زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

IQ - ضریب هوشی ایرانیان

ارسال: #۱۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط Pakniat.)
Exclamation RE: IQ - ضریب هوشی ایرانیان
(۱۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۰۳ ب.ظ)aliebtehaj نوشته شده توسط:  به نظر من ما فقط حرف می زنیم مثلاً تو همین رشته خودمون چند تا اختراع درس درمان دادیم بیرون که واقعاً چشم جهان و جهانیان رو بگیره (که بیان بگن ما هوش ما بالائه)؟ اون وقت فقط می گیم ما رتبه فلان تو تکنولوژی هستیم تازه نمی گیم هم از آخر هستیم.Angry
عجب !!! ، نمونه رشته ی خودمون دکتر لطفی زاده پدر علم منطق فازی رشته های دیگه هم الا ماشالله تئوری پرداز و مخترع !! در علم وهنر شکی نیست، اما بقوله دوستمون پشت هم نیستیم، این چینی ها رو ببینید درس بگیرید ؛ انسان های کودن اما متحد- کلونی موریانه تشبیهی از همکاری چینی هاست اما ما چی ؟ تا یک نفر تازه می خواد راه بیوفته بالاخره باید به یک نحوی زیره پاش رو خالی کنیم به جایه اینکه دستش رو بگیریم البته منظور شما نیستیذ فرهنگ فعلی جامعه ست.
این رو هم اضافه کنم که مگه چند صد سال پیش کتابهای ما رو بار نزدند بردند اروپا(دزدی) حالا به نظرتون الان ما باید مدعی علم بشیم ، این حرفها رو تو سایت مطرح نکنید که علم رو وارد می کنیم یا خارج می کنیم اگر برای هر چیزی بخوایم از ۰ شروع کنیم که سرعت پیشرفت منفی میشه

من نمی دونم کمبود موضوع تو سایت هست یا خودمون رو سرکار گذاشتیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۰۷ ق.ظ
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
دوستان لطف کنند در مورد ملیت های دیگه نظر میدند از الفاظ درست استفاده کنند وگرنه به دلیل ویرایش ممکنه شرمندشون بشیم.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , inteligentium
ارسال: #۱۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط Joonz.)
RE: IQ - ضریب هوشی ایرانیان
(۱۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ)Pakniat نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۰۳ ب.ظ)aliebtehaj نوشته شده توسط:  به نظر من ما فقط حرف می زنیم مثلاً تو همین رشته خودمون چند تا اختراع درس درمان دادیم بیرون که واقعاً چشم جهان و جهانیان رو بگیره (که بیان بگن ما هوش ما بالائه)؟ اون وقت فقط می گیم ما رتبه فلان تو تکنولوژی هستیم تازه نمی گیم هم از آخر هستیم.Angry
عجب !!! ، نمونه رشته ی خودمون دکتر لطفی زاده پدر علم منطق فازی رشته های دیگه هم الا ماشالله تئوری پرداز و مخترع !! در علم وهنر شکی نیست، اما بقوله دوستمون پشت هم نیستیم، این چینی ها رو ببینید درس بگیرید ؛ انسان های کودن اما متحد- کلونی موریانه تشبیهی از همکاری چینی هاست اما ما چی ؟ تا یک نفر تازه می خواد راه بیوفته بالاخره باید به یک نحوی زیره پاش رو خالی کنیم به جایه اینکه دستش رو بگیریم البته منظور شما نیستیذ فرهنگ فعلی جامعه ست.
این رو هم اضافه کنم که مگه چند صد سال پیش کتابهای ما رو بار نزدند بردند اروپا(دزدی) حالا به نظرتون الان ما باید مدعی علم بشیم ، این حرفها رو تو سایت مطرح نکنید که علم رو وارد می کنیم یا خارج می کنیم اگر برای هر چیزی بخوایم از ۰ شروع کنیم که سرعت پیشرفت منفی میشه

