زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حذف آمار یا محاسبات؟

ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط maryami.)
حذف آمار یا محاسبات؟
سلام دوستان. شاید الان دیگه واسه پرسیدن این سوال یه کم دیر باشه من هر دو درسو خوندم البته نه کامل کامل و واسه کامل کردن تا کنکور فقط به یکیشون می رسم. قرار بود محاسبات رو حذف کنم چون همه می گن ازش بد سوال می دن که سخته به جواب دقیق رسیدن اما دیدم آزاد آمار رو حذف کرده گفتم واسه اینکه ضرر نکنم منم واسه سراسری به جای محاسبات آمار رو حذف کنم که بعدش واسه آزاد مشکلی نداشته باشم. به نظر شما تصمیم درستیه؟ ریاضی مهندسی و گسستم خوبه بین این دو تا درس موندم. اولش می گفتم آمارم نصفشو می خونم الان می بینم هم وقتشو ندارم هم مثل اینکه چند ساله سوالا فقط از قسمت برآورد آزمون میاد که من اصلا نخوندم وقتشم ندارم تازه شروع کنم. همه جای آمارو خونده بودم به جز اینجاهاشو حیف نمی دونستم این قسمتش خیلی مهمه. به نظر دوستان عزیز درسته از آمار فقط قسمت احتمالاشو می خونم چون خیلی روونم از بس خوندم که البته تقریبا با گسسته یکیه و بقیشو حذف می کنم و تمرکزمو می ذارم رو محاسبات که اونو خوب بزنم. البته انقدر بد سوال می دن شاید سر جلسه نتونم محاسباتم به جواب درست برسم. شما جای من بودین چی کار می کردین؟

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۲۹ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
محاسبات که ده تا فرمول حفظ باشی کافیه و میتونی سه سوال کنکور رو بزنی ولی به قیمت تلف کردن یه ربع از وقتت تو کنکور.واقعا سوالای محاسبات چیز خاصی ندارن و فقط باید سرعت عمل تو محاسبات اعشار رو داشته باشی.آمار هم که توزیع‌ها رو خوب بخونی یه سوال حتما هست و برآورد‌ها هم که گفتی سوال امتحانی داره میتونی به دانش دانشگاهیت(به اضافه یه کم مرور) اکتفا کنی و یه سوال کنکور رو بزنی.پس با این حال می بینی که از این دو درس میشه ۵ تا سوال رو راحت تو بیست دقیقه جواب داد.حالا به نظرت حذف کامل یک درس عقلانیه؟به نظر من که نه.

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم
عاشق نمی‌شوی که ببینی چه می‌کشم

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود
بیچاره من که ساخته از آب و آتشم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۳۱ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
به نظرم محاسباتو حذف کنین! چون محاسباتو هرچی بخونین اگر خیلی آدم ریلکسی باشین سر جلسه فقط می تونین بزنین . اگه یه ذره استرس داشته باشین نمی تونین جواب بدین . البته آدم با آدم فرق داره . اگه می تونین محاسبات فرمولایی که هرسال میاد رو بخونین و آمارو کلا بخونین

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Xilinx
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۴ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
می دونم آمار ساده تره و تستاشو راحت‌تر می شه زد اما اگه محاسباتو حذف کنم و آمار بخونم آزاد که برعکس آمارو حذف کرده محاسبات داره. اما اگه الان محاسباتو بخونم واسه آزاد روش مسلط ترم مخصوصا فرمولای ناجورش. ا....ه من چرا اینقدر با فرمولای محاسبات مشکل دارم؟ Confused
کلا دارم گیج گیجی می زنم نمی دونم چی کار کنم. اگه بخوام قسمت برآورد آزمون آمار که ازش سوال میاد رو بخونم خب باید مطالب قبلیشم بلد باشم. یه جورایی اینجوری می شه که باید کلشو بخونم و وقت نمی کنم. اگه جای من بودین چی کار می کردین؟ Huh

Henry David Thoreau
۰
۰
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۱ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
دوستان کسی نظری به ذهنش نمی رسه؟

Henry David Thoreau
۰
۰
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۶ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
به نظر من فعلا درس حذف شده در آزاد رو زیاد مد نظر قرار ندید چون ازاد کنکورش اردیبهشت هست و خیلی زمان هست تا مثلا دوباره از نو محاسباتو بخونین.
به نظر من اگه به قول خانم بچه مثبت استرس نداشته باشین از محاسبات نتیجه بمراتب بهتر از درس آمار و احتمالات میشه گرفت.
به نظر من شما شما هیچکدوم از درسا رو رها نکنین البته زیاد رو تموم کردنشون حساسیت نداشته باشین مهم اینه که بتونین اون بحث هایی که خوندین رو به تستاش خوب جواب بدین. حالا اگه واقعا وقت کم دارین درس آمار احتمالات رو تا اینجا که خوندین بذارین باشه و فقط رو تستهاش کار کنین و محاسباتو سعی کنین کامل بخونین.
باز آخر اگه وقت آوردین ادامه آمار احتمالات رو بخونین حالا اگه تست هم نتونستین کار کنین هم مهم نیست شاید تو کنکور سوال اونقدر راحت باشه که بدون زدن تستهای سخت هم بتونین جواب بدین.

