زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۶۰۶۱
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ، توسط saraD.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
چقدر ما ایرانیا عقب افتاده ایم.
یک عرب ۱۴۰۰ سال پیش فوت شده تا ۱۴۰۰ سال دیگه. هر سال ۲ ماه براش عزا می گیریم ۱ ماه هم منتظریم از قبل.
ولی حتی روز تولد یا وفات یکی از بزرگان ایرانی هم تعطیل نیست. حتی به زور می شناسیم اونا رو.
به اندازه همون ۱۴۰۰ سال ما از کشورهای خارجی عقب افتاده تریم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۰۶۲
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۱ ق.ظ
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ق.ظ)saam نوشته شده توسط:  آب را گل نکنید . . .
شاید از دور علمدار حسین، مشک طفلان بر دوش، زخم و خون بر اندام،‌
نمیدونم اون صحنه‌ای از فیلم مختارنامه رو دیدین یا نه؟! که دستای حضرت ابوالفضل رو قطع میکنن و مشک آب رو به دندون میگره "البته تو تلوزیون پخش نشد"یعنی واقعا چقدر سخت گذشته بهشون؛ ماها یه ذره شرایط بروفق مرادمون نمیشه از عالم و آدم شکایت و گله داریم. کاش بشه درسایی از زندگی اونارو سرمشق زندگیمون قرار بدیم.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
ارسال: #۶۰۶۳
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ ب.ظ، توسط Breeze.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ ق.ظ)saraD نوشته شده توسط:  چقدر ما ایرانیا عقب افتاده ایم.
یک عرب ۱۴۰۰ سال پیش فوت شده تا ۱۴۰۰ سال دیگه. هر سال ۲ ماه براش عزا می گیریم ۱ ماه هم منتظریم از قبل.
ولی حتی روز تولد یا وفات یکی از بزرگان ایرانی هم تعطیل نیست. حتی به زور می شناسیم اونا رو.
به اندازه همون ۱۴۰۰ سال ما از کشورهای خارجی عقب افتاده تریم.
احترام به اعتقاد ما ، به دین ما ، عقب افتادگی نیست .
ضمنا ما حرف از " امام حسین (ع)" زدیم ، نه یک عرب ... بهتره لحن صحبتتون رو اصلاح بفرمائید . اگر اعتقاد ندارید سکووووووت نه بی احترامیAngry
ضمنا هر کس به اندازه ی شان و شخصیتش احترام میشه . حتی همون بزرگای ایرانی . حتی اگه جایی کم لطفی شده عیب از هر جا که باشه ، این درست نیست که ائمه مون رو صرفا "عرب" خطاب کنیم.

