زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست هوش مصنوعی- سراسری هوش۸۶ (استلزام)

ارسال:

saeed_435 پرسیده:

تست هوش مصنوعی- سراسری هوش۸۶ (استلزام)

برای جملات [tex]\alpha \: \beta \: \gamma[/tex] در منطق گزاره‌ها کدام درست است؟

۱) [tex]\begin{bmatrix} \alpha \wedge \beta \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\vee \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

۲) [tex]\begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\vee \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha \wedge \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

۳) [tex]\begin{bmatrix} \alpha \wedge \beta \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\wedge \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

۴) [tex]\begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\vee \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha \vee \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

جواب مشخصا داده شده و گزینه ۲ درسته ولی من نتونستم درکش کنم ممنون میشم واسم توضیحش بدین.

تو مقسمی گفته اگر [tex]\alpha[/tex] مستلزم [tex]\beta[/tex] باشد (یعنی [tex]\beta |=\alpha[/tex] درسته ؟؟؟ )آنگاه [tex]\left( M\left( \alpha \right )\subseteq M\left( \gamma \right )\right )[/tex]
......
و بنابراین با توجه به تعریف استلزام [tex]\left( \alpha \wedge \beta \right )[/tex] مستلزم [tex]\gamma[/tex] میباشد و در نتیجه گزینه ۲ صحیح است؟!

سوال من اینجاس که آخه تو صورت سوال داده [tex]\beta[/tex] مستلزم [tex]\alpha[/tex] ولی مقسمی اجوری اومده جواب داده!
بگید من اشتباه میکنم؟
واسه استلزام تعریفشو میشه به همین صورت زیرمجموعه‌ها همه جا بسط داد؟
ممنون.Huh

ممنون میشم یه تعریف ساده از استلزام هم بیارین.غیر اون کاه و کاهدون!Exclamation

۲
ارسال:

fe_atash پاسخ داده:

کنکور ۸۶ استلزام (کمـــــــــــــــــــــََََــــــــک)

راسل ترجمه راحتی میگه:

α ⊨β اگر و فقط اگر ،در هر مدلی که آلفا درست باشد،بتا نیز درست باشد
اگر آلفا درست باشد،آنگاه بتا نیز درست باشد
همون طور که گفتم بتا مستلزم آلفاست...درستی بتا درستی آلفا رو لازم داره
اینکه میدونیم آلفا درستی نتیجه میگیریم بتا درسته
جمله آلفا ،جمله بتا را ایجاب میکند

راسل ترجمه رهنمون میگه:
در علائم ریاضی،ارتباط استلزام بین یک پایگاه دانش KB و یک جمله α به صورت ((KB مستلزم α است)) تلفظ میشود و به صورت KB ⊨α نوشته میشود.(صفحه ۱۷۲)

اصل این کلمه entailment هستش که معنای ایجاب میده
entail در فارسی یعنی:مستلزم بودن-شامل بودن-حبس یا وقف کردن-متضمن بودن-موجب شدن-حمل کردن بر-در برداشتن
پس پیشنهاد من به شما اینه که زیاد به پروپای این واژه مستلزم نپیچ‌! فقط معنی KB ⊨α رو بدون کافیه.

ارسال:

saeed_435 پاسخ داده:

RE: کنکور ۸۶ استلزام (کمـــــــــــــــــــــََََــــــــک)

(۲۷ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  راسل ترجمه راحتی میگه:

α ⊨β اگر و فقط اگر ،در هر مدلی که آلفا درست باشد،بتا نیز درست باشد
اگر آلفا درست باشد،آنگاه بتا نیز درست باشد
همون طور که گفتم بتا مستلزم آلفاست...درستی بتا درستی آلفا رو لازم داره
اینکه میدونیم آلفا درستی نتیجه میگیریم بتا درسته
جمله آلفا ،جمله بتا را ایجاب میکند

راسل ترجمه رهنمون میگه:
در علائم ریاضی،ارتباط استلزام بین یک پایگاه دانش KB و یک جمله α به صورت ((KB مستلزم α است)) تلفظ میشود و به صورت KB ⊨α نوشته میشود.(صفحه ۱۷۲)

اصل این کلمه entailment هستش که معنای ایجاب میده
entail در فارسی یعنی:مستلزم بودن-شامل بودن-حبس یا وقف کردن-متضمن بودن-موجب شدن-حمل کردن بر-در برداشتن
پس پیشنهاد من به شما اینه که زیاد به پروپای این واژه مستلزم نپیچ‌! فقط معنی KB ⊨α رو بدون کافیه.

