زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد

ارسال: #۱۳۶
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ق.ظ
موضوع پایان نامه
سلام
دوستان در مورد انتخاب موضوع پایان نامه کمک می خواستم.(البته بگم ترم اولی هستم و من باب اینکه از همین اول انتخاب دروسم و کار رو مقالات درسیم هدف دار بشه و کارای درسیم به درد پایان نامم هم بخوره دنبالشم)
پروژه کارشناسی من تحقیقی بود روی XMl یه بخش عملیاتی که نوشتن تعدادی وب سرویس و یک وب اپلیکشن که از اون وب سرویس ها استفاده می کنه بود.وب سرویس ها عملیاتی رو بر روی پایگاه داده انجام میدادند.البته این پروژه مربوط به ۶ سال پیش بود
این ترم من درس های مهندسی نرم پیشرفته، شبکه پیشرفته و سیستم های توزیع شده رو برداشتم
توی مهندسی نرم استادم گفت SOA(service oriented artichecture) هم موضوع جدیدی هست!! و می تونیم مقالاتی رو که میخوایم برای درس ارائه بدیم تو این زمینه هم باشه(البته علاوه بر این aspect , agent oriented رو هم جزو موضوعات روز مطرح کردند)
توی کلاس شبکه هم مبحث wsn(wireless sensor network به عنوان موضوع مقاله ارائه در کلاس معرفی شد که با سرچ هایی که کردم متوجه شدم مقالات زیادی هستند که در اون ها همsoa & wsn مطرح شده
سیستم های توزیع شده هم هنوز موضوع تحقیق ندارم ولی احتمالا بتونم در مورد وب سرویس ها هم تحقیق کنم
لازم به ذکر که تو انتخاب استاد محدودیت هایی خواهم داشت و استاد توزیع شده بهترین استادم محسوب میشه که اطلاعاتش هم بالاست و می تونه کمک خوبی باشه
با توجه به پروژه کارشناسیم که خوب خیلی از اطلاعات رو قبلا به دست آوردم و خیلی روش کار کردم
به نظرتون می تونم پایان نامم رو حول و حوش همین موضوعات ببندم؟!!! اصلا موضوع جدید و به درد بخوری هست؟ رو چی کار کنم بهتره؟

نعره هیچ شیری
خانه چوبی را خراب نمیکند
من از سکوت موریانه ها میترسم...!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۷
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ق.ظ
دوستان در مورد انتخاب موضوع پایان نامه کمک می خواستم.(البته بگم ترم اولی هستم و من باب اینکه از همین اول انتخاب دروسم و کار رو مقالات درسیم هدف دار بشه و کارای درسیم به درد پایان نامم هم بخوره دنبالشم)
پروژه کارشناسی من تحقیقی بود روی XMl یه بخش عملیاتی که نوشتن تعدادی وب سرویس و یک وب اپلیکشن که از اون وب سرویس ها استفاده می کنه بود.وب سرویس ها عملیاتی رو بر روی پایگاه داده انجام میدادند.البته این پروژه مربوط به ۶ سال پیش بود
این ترم من درس های مهندسی نرم پیشرفته، شبکه پیشرفته و سیستم های توزیع شده رو برداشتم
توی مهندسی نرم استادم گفت SOA(service oriented artichecture) هم موضوع جدیدی هست!! و می تونیم مقالاتی رو که میخوایم برای درس ارائه بدیم تو این زمینه هم باشه(البته علاوه بر این aspect , agent oriented رو هم جزو موضوعات روز مطرح کردند)
توی کلاس شبکه هم مبحث wsn(wireless sensor network به عنوان موضوع مقاله ارائه در کلاس معرفی شد که با سرچ هایی که کردم متوجه شدم مقالات زیادی هستند که در اون ها همsoa & wsn مطرح شده
سیستم های توزیع شده هم هنوز موضوع تحقیق ندارم ولی احتمالا بتونم در مورد وب سرویس ها هم تحقیق کنم
لازم به ذکر که تو انتخاب استاد محدودیت هایی خواهم داشت و استاد توزیع شده بهترین استادم محسوب میشه که اطلاعاتش هم بالاست و می تونه کمک خوبی باشه
با توجه به پروژه کارشناسیم که خوب خیلی از اطلاعات رو قبلا به دست آوردم و خیلی روش کار کردم
به نظرتون می تونم پایان نامم رو حول و حوش همین موضوعات ببندم؟!!! اصلا موضوع جدید و به درد بخوری هست؟ رو چی کار کنم بهتره؟

