زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان گسسته ۹۱ مهندسی کامپیوتر

ارسال:

f.b پرسیده:

[/quote]
K/N!
چی میشد من گزینه ۱ زدم
e^-1

سوال اخر گراف سه بخشی مسیر همیلتنی داشت اما دور نداشت و مسطح هم نبود؟

۱
ارسال:

موج پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۲۰ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  ۴۳ گزینه ۳ می شود. به راحتی با یک مثال می توانستید به جواب برسید اگر n=k باشد حتما باد همه x ها ۱ باشند پس یک جواب دارد که این اتفاق فقط در گزینه ۳ می افتد.

منم سه زدم
دقیقا من هم با یه عدد گذاری و انتخاب n=5 K=3 دیدم سه حالت داره (۱۱۳-۳۱۱-۱۳۱) که فقط گزینه سوم درست بود
بازم محض اطمینان n=7 K=3 رو هم تست کردم که با شش حالت گزینه سوم جوابه (۱۳۳-۳۱۳-۳۳۱-۱۱۵-۱۵۱-۵۱۱)
دوستان دقت کنید که باید در این سوال و عدد گذاری ها اعداد زوج رو از ذهنتون پاک کنید

۱
ارسال:

saeed_435 پاسخ داده:

اون سوال راستگو بودن و ......
فک میکنم ۴۵ بشه گزینه دو، اینو تو کتاب پوران بحث استنتاجاش آورده

همون Modus ponen میشه

ارسال:

mbayati پاسخ داده:

RE: ساختمان گسسته ۹۱ مهندسی کامپیوتر

(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۲۹ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  اون سوال راستگو بودن و ......
فک میکنم ۴۵ بشه گزینه دو، اینو تو کتاب پوران بحث استنتاجاش آورده

همون Modus ponen میشه

آره Modus pones میشه ولی دلیلی نداره راستگو باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

fardin_ss پاسخ داده:

بچه ها من پاسخنامه ی ماهان رو دیدم.گفته سوال آخر گزینه ۱ میشه. (د - ه)
من که اشتبا حل کردم.ایشالا شما درست زدین

۱
ارسال:

hkarimi پاسخ داده:

سلام.
مطمئنا گزینه ۱ یعنی همون (د - ه) میشه. چون الف و ب هر دو غلط هستن. دلیل مسطح نبودن رو نمیدونم. خودم هر کاری کردم نتونستم مسطح رسمش کنم. ولی دلیل غلط بودن ب اینه که گرافی مدار اویلری داره که درجه همه رئوسش زوج باشن و گرافی مسیر اویلری داره که درجه ۲ رآسش فرد و درجه بقیه رئوس زوج باشن. توی پوران پژوهش با دلیل کامل و قانع کننده توضیح داده.

۱
ارسال:

hardware23 پاسخ داده:

سلام دوستان
سؤال آخرو شرط e<3v-6 که باید باشه ولی به نتیجه نمیرسه
یه قانون داریم که اگه تو گراف دور به طول ۳ نداشته باشیم
یعنی ۴ به بلا داشته باشیم باید e<2v-4 هم صدق کنه که نمیکنه
پس مسطح نیست
این که گفتم تو کتاب پوران هست

۱
ارسال:

mohammad_13690 پاسخ داده:

دقت کردید سوال ۴۴ غلطه
طراح سنجش فکر میکنه اگه با n-2 رقم، یک عدد قابل قبول بسازیم و کنارش ۲۲ بذاریم بازهم قابل قبوله
اما عدد ۱۳۳۳۳۳۱ که نمیتونه کنار ۲۲ بیاد، چون ۲۱ (یا ۱۲) رو میسازه
به نظرم نشه با یه رابطه بازگشتی ساده بیانش کرد

ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

(۱۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۰۴ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  دقت کردید سوال ۴۴ غلطه
طراح سنجش فکر میکنه اگه با n-2 رقم، یک عدد قابل قبول بسازیم و کنارش ۲۲ بذاریم بازهم قابل قبوله
اما عدد ۱۳۳۳۳۳۱ که نمیتونه کنار ۲۲ بیاد، چون ۲۱ (یا ۱۲) رو میسازه
به نظرم نشه با یه رابطه بازگشتی ساده بیانش کرد
فکر میکنم پاسخ سنجش درسته و شما اشتباه میکنید.an در روابط بازگشتی تعداد هست نه خود اعداد.

