زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد

ارسال: #۱۵۱
۱۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ ب.ظ
Rainbow RE: موضوع سمینار
دروود
راستش منم به داده کاوی علاقه مندم و دوست دارم تزم در این مورد باشه ولی چون یکی دو نفر از استاد ها گفتن داده کاوی الان دیگه موضوعی به روز نیست دو دل شدم.
دوران کارشناسی یه پروژه کوچیکی رو با داده کاوی انجام دادم.

می تونی یسری مسائل اجتماعی رو با داده کاوی بررسی کنی من این کارو تو کارشناسی کردم.
ای کاش دوستان می اومدن و تجربیات خودشون رو می گفتن. ایده ای .....

توکل به خدا
بدروووود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: anamis , Morris
ارسال: #۱۵۲
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
RE: موضوع سمینار
ببینید آقای Ghiasoddin یه راه حل خیلی خوبی رو توی این لینک به همه توضیح دادن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خوب الآن وظیفه ی شماست که راه حلشون رو بکار ببندید، برید توی گوگل اسکالر ۱۰ تا مقاله بگیرید بخونید ببینید چی گفتن، تاریخ نتایج رو هم محدود کنید به ۲۰۱۰ به بعد یا ۲۰۰۹ به بعد ...
مثلا خود من در اثر یه جست و جوی خیلی ساده به این مقاله رسیدم
intrusion_Detection_using_dm.pdf
اندازه فایل: ۱/۵۸ MB

نویسنده هاش هم ایرانی هستن
باهاشون ارتباط برقرار کنید اگر شد ...
اینم باور کنین که تا خودتون چند تا مقاله رو بررسی نکنین هیچ ایده ای تو ذهنتون شکل نمی گیره

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: anamis , equilibrium , 8Operation , Morris
ارسال: #۱۵۳
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد
دوستان باتجربه ارشدی کجاهستندچراکسی سوالاتاجواب نمیده !!!!!!!!!ExclamationSadBig Grin

شرح عشق گرمن بگویم بردوام صدقیامت بگذردآن ناتمام
زان که تاریخ قیامت راحداست! حدکجا...؟!!آنجاکه وصف ایزداست.
ارسال: #۱۵۴
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۴۳ ب.ظ، توسط mahsa98.)
زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد
سلام دوستان کسی درمورد وب معنایی اطلاعاتی داره؟چون استادی که میخوام باهاش پایانامه بگیرم تو این زمینه کار می کنه نمیدونم پایانامم تو این زمینه باشه از پسش برمیام یا نع چون میگن موضوع جدیدیه

(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۲ ب.ظ)عاصفه نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۱ ب.ظ)byb نوشته شده توسط:  سلام
میخوام بدونم میشه پایان نامه و سمینار رو با هم برداشت؟

سلام
مشکلی نداره می تونید هر دو رو با هم بردارید.

سلام بستگی به دانشگاهتون داره که قبول کنه یا نه.دانشگاه ما که می گفت نباید با هم باشن البته بعد یک شرایطی پیش اومد که مجبور شدن قبول کنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: byb
ارسال: #۱۵۵
۱۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۴۴ ق.ظ، توسط Dark Knight.)
RE: موضوع سمینار
(۱۵ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ)zahra13.66 نوشته شده توسط:  
[color=#32CD32]راستش منم به داده کاوی علاقه مندم و دوست دارم تزم در این مورد باشه ولی چون یکی دو نفر از استاد ها گفتن داده کاوی الان دیگه موضوعی به روز نیست دو دل شدم.
همونطور که دوستمون گفتند داده کاوی چیزی نیست که قدیمی بشه
و فوق العاده کاربردی هستش
ممکن در یک حیطه مثلا داده کاوی در پردازش تصویر کارهای زیادی شده باشه ولی مطمئنا به انتها نرسیده
به هرحال حیطه کاری رو بهتر استاد راهنما برات تعیین کنه و خودت در اون زمینه جستحویی کتی و ببینی بهش علاقه مند هستی یا نه
در ضمن شما می تونید روی الگوریتم ها هم کار کنید، دیگه این چیزی نیست که استادتون بتونه بگه قدیمیه
یه کار دیگه هم انجام بدی خیلی خوبه (البته بعدم بیا نتیجش رو اینجا بزار)
از همین یکی دو نفر از اساتید که میگی برو سوال بگیر که مباحث بروز چیه اگه بخوام کار کنم

pǝnuıʇuoɔ ʍoɥs ǝɥʇ 'lnɟıʇnɐǝq sı ǝɟıl
 سپاس‌گزاری شده توسط: anamis , Lonely Palm
ارسال: #۱۵۶
۱۹ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۲۳ ب.ظ
سلام به همه دوستان
کسی راجع به service oriented (سرویسهای شی گرایی ) اطلاعی داره ؟مربوط به چه زمینه ای ازکامپیوتراست ؟به نظرتون براانتخاب کردن به عنوان موضوع پایان نامه مناسبه وجای کارداره ؟
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره حتماراهنمایی کنه ؟؟؟؟؟!!!!!!Huh

