زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۰ علوم کامپیوتر - کنکور کارشناسی ارشد سال ۸۷

ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۸۹, ۰۵:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ، توسط admin.)
رشته علوم کامپیوتر رشته مظلومیه. واسه همین کسی از نفرات برترش مصاحبه هم نمی گیره. طی هماهنگی هایی که با آقای تنهایی انجام دادم تونستم با رتبه ۱۰ رشته کامپیوتر سال ۸۷ یک گفتگوی کوتاه تلفنی داشته باشم. ایشون هم با کمال میل قبول کردن و به سوالام جواب دادن - حین صحبت بارها شد که به دلیل کیفیت بالا!ی خطوط تلفن همراه کشور عزیزمون تماس‌ها قطع می شد و ایشون هم با صبر و حوصله در هر تماس مجدد جوابم رو می دادن. دست مریزاد به این افرادی که وقتی به جایی و مقامی می رسند خاکی هستند و هیچوقت افتادگی شونو از دست نمی دن. حاصل گفتگوی من با ایشون رو بخونید( تقدیم به همه بچه هایی که می خوان امسال ارشد شرکت کنن بالاخص بچه های علوم کامپیوتر Smile )

لطفا درصدهای کارنامه و رتبه در هر گرایش و تراز و نوع سهمیه ات رو بیان کنید.
کارنامه‌ام توی سایت مانشت هست می تونید از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ببینید

زبان عمومی و تخصصی ۰
دروس پایه ۵۳/۱۲
ریاضیات گسسته ۵۵/۵۵
ساختمان داده و الگوریتم ۲۴/۴۴
اصول سیستم های کامپیوتری ۴۰
نظریه زبان ۴۴/۴۴
آنالیز عددی ۶۸/۸۸

رتبه ۱۰
معدل‌: ۱۵/۹۳

آیا سابقه شرکت در کنکور ارشد رو داشتی یا سال اول بود که شرکت میکردی؟ اگر جوابت مثبته، کنکورای قبل چطور بود؟!
پارسال مهندسی شرکت کرده بودم ولی چون رتبم خوب نشد امسال تصمیم گرفتم علوم کامپیوتر امتحان بدم

در صورت تمایل بگو کارشناسیت رو کدوم دانشگاه بودی و وضعیت تحصیلت چطور بود؟
دانشگاه اصفهان و معدلم هم گه گفتم . ۱۵/۹۳( البته ایشون معدلشون رو ۱۶/۲۶ گفتن ولی این مربوط به سال قبل بوده! ولی توی کارنامه ۱۵/۹۳ زده شده)

آیا قبول داری کسب رتبه خوب در کنکور سراسری کار بچه هایی هست که توی دانشگاه های طراز اول درس خوندن و پایه قوی دارن... و بقیه بهتره به آزاد و اینا راضی باشن؟!
دانشگاه ما جزو دانشگاه های طراز اول نبود - نه این طور نیست این فقط به خودم آدم بستگی داره.

از چه زمانی شروع به درس خوندن کردی و روزانه چقدر مطالعه میکردی؟
از اواسط یا اواخر آبان ماه بود و معمولا ۲ ساعت صبح - دو ساعت بعد از ظهر و دو ساعت هم شب . بطور میانگین ۵-۶ ساعت در روز

از چه منابعی استفاده میکردید؟ حتما میدونید این مهم ترین سواله!
من در دوران تحصیلم درسم خوب بود و پایه‌ی قوی داشتم واسه همین زیاد دنبال کتاب های کنکور نبودم و فقط واسه تست زدن بهشون مراجعه می کردم

ریاضیات عمومی ۱و۲‌: کتاب پردازش بود فکر کنم
آمار و احتمال: کلا مبحث احتمالاتم خوب بود و اگه همین الان سوال احتمال بهم بدین واستون حل می کنم. آمار رو از روی آمار و احتمالات مهندسی پارسه خوندم
مبانی کامپیوتر‌: هیچ کتاب تستی نخوندم - همش از دوران دانشگاه بود
ساختمان داده و طراحی الگوریتم‌: کتاب طراحی الگوریتم مقسمی رو فقط خوندم
ریاضیات گسسته‌: کتاب ریاضیات گسسته راهیان ارشد کتاب خوبیه من از روی اون خوندم
اصول سیستم های کامپیوتری( درسی که منبع درستی براش تعیین نشده ): آره - منم نمی دونستم چی باید بخونم ولی کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو و پوران پژوهش رو خوندم. شنیدم که تو کنکور باید مدار منطقی هم بلد باشید.
نظریه زبان‌: فقط کتاب پوران پژوهش.
آنالیز عددی: تا ۱۰ روز مونده بود به کنکور من هیچ تستی نزده بودم تا اینکه برادرم واسم کتاب راهیان ارشد رو برام فرستاد.

