زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[درخواست راهنمایی]چه درسایی ارزش بیشتر وقت گذاشتن دارند؟

ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۵ ب.ظ، توسط Donna.)
سلام به همگی.

من ی سوالی ازتون داشتم.
قبلش ی توضیحی درباره خودم میدم.ترم ۶ ریاضی محضم و خیلی وقته مصممم که رشته مورد علاقم نرم افزار رو بخونم برا ارشد.تا حدودی مدارمنطقی و نظریه خوندم ولی درسا دانشگاهم نمیزاره ادامه شون بدم.تو عیدم قراره ریاضیات ارشدو تکمیل کنم و دیگه از اول تابستون وقتمو بذارم برا دروس کام.

من میخوام حتمن سال اول تموم تلاشمو بکنم و قبول شم ولی ازونجایی که وقت کمه برا من و کلاسم نمیخوام برم میخوام ی کمکی به من بکنید و بگید چه درسایی از مشترک ها و تخصصی ها ارزش بیشتر وقت گذاشتن دارن و اگه هرچه بیشتر بخونمشون همونقدر نتیجه میگیرم؟

سیستم عامل که خیلیا زیاد خوندن و نتیجه نگرفتن , لطفن راهنماییم کنین تا بتونم از تابستونم که تنها فرصت برا مرجع خونیمه به بهترین نحو استفاده کنم و برا بعضی درسا وقت الکی نذارم.ممنون میشم از همگی.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۱۴ ب.ظ
به نظرم بستگی به خودتون داره و علاقه تون
مثلا من به دروس زیر خیلی علاقه دارم:
ساختمان
نظریه
مدار
زبانهای برنامه سازی
طراحی الگوریتم
پایگاه داده
ریاضی مهندسی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ب.ظ
ممنونم ازتون.علاقم به درساییه که بیشتر سمت برنامه نویسی میرن. علاقه زیادی به معماری کامپیوترو درسا سخت افزاری ندارم.به نظرتون بهتره سیستم عامل و معماری رو در حد متوسط بخونم؟ و بیشتر وقتم رو به بقیه اختصاص بدم؟ چه درسایی هست که وقت زیادی براشون گذاشتین و نتیجه نگرفتین ؟ آیا کامپایلر که میگن فقط ۲ تا سوال امسال ازش اومده ارزش داره زیاد وقت بزارم براش؟

شک نکن
۰
۰
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۳۰ ب.ظ
RE: [درخواست راهنمایی]چه درسایی ارزش بیشتر وقت گذاشتن دارند؟
درسهایی که بیشتر علاقه داری و میفهمی و در نهایت تستشو بهتر میزنی .

۴ تا درس برای ارشد ۹۱ حذف کردم . اگر قبول نشم باز هم این ۴ درس رو نخواهم خوند . چون همینجوری وقت کم آورم و ۲ -۳ تا تست مشترک رو از دست دادم .

توصیه میکنم حتما از ۲ تا ۴ درس حذف کنید . خوندن و تحلیل همه تستهای کنکور در اون بازه زمانی تخیلی بیش نیست .
۰
۰
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۸ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۳۰ ب.ظ)a i نوشته شده توسط:  درسهایی که بیشتر علاقه داری و میفهمی و در نهایت تستشو بهتر میزنی .

۴ تا درس برای ارشد ۹۱ حذف کردم . اگر قبول نشم باز هم این ۴ درس رو نخواهم خوند . چون همینجوری وقت کم آورم و ۲ -۳ تا تست مشترک رو از دست دادم .

توصیه میکنم حتما از ۲ تا ۴ درس حذف کنید . خوندن و تحلیل همه تستهای کنکور در اون بازه زمانی تخیلی بیش نیست .