نعره هیچ شیری
خانه چوبی را خراب نمیکند
من از سکوت موریانه ها میترسم...!
ارسال: #۱۳۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۵۳ ب.ظ
فیلد های گرایش شبکه های کامپیوتری؟؟؟
بنده هم قراره تو زمینه WSN فعالیت کنم
ارسال: #۱۳۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ، توسط yasemi.)
فیلد های گرایش شبکه های کامپیوتری؟؟؟
social network از همه جدیدتره مباحث دیگه که دوستان مطرح کردن خیلی سخت شده مقاله دادن توی اون مباحث

MANET و VANET هم خوبه

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۱۴۰
۲۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط mahsa64.)
سلام

برای پیدا کردن یک مقاله ژورنال که در ۵ سال اخیر چاپ شده چطوری باید عمل سرچ رو انجام بدم ؟

سلام

من ترم اول رشته نرم افزارم و باید فرم انتخاب ۱۰ استاد رو برای سمینار که استاد پایان نامه هم همین استادم میشه رو پر کنم ، بر چه مبنایی باید این کار رو انجام بدم ؟
ارسال: #۱۴۱
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ق.ظ
سلام
۲ تا سوال متفاوت دارم ... لطفا راهنمایی کنید

۱/ کدامیک از زمینه های تحقیقاتی wsn را پیشنهاد می کنید ؟

۲/ آیا راهی برای ربط دادن wsn به زمینه parallel بنظر شما می رسد ؟

خیلی ممنون
ارسال: #۱۴۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ ب.ظ
سلام دوستان من میخوام در زمینه پایگاه داه توزیع شده کار کنم اما نمی دونم رو چ مبحثی ...کسی میتونه منو راهنمایی کن؟؟؟
ارسال: #۱۴۳
۲۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط equilibrium.)
RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد
(۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵ ق.ظ)mahsa64 نوشته شده توسط:  سلام
برای پیدا کردن یک مقاله ژورنال که در ۵ سال اخیر چاپ شده چطوری باید عمل سرچ رو انجام بدم ؟
من ترم اول رشته نرم افزارم و باید فرم انتخاب ۱۰ استاد رو برای سمینار که استاد پایان نامه هم همین استادم میشه رو پر کنم ، بر چه مبنایی باید این کار رو انجام بدم ؟

سلام
اگه منظورتون اینه که چطور سرچ کنید که فقط مقالات ۵ سال اخیر در نتایج بیاد، براحتی میتونید در همون پایگاهی که سرچ میکنید (مثلا الزویر، IEEE، گوگل اسکولار ... ) بازه زمانی رو محدود کنید به since 2008 یا چیزی شبیه به این؛

(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ق.ظ)kavehn نوشته شده توسط:  سلام
۲ تا سوال متفاوت دارم ... لطفا راهنمایی کنید

