زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی

ارسال: #۱۶
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۳ ب.ظ
شبیه سازها
به نظرم خوبه که یه تاپیک با این عنوان داشته باشیم که دوستان هر شبیه سازی رو که می شناسن و باهاش کار کردن اینجا بیان کنند تا اگر دوستان دیگه نیاز پیدا کردن بتونند یه سری اطلاعات مختصر در این مورد بدست بیارن.خوب در مورد شبیه ساز این سوالات رو جواب بدین:
۱.اسم کامل شبیه ساز
۲.حوزه کاربرد اون
۳.لینک(در صورت پیدا کردن) برای دانلود شبیه ساز
۴.با چه سیستم عاملی کار می کنه
۵.اگه فایل یا راهنمایی واسه نصب دارید
۶.توضیح مختصری در مورد نحوه کار اون
۷.هر توضیح دیگه ای که برای استفاده از اون می تونه مفید باشه

خوب فعلا خودم چیزی به ذهنم نمی رسه: \

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , sepid , fatemeh85 , fatemesoleimani , nargess , maryam_r
ارسال: #۱۷
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۵۱ ب.ظ، توسط fatima1537.)
شبیه سازها
۱-virtual pc2007(ورژن بالاترش رو خبر ندارم!)
۲-شبیه ساز محیطهای سیستم عامل
۳- بعداSmile
۴-ازdosتاwinxpرو شبیه سازی میکنه.سیستم عاملهای unixوlinuxرو هم توی گزینه هاش دیدم
۵-بعداSmile
۶-بعد از نصب برنامه باید یک هارددیسک مجازی تعریف کرد . خیلی ساده است همش nextهستش.بعد میتونید سیستم رو مجازی restartکنید و در این موقع چون هنوز سیستم عاملی نصب نیست چیزی بالا نمیاد و باید خودتون سی دی نصب سیستم عامل رو بذارید
میشه این فایل هارددیسک رو ذخیره کرد یا از کسی گرفت تا دیگه نیاز به صرف وقت برای نصب سیستم عامل نباشه.درواقع این نرم افزار به این فایل رجوع میکنه تا بتونه محیط مجازی سیستم عامل رو شبیه سازی کنه

۱-vmware معرف حضور همه هستSmile
۲-شبیه ساز محیطهای سیستم عامل
۳- بعداSmile
۴-گفته میشه قابلیتهای بیشتری نسبت به virtual pc داره .من خیلی کم با اون کارکردم.نسبت بهvitual pc سنگینه .مدت نصبش بیشتره.امکاناتش هم بیشتره
۵-بعداSmile
۶-با مقایسه محیط این دو نرم افزار virtual pc و vmware متوجه میشیم که vmwaerمحیط پیشرفته تری داره
۱-altera max plus
۲-شبیه سازی یه محیط الکترونیکی شامل انواعic و مدارات مختلف(به درد کارهای سخت افزار و آزمایشگاه معماری و مدارمنطقی میخوره و میشه در اون جمع کننده و پردازنده و از این جور چزها ساخت و خروجی مدارات رو مشاهده کرد و ...)
۳-ندارم.اگر پیدا کردم حتما میذارم
۴-تحت همه سیستم عاملها کار میکنه و به نظرم برنامه سنگینی نیست
۵-نصبش ساده است.اگر پیدا کردم حتما میذارم
۶-توی محیطش میتونید انواع پردازنده‌ها و مدارهای سنکرون و اسنکرون و ... رو بسازید و دیگه لازم نیست این همه هزینه کنید و قطعه بخرید.
۷-کمی بد قلقه و اگر تنظیمات یا مداراتتون کوچکترین اشکالی داشته باشه خروجی نمیده

چند تا دیگه هم سراغ دارم الان حضور ذهن ندارن بعد میذارم
۲
۰
ارسال: #۱۸
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۲۹ ب.ظ
شبیه سازها
فکر می کنم منظور "انرژی مثبت" از شبیه ساز‌، چیزی مثل VirtualPC یا VMWare و ... نیست.منظور شبیه سازهایی مثل ns2 هست که برای شبیه سازی کارهای خاصی استفاده میشه مثلا شبیه سازی پروتکل های شبکه و غیره

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۱۹
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۷:۴۹ ب.ظ
شبیه سازها
من با شبیه ساز simplescalar که سخت افزاریه کار کردم .
با ptolemy که مربوط به wireless sensor network هست هم کار کردم .
اگه وقت شد جزییاتشو می ذارم .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
ارسال: #۲۰
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
شبیه سازها
یه شبیه ساز هم هست برای طراحی شبکه و تست packetها و روترها، طراحی توپولوژی شبکه و پیکر بندی
به نام Cisco Packet Tracer در حد مقدماتی کارکردم.ولی خیلی از تنظیمات شبکه رو میشه توش انجام داد
درضمن یه برنامه خوب آموزشی هم هست و میشه توسط اون نحوه جابجایی packetها بین شبکه های lanوwanوبین روترها نمایش داد

(۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۲۹ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  فکر می کنم منظور "انرژی مثبت" از شبیه ساز‌، چیزی مثل VirtualPC یا VMWare و ... نیست.
آخه گفته بودند با چه سیستم عاملی کار میکنه فکر کردم منظور شبیه ساز سیستم عامله
۱
۰
ارسال: #۲۱
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۲۳ ب.ظ
شبیه سازها
شبیه ساز‌: network simulator 2 یا همان ns2
لقب‌: مادر شبیه ساز ها
سیستم عامل های مورد پیش بینی‌: ویندوز و لینوکس را مطمئن هستم بقیه اش را نمیدانم ولی توی سایت زیر برای BSD و OS X هم لینک دانلود گذاشته
سایت‌:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نحوه نصب‌: توی اینترنت بگردین لینک های زیادی واسه نصبش پیدا میشه. نصبش مشکل خاصی نداره فقط یک کم طول میکشه
نحوه کار‌: ns2 در واقع یک مفسر برای زبان TCL هست. یعنی شما پیکربندی شبکه را در یک فایل به زبان TCL می نویسید، بعد با استفاده از ns2 اجراش می کنید و خروجی می گیرین. خود ns2 با سی پلاس پلاس نوشته شده و چون اپن سورس هست می تونین مواردی را که نیاز دارین بهش اضافه کنین. موارد کاربردش هم خیلی زیاده از شبکه کردن دو تا نود برای امتحان عامل TCP بگیرین تا شبیه سازی شبکه های حسگر بیسیم.

(۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  با ptolemy که مربوط به wireless sensor network هست هم کار کردم .
من از ns2 برای شبکه های حسگر بیسیم استفاده کردم. اون موقع که می خواستیم روی این شبکه‌ها کار کنیم در مورد این شبیه ساز یک کم توضیح میدین؟ یک کمی الان در موردش تحقیق کردم ظاهرا برعکس ns2 که متنی هست گرافیکی هست و جالب هم بود؟ ns2 برای شبکه های حسگر بی سیم ایجاد نشده ولی بعدا مواردی بهش اضافه شده که بشه برای شبکه های حسگر بیسیم هم استفاده کرد، این مخصوص شبکه های حسگر بیسیم هست؟ ظاهرا جفتشان هم مال برکلی هست.
ممنون

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۱
۰
ارسال: #۲۲
۱۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۳۷ ق.ظ
شبیه سازها
سلام
منظورم همونی بود که mfXpert گفتن ببخشید اگه تاپیک عنوانش بیان کننده محتواش نبود.

۱
۰
ارسال: #۲۳
۱۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۲۷ ب.ظ
RE: شبیه سازها
(۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  شبیه ساز‌: network simulator 2 یا همان ns2
لقب‌: مادر شبیه ساز ها
سیستم عامل های مورد پیش بینی‌: ویندوز و لینوکس را مطمئن هستم بقیه اش را نمیدانم ولی توی سایت زیر برای BSD و OS X هم لینک دانلود گذاشته
سایت‌:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نحوه نصب‌: توی اینترنت بگردین لینک های زیادی واسه نصبش پیدا میشه. نصبش مشکل خاصی نداره فقط یک کم طول میکشه
نحوه کار‌: ns2 در واقع یک مفسر برای زبان TCL هست. یعنی شما پیکربندی شبکه را در یک فایل به زبان TCL می نویسید، بعد با استفاده از ns2 اجراش می کنید و خروجی می گیرین. خود ns2 با سی پلاس پلاس نوشته شده و چون اپن سورس هست می تونین مواردی را که نیاز دارین بهش اضافه کنین. موارد کاربردش هم خیلی زیاده از شبکه کردن دو تا نود برای امتحان عامل TCP بگیرین تا شبیه سازی شبکه های حسگر بیسیم.

(۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  با ptolemy که مربوط به wireless sensor network هست هم کار کردم .
من از ns2 برای شبکه های حسگر بیسیم استفاده کردم. اون موقع که می خواستیم روی این شبکه‌ها کار کنیم در مورد این شبیه ساز یک کم توضیح میدین؟ یک کمی الان در موردش تحقیق کردم ظاهرا برعکس ns2 که متنی هست گرافیکی هست و جالب هم بود؟ ns2 برای شبکه های حسگر بی سیم ایجاد نشده ولی بعدا مواردی بهش اضافه شده که بشه برای شبکه های حسگر بیسیم هم استفاده کرد، این مخصوص شبکه های حسگر بیسیم هست؟ ظاهرا جفتشان هم مال برکلی هست.
ممنون

خب تا جایی که می دونم ns-2 با c++ هست و بیشتر مخصوص پروتکل‌ها هست ولی ptolemy و visualsense بیشتر actorbased هست و مربوط به شبیه سازی نود‌ها س . مثلا بیشتر در مورد الگوریتم های انرژی در wsn‌ها کاربرد داره . زبانش هم java است. پتولمی مخصوص شبکه های حسگر بیسیم نیست ولی ابزار visualsense در اون مخصوص شبکه های حسگره و ptolemy بیشتر برای شبیه سازی محیط های embedded هست. کار باهاشم خیلی راحت و جذابه . Smile . نصبش هم اصلا مشکل نیست .