۱
ارسال: #۱۰

Jooybari پاسخ داده:

سوال ۴۴ غلطه. توی بدست آوردن رابطه یه شرط درنظر گرفته نشده. مسلماً نزدیک ترین جواب به جواب اصلی [tex]a_n=7a_{n-1} 15a_{n-2}[/tex] میشه. اگه آخرین رقم، ۳ تا ۹ شکی درش نیست که قبلش [tex]a_{n-1}[/tex] میاد. اگه رقم آخر ۱ باشه قبلش باید ارقام ۳ تا ۹ بیاد که اینم هرکدومش میشه [tex]a_{n-2}[/tex]. ولی اگه رقم آخر ۲ باشه دو حالت متفاوت داریم. رقم قبلش ۳ تا ۹ باشه که [tex]a_{n-2}[/tex] میشه، یا رقم قبلش ۲ باشه. توی این حالت متوجه میشیم یکم جواب اشکال داره. چون قبلش [tex]a_{n-2}[/tex] نمیاد. یکی از حالاتش ۱۲۲ هست که رابطه بازگشتی اونو میشمره ولی جزء جواب نیست. اگه برنامشو بنویسیم به ازای n برابر ۳ مقدار رابطه بازگشتی ۶۸۱ میشه ولی تعداد اعداد با این شروط ۶۸۰ بدست میاد. برای n های بزرگتر اختلاف بیشتر میشه.
بحث من فقط روی حالتیه که به ۲۲ ختم بشه. تعداد حالاتش میشه [tex]\sum_{n=0}^{n-3}7a_{n-3} 1[/tex] که [tex]7a_{n-3}[/tex] برای ارقام ۳ تا ۹ قبل از ۲ هست. اگه ۲۲۲ داشته باشیم باید [tex]7a_{n-4}[/tex] داشته باشیم و در نهایت عددی که فقط ۲ داره رو با اضافه کردن مقدار ۱ مشخص میکنیم.
رابطه بازگشتیشو اینجا مینویسیم.

[tex]a_n=7a_{n-1} 14a_{n-2} p_{n-2} 1[/tex]
[tex]a_0=1[/tex]
[tex]a_1=9[/tex]
[tex]p_n=\sum_{i=1}^{n-1}7a_i[/tex]

ساده شدش میشه:

[tex]a_n=8a_{n-1} 7a_{n-2}-7a_{n-3}[/tex]
[tex]a_0=1[/tex]
[tex]a_1=9[/tex]
[tex]a_2=78[/tex]

برنامشم نوشتم. تا [tex]n=9[/tex] هم جواب داد.

۰
ارسال: #۱۱

deledivouneh پاسخ داده:

ریاضی

سوال آخر گسسته من اینطوری برداشت کردم که دوبخشی هست و مسطح نیست.

۰
ارسال: #۱۲

farazin پاسخ داده:

گسسته

تو دفترچه D گزینه الف بود
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۳

temptemp2 پاسخ داده:

گسسته

گراف دو بخشی بودش، چون با دو رنگ میشد رنگش کرد.
به نظرم مسطح هم نبودش

۰
ارسال: #۱۴

sniazvand پاسخ داده:

RE: گسسته

بچه‌ها خسته نباشید
تو رو خدا اگه کسی جواب دو سوال زیر رو با اطمینان بلده بگه تا من خیالم کمی راحت شه
یکی اون سوالی که راجع به ارضاپذیر بودن و راستگو بودن بود بگید کدام جواب درست بود
بعدی اون سوال مسطح و همیلتنی و از این حرفا کدوما درست بودن؟ConfusedHuhHuhConfusedConfused

۰
ارسال: #۱۵

zohour پاسخ داده:

گسسته

البته من هم مسطح در نظر گرفتم ولی تو خونه هرچی می خوام شکل مسطحش رو در بیارم در نمی آد و به این نتیجه رسیدم که مسطح نیست و من غلط زدم (این سوال تقریبا تنها سوالی بود که با شک زدم و اونم غلط از آب در اومد)

۰
ارسال: #۱۶

saba1000 پاسخ داده:

گسسته

کسی سوال ارضا شدنی و راستگو را نزده ؟

سوال صفر نباشد ۱۲و ۲۱و ۱۱ نباشد چی ؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۷

zohour پاسخ داده:

گسسته

این شرط (e<3v-6) لازم هست اما کافی نیست.

۰
ارسال: #۱۸

fatima1537 پاسخ داده:

گسسته

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  کسی سوال ارضا شدنی و راستگو را نزده ؟
من اینطور حل کردم که برای گزینه‌ها با مقادیر اعداد منفی چک میکردم. و فقط یک گزینه صحیح دراومد.چون گفته بود مجموعه اعداد حقیقی پس منفی هم جزء اش هست
مثلا اگر گفته باشه به ازای همه x‌ها وجود دارد بعضی yها که ۳^ Y ^2<X اگر برای yو x مقدار ۱- بذاریم گزینه اشتباه میشه(کسی اینطور حل کرده؟)

ارسال: #۱۹

saba1000 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  کسی سوال ارضا شدنی و راستگو را نزده ؟
من اینطور حل کردم که برای گزینه‌ها با مقادیر اعداد منفی چک میکردم. و فقط یک گزینه صحیح دراومد.چون گفته بود مجموعه اعداد حقیقی پس منفی هم جزء اش هست
مثلا اگر گفته باشه به ازای همه x‌ها وجود دارد بعضی yها که ۳^ Y ^2<X اگر برای yو x مقدار ۱- بذاریم گزینه اشتباه میشه(کسی اینطور حل کرده؟)

من این طوری حل نکردم شما کدوم گرینه زدین ؟ یادتون نیست ؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۲۰

موج پاسخ داده:

گسسته

خیر مسطح نبود دو تا گراف K23 بود همین الان هم میتونید رسمش کنید و اگه کسی میتونه مسطحش کنه بگه
همیلتونی هم نبود گزینه یک از دفترچه بی زدم

برای اون مسئله انتخاب هم که در اعداد طبیعی مطرح بود با عدد گذاری حل میشد
گزینه سوم دفترچه بی
(n+k/2)+k-1 ... میشد جواب

۰
ارسال: #۲۱

fatima1537 پاسخ داده:

گسسته

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  من این طوری حل نکردم شما کدوم گرینه زدین ؟ یادتون نیست ؟
نه گزینه اش یادم نیست.باید دفترچه بیاد. این روش اصلی نیست یه روشی بود که به ذهنم اومد .چون گفته بود مجموعه اعداد حقیقی . من هم گفتم نقیضش رو ثابت کنم و گزینه‌ها رو رد کنم

۰
ارسال: #۲۲

eris229 پاسخ داده:

۴۳-۱
۴۴-۴
۴۶-۱
تست ۴۶ چون زیرگراف k3,3 داشت مسطح نبود
تست ۴۴ حالات اول اگر اخری ۱ باشد یکی مونده به اخری ۱و ۲ نمی تواند باشد پس میشه(۷a(n-2 اگر اخری ۲ باشه یکی مونده به اخر ۱نمیتونه باشه که میشه (۸a(n-2 و در نهایت اگراخرین رقم نه ۱ باشه نه ۲ پس ۷ حالت دیگه داریم که میشه(۷a(n-1

در مورد سوال۴۵ من فکر می کنم ۱ اشکالی داره چون هیچ کدوم از گزینه ها نمیشه بگیم همه استدلال های معتبر را شامل میشه ۱ گزینش راستگو بودن رو نتیجه میده یه گزینش هم سازگار بودن(یعنی اینکه همیشه false نیست)
من که نزدم

۰
ارسال: #۲۳

reza_memari_sharif پاسخ داده:

۴۳ گزینه ۳ می شود. به راحتی با یک مثال می توانستید به جواب برسید اگر n=k باشد حتما باد همه x ها ۱ باشند پس یک جواب دارد که این اتفاق فقط در گزینه ۳ می افتد.