ببخشید اگه بهتر از این نتونستم راهنمایی کنم.
موفق باشید.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
۱
۰
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۹ ب.ظ
RE: حذف آمار یا محاسبات؟
(۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۶ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  ببخشید اگه بهتر از این نتونستم راهنمایی کنم.

خیلی هم عالی راهنمایی کردین. ممنون.

Henry David Thoreau
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۳ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
به نظر من هیچکدوم رو حذف نکنید آمار رو از روی جزوه ای که توی قسمت دانلود منابع گذاشتم بخونید (حداقل اون مباحثی که ساده‌تر هست رو بخونید ).
محاسبات رو هم از روی کتاب محاسبات عددی راهیان ارشد برای مهندسی کامپیوتر که خیلی مختصر و مفیده بخونید.
به نظر من حتی اگر کسی دو هفته قبل کنکور فرمولهای این کتاب رو حفظ کنه میتونه ۲۰% محاسبات بزنه ولی خوب شما که هنوز وقت دارید از الان این کتاب رو بخونید بعد اگه فرصت کردید سراغ کتابهای دیگه هم برید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , هاتف
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
به نظر من حذف کردن یک درس شاید به ظاهر اشتباه باشه اما از یه نظر هم میتونه خوب باشه و اونم به دست آوردن زمان بیشتر برای رسیدن به درسایی که ما بیشتر رو اونا تسلط داریم !!! اما اینم یادتون باشه توی آزمون سراسری همیشه تو هر درسی یکی دو سوال آسون می دن!!!از یه طرف اینجا بحث رو اینه که چه درسی حذف بشه بهتره!!!! به نظر من درسایی حذف بشه که اولا زمان زیادی برا محاسبات نیاز داری و دوما تسلط کافی روشون ندارید!!! در ضمن برای درسی مثل ریاضیات نیازی نیست حتما درصداتون بالای ۵۰ باشه!!!نمیگم خوب نیس نه خوبه اما به شرطی که از بقیه درسا عقب نمونید!!!!اما اینجا بحث آمار و محاسباته!!!ببینید برا محاسبات نیاز به انجام محاسبات طولانی و دقیق دارین که اگه یه بی دقتی بکنین هم زمانو از دست میدین هم نمره منفی!!!از یه طرف هم اصولا با دونستن فرمولاش میشه سوالاشو حل کردیعنی خیلی پیچیده از نظر سختی سوال نیستن!!!اما اگه به اون سطح رسیدین که تمرین زیادی برای حل سوالاش کردین توصیه میکنم این درسو حذف نکنید!!!در مورد آمار هم میشه اینو گفت که گاهی واقعا می پیچونن سوالاشو!!!به آزمون پارسال نگا کنین ببینین سوالاش تو چه سطحیه اگه سخته احتمالش هست امسال آسونتر بدن و الا برعکس!!!البته طبق احتمالات!!!
اما اصولا میشه یکی دو تستشو زدحتی نخونده!!!!شما میتونید اون دوسه فصل آخر رو بخونین چون این چندساله از همونجا سوال دادن خیلی هم سخت نیس!!!میشه گفت راحتترین بخشش هم همون برآورده!!!!
پس میتونی برا اینکه خیلی ضرر نکنی اون دو فصل آخرو بخونی و بقیه وقتتو بذاری رو بقیه درسا!!!!اما همیشه دقت کن رو درسایی که تسلط بیشتری داری بیشتر وقت بذار چون به اون سوالا با دقت و اطمینان بالاتری میتونی جواب بدی!!!
اینم در نظر بگیر که اصلا رو شانس نزنی!!!فقط سوالایی که به جواب میرسی رو بزن این واقعا بهتر از هر چیز دیگس!!!!
اصلا هم استرس به خودتون وارد نکنین!!!
ایشالا همه موفق باشین

در قنوت سحرگاه عشق

ما را هم چشم تمنایی هست !!!!!!!!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , **sara**
ارسال: #۱۰
۱۹ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۸ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
ببین دوست عزیز در کنکور استاندارد ۳۰ درصد سوالات ساده، ۳۰ درصد متوسط، ۳۰ درصد مشکل و در حدود ۱۰ درصد سوالات بسیار مشکل هستند پس بهتره شما هیچ درسی رو کامل کنار نزاری چون ممکنه سوالات ساده و متوسط در این قسمتها دیده بشه.
ولی اگر اصرار داری بین این ۲تا کتاب که گفتی یکیشون رو بخونی من پیشنهاد میکنم محاسبات عددی رو بخون.
۱
۰
ارسال: #۱۱
۰۳ دى ۱۳۹۰, ۰۳:۰۱ ب.ظ
حذف آمار یا محاسبات؟
برای فصل اخر امار باید چه قسمتهایی رو بلد باشیم؟پیشنیزش کدام مباحثه؟به نظرتون برای محاسبات پارسه کافیه؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حذف اکانت Alireza_1387 ۴ ۵,۱۹۵ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shirin.kh90
  هندسه محاسباتی دی برگ gholamreza jalili ۳۰ ۱۸,۶۴۴ ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۵:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: asma :)
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۵۷۴ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۱۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  سوال آمار moradi265 ۱ ۱,۸۹۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آمار و احتمالات مهندسی moslemrahmati ۳ ۲,۵۸۵ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۶۵۷ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Question مشورت در حل یک تست آمار marvelous ۶ ۴,۲۶۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۰۰ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حذف از b tree کمک لطفا Sanazzz ۰ ۱,۶۳۱ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close