زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۱۵۱
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ ق.ظ
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
علاقه و بخیال به فکر قبولی باش
برای شرکت تو هوش یه کتاب بیشتر میخوای بخونی هوش اگه از مدار الکتریکی بگذری
اگه میتونی برا نرم بخون اینم اضافه کن
وگرنه برا هوش بخون اگه وقت پایگاه داده و طراحی زبانها که هرچی هم بخونی سئوالای عجیب قریب میدن نداری
نرم افزار ظرفیتهارو خیلی کم کردن یارو با ۳۷۸ هوش خورزمی قبول شد یکی با ۳۴۰ اینا مشهد اصفهان تبریزم قبول نشد
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال: #۱۵۲
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ ب.ظ
شرکت کردن در کنکور آی تی یا مهندسی نرم افزار
هوش خیلی سخته آخه میترسم تو دانشگاه نتونم ادامه بدم
۰
۰
ارسال: #۱۵۳
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط aatwo.)
RE: گرایش هوش یا نرم افزار ؟
(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ق.ظ)Engineer نوشته شده توسط:  با سلام.من می خوام امسال کنکور ارشد بدم و تقریبا تمام منابع رو تهیه کردم و هدفم هم گرایش نرم افزار بود و برای همین کتب مربوط به این گرایش رو تهیه کردم و کمی هم خوندم ولی الان بین نرم افزار و هوش شک کردم آخه به نظرم کنکور هوش هم راحت تره و هم ظرفیت پذیرش بیشتره و هم اینکه درساش جالبتره اما نمیدونم چرا به نرم افزار حداقل اسما تعصب دارم و البته یه جایی خوندم که برای هیئت علمی دانشگاه و تدریس بهتره که تمام گرایشات تحصیلیت یکی باشه که من هم نرم افزار بودم. واقعیتش من بیشتر به گرافیک کامپیوتری و برنامه نویسی وب علاقه دارم و خیلی از برنامه نویسی های ریاضی گونه خوشم نمیاد و البته میدونم تناقض چندانی بین هوش و نرم افزار نیست ولی می خوام به طور جدی برای یه گرایش خاص بخونم.حالا با توجه به این مسائل از شما میخوام منو راهنمایی کنید.

امسال ظرفیت هوش کمتر شد و افراد زیادی یکی به دلایلی که خودت گفتی شرکت کردن که امسال چوبشو خوردن خیلی از افراد که من می شناسم به خاطر نامش شرکت کردن میگفتن با کلاسه!!!!!!!!
تو باید علاقه خودت رو در نظر بگیری کاری به مسایل جانبی نداشته باش اگه هوش علاقه داری شرکت کن
من که تمام گرایشهای مهندسی کامپیوتر رو دوست دارم

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer , sherkat
ارسال: #۱۵۴
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط sahar2.)
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
دوست عزیز
سعی کن به توصیه افرادی که میشناسی و بخصوص اساتیدت استفاده کنی، نه اینکه این موضوع رو اینجا پست بدی. البته میتونی پست بدی ولی ممکنه از جوابها به مسیر اشتباه بری.

من فارغ التحصیل ارشد هستم و هیچ توصیه ای بهت نمی کنم فقط میگم به سمت علاقه ات حرکت کن.
اما ویژگیهای این دو گرایش رو با توجه به شناختی که از درساشون و اساتیدشون دارم میتونم تا حدی برات بگم و تصمیم با خودته.