۱/ کدامیک از زمینه های تحقیقاتی wsn را پیشنهاد می کنید ؟

۲/ آیا راهی برای ربط دادن wsn به زمینه parallel بنظر شما می رسد ؟

خیلی ممنون
سلام
بنظرم دور موضوعاتی مثل localization ، routing ، target tracking ... خط بکشید؛ البته اطلاعات من خیلی آپدیت نیست اما فکر میکنم موضوعاتی مثل topology control یا distributed estimation و یا کارکردن روی mesh networks یا underwater networks مناسبتره؛ همین طور اگه دوست برقی داشته باشید (برق قدرت) میتونید روی smart netwroks یا smart homes با هم مچ بشید؛ اگر هم ادم فعال و پر انرژی هستید استفاده از تئوری بازی ها در یادگیری توزیع شده (distributed learning) هم فیلد جذابیه؛
اگه به موضوعات لایه فیزیکی علاقه داشته باشید موضوعات بکرتر و جذابتری هم هست که پیشنهاد میکنم یه سر به مقاله های مجید قادری بزنید (دانشگاه calgary)؛ اینکه از ایشون اسم میبرم دلیل خاصی نداره جز اینکه برخی کارهاشون رو خوندم؛
(وقتی موضوعات همچین آدمایی رو میبینید تازه میفهمید این سنسور نتورکی که داخل جا افتاده و تا همین اواخر شاید نیمی از موضوعات پایان نامه ها رو به خودش اختصاص میداد (یا میده) در چهارتا موضوع، مثل اون دو سه تا که اول اسم بردم، خلاصه نمیشه؛ این نکته رو هم در نظر بگیرید که کارهای WSN ای الان به راحتی سه چهارسال پیش پذیرفته نمیشن (چه پایان نامه و چه مقاله)؛ بهمین دلیل خوبه موضوعتون طوری انتخاب بشه که دوتا جمله تئوری هم بتونید بگید و همش نشه شبیه سازی (تئوری یعنی یه چیزایی شبیه مباحث درس مدلسازی و ارزیابی)؛
اگه هنوز موضوع انتخاب کردید بنظرم بد نیست یه سری هم به سایت شخصی آقای Ian F. Akyildiz بزنید؛ به قول خودمون بابای سنسور نتورکن؛ ایشون جدیدا فیلد nano sensor network رو هم معرفی کردن که میتونید برای موضوع پایان نامه بهش فکر کنید؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , kavehn , Morris
ارسال: #۱۴۴
۰۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۲۳ ق.ظ
کسی تا حالا پویا نمایی یا گرافیک کامپیوتری کار کرده؟ این موضوع مورد علاقه استاد راهنمامه
ارسال: #۱۴۵
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ب.ظ
سلام،می شه در مورد داده کاوی یه مبحث مقاله خیز جدید بهم پیشنهاد بدین
ارسال: #۱۴۶
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سلام
دوستان کسی درمورد وب کاوی تخصص داره ومیدونه روی چه زمینه هایی ازاین موضوع میشه کارکردومقاله داد؟
کدوم مبحث درزمینه وب کاوی جدیدتراست وجای کارداره ؟خواهش می کنم کسی اطلاعی داره لطفاراهنمایی کنه .باتشکر.

شرح عشق گرمن بگویم بردوام صدقیامت بگذردآن ناتمام
زان که تاریخ قیامت راحداست! حدکجا...؟!!آنجاکه وصف ایزداست.
ارسال: #۱۴۷
۱۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۲۵ ق.ظ
موضوع سمینار
سلام دوستان.سال نوهمگی مبارک.
من واسه انتخاب موضوع سمینارم بین دو تا موضوع ی خورده گیج شدم.
۱-تشخیض نفوذ در شبکه با استفاده از تکنیکهای داده کاوی
۱-تشخیض نفوذ در پایگاه داده
ب نظرتون کدوم یکی موضوع بهتری هستش و بهتر میتونم روش کارکنم( البته اینو یادم رفت بگم من اضلادر زمینه شبکه کار نکردم.) و در ادامه به پایان نامه ختمش کنم؟
من کلا توکارهای تحقیقاتی ی خورده ضعیفم، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
ارسال: #۱۴۸
۱۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ب.ظ
سلام من برای موضوع پایان نامه که با استادم صحبت کردم به من gossip based routing پیشنهاد داد کسی در این مورد اطلاعاتی داره که کار توی این شاخه سخته یا نه و تا چه حد جدیده ؟

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
ارسال: #۱۴۹
۱۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۳:۱۷ ب.ظ
RE: موضوع سمینار
سلام
اگه شما اصلا در زمینه شبکه کار نکردین، پس چرا دارین موضوع تشخیص نفوذ در شبکه رو برمی دارین؟ حتی تشخیص نفوذ تو پایگاه داده هم علم شبکه رو نیاز داره
کلا چرا رفتین سراغ موضوع تشخیص نفوذ؟
اگر استادتون اجبار کرده که روی این مسئله کار کنین(تشخیص نفوذ)، من بهتون پیشنهاد می کنم روی تشخیص آنومالی توسط شبکه های عصبی یا اتاماتاهای سلولی یادگیر کار کنین بحث به روزتریه و راحت تر می تونین به پایان نامه ختمش کنین

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , anamis , Morris
ارسال: #۱۵۰
۱۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ ب.ظ
RE: موضوع سمینار
چون ب موضوع داده کاوی علاقه داشتم ایشون گفتن که بیام تشخیض نفوذ را با داده کاوی انجام بدم.موضوعی که در ارتباط با داده کاوی باشه وبتونم ادامش بدم رو اگه معرفی کنید ممنون میشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahra13.66 , Lonely Palm

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۲۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۳,۰۰۱ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۷۰ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۵۸ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  فیلدهای تحقیقاتی در گرایش نرم افزار iCanDoIt ۳ ۴,۲۱۷ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  پایان نامه هوش مصنوعی در زمینه بیوانفورماتیک یا پزشکی safoora s ۲ ۴,۱۲۸ ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: safoora s
  معرفی منبع در زمینه امضای گروهی - رمزنگاری yass147 ۱ ۲,۴۳۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zpp

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close