[تصویر:  2hpj6v9.png]
ارسال: #۶۰۶۴
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۴ ب.ظ، توسط saraD.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  البته اینجا محل مناسبی برای این بحث نیست ولی صرفنظر از اینکه ایشان چه مقامی داشتند(فرزند پیامبرخدا بودند) در کمترین سطحی که بخواهیم توجه کنیم اینه که یه شخص بدون توجه به توازن ظاهری قوا، حاضر نشه زیر بار زور و ظلم برود.
اگه زنده نگهمیداریم و اینقدر اهمیت میدیم یکی از دلایلش اینه. اگه شما حادثه یا فرد مشابهی را میشناسید بفرمایید.
بزرگان یا نویسندگان یا دانشمندان معمولا" خدمتی کرده اند که ممکنه بزرگ باشه و خدمت به علم و فرهنگ باشه. معمولا" هم خاص یه ملت یا یه فرهنگ هست. ولی عاشورا یه کلاس درس هست برای همیشه تاریخ. هر لحظه اش یه درس هست. شما بگید کدام ارزش انسانی را دنبالش میگردید که در عاشورا نیست ؟
این هم مخصوص ما در ایران نیست. امروز حتی شهرداران نیویورک و لندن هم میدونند یه روز باسم Hussain Day هست.
چون انسانیت ویژگی جغرافیایی یا تاریخی نیست. واسه همین هم هست که ۱۴۰۰ سال بدون اینکه نیاز باشه پولی خرج بشه و تشریفات مصنوعی گرفته بشه زنده است و توسعه پیدا کرده.
در مورد اینکه فرزند پیامبر بودن. شما اگه برین تعداد زنهای صیغه ای این فرزندران رو در بیارین میبینیم کم نیستن همشون هم امام زاده خطاب می شن همشون هم آدم نیکو کار و مردم بدون اینکه بدونن اصلا چکاره بودن میرن زیارتشون.(خرافات محض)
کی گفته بچه یه امام حتما آدم خوبیه؟
من به ایشون جسارت نمی کنم ایشون یه فردی هستن که برای اعتقاداتشون مبارزه کردن.
در مورد افراد مشابه کم نداریم ایرانی هایی که تا پای جون با متجاوزان مغول و عرب و ترک و روس و پرتقالی و انگلیسی و.... با شهامت مبارزه کردن و جون دادن.
ضمنا یه روز یاد بود فرق داره با اینکه ۱ ماه بزنن تو کلشون و تو گل فرو برن. باز فردا برن سر همدیگه کلاه بذارن.اینکار مخصوص ما شیعه هاست.
یه کشور مسلمان مترقی شما به من نشون بده؟ همه فقط دنبال خرافات هستن.
مداحی که تا دیروز معتاد بوده و دنبال ناموس مردم فردا می ره بالای منبر نوحه می خونه. به عشق حسین که چه عرض کنم به عشق پول مداحی نوحه می خونه.
بازاری نزول خور دزد اولین ردیف زیر منبره.
کمترین روزهای شاد تو این دینه. همش عزاداری. موقع شادی هم همون نوحه خون با اون صدای نخراشیدش میاد ترانه می خونه که نخندونش بهتره.
اکثر جمعیت عزادار دنبال کارای دیگه هستن بجای عزاداری.
موقع شام هم می خوان همدیگه رو بکشن. میشن یزید.
و....
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ب.ظ)saam نوشته شده توسط:  ضمنا ما حرف از " امام حسین (ع)" زدیم ، نه یک عرب ... بهتره لحن صحبتتون رو اصلاح بفرمائید . اگر اعتقاد ندارید سکووووووت نه بی احترامیAngry
همونقدر که شما حق دارین حرف بزنین بنده هم حق دارم.منم دارم تو این مملکت زندگی می کنم.
کسی به ایشون بی احترامی نکرد.
ارسال: #۶۰۶۵
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط saraD.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اول بگم که اگه قراره جواب بگیرید لطف کنید خیلی با احترام صحبت کنید. این اسامی برای ما بسیار مقدسند.
دوم اینکه شما در یه چارچوب مشخصی سوال بفرمایید چون اگه خیلی پراکنده سوال کنید به هیچ نتیجه ای نمیرسیم.
در مورد اینکه امامان همسران صیغه داشته اند خب شرایط اونموقع اقتضا میکرده. حتی پیامبر هم چند همسر بعد ار حضرت خدیجه داشته اند. از جمله شرایط اونموقع این بوده که نهاد اجتماعی خاصی برای کمک به بسیاری از زنانی که شوهرهاشون در جنگ کشته میشدند نبوده . فقط خانواده بوده. از طرفی در زمان امامان هم شیعیان تعدادشون کم بوده. دلیلای دیگری هم داشته که از بحث ما خارجه.
همه امامزادگان معصوم نبودند و فقط امامان از دید ما معصومند.اینکه امامزادگان اینقدر توسعه پیدا کردند باز یه موضوع دیگه است و بحثش مفصله.بهر حال در دین ما با رعایت شرایطی چند همسری مجازه.به اعتقادما امامان معصوم شرایط را بخوبی میدونستند .

