زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ذکر یاالله گفتن بهتره یا علی گفتن ؟

ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۳۹ ب.ظ
سلام

به نظرتون اینکه ما در بعضی کارها مثل از جای برخواستن ،یا شروع کار یا ... یا علی بگیم (یا مهدی ،یا حسین ،یا .. )بهتره یا یاالله‌، منظورم از بهتر یعنی کدوم خداپسنده‌تر و ثواب بیشتری داره ؟
لطفا بدون تعصب نظرتونو بگید !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme_asra
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۱۲ ق.ظ
اصلا بحث ثواب نیست! بحث توسله Smile .
هیچ کدوم از آدمایی که می گن یا علی یا حسین یا مهدی ... خدایی نکرده قائل به مقام الوهیت نیستن برای این ائمه‌ی بزرگوار Smile .
کلا این بحث باید در مقام بالاترش که مربوط به فلسفه‌ی توسله بررسی بشه . خیلی‌ها به قضیه‌ی توسل و شفاعت و ... از جمله خود شما ظاهرا اعتقاد ندارن . بهتره جوابتونو تو خیلی از کتاب های تشیع که به این پرسش پاسخ دادن جستجو کنین .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , موج , انرژی مثبت
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۱۶ ق.ظ
خوب معلومه دیگه.لازم به مقایسه نیست.یا الله بهتره.
حدیث امام صادق (ع) هست که همه لفظ جلاله خداوند در کلمه الله است و آدمیت در نهایت بی چارگی حرفی که بر دهان می آورند یا الله است.

ولی با این وجود،چون علی نیز از اسمای حسنی می باشد، ذکر آن نیز مشکلی ندارد که هیچ ثواب هم دارد.
علی=بند مرتبه اعلی=بلند مرتبه تر

به امید موفقیت همگی

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم
عاشق نمی‌شوی که ببینی چه می‌کشم

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود
بیچاره من که ساخته از آب و آتشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Only_God
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط Only_God.)
RE: ذکر یاالله گفتن بهتره یا علی گفتن ؟
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  اصلا بحث ثواب نیست! بحث توسله Smile .
هیچ کدوم از آدمایی که می گن یا علی یا حسین یا مهدی ... خدایی نکرده قائل به مقام الوهیت نیستن برای این ائمه‌ی بزرگوار Smile .
کلا این بحث باید در مقام بالاترش که مربوط به فلسفه‌ی توسله بررسی بشه . خیلی‌ها به قضیه‌ی توسل و شفاعت و ... از جمله خود شما ظاهرا اعتقاد ندارن . بهتره جوابتونو تو خیلی از کتاب های تشیع که به این پرسش پاسخ دادن جستجو کنین .

می دونید اشکال افرادی مثه شما چیه اینکه اگه بشنوید کسی بگه یا الله می گید طرف سنیه‌، اگه شخصی نام کاربریشو only god انتخاب کنه می گید لابد تشیع را قبول نداره اما باز از نظرتون ممنون ،لطفا دوستان نظرشونو بگن اما لطفا در مورد من مثه "بچه مثبت قضاوت نکنن "
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)deledivouneh نوشته شده توسط:  خوب معلومه دیگه.لازم به مقایسه نیست.یا الله بهتره.
حدیث امام صادق (ع) هست که همه لفظ جلاله خداوند در کلمه الله است و آدمیت در نهایت بی چارگی حرفی که بر دهان می آورند یا الله است.

ولی با این وجود،چون علی نیز از اسمای حسنی می باشد، ذکر آن نیز مشکلی ندارد که هیچ ثواب هم دارد.
علی=بند مرتبه اعلی=بلند مرتبه تر

به امید موفقیت همگی

درسته علی یعنی بلندمرتبه اما خوب می دونید که وقتی کسی بلند میشه میگه یاعلی منظورش یا بلندمرتبه نیست
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۹ ق.ظ
****درسته علی یعنی بلندمرتبه اما خوب می دونید که وقتی کسی بلند میشه میگه یاعلی منظورش یا بلندمرتبه نیست ***
پس به عرایض بنده قشنگ توجه نکردید که علی نیز از اسمای حسنی می باشد، یعنی نام مبارک امیر المومنین (ع) جزو هزار و یک اسما جلال میباشد.