۴۴ هم که گزینه ۴ می شه طبق استدلالی که در بالا انجام شده است

۰
ارسال: #۲۴

martianboy پاسخ داده:

در مورد گراف سؤال ۴۶ اول توجه کنید که اگر رأس‌های ۱ و ۲ رو بیاریم بذاریم کنار رأس‌های ۶ و ۷ می‌بینیم که گراف معادل دوبخشی کامل [tex]K_{3,4}[/tex] هستش. در مورد این گراف دوبخشی هم توجهتون رو جلب می‌کنم به این لینک:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یه کم برید پایین‌تر خصوصیات گراف رو بخونید:
bicolorable (دو-رنگ پذیر) - واضحه هر گراف دو بخشی ۲-رنگ‌پذیره.
nonplanar (غیر مسطح) - شامل زیرگراف غیرمسطح [tex]K_{3,3}[/tex] هستش. نمی‌تونه مسطح باشه.
nonhamiltonian (غیر همیلتونی)

بنابراین گزاره‌های الف و ج رد می‌شن. تنها گزینه‌ی باقی‌مونده می‌شه گزینه‌ی ۱.

۰
ارسال: #۲۵

fazel-d پاسخ داده:

نکته ای که در سوال ۴۳ وجود داره اینه که
کد:
(K-n)%2=0

اگه شما مجموعه اعداد فرد طبیعی رو در نظر بگیرید، یعنی
کد:
{...,-۱,-۳,۱,۳,...}
و با توجه به اینکه اندیس Xها مثبت هستند پس مجموعه به صورت
کد:
{۱,۳,۵,۷,...}
خواهد بود که باید k و n از این مجموعه انتخاب شود.
معادله ای که تعریف شده، دنبال تعداد جوابهای صحیح و غیر منفی است. یعنی تعداد حالاتی که n شی مشابه می خواهند در k جعبه متمایز قرار بگیرند که فرمول آن به صورت ترکیب k-1 از n+k-1 است.
اما تاثیر اعداد مجموعه تعریف شده بالا در کجای مسئله است؟ باید گفت هیچ جا.!! چرا که برای فرمول بالا برای تمامی اعداد غیر منفی صحیح است و در اینجا فقط ما اعداد انتخابی رو محدود کرده ایم. پس گزینه صحیح همان گزینه ۱ دفترچه A است.

سوال ۴۴
همین سوال با یک تغییر کوچک در سراسری ۸۶ اومده بود. اونجا گفته بود که، صفر نباشه - اعداد ۱۱ و ۱۲ و ۲۱ و ۲۲ نباشه.که جواب مسئله ۷An-1 + 14An-2 بود که متاسفانه من به اون ۲۲ ای که در صورت سوال بود توجه نکردم و همون گزینه ۷An-1 + 14An-2 رو زدم که غلطه.!! گزینه صحیح ۷An-1 + 15An-2 است.

سوال ۴۵ رو هم در یکی از سالهای کنکور دیده بودم ومن نزدم
سوال ۴۶
مسطح نیست. تعریف مسطح اینه که یالی در گراف با هم برخورد نداشته باشند. مثلا اگر شما یال (۵و۶) رو از پشت راس ۷ عبور بدید، اون وقت نمی تونید یال (۱و۷) رو رسم کنید.
موارد صحیح ، مسیر همیلتونی داشت ولی دور نداشت و با رنگهای آبی و قرمز می شد رنگ کرد.

