زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۸۰۵۱
۱۰ مهر ۱۴۰۱, ۰۸:۵۰ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۹:۱۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(08 مهر ۱۴۰۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یه سوال دارم ممنون می شم دوستان جوابش رو می دونن راهنمایی کنن.
در پروژه هایی مثل اسنپ و دیجی کالا و ... که چند قسمت مختلف دارند. این قسمت های مختلف رو می شکنند به پروژه های مختلف ... در این حالت همه این پروژه ها به یک دیتابیس وصل می شوند؟ یا دیتابیس ها جدا است؟ اگه جدا است مثلا چند تا جدول دیتابیس در یک پروژه استفاده شده چند تا در پروژه دیگه ولی هر دو نیاز به جدول user دارند برای این که ذخیره کنند این محصول رو چه کسی خریده ... در این حالت چی کار می کنند؟
قاعدتا میکروسرویس
یعنی ستون user_id رو در این دیتابیس داریم ولی جدول users در یک دیتابیس دیگه است. این ستون رو به عنوان کلید خارجی تعریف نمی کنیم.
این روش وقتی یک دیتابیسمون فقط ۱۰ تا جدول داره هم معنی می دهد یا فقط برای دیتابیس با تعداد جداول بالا اوکیه؟

فرانت فقط به یک پروژه درخواست می دهد اون پخش می کنه بین میکرو سرویس های مختلف یا به چند جا درخواست می دهد؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۸۰۵۲
۱۰ مهر ۱۴۰۱, ۱۰:۲۳ ب.ظ
(۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۴۰۱ ۰۹:۱۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(08 مهر ۱۴۰۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یه سوال دارم ممنون می شم دوستان جوابش رو می دونن راهنمایی کنن.
در پروژه هایی مثل اسنپ و دیجی کالا و ... که چند قسمت مختلف دارند. این قسمت های مختلف رو می شکنند به پروژه های مختلف ... در این حالت همه این پروژه ها به یک دیتابیس وصل می شوند؟ یا دیتابیس ها جدا است؟ اگه جدا است مثلا چند تا جدول دیتابیس در یک پروژه استفاده شده چند تا در پروژه دیگه ولی هر دو نیاز به جدول user دارند برای این که ذخیره کنند این محصول رو چه کسی خریده ... در این حالت چی کار می کنند؟
قاعدتا میکروسرویس
یعنی ستون user_id رو در این دیتابیس داریم ولی جدول users در یک دیتابیس دیگه است. این ستون رو به عنوان کلید خارجی تعریف نمی کنیم.
این روش وقتی یک دیتابیسمون فقط ۱۰ تا جدول داره هم معنی می دهد یا فقط برای دیتابیس با تعداد جداول بالا اوکیه؟

فرانت فقط به یک پروژه درخواست می دهد اون پخش می کنه بین میکرو سرویس های مختلف یا به چند جا درخواست می دهد؟
مثلا یه میکروسرویس برای مدیریت کاربر دارن. حالا اینکه اون میکروسرویس تو پشت صحنه از چی استفاده کنه دیگه خودش میدونه. بعد اون یه api میده که بقیه میکروسرویس ها کال کنن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۸۰۵۳
۱۱ مهر ۱۴۰۱, ۱۲:۱۸ ق.ظ
(۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۲۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مثلا یه میکروسرویس برای مدیریت کاربر دارن. حالا اینکه اون میکروسرویس تو پشت صحنه از چی استفاده کنه دیگه خودش میدونه. بعد اون یه api میده که بقیه میکروسرویس ها کال کنن.

ممنون. سینک کردنشون رو متوجه شدم.
فرانت همیشه فقط به یک میکروسرویس درخواست می دهد؟ اون پخش می کنه بین میکرو سرویس های مختلف؟
ارسال: #۵۸۰۵۴
۱۱ مهر ۱۴۰۱, ۰۹:۳۴ ق.ظ
(۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۸ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۲۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مثلا یه میکروسرویس برای مدیریت کاربر دارن. حالا اینکه اون میکروسرویس تو پشت صحنه از چی استفاده کنه دیگه خودش میدونه. بعد اون یه api میده که بقیه میکروسرویس ها کال کنن.
فرانت همیشه فقط به یک میکروسرویس درخواست می دهد؟ اون پخش می کنه بین میکرو سرویس های مختلف؟
بله. تو جایی که من کار می کردم بهش می گفتیم load balancer.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۸۰۵۵
۱۳ مهر ۱۴۰۱, ۱۱:۴۹ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  دوستان اینجا کسی مناطق و محله‌های اعیون نشین تبریز رو اگه میشناسه معرفی کنه
از شهرهای بزرگ دیگه هم خیابونایی که کارخونه‌دارا و دکترا و... خلاصه ثروتمندا زندگی میکنن هرکس میشناسه بگه

دوستان اینو اگه کسی اطلاعاتی داره بگه
لازمه برام

به لجن پراکنی عده‌ای غرب‌زده علیه من هم توجه نکنید، اینا میخوان منو تخریب کنن

ارسال: #۵۸۰۵۶
۲۴ مهر ۱۴۰۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ
(۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۸ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۲۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مثلا یه میکروسرویس برای مدیریت کاربر دارن. حالا اینکه اون میکروسرویس تو پشت صحنه از چی استفاده کنه دیگه خودش میدونه. بعد اون یه api میده که بقیه میکروسرویس ها کال کنن.