در مورد بقیه صحبتهای شما در مورد اینکه بعضی از مسامانان یا شیعیان رفتار نادرست دارند خب این چه ربطی به امامان داره. اگه من دانشجو بودم و صفر گرفتم یا مشروط شدم ولی درس استاد کافی و کامل بود چه ربطی به استاد داره. مگه امامان یا شرکت در مجالس مذهبی حتما" قراره همه رو سر براه کنه. بعضی واسه ظاهر مآبی شرکت میکنن و. از اینجور افراد در طول تاریخ که زیاد داریم. زمان خود پیامبر مسجد هم ساختند و آیه اومد که این مسجد را خراب کنید.مسلمان شدن گارانتی ایجاد نمیکنه. شما سر کلاس بشینید معلوم نیست درس را پاس کنید.
شما افراد را با حق بسنجید نه حق را با افراد. اگه بعضی آبروی دین و مذهب را باسم مذهب میبرند ربطی به مذهب نداره.بجز امامان معصوم بقیه در معرض خطا هستند . البته تو این کلاس نمره بیست هم زیاد داریم. یکیش همان واقعه عاشوراست که واقعا" خالص و ناخالص را جداکرد. با لب تشنه تکه تکه شدند و لی کوتاه نیومدند.
حدود ۶۰ کشور مسلمان داریم ولی کشور شیعه با این درصد فقط ایران هست. کشورهای دیگری هستند که مسلمان هستند و جزء کشورهای توسعه یافته هستند مثل مالزی. ولی قبول دارم که اکثرا" مشکل دارند. ولی این در مورد هر کشوری متفاوت هست.
خیلی کشورها هم هستند که مسلمان نیستند خیلی هم عقب افتاده هستند. پس زیاد ربطی نداره. اگرچه باید پذیرفت که گاهی بعضیها ما را با مسائل اعتقادیمون فریب داده اند تا منافع مون را ببرند ولی این مربوط به خود ماست.
بنظرم این بحث را در این بخش ادامه ندین. چون این خارج از موضوع این تاپیک هست.
من کاملا با احترام صحبت کردم و می کنم
این شد دلیل که بخاطر اینکه تعداد نفرات شیعه زیاد بشه این همه زن صیغه کنن. باید از طریق اعمالشون طرفدار جمع می کردن نه با صیغه کردن و جمعیت اضافه کردن.
ضمنا هر کاری که پیامبر کرد که حتما درست نیست.چون چند تا زن داشته حالا همه برن چند تا زن بگیرن.
این به کنار. چرا الان هم باز همون روند رو داریم دنبال می کنیم.جمعیت شیعه کمه.
کی الان بین این افرادی که اینجاست از این موضوع استقبال میکنه.یعنی کی حاضر هست شوهرش یا پدرش بره چند تا زن دیگه بگیره.فقط حرفشو خوب می زنیم.

مالزی البته بخاطر مسلمان بودنش پیشرفت نکرده خودتون هم می دونین به چه دلیله.
ضمنا اگه جای این بحثها اینجا نیست چرا بقیه این مسائل رو اینجا مطرح می کنن.یه نگاهی به ارسالای قبلی بندازین همش مطالب مذهبی و شعرای تغییر یافته.
و اگر جای درد دل هست که منم هم دارم حرفهایی از همین جنس می زنم.
ارسال: #۶۰۶۶
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۱۴ ب.ظ
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ب.ظ)saraD نوشته شده توسط:  همونقدر که شما حق دارین حرف بزنین بنده هم حق دارم.منم دارم تو این مملکت زندگی می کنم.
کسی به ایشون بی احترامی نکرد.
برای کسی که حق حرف زدن را از بی احترامی به مقدسات و علایق دیگران تشخیص نمیده متاسفم .
شما سعی کن جهالت نکنی خانم یا آقای متمدن!!!!!
توجیه انسانهای متمدنی !!!‌ مثل شما ، از جهالتی که دم از اون می زنید ، جاهلانه ترهBig Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری
ارسال: #۶۰۶۷
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط saraD.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ ب.ظ)saam نوشته شده توسط:  برای کسی که حق حرف زدن را از بی احترامی به مقدسات و علایق دیگران تشخیص نمیده متاسفم .
شما سعی کن جهالت نکنی خانم یا آقای متمدن!!!!!
توجیه انسانهای متمدنی !!!‌ مثل شما ، از جهالتی که دم از اون می زنید ، جاهلانه ترهBig Grin
مسلما شما هم با بسط خرافات دارین به شعور بقیه توهین می کنین.
توجیه کار امثال افرادی مثل شماست.
که هر چیز دین رو به نحوی توجیه میکنین و عادت دارین کلتون رو تو برف فرو کنین. من نیازی به توجیه چیزی ندارم.
ارسال: #۶۰۶۸
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
این که چند بیت شعر گفته بشه با این که در مورد یه موضوع بحث بشه کاملا متفاوته و جای بحث در این تاپیک نیست. بنابراین اگر قصد ادامه بحث رو دارید در جای خودش این کار رو انجام بدید در غیر این صورت پستها پاک خواهند شد. فرقی هم نخواهد کرد چه کسی ارسال داشته باشه.
ضمن این که اگر قصد بحث در جای خودش رو دارید چند موضوع رو با هم مخلوط نکیند شما از بحث عزاداری به بحث همسران امامان و پیامبر و دلایل عقب افتادگی کشورهای اسلامی و ... رسیدید و این درست نیست.