اگر خدا نماینده ای نداشته باشد.چطور با او ارتباط برقرار کنیم.مثل خوارج فقط بگوییم خدا و دیگر هیچ ؟؟؟؟؟ پس آن خدا را از جانب که شناخته ایم؟؟؟

یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ اتَّقُواْ اللَّهَ وَ ابْتَغُواْ إِلَیْهِ الْوَسِیلَة . المائده / ۳۵ .

اى کسانى که ایمان آورده ‏اید! از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید‌! و وسیله‏ اى براى تقرب به او بجوئید .

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم
عاشق نمی‌شوی که ببینی چه می‌کشم

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود
بیچاره من که ساخته از آب و آتشم
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۱ ق.ظ
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ)deledivouneh نوشته شده توسط:  ****درسته علی یعنی بلندمرتبه اما خوب می دونید که وقتی کسی بلند میشه میگه یاعلی منظورش یا بلندمرتبه نیست ***
پس به عرایض بنده قشنگ توجه نکردید که علی نیز از اسمای حسنی می باشد، یعنی نام مبارک امیر المومنین (ع) جزو هزار و یک اسما جلال میباشد.

در مورد قسمت دوم جوابتون با شما هم عقیدم اما هنوز قسمت اول که در واقع سوال اصلی من بود برام نامفهومه
اسما حسنی فقط به ذات خدا تعلق دارد اینکه میگی واحد یعنی فقط یه تک وجود داره و اونم خداست وقتی میگی علی یعنی فقط یه بی نهایت بلند مرتبه وجود داره و اونم خداست‌، از اینکه نام امیرالمونین جز هزارویک اسما جلال می باشد شکی نیس ولی اگه بخوای معنی بلند مرتبه را از ذات محدود علی (ع) اقتباس کنی دیگه علی جز اسماءحسنی قرار نمی گیره،

سوال اصلی من این بود وقتی کسی می خواد کاری انجام بده در شورع بگه یا الله بهتره یا یا علی(یعنی امام علی (ع) را یاد کنه )؟
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ق.ظ، توسط Bache Mosbat.)
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۱۹ ق.ظ)Only_God نوشته شده توسط:  می دونید اشکال افرادی مثه شما چیه اینکه اگه بشنوید کسی بگه یا الله می گید طرف سنیه‌، اگه شخصی نام کاربریشو only god انتخاب کنه می گید لابد تشیع را قبول نداره اما باز از نظرتون ممنون ،لطفا دوستان نظرشونو بگن اما لطفا در مورد من مثه "بچه مثبت قضاوت نکنن

خب اولا من نگفتم شما اهل تسنن هستین! گفتم سوالتون مشترکه! چون توسل رو اکثر علمای شیعه قبول دارن و جزو اولین اشکالاتیه که اهل تسنن به شیعیان وارد می کنن پس معمولا در کتب اصول عقاید شیعه توضیح داده شده .
و اینکه حرف شما رو قبول ندارم که اگر شخصی نام کاربریشو only god انتخاب کنه تشیع رو قبول نداره! خیلی نامردیه که شیعه انقدر مظلوم واقع شده حکایت امیر المومنینه که موقع شهادتشون خیلی‌ها با تعجب گفتن مگه علی (ع) هم نماز می خوند؟!
مگه خدا نیست که از رگ گردن به ما نزدیک تره؟ مگه فقط خدا نیست که بین انسان و قلبشه؟ مگه ما کمیل نمی خونیم ؟ مگه جوشن نمی خونیم؟ مگه تو ندبه که اصول عقاید شیعه هست به نوعی نمی بینیم! مگه ما هممون به جز خدا کی رو داریم؟ اول و آخرش تنهاییم فقط خداست اونه که حی ه‌!
ولی هیچ کدوم از اینها با توسل به ائمه تناقض نداره! همون طور که آقا فرداد فرمودن ائمه رو واسطه‌ی فیض می دونیم .برای همین می گم به تفصیل جواب تخصصی تون رو می تونین تو کتاب های دیگه جستجو کنین!
ما هر کدوم از ائمه رو تجلی گاه جزئی از صفات حضرت حق می دونیم که علیرغم اینکه اعتقاد داریم همه‌ی ائمه در یه مسیرن ولی بنا به اقتضای زمانه‌ی خودشون بعضی از این صفات بیشتر تجلی پیدا کرده که باعث شده به عنوان مثال اگر کسی از خدا طلب قوای بدنی می خواد بکنه برای انجام کاری ذکر یا علی می گه‌! یا اگر بحث مظلومیته یا حسین . . .

سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , deledivouneh , انرژی مثبت , موج , Breeze , Andrew S.Tanenbaum
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۰۸ ق.ظ
علی یکی از اسماء خداوند هم هست.یا علی گفتن به خاطر توسل به حضرت علی علیه السلام هست تا بواسطه ایشون خدا هم مارو یاری کنه. همونطور که در حدیث کساء(که انتهای مفاتیح هست)گفته شده دوست داشتن اهل بیت و توسل به اونها باعث خشنودی خداو آسانتر حل شدن مشکلاته.و در این حدیث هست که خداوندعز و جل عالم را برای وجود و محبت ۵ تن خلق کرده.
بحث اگر بر سر شیعه و سنی باشه به جایی نمیرسه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: deledivouneh , انرژی مثبت
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ق.ظ، توسط man3sht.)
----------
ویرایش شد تا به کسی بر نخوره
ارسال: #۱۰
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۷ ب.ظ
از همه دوستان ممنون که نظر دادن Heart
ارسال: #۱۱
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط موج.)
خانوم بچه مثبت خیلی کامل و قشنگ گفتن بنده هم اگه قرار بود نظری بدم صحبتهام با حرفای ایشون اشتراکات زیادی داشت
فقط دو نکته کوچیک
یکی اینکه توی قران هم نشانه ای از توسل هست مثلا وقتی که فرزندان یعقوب پیراهن یوسف رو برای پدر خودشون میارن و از کار خود ناراحتند و میگند "قالو یا ابانا اسغفرلنا ذنوبنا ..." گفتند ای پدر برای ما از خدا استغفار بجو و برای گناهان ما طلب عفو کن ...

یه سخنرانی از یکی از بزرگان عرفان و فقه بود
ایشون میگفتند در توسل هیچ گاه نا امید نشید حتی خیلی اوقات به امام زاده های کوچک و غریبی که میبینید برید و به اونها توسل کنید. شاید کلید حاجت شما به دست اون امام زاده باشه . شاید به این دلیل که اونها نسبت به ما نزدیکترن تا ائمه بتونند بیشتر گره گشایی کنن
یه جمله زیبا هم از حضرت آیت الله بهجت:
توسلات، خیلی نافع است. به این امام زاده‌ها زیاد سر بزنید. این بزرگواران همچون میوه‌ها که هر کدام یک ویتامین خاص دارند، هر کدام شأن و آثاری خاص دارند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , parimehraban , Bache Mosbat , mamat , najme60 , erkin , Andrew S.Tanenbaum
ارسال: #۱۲
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۴۶ ب.ظ، توسط mamat.)
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  خانوم انرژی مثبت خیلی کامل و قشنگ گفتن بنده هم اگه قرار بود نظری بدم صحبتهام با حرفای ایشون اشتراکات زیادی داشت
البته موج جان خانم Bache Mosbat گفتن
من هم تائید میکنم حرف های خانم Bache Mosbat و موج عزیز را
و چند کلام در ادامه:
مثل معروفی که همیش هست اینه که راه های رسیدن به خدا زیاده. ذکر یا الله یا ذکر یا علی که از هر دو مقصود یکیست.
خوب خدا خداست و علی نیز یکی از بندگان والا مقام اوست که به قول خانم Bache Mosbat دارای صفات الهی.
ذکری که میگین باید محتوا داشته باشه منطور از محتوا از اعماق وجود گفتن و بدون ریا ذکر گفتن و شناخت اطمینان به اون نام هست.