ارسال: #۵۸۰۵۷
۲۴ مهر ۱۴۰۱, ۱۱:۵۷ ق.ظ
سلام وقتتون بخیر
امکان داره یه منبع خوب برای گسسته معرفی کنید؟ برای کسی ک صفره...
ارسال: #۵۸۰۵۸
۲۴ مهر ۱۴۰۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ
(۲۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۵۷ ق.ظ)Reyhun نوشته شده توسط:  سلام وقتتون بخیر
علیک سلام
زمان ما ۴ جلد گریمالدی رو معرفی میکردن

سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۵۸۰۵۹
۲۵ مهر ۱۴۰۱, ۰۷:۳۹ ب.ظ
یادش بخیر چند سال پیش سر مراسم توپ طلا اینجا پست میگذاشتم. مانشت مثل امروز بی رمق نبود Sad

سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۵۸۰۶۰
۲۵ مهر ۱۴۰۱, ۰۹:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
(۲۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۵۷ ق.ظ)Reyhun نوشته شده توسط:  سلام وقتتون بخیر

برای کنکور ارشد: کتابهای هادی یوسفی انشارات پوران پژوهش شامل دو کتاب درسنامه یا همون کتاب آبی و کتاب تست یا همون کتاب نارنجی.
با مجموعه ای از فیلمهای ایشون شامل فیلم درسنامه و نکته و تست و حل تستهای جدید.
البته اینها همه به شرطی خوبه که برای امسال نخواید.
برای غیر کنکور: گریمالدی چهارجلدی من بخشهاییش رو خوندم این کتاب منبع قدیمی تره تازگیا کتاب کنت اچ.روزن که من نخوندمش اما شنیدم که کتاب سخت تر و بهتریه.

اگر برای کنکور امسال باشه به خیلی چیزا بستگی داره.
اولا مهندسی هستید یا آی تی یا علوم.
به فرض اینکه مهندسی باشید و پایه صفر من پیشنهادم اینه: فیلم درسنامه هادی یوسفی با کتاب آبی منبع اولتون باشه اگه زمان بیشتری داشتید فیلم نکته و تست هادی یوسفی.

(۲۵ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یادش بخیر چند سال پیش سر مراسم توپ طلا اینجا پست میگذاشتم. مانشت مثل امروز بی رمق نبود Sad

شادی نماند و شور نماند و هوس نماند
سهل است این سخن که مجال نفس نماند
فریاد از آن کنند که فریادرس رسد
فریاد را چه سود چو فریادرس نماند
ارسال: #۵۸۰۶۱
۲۶ مهر ۱۴۰۱, ۰۳:۵۱ ب.ظ
یه تست کنید ببینید شما هم نمیتونید آدرس اینترنتی پیامک کنید؟!

ارسال: #۵۸۰۶۲
۱۴ آبان ۱۴۰۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
ای خدا شکرت

ارسال: #۵۸۰۶۳
۱۵ آبان ۱۴۰۱, ۰۳:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان
چن وقت پیش یه فایل پاور پوینت داشتم رو فلش، فلش رو به سیستم دوستم وصل کردم یه تغییراتی روی فایل اعمال و ذخیره کردم. اما فایل رو کپی نکردم رو سیستمش امروز که لپ تاپشو بهم داد دیدم فایلم رو درایو سی هستش
به نظرتون ویروسی بوده فلشم یا دوستم نرم افزار نصب کرده فایلا رو خودکار کپی میکنه
خیلی ممنون میشم اگه اطلاع دارید پاسخ بدید

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
ارسال: #۵۸۰۶۴
۱۶ آبان ۱۴۰۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ
(۱۵ آبان ۱۴۰۱ ۰۳:۵۲ ب.ظ)ele نوشته شده توسط:  سلام دوستان
چن وقت پیش یه فایل پاور پوینت داشتم رو فلش، فلش رو به سیستم دوستم وصل کردم یه تغییراتی روی فایل اعمال و ذخیره کردم. اما فایل رو کپی نکردم رو سیستمش امروز که لپ تاپشو بهم داد دیدم فایلم رو درایو سی هستش
به نظرتون ویروسی بوده فلشم یا دوستم نرم افزار نصب کرده فایلا رو خودکار کپی میکنه
خیلی ممنون میشم اگه اطلاع دارید پاسخ بدید

هر دوش ممکنه.
ممکنم هست یه نسخه temp بوده باشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: ele
ارسال: #۵۸۰۶۵
۲۲ آبان ۱۴۰۱, ۰۹:۳۵ ب.ظ
یه vpn با فرمت apk نیازمندیم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۶۹۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۹۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close