زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟

ارسال: #۳۱
۰۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۴۹ ب.ظ
سنگ فرش هر خیابان از طلاست - نویسنده : وو چونگ کیم ( موسس شرکت دوو)

واقعا کتاب خوبیه ارزش خوندن داره.

Impossible = I'm PossibleBig Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366
ارسال: #۳۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ب.ظ، توسط mohammad_1366.)
RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟
کتابی که امروز میخوام معرفی کنم، در حیطه ی مسائل سیاسی امریکا شمالی و جنوبی و کوبا :
کوبا کاسترو انقلاب
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , nikou
ارسال: #۳۳
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۵۵ ب.ظ، توسط eris229.)
آخرین کتابی که در ایام نوروز مطالعه فرمودم
"بار هستی"، نویسنده میلان کوندرا، مترجم پرویز همایون فر.
قسمت هایی از مقدمه:
* برداشت فلسفی و زبان نافذ کتاب، خواننده را با مسایل بنیادی هستی بشر روبرو میکند و به تفکر وادار می کند.
* عنوان کتاب در اصل "سبکی تحمل ناپذیر" بوده که ... اما مترجم بار هستی را انتخاب کرده که ...
* زمینه تاریخی رمان هجوم قوای شوروی به چکسلواکی در سال ۱۹۶۸ است.
------------
نظرات بنده:
* بعضی از مفاهیمی که در موردشون حرف زده واقعا چیزهای بسیار عادی در زندگی همه انسان ها/نوع بشر است. هر روز جلوی چشم همه هستند اما من واقعا هیچ وقت به اونها توجه نکرده بودم چه برسه به اینکه در موردشون فکر کنم!
* اینکه میگه بار هستی- آسمان بار امانت نتوانست کشید/ قرعه فال به نام من دیوانه زدند – همون بار انسان بودن وانسان موندنه اما اینکه چطوری فهمیده سبکی بیش از حد، تحمل ناپذیره نمیدونم!
تجربه بودن در مکانی که هیچ صدایی نیست رو دارید یا نه؟ من ۱ بار در اتاقی قرار گرفتم که دیوارها و در ورودیش چند لایه عایق بندی اساسی شده بود و هیچ صدایی به داخل نفوذ نمیکرد. احساسی که توی گوشم حس میکردم واقعا دردناک بود. گوش من خیلی زود درد گرفت و از اتاق پریدم بیرون. با توجه به این تجربه، عنوان خیلی جذابی برام بود!
* داستانی که بستر مطرح کردن این مفاهیم بود رو دوست نداشتم. زمینه تاریخیش منظورم نیست. خود داستان منظورمه. فکر میکنم اکثر دغدغه های شخصیت های داستان زیاد به زندگی ما ایرانی ها نزدیک نیست. واسه همین من نمیتونستم زیاد با شخصیت ها همراه بشم.
ارسال: #۳۴
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۰۷ ب.ظ، توسط Masoud05.)
" شش ماه پایانی - تقویم حوادث ۶ ماه ی پیش از ظهر " انتشارات موعود ترجمه محمود مطهری نیا .

کتاب جالبی در نوع خودش هست و سبک بیان و ترجمه اون ، آنقدر شیرینه که دلتون نمیخواد کتاب رو زمین بزارین . من تو ۲ تا نیم روز خوندمش Smile

در کنارش کتاب Java - How to program 9e - Deitel - Deitel 2012 رو هم میخونم

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۳۵
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در کنارش کتاب Java - How to program 9e - Deitel - Deitel 2012 رو هم میخونم
این کتاب دیتل اند دیتل با چندمدل مختلف هست توی بازار.منظورم تعداد صفحات هست.شما همون که خیلی قطوره میخونید؟Smile
ارسال: #۳۶
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ
در مورد جاوا آقای احمد رضا صدیقی سه تا کتاب تالیفی داره فوق العاده است. البته بعید می دانم تا الان مانده باشه. مگر اینکه تجدید چاپ شده باشه

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
ارسال: #۳۷
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
کتاب های چند سال پیش جاوا مواردی که در این چند سال به جاوا اضافه شده رو ندارند. بهتره از کتابهای جدید استفاده بشه و دقت بشه اون کتاب برای jdk ورژن چند نوشته شد. در مورد جاوا به روز بودن کتاب مهمه چون در هر نسخه مواردی به جاوا اضافه میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , Masoud05
ارسال: #۳۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۰۰ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  این کتاب دیتل اند دیتل با چندمدل مختلف هست توی بازار.منظورم تعداد صفحات هست.شما همون که خیلی قطوره میخونید؟Smile

من زبان اصلی میخونم ویراست ۲۰۱۲ ، یه ۱۵۵۰ صفحه ای داره اما باید هوشمندانه خوندش یعنی اینکه کتابهای دیتل همشون بعضی جاهاش رو باید خیلی سریع رد کنید بره . این کتاب برای شروع خوبه و مباحث پیشرفته چندنخی - شبکه و... رو هم داره اما در سطح حرفه ای تحقیقات من میگه که کتاب : Thinking in Java 4th Edition - Bruce Eckel خیلی خوبه .