ارسال: #۱۵۷
۱۹ فروردین ۱۳۹۲, ۰۵:۵۰ ب.ظ
RE: انتخاب موضوع پروژه ارشد و سمینار
(۲۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۱۴ ق.ظ)iman نوشته شده توسط:  سلام
ضمن تشکر بابت راه افتادن تالار
چند تا سوال داشتم،من ترم دیگه میخوام پایان نامه بگیرم
پیرامون موضوع‌، یه موضوعی را در نظر دارم
استاد راهنما هم تا حدودی در نظر دارم
الان باید چه پروسه ای طی کنم؟ پروپزال را با کمک استاد راهنما باید بنویسم؟ یا...؟
تجربه های شما را نیاز دارم!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز من این ترم این درس رو گرفتم . و پروپوزالم رو خودم نوشتم . البته استاد راهنمام کمکم کرد و طریقه نوشتنش رو برام توضیح داد ولی خودم اصل پروپوزالم رو نوشتم .
پروپوزال باید شامل سه پاراگراف باشه :
پاراگراف۱ در مورد لزوم و دلیل انجام کار صحبت می شود(چرایی انجام این کار)

پاراگراف ۲ در مورد اینکه چه کارهایی قرار است انجام شود ، مخاطبان چه کسانی هستند(چگونگی انجام کار)

پاراگراف ۳ در مورد هدف از انجام کار صحبت می شود.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahraz65 , Morris
ارسال: #۱۵۸
۱۹ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۱۷ ب.ظ
(۱۹ فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ب.ظ)dordane نوشته شده توسط:  service oriented (سرویسهای شی گرایی )
دوست من شما گفتید service Oriented یعنی سرویس گرا بعد ترجمه کردید سرویس های شی گرا که واژه انگلیسیش اگر اشتباه نکنم میشه Object Oriented Services ؟! این رو برا این عنوان کردم که منظورتون رو واضح بگید تا دوستان بتونن بهتر کمک کنند.
من ۶-۷ سال پیش یک تحقیق کلاسی راجع به زبانهای سرویس گرا انجام داده بودم که نمونه اش ASP هست همین قدر اطلاع دارم.
موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: dordane , amku
ارسال: #۱۵۹
۱۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط dordane.)
(۱۹ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۱۷ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(19 فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ب.ظ)dordane نوشته شده توسط:  service oriented (سرویسهای شی گرایی )
دوست من شما گفتید service Oriented یعنی سرویس گرا بعد ترجمه کردید سرویس های شی گرا که واژه انگلیسیش اگر اشتباه نکنم میشه Object Oriented Services ؟! این رو برا این عنوان کردم که منظورتون رو واضح بگید تا دوستان بتونن بهتر کمک کنند.
من ۶-۷ سال پیش یک تحقیق کلاسی راجع به زبانهای سرویس گرا انجام داده بودم که نمونه اش ASP هست همین قدر اطلاع دارم.
موفق باشید

ممنونم دوست خوبم ،منظورم همان service oriented یعنی سرویس گراست اشتباه تایپ کردم ببخشید
یک دوستی بهم پیشنهادکرده براموضوع پایان نامه ولی اصلانمیدونم چیه ؟راجع به چی هست ودرکدام زمینه کامپیوتره؟شماراجع به سوالاتی که پرسیدم اطلاعی دارید؟
ایشان فقط گفتندکه موضوع خوبی برای کارکردنه ومیشه روقسمت الگوریتم های آن کارکردوالگوریتم جدیدارائه کردولی بااین اطلاعات کم نمی تونم راجع به موضوعش تحقیق کنم اگه شمااطلاعاتتون بیشتره لطفاراهنمایی ام کنید.
باتشکر