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos , انرژی مثبت
ارسال: #۲۴
۱۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۵۹ ب.ظ
شبیه سازها
ببخشید این آخرین سوال هست:
کدش هم در دسترس هست؟ یعنی میشه تغییرش داد؟
ممنون.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۰۸ ب.ظ
شبیه سازها
بله . راحت می شه . Smile .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos
ارسال: #۲۶
۱۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: شبیه سازها
۱/شبیه ساز CloudSim
۲/برای شبیه سازی‌، مدل سازی و ازمایش سرویس های مدیریتی و زیر ساختهای پردازش ابری کاربرد دارد.
۳/

۴/چون با استفاده از جاوا نوشته شده است با لینوکس و ویندوز کار می کند.
۵/می تونید به readme داخل خودش مراجعه کنید.
۶/فایل ضمیمه شده فکر کنم می تونه مفید باشه.

فایل‌(های) پیوست شده
۱FAF1d01.pdf
اندازه فایل: ۱/۳۲ MB

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , luna , sepid , nargess , sf65
ارسال: #۲۷
۲۰ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۱۴ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
شبیه سازها
چه جالب شما با کلودسیم کار کردین . منم با گریدسیم کار کردم . فکر می کنم خیلی شبیه هم باشه .

دوستان کسی با simplescalar و gpgpu-sim کار نکرده؟ . سوال دارم از خدمتشون .

۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۰ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
شبیه سازها
من واسه تمرین درسم خیلی کم با cloudsim کار کردم گفتم شاید به درد دوستان بخوره واسه این اینجا ذگرش کردم

واسه تمرین یکی دیگه از درسامم با simplescaler کار کردم ولی بازم خیلی کم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat
ارسال: #۲۹
۲۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۱۴ ق.ظ
شبیه سازها
۱-شبیه ساز usarsim
۲-شبیه سازی روبات های هوشمند و صنعتی و فضای کاری آنها به صورت ۳D
۳-مبتنی بر بازی unreal tournament هست و تو ویندوز کار میکنه سایر os‌ها خبر ندارم
۴-تو اینترنت خیلی چیز خاصی در موردش پیدا نمی کنید که به درد بخوره،بهترین راه یادگیریش تو ایران به نطرم اومدن به امیر کبیر و گرفتن درس roboticsیاrobot navigation با دکتر شیریه!
شبیه ساز خیلی مطرحی تو رباتیک محسوب میشه و tool box خاصی هم تو matlab داره

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۶:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط -Ali-.)
پیدا کردن بهترین حالت شبیه سازی
سلام دوستان
مطمئنا همه دوستان تا به حال با یک یا چند شبیه ساز تو زمینه های مختلف مثل شبکه‌، معماری و ... کار کردند
تمام این شبیه ساز‌ها یک سری پارامتر ورودی دارند که بر مبنای اون شبیه سازی انجام میشه و یک نتیجه تولید می شه
فرض کنید تو یک شبیه ساز مثلا شبکه یا معماری ما سه تا پارامتر ورودی A, B , C داریم که هر کدوم از این سه تا پارامتر خودش شامل یک مجموعه از حالت های مختلف هست. یعنی A دارای ۸ حالت‌، B دارای ۱۰ حالت و C هم دارای ۵ حالت می باشد.( مثلا در یک شبیه ساز شبکه تعداد نود‌ها‌، نوع الگوریتم مسیریابی‌، اندازه شبکه می تونه اون سه تا پارامتر باشه)
یعنی در مجموع ما ۸*۱۰*۵ = ۴۰۰ حالت داریم‌، اما سوال اینجاست کدوم از این ۴۰۰ حالت ورودی بهترین نتیجه رو توی شبیه سازی برای ما حاصل می کنه
منظورم از بهترین نتیجه مثلا تو شبکه ممکن کمترین تاخیر یک الگوریتم باشه‌، یا تو معماری مصرف کمتر توان باشه
سوال اینجاست که ما چطور تعداد این حالات رو کم کنیم‌، یعنی اگر یک حالت خاص از این ۴۰۰ تا حالت مختلف رو به شبیه ساز بدیم‌، بهترین نتیجه رو برای ما نشون میده
به عبارت دیگه، حالت ورودی دیگه ای از این بهتر وجود نداشته باشه
این رو هم در نظر داشته باشید معمولا تعداد پارامترهای ورودی تو یک شبیه ساز ممکن بیشتر از ۳ تا باشه

امیدوارم تونسته باشم منظور بحث رو برسونم Blush

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۲۹,۹۲۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۷۰۰ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Star بهترین و پر درآمدترین شغل مربوط به کامپیوتر از نظر شما چیست؟ پشتکار ۶ ۱۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jaweed88
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۲۵۶ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۸۸۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۷,۹۳۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close