زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گام به گام تا ارشد ۹۹

ارسال: #۴۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۱۵ ب.ظ
RE: گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  یه سوال راستی CLRS همونه که مقدمه ای بر الگوریتمه؟

سلام و خسته نباشید. بله همون مقدمه ای بر الگوریتم هستش.
[/quote]

ممنونم از راهنمایی شما، اتفاقا داشتمش خدا رو شکر، دانلودش کرده بودم، فقط خوندن از روی کامپیوتر سخته احتمالا باید با موبایل این کارو بکنم یا تبلت.
کسی میدونه بهترین راه برای خوندن کتابهای پی دی اف چیه؟
پول ندارم کیندل بگیرم راهی هست نور تبلت رو کنترل کرد و باهاش کتاب خوند؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۶ ب.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  دوباره تبریک آقا سینا، عالیه! منم راستش خاطره خوشی از دانشگاه تهران ندارم و خیلی بابت جلد دوم کتابم که پایان نامه ارشدم بود به زحمت افتادم. ولی شریف همیشه رویای بچگی من بوده و دلم میخواد روباتیک شریف قبول بشم.
واقعا شما یه الگو هستی، باید راهنمایی کنی ما رو که امسال امتحان داریم بتونیم مثل خودت موفق باشیم.
یه ساختمان داده به من پیشنهاد بده که بتونم باهاش ارتباط بگیرم.

پس ایشالا شریف Smile والا من واسه ساختمان داده همون پورانو میخوندم در کنارش کتاب قدسی رو هم داشتم و منبع اصلی(CLRS) رو هم میخوندم. به نظرم شما که زبانتونم خوبه خیلی راحت میتونید مباحث رو از پوران نگاه کنید بعد برید از منبع اصلی بخونید یا اینکه برید اون موضوع رو گوگل کنید یا تو یوتیوب سرچ بزنید گجینه ارزشمندی از آموزش های خیلی خوب رو در اختیارتون میذاره عمدتا هم به زبان انگلیسی با لهجه شیوای هندی Smile من خودم خیلی از مباحثو از یوتیوب یاد گرفتم(مخصوصا داده و الگوریتم)

(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ق.ظ)niiiikou نوشته شده توسط:  سلام به همگی
من پارسال کنکور دادم و نتیجه خوبی نگرفتم.امسال می خوام دوباره تلاش کنمSmile
آقای سینا من مصاحبه تون رو در کانال خوندم اما از منابعی که استفاده کردید چیزی نگفتید،
میشه درمورد بدی یا خوبی کتابها یا کلاسهایی که استفاده کردید هم توضیح بدید؟
و درمورد برنامه ریزی هم یکم راهنمایی کنید.

ببخشید که زیاد سوال پرسیدمBlush

ایشالا امسال با تلاش و انگیزه به هدفتون میرسید حتما. منابع رو تو یکی از پست های همینجا گذاشته بودم. صفحه دومو بگردید فک کنم پیداش میکنید. من تقریبا از تمام کتاب هایی که استفاده کردم و چند تا کلاسی که رفتم راضی بودم. نمیشه گفت منابع کاملی هستن ولی خب برای من که جواب دادن. البته من بیشتر از کتابا برای تست زدن استفاده میکردم که خب در اونصورت قاعدتا هر کتابی که تست زیادی داشته باشه میتونه کارتونو راه بندازه.
ممنون امیدوارم بشه.
اوه بله من لینکی که گذاشتید رو ندیده بودم.

و اینکه یادم رفت ، تبریک میگم برای رتبه خوبتون وموفق باشید .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sinashan73
ارسال: #۴۸
۱۱ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط marvelous.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷ ب.ظ)niiiikou نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۶ ب.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  دوباره تبریک آقا سینا، عالیه! منم راستش خاطره خوشی از دانشگاه تهران ندارم و خیلی بابت جلد دوم کتابم که پایان نامه ارشدم بود به زحمت افتادم. ولی شریف همیشه رویای بچگی من بوده و دلم میخواد روباتیک شریف قبول بشم.
واقعا شما یه الگو هستی، باید راهنمایی کنی ما رو که امسال امتحان داریم بتونیم مثل خودت موفق باشیم.
یه ساختمان داده به من پیشنهاد بده که بتونم باهاش ارتباط بگیرم.