ارسال: #۱۶۰
۱۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ب.ظ
SOA : Service Oriented Architecture - > تا جایی که یادم مونده یک معماری نرم افزاری هست . (البته از اسمش هم مشخصه Big Grin تقلب کردم)
 سپاس‌گزاری شده توسط: dordane
ارسال: #۱۶۱
۲۰ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ ق.ظ
با عرض سلام خدمت دوست عزیز
SOA یا همون معماری سرویس گرا یه سبکی از معماری سیستم های اطلاعاتی هستش
در ایران تا جایی که من خوندم تا الان، دکتر فریدون شمس بیشترین مقالات و پایان نامه ها رو در این زمینه داشته
البته دانشجوها اون مقالات رو تحت نظر ایشون کار کردن
از دانشجوهای فعال ایشون در این زمینه، مهندس امیررضا مهجوریان هستن، که فکر کنم تا الان باید فارغ التحصیل شده باشن
این معماری در خیلی جاها کاربرد داشته و من ادغام اون رو با محاسبات ابری هم دیدم
و اما در مورد الگوریتم که دوستتون گفته که برید و در معماری سرویس گرا کار کنید، منظورشون این بوده اگر اشتباه نکنم اینکه:
یک الگوریتم برای انتخاب سرویس ها ارائه بدید ولی این کار خیلی مشکل هست و نیاز به مطالعه ی زیاد و یک راهنمای خوب داره
راستش من این موضوع رو برای پایان نامه در نظر گرفته بودم، هنوز ترم ۲ هستم و میخوام که اول دانشم رو راجع به الگوریتم های فرابتکاری بالا ببرم و بعد تصمیم بگیرم
در زمینه سرویس گرایی مقالات جدید زیادی هست
Formal methods برای مهندسی نرم افزار سرویس گرا رو بررسی کنید، شاید خوب باشه به عنوان موضوع پروژه
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , dordane , Dark Knight , amku , Morris
ارسال: #۱۶۲
۲۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط AmiriManesh.)
خانم dordane عزیز
شما میتونید برای سرویس گرایی در زمینه های زیر نیز کار کنید:
◆ Service-based Web/Grid/Cloud/Autonomic Computing
◆ Service-Oriented Architecture (SOA) Tools, Solutions and Services
◆ Ontology and Semantic Web for Services Computing
◆ Services modeling, implementation and management
◆ Service-driven business process modeling
◆ Mobile Services Computing
◆ Service Level Agreements (SLAs) Negotiation, Automation and Orchestration
◆ Service Security, Privacy and Trust
◆ Quality of Services (QoS) and Cost of Services (CoS
◆ Services Engineering Practices and Case Studies
 سپاس‌گزاری شده توسط: dordane , Dark Knight , good-wishes , mohammadali1990 , narges_p , amku , Morris , marjan_gh
ارسال: #۱۶۳
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط M*Gh.)
انتخاب فیلد و موضوع پایان نامه
به نظر من ، اول برید سراغ انتخاب استاد و زمینه مورد توجه آن استاد را جویا شوید. و بعد مقالات در اون حوزه را بخونید. و سعی کنید روی پیشنهاداتی که آخر مقالات است فکر کنید. اینطوری بهتر میتونید، مسیرتون را مشخص کنید.

Three sentences for getting success
  • Know more than other
  • Work more than other
  • Expect less than other

سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , berkeley , anika
ارسال: #۱۶۴
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۱۷ ب.ظ
RE: انتخاب فیلد و موضوع پایان نامه
سلام

با استادها و بچه هایی که با اون استادها کار می کنن، سوال بپرسید. چکیده و یکی دو فصل اول پایان نامه های یکی دو سال اخیر فارغ التحصیل ها رو مطالعه کنید.

هر چی بیشتر درباره موضوعی که انتخاب می کنید الان آگاهی داشته باشید خیلی بهتره. درباره ابزار شبیه سازی، مقاله درآوردن از توش راحته یا سخت (البته اگه براتون مهمه)، بازار کارش چیه در ایران و دنیا (اگه قصد رفتن دارید) و خیلی چیزهای دیگه.

کلا زیاد سخت نگیرید چون علم به سرعت در حال پیشرفته و ممکنه موضوعی که الان انتخاب می کنید دو سال دیگه، اونقدرها که باید رو بورس نباشه

به نظرم در مقطع ارشد ما بیشتر کار تحقیقاتی رو یاد می گیریم و خود موضوع زیاد مطرح نیست. در عرض یک سال و نیم چقدر واقعا می شه کار تحقیقاتی اساسی انجام داد؟

شاد باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh , anika
ارسال: #۱۶۵
۲۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
RE: انتخاب فیلد و موضوع پایان نامه
(۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ب.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  به نظر من ، اول برید سراق انتخاب استاد و زمینه مورد توجه آن استاد را جویا شوید. و بعد مقالات در اون حوضه را بخونید. و سعی کنید روی پیشنهاداتی که آخر مقالات است فکر کنید. اینطوری بهتر میتونید، مسیرتون را مشخص کنید.

دوست عزیز
سراغ
حوزه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۲۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۳,۰۰۱ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۷۰ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۵۸ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  فیلدهای تحقیقاتی در گرایش نرم افزار iCanDoIt ۳ ۴,۲۱۷ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  پایان نامه هوش مصنوعی در زمینه بیوانفورماتیک یا پزشکی safoora s ۲ ۴,۱۲۸ ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: safoora s
  معرفی منبع در زمینه امضای گروهی - رمزنگاری yass147 ۱ ۲,۴۳۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zpp

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close