زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدام فرایند؟ (تست IT ۸۴)

ارسال:

Mohammad-A پرسیده:

Question کدام فرایند؟ (تست IT ۸۴)

با سلام. دوستان امروز به تستی برخوردم که در گزینش گزینه‌ها کمی ابهام دارم. ممنون می‌شم شما هم نظرتون رو بگید:
  • شما مدیر بخش نرم‌افزار در یک شرکت نرم‌افزاری بزرگ هستید... برای پروژه‌ای بزرگ سفارش دارید. سیستم فعلی این پروژه به صورت دستی هست ولی سفارش‌دهنده اعتقاد دارد که خودکارسازی اجزای این پروژه موجب صرفه‌جویی در هزینه می‌شود. مشتری در رابطه با مسائل قراردادی بسیار منعطف است. از طرفی سیستم ایجادشده باید بسیار قابل اعتماد باشد و مسئولیت حقوقی را باید برعهده بگیرید. به علاوه در رابطه با امکان‌پذیری سیستم اجزای ناشناخته‌ای وجود دارد که در طی مراحل توسعه‌ی سیستم مشخص خواهد شد.
  • چه فرایندی را انتخاب می‌کنید؟

من خودم شخصاً مدل روش‌های رسمی رو به خاطر حساس بودن قابلیت اعتماد پروژه و انعطاف مشتری در پرداخت هزینه‌ها انتخاب کردم. اما کلید٬ مدل حلزونی (مارپیچی) رو انتخاب کرده بود.

انتخاب شما برای این سؤال چیه؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

مازیار صفایی پاسخ داده:

RE: کدام فرایند؟ (تست IT ۸۴)

(۱۴ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  با سلام. دوستان امروز به تستی برخوردم که در گزینش گزینه‌ها کمی ابهام دارم. ممنون می‌شم شما هم نظرتون رو بگید:
  • شما مدیر بخش نرم‌افزار در یک شرکت نرم‌افزاری بزرگ هستید... برای پروژه‌ای بزرگ سفارش دارید. سیستم فعلی این پروژه به صورت دستی هست ولی سفارش‌دهنده اعتقاد دارد که خودکارسازی اجزای این پروژه موجب صرفه‌جویی در هزینه می‌شود. مشتری در رابطه با مسائل قراردادی بسیار منعطف است. از طرفی سیستم ایجادشده باید بسیار قابل اعتماد باشد و مسئولیت حقوقی را باید برعهده بگیرید. به علاوه در رابطه با امکان‌پذیری سیستم اجزای ناشناخته‌ای وجود دارد که در طی مراحل توسعه‌ی سیستم مشخص خواهد شد.
  • چه فرایندی را انتخاب می‌کنید؟

من خودم شخصاً مدل روش‌های رسمی رو به خاطر حساس بودن قابلیت اعتماد پروژه و انعطاف مشتری در پرداخت هزینه‌ها انتخاب کردم. اما کلید٬ مدل حلزونی (مارپیچی) رو انتخاب کرده بود.

انتخاب شما برای این سؤال چیه؟
با اجازه دوستان IT
۱۰۰% مدل مارپیچی است.
اصلی ترین نکته در این مساله این است " اجزای ناشناخته وجود دارد"
از طرفی مشتری منعطف است
و باید قابل اعتماد باشد.

مدل رسمی که شما می فرمایید در همان ابتدا باید کلیات مشخصات باشد و تحلیل صورت گیرد. حال اگر مسال ناشناخته خود را نشان دادند چاره چیست؟ مشتری شما دیگر به سیستم اعتماد نخواهد کرد.

مدل مارپیچی تمام این مسائل را دارد.
۱/ شما قسمتی از تحلیل را ارائه می دهید.
۲/ نرم افزار را که ارائه دهید مورد بررسی قرار می گیرد
۳/ مشتری می داند این همه نرم افزار نیست و قسمتی از آن است
۴/ اگر موردی بود که اشکال داشت مشتری شما منعطف است و با علم به اینکه این همه نرم افزار نیست موارد ناشناخته که الان مشخص شده اند را اعلام می کند
۵/ شما مسائل ناشناخته را تحلیل می کنید و به نرم افزار اضافه می کنید.
و این پیچ ادامه دارد و اعتماد مشتری جلب می شود..

-------------------------

با اینکه من کنکور نرم افزار دارم ولی خط به خط پرسمن رو بلدم.... چون عاشق نرم افزارم....Big Grin

۰
ارسال:

Mohammad-A پاسخ داده:

کدام فرایند؟ (تست IT ۸۴)

ممنون از شما.

حالا با فرض اینکه مورد "اجزای ناشناخته" نبود٬ باز هم انتخاب به نظر مارپیچی بود؟
از طرفی اگر ارتباط با مشتری برای مشخص کردن نیازها باید دائمی باشد٬ مدل WINWIN رو انتخاب می‌کردید؟

همینطور با یک فرض دیگه٬ مثلاً اگر شرکت بتونه از اجزای قابل استفاده‌ی دیگری استفاده کنه٬ بنابراین میشد CBD رو به خاطر ماهیت تکاملی و مشابهت اون با مارپیچی انتخاب کرد؟ یا اصلاً این موضوع با فرضیات این سؤال تناقض داره؟

ارسال:

مازیار صفایی پاسخ داده:

RE: کدام فرایند؟ (تست IT ۸۴)

(۱۴ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۳۴ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  ممنون از شما.

حالا با فرض اینکه مورد "اجزای ناشناخته" نبود٬ باز هم انتخاب به نظر مارپیچی بود؟
از طرفی اگر ارتباط با مشتری برای مشخص کردن نیازها باید دائمی باشد٬ مدل WINWIN رو انتخاب می‌کردید؟

همینطور با یک فرض دیگه٬ مثلاً اگر شرکت بتونه از اجزای قابل استفاده‌ی دیگری استفاده کنه٬ بنابراین میشد CBD رو به خاطر ماهیت تکاملی و مشابهت اون با مارپیچی انتخاب کرد؟ یا اصلاً این موضوع با فرضیات این سؤال تناقض داره؟

خوب اینجا یک نکته است:
گزینه‌ها چی بوده؟!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۷۲۷ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۷۷ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۵۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۵۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Big Grin کدام منابع برای هوش مصنوعی برای مهندسی پزشکی؟ sajadg ۳ ۴,۰۴۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کدام گرایش به برنامه نویسی مربوط است؟ سیدرضا بازیار ۱ ۲,۳۸۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Question کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش) javad94 ۲۲ ۲۴,۵۲۱ ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: agha_Yahya
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۴,۰۱۴ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  تبادل داده بین دوکامپیوتر هر کدام متصل به یک روتر Bameri ۰ ۱,۸۲۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Bameri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close