از آن قرار شد که تسهیلاتی هم برای استادان در نظر گرفته شود. بنابراین عده کمی از استادان هم در فرایند نام نویسی مسکن مهر اعلام آمادگی کردند.

خبرگزاری مهر
۳۱/۰۲/۹۱

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
مسکن مهر دانشجویی
من واسه شهر تهران ثبت‌نام کردم. پیش‌بینی‌ای که دارم اینه که ان شا الله ۴ ۵ سال بعد از فارغ‌التحصیلی مسکن مهر دانشجویی واگذار بشه!! در واقع خودشون هم می‌دونستن که ممکنه طول بکشه مسکن مهر دانشجویی رو با اساتید یکی کردن (چون اکثر دانشجویان در نهایت استاد می‌شنBig Grin )

۰
۰
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۱ ق.ظ
RE: مسکن مهر دانشجویی
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من واسه شهر تهران ثبت‌نام کردم. پیش‌بینی‌ای که دارم اینه که ان شا الله ۴ ۵ سال بعد از فارغ‌التحصیلی مسکن مهر دانشجویی واگذار بشه!! در واقع خودشون هم می‌دونستن که ممکنه طول بکشه مسکن مهر دانشجویی رو با اساتید یکی کردن (چون اکثر دانشجویان در نهایت استاد می‌شنBig Grin )
به سلامتی ان شالله که خیلی زود بهتون بدن Smile
بعد دیگه ماباید بیام خونتون ! نیایم زشته دیگه Big GrinBig Grin

۰
۰
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ق.ظ
مسکن مهر دانشجویی
می‌شه به عنوان محل فیزیکی مانشت ازش استفاده کرد. (چون اون موقع که به ما بدن دیگه ما تهران نیستیمBig Grin)

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۴ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
مسکن مهر دانشجویی
این مسکن مهر بدیش اینه که سندش قابل واگذاری نیست. یعنی اونطور که من شنیدم اگه بخواهید بفروشید باید پس بدین به دولت.
حتی خدای ناکرده بعد از فوت مالک هم به وراث محترم منتقل نمیشه. چون فقط آپارتمان واگذار میشه و زمین اجاره هست.
البته منتقل هم میشد زیاد نمیتونستن بمونن چون اجاره زمینش ۹۹ ساله است. ۹۵ سال که خودمون درش زندگی میکنیم.۳ سال هم ساختش طول میکشه.Big Grin

ولی برای فرار از اجاره بهای سنگین و مشکل تمدید اجاره یا نقل مکان هر ساله در تهران و شهرهای بزرگ خوبه.
اشکال مهم دیگرش اینه که تو شهر نیست و در حاشیه است. فکر کنید کسی ساکن پردیس بشه و هر روز بخواد بیاد تهران و برگرده!

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
مسکن مهر دانشجویی
اینو توی یه سایت دیدم: (البته واسه اذر ۹۰ بود)
.....

احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به اینکه برای نحوه مالکیت مسکن‌مهر ضوابط خاصی وجود دارد، گفت: خریدوفروش این واحدها تفاوتی با سایر آپارتمان‌های مسکونی دارد که علت آن به مالکیت زمین مربوط می‌شود.

در مسکن‌مهر، مالک زمین دولت است و واحدها روی زمین‌هایی که دولت به صورت ۹۹ساله به متقاضیان اجاره داده، احداث شده‌اند به همین خاطر با هماهنگی‌هایی که با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام داده‌ایم.

هم‌اکنون در دفترخانه‌ها برای این آپارتمان‌ها «سند اعیانی» صادر می‌شود؛ به این معنی که «سند عرصه» که مالکیت زمین را مشخص کرده به ‌نام دولت باقی می‌ماند اما «سند اعیان» که در آن مالکیت واحد مسکونی‌مهر به نام متقاضی منتقل شده، به افراد تحویل داده می‌شود.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه تصریح کرد: متقاضیان مسکن‌مهر بعد از اینکه واحدها تحویلشان می‌شود صاحب و مالک اعیان این آپارتمان‌ها هستند به این معنی که به غیر از زمین، سازه و واحدمسکونی به مالکیت متقاضی منتقل می‌شود.

مهرآبادی همچنین افزود: خرید‌وفروش این واحدها نیز در حد اعیان مجاز است، اما برای فروش باید از بابت قرارداد اجاره زمین که دولت با آنها منعقد کرده، هماهنگ کنند تا در صورت لزوم، اجاره‌نامه زمین به نام مالک جدید تنظیم شود.

پس فکر کنم مشکلی در فروشش نیست

۰
۰
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ ب.ظ
مسکن مهر دانشجویی
آدم یه خونه مفتی که خرجی براش نداره رو چرا بفروشه؟ Big Grin
من درخواست تهران دادم تا اگه مواقعی کارمون به تهران افتاد ازش استفاده کنیم. برای مانشت هم چیز خوبیه که دفتر بشهBig Grin

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
مسکن مهر دانشجویی
جدا" مفتیه؟Huh
به مجردها هم میدن؟Sad
یا باید متاهل بشیم.Big GrinTongue
من گفتم این ساسان چرا باین سرعت داره متاهل میشه ها!