بسیار خوب - اونطور که من برداشت کردم زیاد به کتاب های مرجع کاری نداشتی و همش کتاب تست بود!
همونطور که گفتم چون پایم قوی بود برای همین فقط در صورتی به کتاب های مرجع مراجعه می کردم که اشکالی داشته باشم تو مباحث.

چقدر انتظار داشتی این رتبه رو کسب کنی؟
من خوب خونده بودم و فکرشو می کردم که قبول بشم.

فقط قبول بشید؟! یعنی فکر نمی کردید رتبه ۱۰ رو کسب کنید؟
چرا - چون تلاشمو کرده بودم - واسه همین انتظار این رتبه رو داشتم.

در آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردید؟
نه‌، اصلا

در کل عامل اصلی موفقیت خودت در کنکور چه مواردی بود؟
اراده - من خواستم که قبول بشم و برای این خواسته‌ام هم تلاش کردم و نتیجشو گرفتم.

با این رتبه کدوم دانشگاه رو قبول شدید(روزانه/شبانه/گرایش)؟
علوم کامپیوتر - روزانه - دانشگاه شریف

فکر میکنی چرا بعضی دوستان دو سال یا بیشتر در کنکور ارشد شرکت میکنن اما موفق نمیشن؟ بنظرتون کجای کارشون ایراد داره؟
اون‌ها برای موفق شدنشون تلاش نمی کنن. دوست دارن که قبول بشن ولی دوست داشتن کافی نیست. باید برای رسیدن به خواسته ات تلاش هم کنی.

چه کارهایی غیر از درس خوندن انجام می دادید؟کار، تفریح و...
کار خاصی نمی کردم - بیشتر خونه بودم ولی آخر هفته‌ها می رفتم کوه از صبح زود ساعت ۴ صبح تا ۸ شب هم گاهی کوه بودم.

حرف آخر؟
اون هایی که تئوری دوست دارن رشته علوم کامپیوتر رشته خیلی خوبیه. برخلاف نرم افزار که بیشتر برنامه نویسی و کارهای عملی هست این رشته تو مباحث تئوری خیلی خیلی خوبه. به اونهایی که کارهای تئوری رو دوست دارن پیشنهاد می کنم این رشته رو انتخاب کنن و بدونن که پشیمون نمی شن.

برای کسایی مثل من که ریاضی کاربردی خوندن و حالا می خوان بیان علوم کامپیوتر بخونن هم خوبه؟
آره - چون شما‌ها از اول تئوری کار کردین این رشته خیلی مناسبتون هست.

ممنون که وقت گذاشتید - موفق باشید.

موجیم و وصل خویش از ما بریدن است / ساحل بهانه ای است رفتن رسیدن است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: saria , parsaNA , ف.ش , rezvan_m , mengan , ایرسا , Soheil , SarahArshad , Fardad-A , never , Afra , samanium , marziyeh , fatemesoleimani , mohamd145
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۳۴ ب.ظ
بابت مصاحبه ممنون . خیلی جالب و مفید بود .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ ق.ظ
واقعا ممنون بابت وقتی که برای تماس و نوشتن متن قرار دادین.

البته از آقای مصاحبه شونده نیز بابت وقتی که گذاشتن کمال تشکر را دارم.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۳۵ ق.ظ
RE: [اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۰ علوم کامپیوتر - کنکور کارشناسی ارشد سال ۸۷
دستتون درد نکنه‌، ممنون . از مصاحبه بالا نتیجه می گیریم که ملاک قبولی داشتن کلی کتاب و جزوه نیست بلکه خوب خوندن و فهمیدن از همه موارد مهم تره

اگر کاری را که همیشه می کردید ادامه دهید به همان چیزی دست می یابید که همیشه داشته اید . اگر کار متفاوتی انجام دهید به چیزهای متفاوتی دست می یابید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۵۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close