۰
ارسال: #۲۶

Fardad-A پاسخ داده:

با توجه باینکه حل تشریحی سوالات را گذاشتیم توی سایت. دوستانی که سوالات را حل کرده اند اگه اشکالی تو حلهای تشریحی هست ممنون میشیم که اعلام کنند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۲۷

Fardad-A پاسخ داده:

ببخشید که من فرصت نکردم بررسی کنم اشکال در جوابم را. ممنون از آقای Lekikharin که زحمتش رو کشیدن.

۰
ارسال: #۲۸

saeed-rafie پاسخ داده:

K/N!
چی میشد من گزینه ۱ زدم
e^-1

سوال اخر گراف سه بخشی مسیر همیلتنی داشت اما دور نداشت و مسطح هم نبود؟

[/quote]

آره گزینه ۱ درسته ولی این سوال مربوط به قسمت آمار احتماله

ارسال: #۲۹

fatima1537 پاسخ داده:

گسسته

سئوالی که در مورد گراف ۳ بخشی بود: یکی از گزینه‌ها نوشته بود "میتوان با ۲ رنگ آن را رنگ آمیز‌ی کرد" که به نظر من درسته
یکی هم گفته بود" مسطح است" که بازهم درسته
من فکر کنم ۲ تا از گزینه‌ها درست بوده

ارسال: #۳۰

aryaeei پاسخ داده:

گسسته

مسطح بود ..و همیلتنی و با دو رنگ هم رنگ میشد من اینو زدم ؟

ارسال: #۳۱

fatima1537 پاسخ داده:

گسسته

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۰۷ ب.ظ)temptemp2 نوشته شده توسط:  به نظرم مسطح هم نبودش
نه من شکل مسطحش رو کشیدم! مسطح هست

ارسال: #۳۲

Masoud05 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۳۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۰۷ ب.ظ)temptemp2 نوشته شده توسط:  به نظرم مسطح هم نبودش

شاید مسطح باشه بنا به فرمول‌:
e>3v-6
اگه باشه یعنی گراف غیر مسطح هست اما این شرط نقض شده پس فکر میکنم مسطح باشه . دو بخشی هم که معلوم که هست .

ارسال: #۳۳

temptemp2 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۳۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۰۷ ب.ظ)temptemp2 نوشته شده توسط:  به نظرم مسطح هم نبودش

بعید میدونم بشه مسطح کشیدیش چون گراف k 2,3 رو هر کاری کنیش یه راسش می افته وسط یه چند ضلعی که برای چسبوندن اونیکی گراف k 2,3 باید یالها هم دیگه رو قطع کنن.

ارسال: #۳۴

fatima1537 پاسخ داده:

گسسته

در وسط گراف یک گره بود که اون گره آدمو به اشتباه میندازه. و فکر میکنیم یک یال هست درصورتی که میشه اون رو در مرکز شکل مسطح تصور کرد.
الان بدون سئوال نمیتونم مطمئن جواب بدم. ولی اون موقع به نظرم اومد میشه مسطحش کرد

ارسال: #۳۵

temptemp2 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۱۰ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  در وسط گراف یک گره بود که اون گره آدمو به اشتباه میندازه. و فکر میکنیم یک یال هست درصورتی که میشه اون رو در مرکز شکل مسطح تصور کرد.
الان بدون سئوال نمیتونم مطمئن جواب بدم. ولی اون موقع به نظرم اومد میشه مسطحش کرد
سوالات توی سایت هستش. دو تا گراف k 2,3 هستش یکی که از طرفی که ۳ راس داره به هم میچسبن.

ارسال: #۳۶

fatima1537 پاسخ داده:

به نظر شما اینکه این گراف رو میشه با دو رنگ رنگ آمیزی کرد دلیل بر مسطح بودنش نمیشه؟

ارسال: #۳۷

Masoud05 پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  به نظر شما اینکه این گراف رو میشه با دو رنگ رنگ آمیزی کرد دلیل بر مسطح بودنش نمیشه؟

من زدم مسطح اما الان هر کاری میکنم میبینم مسطح نیست !

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۸۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  دانلود جزوه ریاضیات گسسته amiraraz ۱ ۳,۲۱۵ ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: start2
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۶۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۲۳ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۸۳ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۰۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۶۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۵۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close