مرسیییییییییی پس هردوش درسته! Smile
آخه تو هرتست از یه حالتش استفاده شده ،حتی تو تستا هوش یه جا از ترجمه رهنمون رفته یه جا از راحتی.
خدا خیرتان دهاد...
(۲۷ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۳۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  همین جمله آخر که گفتید ( B مستلزم A یعنی [tex]A\Rightarrow B[/tex] )درسته
به نظر من دوباره تعاریفی که توی گسسته هست رو بخونید و جاهای مختلف رو مرور کنید بعید میدونم کتاب گسسته یا کتابهای دیگه اشتباه توضیح داده باشند
چندین بار خوندمش همون چیزی بو که گفتم. تو گسسته قلی زاده صراححتا نگفته ولی تعریفش همینه تقریبا.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  )آیا اگر [tex]\alpha [/tex] مستلزم [tex]\beta[/tex] باشد (یعنی [tex]\beta |=\alpha [/tex] درسته ؟؟؟ )آنگاه [tex]\left ( M\left ( \alpha \right ) \subseteq M\left ( \beta \right )\right )[/tex]
بله درسته-درواقع داریم:
[tex]\alpha \models \beta[/tex]( آلفا‌، بتا را مدل سازی میکند، یا آلفا مدلی از بتا است)اگر و فقط اگر جمله [tex]\alpha \Rightarrow \beta[/tex] درست باشد

یک هم ارزی دیگه هم هست که میگه [tex]\alpha \equiv \beta[/tex] اگرو فقط اگر [tex]\beta \models \alpha[/tex] و [tex]\alpha \models \beta[/tex]

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  جوابـــــــــ این دو سوال منو میشه واضحتر بدین Sad

۱ )آیا اگر مستلزم باشد (یعنی درسته ؟؟؟ )آنگاه
......
(حل مقسمی درسته!)
البته منظور سئوالتون رو دقیق متوجه نشدم ولی این شکل گزاره های شرطی همون هم ارزی های منطقی هستند که از این هم ارزیها توی همه استدلالهای منطقی و استنتاجها میشه استفاده کرد (مثل این نوع هم ارزیها [tex]\sim (\alpha \vee \beta )\equiv \sim \alpha \vee \sim \beta [/tex])
(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۰۷ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  بعدیکسوال)fatima1537 چجوری جمله اخرونتیجه گرفتی؟؟؟؟
یکمی خلاصه شده نوشته بودم، بسط داده شده اش به این صورته:
[tex]\sim \alpha \vee \sim \beta \vee \gamma \equiv \sim (\sim \alpha \vee \sim \beta )\Rightarrow \gamma \equiv (\alpha \wedge \beta )\Rightarrow \gamma[/tex]
از همون قانون هم ارزی منطقی زیر استفاده شده(حذف استلزام)
[tex]\alpha \Rightarrow \beta \equiv \sim \alpha \vee \beta[/tex]
(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ب.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  مطمئنید گزینه ۲ درسته؟ من احساس میکنم گزینه ۴ درست‌تر باشه.
بله طبق کلید سنجش گزینه ۲ درسته

۱
ارسال:

homa پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ق.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  برای جملات [tex]\alpha \: \beta \: \gamma[/tex] در منطق گزاره‌ها کدام درست است؟

۱) [tex]\begin{bmatrix} \alpha \wedge \beta \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\vee \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

۲) [tex]\begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\vee \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha \wedge \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

۳) [tex]\begin{bmatrix} \alpha \wedge \beta \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\wedge \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

۴) [tex]\begin{bmatrix} \alpha |=\gamma \end{bmatrix}\vee \begin{bmatrix} \beta |=\gamma \end{bmatrix}\Rightarrow \begin{bmatrix} \alpha \vee \beta |=\gamma \end{bmatrix}[/tex]

ممنون میشم یه تعریف ساده از استلزام هم بیارین.غیر اون کاه و کاهدون!Exclamation

به عنوان یک تعریف از استلزام فرض کن که:
A = باران باریدن
B = ابری بودن
اگر من به شما بگم الان که داره بارون میاد‌، مطمئنا ابری بودن هوا رو نتیجه گیری میکنی. یعنی هر جا باران در حال باریدن بود احتمال ابری بودن هوا میشه ۱۰۰%
حالا اگه باران نمیبارید دیگه من نمیتونم در مورد بودن ابر در آسمان یا نبودن اون نظر بدم.
پس اینجا داره نشون میده که هر جا A اتفاق افتاد B هم حتما اتفاق میفته.
هر جا بارون بارید‌، ابر هم حتما تو آسمون هست.
یا به صورت منطق بخوایم بگیم هر جا A درسته B درسته.

و به طور کلی A زیر مجموعه‌ی B میشه.

در مورد سوال که گذاشتین هم میشه از همین روش گزینه‌ی درست رو بدست اورد.
ما باید گزاره ایی رو انتخاب کنیم که صحیح باشه یا valid باشه یعنی تو گزینه‌ها نباید به یه همچین چیزی برسیم:

[tex]True \rightarrow False[/tex]

چون این غلطه. اگه یک گزاره یه همچین چیزی رو تولید کرد دیگه valid نمیشه.