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: مسکن مهر دانشجویی
(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  جدا" مفتیه؟Huh
به مجردها هم میدن؟Sad
یا باید متاهل بشیم.Big GrinTongue
من گفتم این ساسان چرا باین سرعت داره متاهل میشه ها!
این تو خبر اومده :
اولویت با دانشجویان تحصیلات تکمیلی و متاهل است و پس از آن به دانشجویان کارشناسی و در آخر به دانشجویان مجرد اختصاص داده خواهد شد.

فکر نکنم مفتی باشه!!! این طور که گفته صندوق رفاه تسهیلات میده البته دقیق متوجه نشدم یعنی چیکار می کنه؟ وام میده یا...

۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ق.ظ
معاون فرهنگی وزیر علوم خبرداد:آغاز دور جدید ثبت‌نام مسکن مهر دانشجویی از مهر ماه
غلامرضا خواجه‌سروی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به ثبت‌نام ۲۰هزار دانشجو در سامانه مسکن مهر دانشجویی طی دوره قبل ثبت‌نام در اردیبهشت ۹۱، گفت: این تعداد متقاضی باید ساماندهی‌ شوند تا مرحله جدید ثبت‌نام آغاز شود.

وی با بیان اینکه تعدادی از اساتید نیز در مرحله ثبت‌نام قبلی متقاضی مسکن مهر بودند، افزود: اغلب اساتید دانشگاهی کشور دارای مسکن هستند اما تعداد اندکی نیز در سامانه ثبت‌نام کردند که بررسی خواهند شد.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به اولویت ثبت‌نام با دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، افزود: همچنین دانشجوی یکی از دانشگاه‌های سراسری (دولتی، پیام نور و علمی کاربردی) بودن از شرایط اولیه متقاضیان جهت ثبت‌نام مسکن مهر است.

وی اظهار کرد: متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید از تاریخ ۱ فروردین ۱۳۸۴ تا کنون فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشد، همچنین متقاضی و افراد تحت تکفل وی از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تا کنون از هیچ امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن مثل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. همچنین متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.

خواجه‌سروی با اشاره به افرادیکه می توانند بدون دارا بودن شرط تاهل و شرط سرپرست خانوار در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند، گفت: نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان کشور و معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور می‌توانند اقدام کنند.

معاون وزیر علوم در خاتمه تصریح کرد: متقاضیان باید حداقل دارای ۵ سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا باشند.

خبرگزاری ایسنا
۲۷/۳/۹۱

۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ب.ظ
زمان آغاز واگذاری مسکن مهر به دانشگاهیان/ شرط ثبت نام استادان
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم زمان آغاز واگذاری مسکن مهر دانشجویی را اعلام کرد و گفت: در سری جدید ثبت نام مسکن مهر، تنها استادانی که فاقد مسکن هستند امکان نام نویسی دارند.

غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری جلسه مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وزارت راه و شهرسازی درباره اولویتهای واگذاری مسکن مهر دانشگاهیان خبر داد و اعلام کرد که از دو تا سه ماه آینده مسکن مهر دانشجویانی که در اردیبهشت ماه سال جاری نام نویسی کرده بودند، آغاز خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که دوره جدید نام نویسی دانشجویان و استادان برای مسکن مهر از مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد که تنها استادان فاقد مسکن اجازه ثبت نام در طرح مسکن مهر دانشگاهیان را دارند و هم اکنون اکثر استادان دانشگاهها داری مسکن هستند.

....

خبرگزاری مهر
۲/۵/۹۱

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آشپزی دانشجویی!!! ملیکا ۱۲۹ ۹۲,۱۹۲ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: ronakgilak
Rainbow المپیاد دانشجویی کامپیوتر deledivouneh ۳۲ ۳۸,۰۶۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr. Rezaei
  ارسال حواله های دانشجویی www.safteh.net safteh2012 ۰ ۱,۷۴۶ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: safteh2012
Lightbulb المپیاد دانشجویی مهندسی کامپیوتر ۱۳۹۶ Mr. Rezaei ۰ ۲,۳۴۸ ۰۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr. Rezaei
  غیر انتفاعی مهر آستان - امنیت اطلاعات aminsl ۱۰ ۶,۲۶۸ ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: aminsl
  پروژه دانشجویی samieh ۱ ۱,۹۲۰ ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  پروژه دانشجویی PHP MSZZ ۱ ۲,۴۷۶ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تخفیف دانشجویی در مقطع ارشد skytower_19 ۲ ۲,۴۲۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: skytower_19
  تغییر زمان مطالعه کنکور از تابستان به مهر ماه nobody90 ۹ ۴,۵۷۹ ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: so@
Rainbow فروش کتاب های ارشد ایتی و کامپیوتر -مهر ۹۴ elham_a7 ۲ ۲,۱۵۳ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: elham_a7

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close