البته یه مثلی بود که میگفت "بنگر به علی تا که خدا را بشناسی" گاهی ما فکر میکنیم در آن حد نیستیم که خدا صدای ما رو بشنوه در این موقع به ائمه توسل میکنیم و از انها میخواهیم تا صحبت دل ما رو به خدا برسونن. البته این بر قبولی توسل در درگاه خداوند که جز اون کسی قادر به عمل به خواست ما میست اضافه میکنه. البته در این نوع توسل باید دلت با ائمه باشه و فقط از روی عادت ذکر نگی.
یه روایت که شاید تا حدودی به این بحث مربوز بشه:
روزی مولانا خدمت شمس تبریزی رسیدند و همانطور که میدانید شمس تبریزی در عرفان و نزدیکی به خدا و ائمه شهرت فراوان دارند.
خلاصه روایت به این صورت است که شمس تبریزی داشت از رودخانه ای با حرکت در سطح آب رودخانه رد میشد به مولانا میگوید شما هم دنبال من بیائید.
مولانا میگوید ای شمس من مهارت ندارم.
شمس تبریزی میگوید فقط باید بگویی یا شمس، یا شمس، یا شمس...
مولانا میگوید مگر میشود؟
شمس تبریزی میگوید اگر به من شناخت کامل ایمان داری بگو و بیا.
مولانا دنبال شمس تبریزی در سطح رودخانه با ذکر یا شمس به راه می افتد.
اما در میانه راه میشنود که شمس تبریزی ذکر دیگری میگوید، او میگوید یا الله، یا الله، یا الله...
مولانا با خود فکر میکند او هم میتواند بگوید یا الله، و دیگر نیازی به گفتن یا شمس نیست. که او جز واسطه ای بین او و خدا نیست. اگر شمس تبریزی میگوید و اجابت می شود پس اگذ من هم بگویم اجابت می شود.
اما با گفتن اولین یا الله به آب فرو میرود.
شمس تبریزی بعد از نجات وی میگوید من گفتم که شما باید یا شمس بگویی.
او گفت من که به بهتر از تو ذکر گفتم، در ضمن خودت نیز آن ذکر را میگفتی.
شمس تبریزی گفت شما مرا میشناختی و به من اعتماد و اطمینان کامل داشتی ولی شناخت و اعتماد شما به خدا کاملا سطحی بود.
در حالی که تو هر بار یا شمس میگفتی من پیغام تو را به او می رساندم. و از این رو بود که در آب فرو نمی رفتی. اگر شناختت را به خدا بیشتر کنی دیگر می توانی به رابط اش توسل نکنی.

این روایت را من از یک روحانی شنیده بودم حالا راست یا دروغش پای ایشون.
البته محتوای آن که آموزنده است.
پس همیشه باید شناخت و اطمینان به انکه به نامش توسل میکنیم، ذکر بگوییم.

یه مطلب هم در باره تشیع:
تشیع نیز بر این اصل بنا نهاده شده که برای قبول یا رد دین و هر چیز دیگر نباید به اجداد و نیاکان اقتدا کنیم و آن را یک چیز که میراث ماست بشناسیم. بلکه با مطالعه و درک کامل، دین یا هر موضوع دیگری را بپذیریم.
یعنی به معنای واقعی:
لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , موج , Bache Mosbat
ارسال: #۱۳
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط Only_God.)
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۳۹ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
(28 آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  خانوم انرژی مثبت خیلی کامل و قشنگ گفتن بنده هم اگه قرار بود نظری بدم صحبتهام با حرفای ایشون اشتراکات زیادی داشت
یه مطلب هم در باره تشیع:
تشیع نیز بر این اصل بنا نهاده شده که برای قبول یا رد دین و هر چیز دیگر نباید به اجداد و نیاکان اقتدا کنیم و آن را یک چیز که میراث ماست بشناسیم. بلکه با مطالعه و درک کامل، دین یا هر موضوع دیگری را بپذیریم.
یعنی به معنای واقعی:
لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ
حرف شما رو کاملا تایید می کنم ،

(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  فقط دو نکته کوچیک
یکی اینکه توی قران هم نشانه ای از توسل هست مثلا وقتی که فرزندان یعقوب پیراهن یوسف رو برای پدر خودشون میارن و از کار خود ناراحتند و میگند "قالو یا ابانا اسغفرلنا ذنوبنا ..." گفتند ای پدر برای ما از خدا استغفار بجو و برای گناهان ما طلب عفو کن ...