ضمنا احترام رو نمی دونم چی معنا می کنید!!! من مسیحی نیستم ولی وقتی در مورد حضرت عیسی (ع) صحبت می کنم الفاظ رو درست بکار می برم. یا زمانی که حتی در مورد یک شخصیت علمی که نه مسلمان هست و نه هم وطن من حداقل لفظ اقا رو بکار می برم و این یعنی احترام! و این که امامان برای ما بسیار مقدسن و ما حتی روی الفاظی که بکار برده بشه هم بسیار حساسیم و در صورتی که شما سوالی دارید می تونید خیلی محترمانه مطرحش کنید و جواب بگیرید البته بازم میگم در جای خودش.

سایر دوستان هم رعایت احترام رو داشته باشن تا مشکلی پیش نیاد.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze , Parva , SaMiRa.e , Fardad-A , Sunshine Off , Pakzad , Xilinx
ارسال: #۶۰۶۹
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۷ ب.ظ، توسط Breeze.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۸ ب.ظ)saraD نوشته شده توسط:  مسلما شما هم با بسط خرافات دارین به شعور بقیه توهین می کنین.
توجیه کار امثال افرادی مثل شماست.
که هر چیز دین رو به نحوی توجیه میکنین و عادت دارین کلتون رو تو برف فرو کنین. من نیازی به توجیه چیزی ندارم.
Big GrinBig GrinBig Grin

ارسال: #۶۰۷۰
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ ب.ظ
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  این که چند بیت شعر گفته بشه با این که در مورد یه موضوع بحث بشه کاملا متفاوته و جای بحث در این تاپیک نیست. بنابراین اگر قصد ادامه بحث رو دارید در جای خودش این کار رو انجام بدید در غیر این صورت پستها پاک خواهند شد. فرقی هم نخواهد کرد چه کسی ارسال داشته باشه.
ضمن این که اگر قصد بحث در جای خودش رو دارید چند موضوع رو با هم مخلوط نکیند شما از بحث عزاداری به بحث همسران امامان و پیامبر و دلایل عقب افتادگی کشورهای اسلامی و ... رسیدید و این درست نیست.

ضمنا احترام رو نمی دونم چی معنا می کنید!!! من مسیحی نیستم ولی وقتی در مورد حضرت عیسی (ع) صحبت می کنم الفاظ رو درست بکار می برم. یا زمانی که حتی در مورد یک شخصیت علمی که نه مسلمان هست و نه هم وطن من حداقل لفظ اقا رو بکار می برم و این یعنی احترام! و این که امامان برای ما بسیار مقدسن و ما حتی روی الفاظی که بکار برده بشه هم بسیار حساسیم و در صورتی که شما سوالی دارید می تونید خیلی محترمانه مطرحش کنید و جواب بگیرید البته بازم میگم در جای خودش.