من نمی دونم کمبود موضوع تو سایت هست یا خودمون رو سرکار گذاشتیم
پروفسور زاده تقریباً می تونم بگم آمریکاییه تا ایرانی از ۲۰ سالگی تو آمریکا بوده مطمئن باش اگه یک رگه هم به ایران بر می گشت تا حالا تو اخبار و مجلات کشور بیچارمون می کردن. اگه باز می خای بگی مهم اصل و ریشه هست که خوب باید بهت بگم اصل و ریشه و استعداد ها تا محیطی نباشه که به فعل برسه بدرد هیچی نمی خوره شایدم در مورد پروفسور زاده همینطور باشه (یعنی محیط پرورشش خوب بوده) و گرنه چرا حتی یکبار توی مصاحبه هاش حرف از ایران نمی زنه.در ضمن این رنکینگو بر اساس خود کشور و امکانات و توانایی های داخل کشور ارزیابی می کنند و گرنه اگه اینطوری باشه امسال مثل امید کردستانی ها و فرزاد ناظم ها و میرزاخوانی ها کم نیستند ولی در حاضر این ها همه جزو نوابغ آمریکا به شمار میان دوست عزیز(پس فرار مغز ها که می گن چیه؟) همان طوری که عرض کردم و مطمئناً خود شما هم به خوبی میدانید در زمینه تکنولوژی خصوصاٌ کامپیوتر و IT توی دنیا هیچی نیستیم چرا می خوایم خودمون رو گول بزنیم(شما ها که همه اهل فن هستید دیگه چرا این حرفا رو می زنید). نمونش دانشگاه های ما (خصوصاً تو این دو رشته) من که خندم می گیره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kashir
ارسال: #۱۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ق.ظ
به نظر من مشکلات ما اصلا به ضریب هوشمون ربطی نداره. ما برای اینکه کشور آباد، پیشرفته و خوبی داشته باشیم یا از زندگیمون لذت ببریم یا هرچیزی که با ضریب هوشی بالا دنبالش هستیم با همین مقدار ۸۰ هم میتونیم بهش برسیم (کمتر هم بود باز هم همین رو میگفتم)
از همه شما دور باد اما من واقعا دور و برم ادم های تنپرور خیلی میبینم اگه اونقدر که ژاپنی ها پرکارهستند ما هم بودیم شاید تا حالا به اون ثریایی که پیامبر (ص) فرمودند رسیده بودیم. خیلی ها میان میگن دین و سیاست و عرف و خانواده و هزارتا چیز دیگه دست و پامون رو بسته(راستش شاید خودمم هم بعضی وقتا از این حرفا میزنم) . اما واقعیت اینه که اینا همش بهونست.
در مورد یک فرد ضریب هوشی بالا همون اندازه که میتونه ببردش تا اوج آسمون اگر درست باهاش برخورد نشه میتونه بکوبدش به زمین. فکر کنم میشه این رو به یک جامعه هم تعمیم داد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Joonz , white bird
ارسال: #۲۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط fatima1537.)
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
دوستان یکم دوستانه تر باهم صحبت کنید نتایج بهتری از این بحث بدست میاد.مجادله چیزی رو درست نمیکنه

حرف دیگران رو باور نکنید . اون هم درمورد یه ملت عظیم با این همه حماسه .
یه تحقیقهای دیگه هم نشون داده که هوش ایرانی ها زیاد تره.از این تحقیقها زیاده
وقتی میشینیم پای اخبار علمی میبینیم که طی یه تحقیقی به یه نتیجه رسیدن و بعد یه مدت یه نتیجه ای خلاف اون رو گرفتن و...(مخصوصا تو علم پزشکی)
چیزی که من درمورد هوش ایران و ژاپن و کره و ... شنیدم کاملا عکس موارد بالاست.
مخصوصا که توی کارم که توی زمینه آموزشی هست مجبورم با انسانهای زیادی کارکنم . توی ملت ما آدمهای باهوش کم نیستند بلکه زیاد هم هستند فقط چیزی که کم هست "همت" و "پشتکار" و "نظم" و .... است .
نمیدونم این نتایج از کجا اومده ، اینکه میگن هوش اون کشورها بالاتر از ماست ، من دارم هرسال کسانی رو میبینم باهوش هستن ، پس دیگه اون کشورها هرکدوم باید یه انیشتین باشن برا خودشون!
ارسال: #۲۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ق.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  مطلبی می خوام بگم محض اطلاع جناب آقای دکتر تنهایی و مدیران محترم و دوست عزیز kashir :
جناب kashir چند روز پیش
بله حق با شماست، از شما و چند دوست دیگه ای که پست داشتین معذرت میخوام SadSadSad فرض رو بر این بزارین که به جای ویرایش به اشتباه حذف رو زدم. بازم شرمندم Blush