هوش مصنوعی در مقابل نرم افزار:{بر اساس اولویت موضوع از نظر خودم شماره زدم}
۱- رشته نرم افزار دارای بازار کار بسیار قویتری نسبت به هوش می باشد البته اگه واقعا بلد باشی. یادم میاد پارسال مهندسی نرم افزار جز پردرآمدترین یا لذت بخش ترین(از نظر رضایت خود فارغ التحصیلان آن) شغلهای جهان شناخته شد.
۲- در هوش احتیاج به ریاضیات فوق العاده قوی داره. بحثم روی صرفا کنکور ارشد نیست بلکه تقریبا در تمامی دروس ارشد آن باید پایه ریاضی خیلی قوی داشته باشی.
۳- از نظر منابع درسی برای کنکور هم تفاوت چندانی ندارند، فقط با این تفاوت که هوش یک درس در تخصصی کمتر داره.
۴- شاید قبول شدن در هوش کمی راحتتر باشه البته شاید چون فکر کنم الان تقریبا یکسان هست اما متقاضی نرم افزار با توجه به مواردی که گفتم ممکنه بیشتر باشه، پس رقابت هم کمی سختتر میشه.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salnet , Engineer , sherkat , arashmobileboy
ارسال: #۱۵۵
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ق.ظ
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
تو هوش "برنامه نویسی ریاضی گونه" نداریم. همه چیز تا زمان پیاده سازی روی کاغذه و بیشتر هم ریاضیه و مبنای ریاضی داره. پیاده سازی نهایی حاصل اون قسمت روی کاغذه.
۰
۰
ارسال: #۱۵۶
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۶ ق.ظ، توسط salnet.)
RE: گرایش هوش یا نرم افزار ؟
(۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ)sahar2 نوشته شده توسط:  دوست عزیز
سعی کن به توصیه افرادی که میشناسی و بخصوص اساتیدت استفاده کنی، نه اینکه این موضوع رو اینجا پست بدی. البته میتونی پست بدی ولی ممکنه از جوابها به مسیر اشتباه بری.

من فارغ التحصیل ارشد هستم و هیچ توصیه ای بهت نمی کنم فقط میگم به سمت علاقه ات حرکت کن.
اما ویژگیهای این دو گرایش رو با توجه به شناختی که از درساشون و اساتیدشون دارم میتونم تا حدی برات بگم و تصمیم با خودته.

هوش مصنوعی در مقابل نرم افزار:{بر اساس اولویت موضوع از نظر خودم شماره زدم}
۱- رشته نرم افزار دارای بازار کار بسیار قویتری نسبت به هوش می باشد البته اگه واقعا بلد باشی. یادم میاد پارسال مهندسی نرم افزار جز پردرآمدترین یا لذت بخش ترین(از نظر رضایت خود فارغ التحصیلان آن) شغلهای جهان شناخته شد.
۲- در هوش احتیاج به ریاضیات فوق العاده قوی داره. بحثم روی صرفا کنکور ارشد نیست بلکه تقریبا در تمامی دروس ارشد آن باید پایه ریاضی خیلی قوی داشته باشی.
۳- از نظر منابع درسی برای کنکور هم تفاوت چندانی ندارند، فقط با این تفاوت که هوش یک درس در تخصصی کمتر داره.
۴- شاید قبول شدن در هوش کمی راحتتر باشه البته شاید چون فکر کنم الان تقریبا یکسان هست اما متقاضی نرم افزار با توجه به مواردی که گفتم ممکنه بیشتر باشه، پس رقابت هم کمی سختتر میشه.

علاقه از همه مهمتر و شاید نیم نگاهی به بازارکار. البته اولویت با علاقه
۱
۰
ارسال: #۱۵۷
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۲۹ ق.ظ
RE: شرکت کردن در کنکور آی تی یا مهندسی نرم افزار
به نظر من حتما برو آی تی
چون توی اون دو تا درس مثل هوش و مدیریت رو مثل آب خوردن میشه بالای ۵۰ زد البته با خوندن دو تا منبع خوب
ولی ریسک آی تی یکم از نرم بیشتره به خاطر دروس ضریب یک
۰
۰
ارسال: #۱۵۸
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ ق.ظ
شرکت کردن در کنکور آی تی یا مهندسی نرم افزار
میزان سختی دروس هوشو نمیدونم اما فبول که شدی حتما میتونی درساارو پاس کنی ..نگران اونجاخاش نباش
۰
۰
ارسال: #۱۵۹
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ق.ظ، توسط alirrrrrr.)
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
من خودم هم خیلی روی این قضیه مشکل داشتم با اینکه توی درسهای نرم افزار بسیار قوی بودم!
به نظر من ببین به کدوم مبحثها زیادتر علاقه دارید.اینو هم بگم که سعی کن فریب مبحثهای زیبای هوش مصنوعی رو نخورید و همینطور فریب به قول شما کلاس بالای نرم افزار نخوریدBig Grin!!
فقط ببین توی چی قوی تری.اگه نمیتونی بفهمی تو کدوم قوی تری یه نیگا به استعدادت و نمره های کارشناسیتون بندازین که واقع گرایانه استعدادتون به کدوم سمت بیشتر میل داره.
۰
۰
ارسال: #۱۶۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۰۴ ق.ظ
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
تناقض بین هوش و نرم نیست. ولی شباهت چندانی هم ندارن!
اگر به گرافیک کامپیوتری و برنامه نویسی وب علاقه دارین برین نرم افزار! اگر به درسایی مثل پایگاه داده یا درسایی مثل سیستم عامل علاقه دارین برین نرم افزار.
هوش کاملا سبک و حال و هواش متفاوته. به سیگنال علاقه داشتین؟ به مباحثی مثل ریاضی مهندسی؟ به طراحی الگوریتم؟ پردازش تصویر؟ ....