سایر دوستان هم رعایت احترام رو داشته باشن تا مشکلی پیش نیاد.
اگه هر مطلبی باید در مکان مخصوصش باشه پس چرا شعرها و حرفهای مذهبی تو تاپیک مخصوص به خودش که مو جوده قرار داده نمی شه. و میاد اینجا مطرح می شه.
شما اونجا قرار بدین کسی تو مباحثتون دخالت نمیکنه.
ولی میاین تو این تاپیک قرار می دین.پس جز درد دلهاست.
حرفهای منم جز همین درد دلهاست.
ضمنا من بی احترامی به ایشون نکردم. ایشون اهل کشور عربستان هستن پس عرب محسوب می شن.
مثل این می مونه به یه ایرانی بگین ایرانی و ناراحت بشه.
ضمنا من سوالی نکردم تا تاپیک مجزا باز کنم و بخوام جواب بگیرم. نظرات خودم رو گفتم. مثل شما که نظراتتون رو میگین.
ارسال: #۶۰۷۱
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۱ ب.ظ
چقدر خوبه که آدم اینقدر شهامت داشته باشه ، اینقدر مرد باشه که با آی دی اصلیش جواب بده . نه به خاطر یکسری حرف .... مجبور بشه آی دی جدید بسازه و جواب بده...Big GrinBig GrinBig Grin

ارسال: #۶۰۷۲
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۱ ب.ظ
من به ارسالهای قبلی خانم saraD
یک نگاه انداختم چیزی که جالب و خنده دار بود بایگانی شدن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در "مطالب کنکوری" بودBig Grin
Fardad-A، در تاریخ ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

اشتباه از من بوده.ولی این دقت شما تحسین برانگیزه.

سپاس‌گزاری شده توسط: saraD
ارسال: #۶۰۷۳
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۴:۲۱ ب.ظ، توسط saraD.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۱ ب.ظ)saam نوشته شده توسط:  چقدر خوبه که آدم اینقدر شهامت داشته باشه ، اینقدر مرد باشه که با آی دی اصلیش جواب بده . نه به خاطر یکسری حرف .... مجبور بشه آی دی جدید بسازه و جواب بده...Big GrinBig GrinBig Grin
این آی دی اصلیم هست خانم مرد.
ولی همچنین نمی تونم ترسم رو از طرفدارانتون پنهان کنم آخه راحت آدم می کشن.
ارسال: #۶۰۷۴
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط Breeze.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۱ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  من به ارسالهای قبلی خانم saraD
یک نگاه انداختم چیزی که جالب و خنده دار بود بایگانی شدن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در "مطالب کنکوری" بودBig Grin
جالبه که خیلی تاکید دارن هر مطلبی در جای خودش بیان بشه . احتمالا یه ربطی به مطالب کنکوری داشته ، ما خبر نداریم
Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۷ ب.ظ)saraD نوشته شده توسط:  
(06 آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۱ ب.ظ)saam نوشته شده توسط:  چقدر خوبه که آدم اینقدر شهامت داشته باشه ، اینقدر مرد باشه که با آی دی اصلیش جواب بده . نه به خاطر یکسری حرف .... مجبور بشه آی دی جدید بسازه و جواب بده...Big GrinBig GrinBig Grin
این آدی اصلیم هست خانم مرد.
ولی همچنین نمی تونم ترسم رو از طرفدارانتون پنهان کنم آخه راحت آدم می کشن.
شما نگران نباش...باور میکنم...
Big GrinBig GrinBig Grin
بنده خدا... چی میکشی شما...
Big GrinBig GrinBig Grin

ارسال: #۶۰۷۵
۰۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۴:۱۰ ب.ظ، توسط saraD.)
(۰۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۲ ب.ظ)saam نوشته شده توسط:  جالبه که خیلی تاکید دارن هر مطلبی در جای خودش بیان بشه . احتمالا یه ربطی به مطالب کنکوری داشته ، ما خبر نداریم
تو زندگیتون هم همیشه همینطور نتیجه گیری می کنین.
بایگانی تاپیکها توسط مدیران انجام میشه.
من اون تاپیک رو در مباحث عمومی زده بودم و توسط مدیریت بسته شد و الان فرستاده شد به بایگانی در قسمت مطالب کنکوری.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۰۰۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۹۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۳۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close