این نکته شما در مورد توسل رو حتی سنی‌ها هم قبول دارن !!!
چون فرزندان یعقوب در حیات پدر از اون خواستند‌، اختلاف اصلی بحث توسل بین شیعه و سنی در زمانی است که وسیله در قید حیات نیست که مذهب تسنن معتقدند این توسل پوچ است و ....

دوستان از بعضی حرفای بزرگان خیلی سوال دارم که دوست دارم تو این انجمن گفت و گو از اونجایی اکثرا دانشجویند و نسبت به این مسائل تقلیدی عمل نکردند‌، بپرسم تا به نتیجه ای برسم‌، اما از اونجایی که ۳ ماه دیگه تا امتحان نمونده ،بهتره بحثو بزارم برای بعد کنکور !
خیلی خوشحالم از اینکه جایی رو پیدا کردم تا بتونم سوالات و ابهاماتم رو به بحث بگذارم ،
ارسال: #۱۴
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۵۲ ب.ظ، توسط موج.)
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ ب.ظ)Only_God نوشته شده توسط:  این نکته شما در مورد توسل رو حتی سنی‌ها هم قبول دارن !!!
چون فرزندان یعقوب در حیات پدر از اون خواستند‌، اختلاف اصلی بحث توسل بین شیعه و سنی در زمانی است که وسیله در قید حیات نیست که مذهب تسنن معتقدند این توسل پوچ است و ....

دوستان از بعضی حرفای بزرگان خیلی سوال دارم که دوست دارم تو این انجمن گفت و گو از اونجایی اکثرا دانشجویند و نسبت به این مسائل تقلیدی عمل نکردند‌، بپرسم تا به نتیجه ای برسم‌، اما از اونجایی که ۳ ماه دیگه تا امتحان نمونده ،بهتره بحثو بزارم برای بعد کنکور !
خیلی خوشحالم از اینکه جایی رو پیدا کردم تا بتونم سوالات و ابهاماتم رو به بحث بگذارم‌،

بله ما در مورد حیات بعد پیامبر اختلاف داریم
اهل سنت رسوم دیگه ای رو هم بدون دلیل مشخص به خاطر رحلت پیامبر فتوا بر عزلش میدند در حالی که ما چنین اعتقادی نداریم
خدا انشالله بزرگان دین رو برای ما حفظ کنه واونهایی که از دنیا رفتند رو رحمت کنه پاسخ آیت الله قزوینی رو به همین بحث توسل و ایراد اهل سنت (که بیان فرمودید) میتونید از لینک زیر دنبال کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , Bache Mosbat , انرژی مثبت
ارسال: #۱۵
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
(۲۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ ب.ظ)Only_God نوشته شده توسط:  این نکته شما در مورد توسل رو حتی سنی‌ها هم قبول دارن !!!

ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات‌، بل احیاء ولکن لا تشعرون . سوره‌ی بقره . قرآن کریم .

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , موج , ahmadi_development , deledivouneh , mamat

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۷۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۴۱۵ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۴۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کهکشان بهتره یا مجتمع فنی تهران reza_shadow ۱۹ ۲۴,۷۰۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mojtamefanitehran
  از لحاظ سطح علمی و استاداش هوش مصنوعی دانشگاه شیراز بهتره یا نرم افزار دانشگاه شیراز؟ shahryar711 ۳ ۴,۶۶۰ ۰۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shima12
  ****** شبکه دانشگاه بو علی سینا ***** alilash ۲۸ ۱۴,۵۱۰ ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadmanesht
  کدام تمرکز بهتره؟ tanha2000 ۶ ۲,۳۶۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  یکی خواهشا کمک کنه چی بهتره soosoo ۳ ۲,۶۳۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rzeini
  ذکر یا حسین(ع) the ۰ ۱,۶۶۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: the
  یکی خواهشا کمک کنه چی بهتره soosoo ۱ ۱,۲۶۵ ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: soosoo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close