چه درس هایی رو حذف کردید؟

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , a i
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۳۱ ب.ظ
به نظرم کامپایلر رو اگه علاقه دارید بخونید
من خودم وقت نکردم بخونم
گرچه همه شاید بگن من چقده خوش شانسم که کامپایلر رو حذف کردم ولی اگه بخوام دوباره امتحان بدم بازم میخونم ولو یه سوال ازش بیاد
بیشتر علایقتون رو در نظر بگیرید
۱
۰
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۵۷ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۳۰ ب.ظ)a i نوشته شده توسط:  توصیه میکنم حتما از ۲ تا ۴ درس حذف کنید . خوندن و تحلیل همه تستهای کنکور در اون بازه زمانی تخیلی بیش نیست .

حذف که نمیخوام بکنم ولی در حدی که اگه سوال آسون دادن بشه حلش کرد میخونم.چون واقعن بقول شما تخیلیه خوندن عمیق همه مباحث تو تابستون برا منی که هنو اول راهم.
شما چه درسایی رو حذف کردید؟

کسی درباره معماری کامپیوتر نظری نداره؟ بنظرتون خوبه که زیاد وقت بذارم براش ؟ میشه به تسلط رسید و مطمئن بود که تستاشو میشه حل کرد؟

کلن هدفم اینه از الان بدونم درسی که میخوام بخونم اگه زیاد وقت میزارم براش ارزششو داره یا نه.چون واقعن برا من تابستون فرصتیه که دیگه نمیتونم جبرانش کنم اگه به هدر بره.

شک نکن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۳۲ ب.ظ
من ریاضی مهندسی - سیستم عامل - معماری و مدار الکتریکی رو حذف کردم . از ۳ تاش خوشم نمیومد و معماری هم وقت خوندنش نبود .

البته اون کاری که میخوابد بکنید بنظرم اشتباه یعنی یه درس رو بخونید به امید اینکه سوال آسون بدن . خیلی از سوالها بظاهر آسون میاد ولی نکات عمیقی پشتش نهفتس .

مثلا شما وقتت رو میذاری برای یه درس مثل معماری . ۶ تا تست ازش میاد .فرض کن یکیش راحت و اونو درست میزنی و کلی هم خوشحال میشی که یه تست راحت رو زدم . ولی شما ۱۰۰ ساعت وقت گذاشتی فقط مطالب راحت معماری رو خوندی چه بسا تو اون ۱۰۰ ساعت درسی مقل ساختمان رو عمیق تر یاد میگرفتی و یه تست سخت ساختمان رو حل میکردی . اینجوری ۶ تا سوال معماری رو الکی سر جلسه نمیخوندی تا راحته رو بدست بیاری و اگر خوندن هرکدوم یک دقیقه وقت ببره شما زمان ۲-۳ تست زبان رو از دست دادی .

ولی باز هم هرکسی خودش رو بهتر میشناسه . یه نسخه رو واسه همه نمیشه پیچید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , aatwo , sajad_8900
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۳۹ ب.ظ
به نظر منم درسی رو که اصلا دوست ندارید بذارید کنار چون وقتیکه می خونیدش اصلا دل بهش نمیدین و آخرشم نتیجه درستی نمیده ...
دوستان نظرتون راجب سیستم عامل چیه امسال کلی خوندیم کتاب حقیقت و پورانو مقسمی همشو خوندیم ولی تستاشو خودتون دیدین حتی یکی هم نتونستم جواب بدم حالا بنظرتون اگه قرار باشه سال دیگه هم بخونم بازم برای سیستم وقت بزارم یا نه؟؟؟؟ منکه دیگه از دست این سیستم دیوانه شدم تو رو خدا یکی راهنماییم کنه؟؟؟؟؟؟Sad Sad از یه طرف میگم حیفه بخونم شاید سوال درستی ازش اومد از یه طرف سوالای این چند سال اخیر کلی ناامیدم میکنه از دست این طراحای تخیلی و فضایی سیستم Sad
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , aatwo , sajad_8900
ارسال: #۱۰
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ب.ظ)hamashion نوشته شده توسط:  سلام به همگی.