در جواب دوست عزیزم جناب " blackhalo1989 " باید بگم حق با شماست بعنوان نمونه جمله ای از کتاب دیتل رو میارم :

As of Java SE 7, you can use Strings in a switch statement’s controlling expression and in case labels

یعنی تا قبلش نمیشد در دستور کنترلی switch از رشته استفاده کرد و باید با کارکتر (کلاً چیزهای خوشترتیب مثل int ) کار کرد .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۳۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۱۷ ب.ظ
کتاب در دست مطالعه :

C#.NET کتاب آقای مهرداد توانا و سعید هراتیان انتشارات ساحر

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
ارسال: #۴۰
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۳۳ ب.ظ
در سطح حرفه ای چند تا کتاب وجود داره. من خودم از کتاب های schildt خوشم میاد. برای جاوا هم کتابش عالیه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی کتابی که حرفی درش نیست، کتاب effective java هست. فقط برای اینکه بفهمید چه کتابیه این جمله رو از خالق جاوا در مورد این کتاب در نظر بگیرید:
“I sure wish I had this book ten years ago. Some might think that I don’t need
any Java books, but I need this one.”
—James Gosling, fellow and vice president, Sun Microsystems, Inc., and
inventor of the Java programming language
این کتاب هم برای وقتای بیکاری خوبه(یکی از نویسنده هاش با کتاب effective java مشترکه):

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اون کتابی هم که گفتید معروفه.
این کتاب هم توصیه میشه:

یه نظرسنجی هم بود راجع به "بهترین کتاب جاوایی که تا کنون خوانده اید" که پاک شده گویا. تو اون نظرسنجی effective java با اختلاف خیلی زیادی اول میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۴۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  C#.NET کتاب آقای مهرداد توانا و سعید هراتیان انتشارات ساحر
من اینو دارم.قبلا خوندمش.یکمی ایراد داره.و کتاب dietel&dietelکاملتره(خیلی قطور بود).من مجبور شدم برای قسمت بانک اطلاعاتی سراغ ایبوک هاشمیان هم برم
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com
ارسال: #۴۲
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  C#.NET کتاب آقای مهرداد توانا و سعید هراتیان انتشارات ساحر
من اینو دارم.قبلا خوندمش.یکمی ایراد داره.و کتاب dietel&dietelکاملتره(خیلی قطور بود).من مجبور شدم برای قسمت بانک اطلاعاتی سراغ ایبوک هاشمیان هم برم

حق با شماست خیلی قطوره . dietel&dietel بخونم به نظرتون بهتره ? چون فعلا اول کتاب مهرداد توانا هستم . ایبوک هاشمیان رو هم دارم

dietel&dietel چند صفحه داره . مثل کتاب آقای توانا قطور هست یا نه ؟

ممنون از راهنماییتون

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
ارسال: #۴۳
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  dietel&dietel چند صفحه داره . مثل کتاب آقای توانا قطور هست یا نه ؟
کتابی که من یکم مطالعه کردم خیلی کاملتر از کتاب مهرداد تواناست.دو برابر کتاب توانا قطر داره
ارسال: #۴۴
۲۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ
البته کتاب های دیتل همشون قطور هستن اما به معنای کامل بودن نیست ( هر چند کتاب های دیتل از لحاظ پوشش دادن مطالب خیلی عالی هستن ) اما بخش مهمی از قطر کتاب درباره توضیحاتی هست که میشه راحت حذفش کرد جالا میخواد کتاب #C باشه یا جاوا . من کتاب #C دیتل رو هم زمان دانشجویی خوندم ، یکم بیانش سنگینه! اما کامله بنظرم .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۴۵
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۰۵ ب.ظ
«هرگز رهایم مکن» اثرِ کازوئو ایشی‌گورو.

«یا مَن رَفیق لا رَفیق لَه»
 سپاس‌گزاری شده توسط: Marcel

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۲۵۶ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Video آخرین فیلمی که دیدید! marvelous ۶۴ ۴۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۰۱ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۲۱۳ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۳۵۰ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۰۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۸۴ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۶۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close