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , Engineer , sherkat , arashmobileboy
ارسال: #۱۶۱
۲۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ق.ظ
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
از همتون خیلی ممنونم که منو راهنمایی کردین.
حالا با توجه به راهنمایی های شما و علاقه خودم مصمم شدم برا ارشد نرم افزار خودم رو آماده کنم هرچند ممکنه سخت باشه ولی به زحمتش می ارزه. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم.

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد...«کوروش کبیر»
۱
۰
ارسال: #۱۶۲
۰۸ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط sadeghzarifi.)
گرایش هوش یا نرم افزار ؟
سلام دوست من ...
می خوای بین دو رشته یکی رو انتخاب کنی یا واسه کنکور ارشد یکی رو بخونی ...!!؟
خیلی مهمه . . .
اگه می خوای واسه کنکور یکی رو بخونی ، باید ببینی که کدومش واست راهت تره و بهتر متوجه میشی و مشکل کم تری داری...
ولی اگه می خوای یکی رو انتخاب کنی...باید ببینی به کدوم علاقه داری، علاقه ، علاقه ، علاقه...
از بچگی نتونستیم بریم سمت علاقمون ...
من با توجه به علاقم که هوش مصنوعیه ، اینو انتخاب کردم...
برنامه نویسیم خوبه،پایگاه دادم خوبه ولی هوش رو انتخاب کردم...
یا علی
۰
۰
ارسال: #۱۶۳
۰۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ
کنکور نرم افزار یا هوش؟
سلام دوستان من نمیدونم برای کنکور نرم افزار امتحان بدم بهتره یا هوش؟میخواستم بدونم شانس قبولیم تو کدوم بیشتره؟لطف میکنید راهنماییم کنیدHuh
۰
۰
ارسال: #۱۶۴
۰۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۲۳ ب.ظ
کنکور نرم افزار یا هوش؟
ببینید بچه هایی که تو نرم شرکت میکنن اکثرشون توی هوش هم میتونن خودشون رو بکشن بالا و رقابت توی هوش بالاتره..کلا شهرهایی که تو کنکور آزاد هوش دارن به نسبت کمتر از نرم هست...مباحث هوش جدیدن..وجای پژوهش زیاد دارن..ولی درسای نرم ادامه ی مباحث لیسانس هستن..مثلا مهندسی نرم پیشرفته...شبکه پیشرفته---سیستم عامل پیشرفته....شانس قبولی غلطه!!!!شانس به درست خوندنه حتی تو آزاد.موفق باشید.

درمیان مردمی که میدوندبرای زنده بودن،آرام قدم برداربرای زندگی کردن!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fantasy
ارسال: #۱۶۵
۱۶ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۱۳ ب.ظ
کنکور نرم افزار یا هوش؟
من امسال قبول نشدم اصلا نخونده بودم این کارنامه من هست
هیچ کس هست بتونه راهنماییم کنه کدوم شاخه قبولیش راحت تره
با در نظر گرفتن اینکه من ساکن رشت هستم و اطراف قزوین یا پردیس رشت میتونم برم

نام رشته / شهر / نمره کل / نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده / رتبه / رتبه آخرین فرد

مهندسی کامپیوتر- نرم افزار / پردیس علوم و تحقیقات گیلان /۴۹۹۰ /۵۸۷۵ / ۱۲۲۵/ ۱۵۱

مهندسی کامپیوتر- نرم افزار / پردیس علوم و تحقیقات قزوین / ۴۹۹۰/ ۶۲۴۱ / ۲۳۰۸/ ۱۱۳

مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی / پردیس علوم و تحقیقات قزوین/ ۵۴۵۰ / ۶۸۲۶ / ۸۷۵/ ۳۴

مهندسی کامپیوتر- نرم افزار / واحد بابل / ۴۹۹۰/ ۵۹۳۳ / ۱۴۵۵ /۱۶۷

لطفا راهنماییم کنید تا با برنامه ریزی درست و انتخاب درست واسه سال آینده بخونم

ممنووووون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۸ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close