من ی سوالی ازتون داشتم.
قبلش ی توضیحی درباره خودم میدم.ترم ۶ ریاضی محضم و خیلی وقته مصممم که رشته مورد علاقم نرم افزار رو بخونم برا ارشد...

با توجه به توضیحات شما من اگر جای شما بودم به احتمال قوی همچین برنامه ای برای خودم میزاشتم :

ریاضی کامل بخون چرا که نباید برای شما سخت باشه هر ۴ تا درس رو باید بخونی چون تنها کلید موفقیتت همینه چون به احتمال زیاد توی دروس تخصصی اذیت میشی اما با خوب زدن ریاضی اون جبران میشه البته دقت کن وقت ریاضی و دروس مشترک یکیه

برای دروس مشترک : ساختمان و مدار و نظریه رو کامل میخونم و معماری و سیستم عامل رو تغریبا نصفش ( اما باید در انتخاب فصلهایی که میخای بخونی دقت کنی )
تخصصی هم من باشم ۳ تاش رو میخونم اگر هم شد مقداری از درس چهارم فکر کنم انتخاب الگوریتم و پایگاه و زبان برنامه سازی خوب باشه اما در این باره مطمئن نیستم .

از سیستم عامل هم نترسید درس خوبیه مشکل از طراحه نه از درس . هر درسی که طراح اینچنینی داشته باشه نمیشه تو کنکور زد!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۰۰ ق.ظ
به نظر من اگه بخواید گرایش نرم افزار رو کار کنید کارتون خیلی سخت میشه.با توجه به این ک سختافزار دوست ندارید هوش از همشون راحت تره.بقیه هم که به علاقتون بستکی داره ولی رسایی که انرژی زیادی میگیره اتومات ها و سیستم عامل از همه بیشتره.

....winners do not do different thingss they do things differently
۱
۱
ارسال: #۱۲
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ق.ظ
واقعن از همگی ممنونم اینقدر خالصانه وقت میزارید و راهنمایی میکنید.
خیال منو راحت کردید بابت انتخاب دروس.
از خدا میخوام همه به رتبه ی دلخواهتون برسید و موفق باشین.

شک نکن
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۴۸ ق.ظ
سلام
درسته درس زبان برنامه سازی درس تقریبا راختیه و وقت کمتری میبره و این در صورتی است که در رشته کامپیوتر ۴ سال با اصطلاخاتش آشنا شدیم و با یه دور رو خونی مطلبو مفهمیم ولی اگر با این اصطلاحات آشنا نباشید کمی وقت بیشتری میبره البته بازم درس نسبتا ساده ای است ولی احتمال دارد اوایل کمی خسته کننده باشه بازم چون شما رشتتون ریاضیه فکرکنم آشنایی دارید؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۲۱ ب.ظ، توسط fatima1537.)
نظریه زبانها - مدار منطقی - محاسبات عددی - چون تا به حال که من تستهای این چند ساله رو مرور میکردم اینطور بوده که پاسخ به سئوالاتشون ریسک کمتری داشته
درضمن رشته تون ریاضی هست و پایه این دروس هم ریاضی است پس با این دروس راحت ترید تا بقیه درسهای دیگه
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
الگوریتم و پایگاه تو تخصصی (الگوریتم بیشتر از بقیه سوال میاد ، پایگاه به قول معروف گلابی ترین درس ارشد محسوب میشه)

ریاضی مهندسی و محاسبات عددی تو ریاضی (مباحث درخت و گراف تو گسسته )

منطقی ، داده ، نظریه واسه مشترکا (معماری زمان میخواد داری بخون اما از حافظه زیاد سوال اومده )

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , hesab , sajad_8900

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۴۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۰۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۴۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  درخواست راهنمایی برای خرید elaheh1375 ۱ ۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra1350
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۹۰ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست راهنمایی برای ارشد sali_h ۲ ۴,۵۱۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۸۹ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  فیلم های خوب که ارزش دیدن دارن چه ایرانی چه خارجکی!!!!!!!!! SarahArshad ۳۸۲ ۲۰۱,۴۵۰ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close