مثلا گزینه‌ی اول دو مجموعه‌ی [tex]\alpha[/tex] و [tex]\beta[/tex] رو در نظر بگیر که اشتراک این دو اگر درست باشه پس مجموعه‌ی گاما هم درسته .
حالا اگه برای اون طرف شرط تو بتونی یک مثال بزنی که عبارت نادرست بشه دیگه این گزینه درست نیست.
چون میشه:
[tex]True \rightarrow False[/tex]

۰
ارسال:

fe_atash پاسخ داده:

مطمئنید گزینه ۲ درسته؟ من احساس میکنم گزینه ۴ درست‌تر باشه.

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

گزینه دو به صورت زیر تبدیل میشه( در واقع برای گزینه دو از سمت چپ تساوی به سمت راست میرسیم و این درستی گزینه ۲ رو ثابت میکنه):
[tex](\alpha \Rightarrow \gamma )\vee (\beta \Rightarrow \gamma )\equiv (\sim \alpha \vee \gamma )\vee( \sim \beta \vee \gamma )\equiv \sim \alpha \vee \sim \beta \vee \gamma \equiv \alpha \wedge \beta \Rightarrow \gamma \equiv \sim (\alpha \wedge \beta )\vee \gamma \equiv \sim \alpha \vee \sim \beta \vee \gamma \equiv \alpha \wedge \beta \Rightarrow \gamma[/tex]
که فکر میکنم توی امتحان این کار تبدیل رو باید برای همه گزینه‌ها انجام بدیم که خیلی وقتگیره

استلزام به نظر من یعنی مشتق شدن و توی کتاب پوران اینطور تعریف کرده: یعنی اینکه جمله ای به طور منطقی از سایر جملات پیروی کند یا از آنها نتیجه شود

ارسال:

saeed_435 پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  گزینه دو به صورت زیر تبدیل میشه( در واقع برای گزینه دو از سمت چپ تساوی به سمت راست میرسیم و این درستی گزینه ۲ رو ثابت میکنه):
[tex](\alpha \Rightarrow \gamma )\vee (\beta \Rightarrow \gamma )\equiv (\sim \alpha \vee \gamma )\vee( \sim \beta \vee \gamma )\equiv \sim \alpha \vee \sim \beta \vee \gamma \equiv \alpha \wedge \beta \Rightarrow \gamma \equiv \sim (\alpha \wedge \beta )\vee \gamma \equiv \sim \alpha \vee \sim \beta \vee \gamma \equiv \alpha \wedge \beta \Rightarrow \gamma[/tex]
که فکر میکنم توی امتحان این کار تبدیل رو باید برای همه گزینه‌ها انجام بدیم که خیلی وقتگیره

استلزام به نظر من یعنی مشتق شدن و توی کتاب پوران اینطور تعریف کرده: یعنی اینکه جمله ای به طور منطقی از سایر جملات پیروی کند یا از آنها نتیجه شود

با توجه به جوابتون همواره میشه گفت:
[tex]\alpha |= \gamma \equiv \alpha \Rightarrow \gamma[/tex]

Huh
استدلال مقسمیو چطور توجیه میکنین؟(اصلا اینجوری میشه استدلال کرد!)
استدلال مقسمیو چطور توجیه میکنین؟(اصلا اینجوری میشه استدلال کرد!)

۰
ارسال:

goldoonehkhanoom پاسخ داده:

بایک مثال میشه توضیح داد.اینکه "اگر علی درس بخونه و امتحان بده حتما درامتحان موفق میشه"پس درس خوندن تنها یا امتحان دادن تنها باعث موفقیت علی نمیشه" پس بین مولفه های a,B باید ^ قرار بگیره و وجود ^باعث قوی شدن شرط میشه.پس گزینه ۴ غلط هست.
بعدیکسوال)fatima1537 چجوری جمله اخرونتیجه گرفتی؟؟؟؟
درجواب saeed_435 استلزام و گزاره شرطی باهم فرق دارن و نمیشه گفت معادل هم هستند

۰
ارسال: #۱۰

saeed_435 پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ب.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  مطمئنید گزینه ۲ درسته؟ من احساس میکنم گزینه ۴ درست‌تر باشه.