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern
ارسال: #۲۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۴۷ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  بله حق با شماست، از شما و چند دوست دیگه ای که پست داشتین معذرت میخوام SadSadSad فرض رو بر این بزارین که به جای ویرایش به اشتباه حذف رو زدم. بازم شرمندم Blush
خواهش میکنم دوست عزیز من.ای کاش اگه اشتباهی حذف کرده بودین مجدداً همون روز تاپیک رو ایجاد میکردین تا شائبه ی حذف عمدی بوجود نیاد.
راستش با این توضیحاتتون می خواستم ارسالم رو پاک کنم اما بهتر دیدم مطلب مطرح بشه تا شاید راه حلی برای برطرف شدن مشکل پیدا باشه و کسی نتونه توی تاپیکی که ایجادکرده و کلی افراد پست براش گذاشتن یکباره تصمیم بگیره به هر دلیلی صورت مسئله رو پاک کنه.SmileSmile

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: kashir
ارسال: #۲۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۶ ق.ظ، توسط admin.)
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
البته قابلیت برگرداندن تاپیک‌های حذف شده رو داریم. هر وقت چنین اتفاقی افتاد می‌تونید گزارش و یا پیام خصوصی بدین تا برگردانده بشه و امکان حذف ارسال کننده سلب بشه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
ارسال: #۲۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۰ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۵ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  البته قابلیت برگرداندن تاپیک‌های حذف شده رو داریم. هر وقت چنین اتفاقی افتاد می‌تونید گزارش و یا پیام خصوصی بدین تا برگردانده بشه و امکان حذف ارسال کننده سلب بشه.
دکتر جان در مورد این تاپیک، این مساله حل شده Blush

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۰۹ ق.ظ، توسط admin.)
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
البته هوش ایرانی‌ها طبق تحقیقات مشخص شده که هر سال یک درجه افول داره.
دلیل واضحش هم جابه‌جایی جمعیتی است. اینکه نابغه‌های یک جامعه از جامعه خارج می‌شن، اونجا زاد و ولد می‌کنند و ...
از طرفی سطح رفاه اجتماعی و استرس‌ها روی جامعه هم اثر مستقیمی روی IQ داره.
تا اونجا که من‌ می‌دونستم سطح هوش ایرانی‌ها ۸۶ بود. یعنی یه ایرانی ۲۰ ساله اندازه یه ۱۷ ساله امریکایی از دنیای بیرون درک داره!

سپاس‌گزاری شده توسط: kashir , Lantern , خانه سبز , dyako , farazin , banou
ارسال: #۲۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ق.ظ
کاملا حرفهای intelligentium رو قبول دارم . راستش من هم خیلی وقت بود میخاستم بگم این موضوع رو . من یه بار ۱۰-۱۵ تا از پست هام رو پاک کردم ، پست هایی که به نوعی برام آزاردهنده بودند و دیگه نمی خاستم اثری ازش باشه ، و یا به هر دلیل دیگه ای ... اما بعد از یک بار ریکاوری دیدم همش برگشته سرجاش و دیگه بعد از اون تلاش نکردم چیزی رو حذف کنم .

منم فک می کنم عدم اختیار تو حذف پست برای همیشه ،اصلا جالب نیست و فضای آزاد مانشت رو کم کم به زوال میکشه ، طوری که کافیه همه این موضوع رو بدونن ، اونوقت مشارکت اعضا پایین خواهد اومد .

از دکتر تنهایی عزیز خواهش میکنم که مثل همیشه ، صادقانه و شفاف این موضوع رو توضیح بدند و همینطور این محدودیت رو از اعضا بردارند برای همیشه ، حتی می تونید در این مورد نظرسنجی از کل اعضای سایت بگیرید. این موضوع از نظر من که خیلی واضحه و به نوعی شباهت به شنود و ... داره.

حرفهام نه از سر عصبانیت بلکه از سر دلسوزی برای هم اعضا و هم خود مانشته .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۰۲ ق.ظ، توسط parsaNA.)
(۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۴۸ ق.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  دوست عزیز در مورد حذف پست کاملاً کاملاً کاملاًً با شما موافقم.اما در مورد حذف تاپیک توسط موسس تاپیک مخالف این قضیه هستم و کل مشکل درباره حذف تاپیک هست نه حذف پست.

من اصلا کاری به بحث شما ندارم ، خیلی وقت بود که این حرف رو میخاستم بزنم و حالا با حرفهای دوستمون بابی باز شد تا در مورد این موضوع بحث و گفت وگو بشه ، اگه جاش مناسب نیست عذر میخام ولی خاستم نظرم رو در مورد پست آقای Inteligentium بگم و هیچ اشاره ای هم به حذف تاپیک نکردم . گرچه اون هم به نوعی مرتبطه با این موضوع و نمی شه ازش گذشت، اما بیشترین اهمیت رو حذف پست داره .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۳۲ ق.ظ
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
راستش خیلی دوست ندارم وارد این بحث بشم.
توی مانشت تنها در یک صورت یه تاپیک بازگردانده می‌شه و اون درخواست کاربران ارسال داشته توی تایپک هست و فکر می‌کنم فقط یک بار این کار صورت گرفته. در غیر این صورت تاپیک برگردانده نمی‌شه. تنها کسی هم که می‌تونه تاپیک‌های حذفی رو ببینه خود من هستم و حوصله گشتن توی تاپیک‌ها و حذفیات رو هم تا به حال نداشتم. تنها در صورت درخواست دوستان این کار رو می‌کنم و بررسی انجام می‌شه. اینکه الان اومدم اینجا نظر دادم هم طبق پیامی بود که یکی از دوستان بهم داده بودن.
جواب مساله خیلی ساده است، کسی که می‌خواد مطلبش رو حذف کنه و مطلب اول تاپیک هست در صورت شلوغی تاپیک لطف کنه و ویرایش کنه و یه ... بگذاره به جای مطلبش.
در مورد پارسانا احتمالاً به صورت غیر عمدی مطالبشون توی همون یک مورد بازگردانی دوباره ظاهر شده و می‌تونستن مطلبشون رو (در صورت مطلب اول نبودن) مجدد پاک کنن. (ممکنه این سیستم ما باگ اینطوری هم داشته باشه!)
من قصد امنیتی کردن فضا رو نداشته‌ام و اصلاً وقت چنین کاری رو ندارم، تنها کاری که ممکنه انجام بشه به درخواست خود کاربران هست. به هر حال حق و حقوق یکطرفه نیست. در صورتی که دوست دارید بیشتر بحث کنیم توی تاپیک مستقل خودش بحث رو پی بگیریم که بقیه هم بتونن شرکت کنن.

سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , parsaNA , aatwo , eris229 , Xilinx , انرژی مثبت
ارسال: #۲۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۲۰ ب.ظ
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
ضریب هوشی ما پایین بر فرض! ولی چرا آسیای شرقی رو اینقدر بالا برده :دی
ارسال: #۳۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ ب.ظ
IQ - ضریب هوشی ایرانیان
واقعا بدم اومد دیگه کسی به ایرانی ها توهین نکنه ها!!!!!!!!!!!!!

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close