بله جوابش همون ۲،مقسمی خوب گفته ولی تو کتاب پوران صورت سوالو اشتباه آورده.
نمیدونم چرا تستا پوران مخصوصا فصلا آخرش اینقد داغونه!
(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۰۷ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  بایک مثال میشه توضیح داد.اینکه "اگر علی درس بخونه و امتحان بده حتما درامتحان موفق میشه"پس درس خوندن تنها یا امتحان دادن تنها باعث موفقیت علی نمیشه" پس بین مولفه های a,B باید ^ قرار بگیره و وجود ^باعث قوی شدن شرط میشه.پس گزینه ۴ غلط هست.
بعدیکسوال)fatima1537 چجوری جمله اخرونتیجه گرفتی؟؟؟؟
درجواب saeed_435 استلزام و گزاره شرطی باهم فرق دارن و نمیشه گفت معادل هم هستند

goldoonehkhanoom‌ :
یعنی میگی روال اثبات fatima1537 اشتباس؟

۰
ارسال: #۱۱

saeed_435 پاسخ داده:

جوابـــــــــ این دو سوال منو میشه واضحتر بدین Sad

۱ )آیا اگر [tex]\alpha[/tex] مستلزم [tex]\beta[/tex] باشد (یعنی [tex]\beta |=\alpha[/tex] درسته ؟؟؟ )آنگاه [tex]\left( M\left( \alpha \right )\subseteq M\left( \beta \right )\right )[/tex]
......
(حل مقسمی درسته!)

۲) fatima‌: این شیوه اثباتت واسه همه استلزاما جواب میده؟! (استفاده از گزاره شرطی)

Confused

۰
ارسال: #۱۲

fe_atash پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۰۹ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  بله جوابش همون ۲،مقسمی خوب گفته ولی تو کتاب پوران صورت سوالو اشتباه آورده.
نمیدونم چرا تستا پوران مخصوصا فصلا آخرش اینقد داغونه!
من فکر کردم شما صورت سوالو اشتباه نوشتید
چون بله تو پوران صورت سوال یه چی دیگست

۰
ارسال: #۱۳

saeed_435 پاسخ داده:

ممنون از همه‌ی دوستان.

فکر میکنم قبل اینکه مبحث استلزامو بخونیم بهتره اول گسسترو بخونیم.
من بحث استلزام تو گسسترو خوندمو کنار توضیحات دوستان بخوص مثال Homa مشکلم برطرف شد.

تعریف استلزام تو گسسته:

A مستلزم B است [tex]\left( A\Rightarrow B \right )[/tex] اگر [tex]A \rightarrow B[/tex] همیشه true باشد (taut).

واسه اثبات Taut بودن یه راهش که جدول درستیه راه دومش که جالبتره و راحتر...
۱) به تالی بدیم F باید مقدم هم F درآد
۲) به مقدم بدیم T باید تالی هم T درآد.

با آرزوی موفقیت واسه تک تکتون.
Shy

ارسال: #۱۴

saeed_435 پاسخ داده:

دوستان در بخش استلزام کتاب پوران صفحه‌ی ۱۶۲ گفته شده:

[tex]\alpha |=\beta[/tex] یعنی [tex]\beta[/tex] مستلزم [tex]\alpha[/tex] که اشتباهه درسته؟Undecided

چقد غلط غلوط داره مهدیه شادی!

۰
ارسال: #۱۵

fe_atash پاسخ داده:

(۲۶ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۴۴ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  دوستان در بخش استلزام کتاب پوران صفحه‌ی ۱۶۲ گفته شده:

یعنی مستلزم که اشتباهه درسته؟Undecided

بعید میدونم غلط باشه..در کتاب راسل ترجمه راحتی صفحه ۲۴۱ گفته α ⊨β بطور غیر رسمی یعنی درستی بتا "مستلزم" درستی آلفاست.

۰
ارسال: #۱۶

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۶ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۴۴ ب.ظ)saeed_435 نوشته شده توسط:  دوستان در بخش استلزام کتاب پوران صفحه‌ی ۱۶۲ گفته شده:

[tex]\alpha |=\beta[/tex] یعنی [tex]\beta[/tex] مستلزم [tex]\alpha [/tex] که اشتباهه درسته؟Undecided

نه درسته-بتا مستلزم آلفا هست یعنی اینکه "وجود" یا "درستی" بتا مستلزم درست بودن آلفا هست- استلزام بتا به آلفا دیگه یعنی وابستگی و مشتق شدن بتا از آلفا

ارسال: #۱۷

saeed_435 پاسخ داده:

(۲۷ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۲۵ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  نه درسته-بتا مستلزم آلفا هست یعنی اینکه "وجود" یا "درستی" بتا مستلزم درست بودن آلفا هست- استلزام بتا به آلفا دیگه یعنی وابستگی و مشتق شدن بتا از آلفا
مطمئنید Huh
یعنی:
[tex](\alpha |= \beta )\: \: \equiv (\beta \Rightarrow \alpha )[/tex]

چون با این حالت که شما میگین جواب کتاب کنکور مقسمی به این سوال اشتباه درمیاد!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۱۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۱۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۲ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  ██ ویرایش ۲۳ ایبوک هوش مصنوعی (رایگان) ██ sohjel ۱ ۲,۳۵۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close