پس ایشالا شریف Smile والا من واسه ساختمان داده همون پورانو میخوندم در کنارش کتاب قدسی رو هم داشتم و منبع اصلی(CLRS) رو هم میخوندم. به نظرم شما که زبانتونم خوبه خیلی راحت میتونید مباحث رو از پوران نگاه کنید بعد برید از منبع اصلی بخونید یا اینکه برید اون موضوع رو گوگل کنید یا تو یوتیوب سرچ بزنید گجینه ارزشمندی از آموزش های خیلی خوب رو در اختیارتون میذاره عمدتا هم به زبان انگلیسی با لهجه شیوای هندی Smile من خودم خیلی از مباحثو از یوتیوب یاد گرفتم(مخصوصا داده و الگوریتم)

(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ق.ظ)niiiikou نوشته شده توسط:  سلام به همگی
من پارسال کنکور دادم و نتیجه خوبی نگرفتم.امسال می خوام دوباره تلاش کنمSmile
آقای سینا من مصاحبه تون رو در کانال خوندم اما از منابعی که استفاده کردید چیزی نگفتید،
میشه درمورد بدی یا خوبی کتابها یا کلاسهایی که استفاده کردید هم توضیح بدید؟
و درمورد برنامه ریزی هم یکم راهنمایی کنید.

ببخشید که زیاد سوال پرسیدمBlush

ایشالا امسال با تلاش و انگیزه به هدفتون میرسید حتما. منابع رو تو یکی از پست های همینجا گذاشته بودم. صفحه دومو بگردید فک کنم پیداش میکنید. من تقریبا از تمام کتاب هایی که استفاده کردم و چند تا کلاسی که رفتم راضی بودم. نمیشه گفت منابع کاملی هستن ولی خب برای من که جواب دادن. البته من بیشتر از کتابا برای تست زدن استفاده میکردم که خب در اونصورت قاعدتا هر کتابی که تست زیادی داشته باشه میتونه کارتونو راه بندازه.
ممنون امیدوارم بشه.
اوه بله من لینکی که گذاشتید رو ندیده بودم.

و اینکه یادم رفت ، تبریک میگم برای رتبه خوبتون وموفق باشید .

دوست عزیز چه گرایشی رو در نظر داری و میخوای برای ارشد براش بخونی؟
برنامه خاصی داری؟

یه سوال، چطور من یه کاری کنم که از برنامه ریزی عقب نیفتم؟ خیلی اتفاقی کار پیش میاد و اصلا درس خوندن این هفته من افتضاح بود. حالا درسهای کنکور ارشد کارگردانی اصلا اینطوری تمرکز نمیخواستن، شاید چون قبلا اونا رو خونده بودم. ولی الان برای این کنکور یه ثانیه یه خط از کتاب رو میخونم یکی صدام میزنه و یا یکی می افته و .... خلاصه مامان منم احتمالا شنبه بستری بشه بیمارستان کمرشو عمل کنه چون دیگه نمیتونه راه بره. حالا اگه من درس رو ول کنم کمر مامانم خوب میشه Big Grin
اصلا این هفته از در و دیوار کار ریخته و من نتونستم اونطور که باید تمرکز کنم و درس بخونم. بعد یه عادت بدی هم دارم اگه مثلا دو ساعت وقت درس گذشت و دیدم هنوز تموم نکردم نمیتونم ول کنم و ادامه میدم. همین میشه از اینجا رونده و از اونجا مونده میشم.
راهنمایی کنید از این بلاتکلیفی بیرون بیام! من میخوام جدی درس بخونم.

مطلب بعدی اینکه من یه مجموعه جزوات سنجش تکمیلی امیر کبیر به دستم رسیده که شامل طراحی الگوریتم، پایگاه داده، سیستم عامل، سیستم عامل پیشرفته، زبان تخصصی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و شبکه هستن. آیا اینها به درد من میخورن؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۴۹
۱۱ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۲ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷ ب.ظ)niiiikou نوشته شده توسط:  و اینکه یادم رفت ، تبریک میگم برای رتبه خوبتون وموفق باشید .

خواهش میکنم ممنون. شما هم همینطور.

(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  کسی میدونه بهترین راه برای خوندن کتابهای پی دی اف چیه؟
پول ندارم کیندل بگیرم راهی هست نور تبلت رو کنترل کرد و باهاش کتاب خوند؟

کم و زیاد کردن نور تبلت فک نکنم خیلی تاثیری داشته باشه. من که کلا چشمم دراومده الان چندین ساله پی دی اف میخونم(اشتباه کردم چهار سال پیش کیندل نگرفتم الان دیگه نمیشه سمتشون رفت) و خب مثل اینکه چاره ای نیست گرچه کتاب چاپی واقعا یه چیز دیگس.

(۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  یه سوال، چطور من یه کاری کنم که از برنامه ریزی عقب نیفتم؟ خیلی اتفاقی کار پیش میاد و اصلا درس خوندن این هفته من افتضاح بود. حالا درسهای کنکور ارشد کارگردانی اصلا اینطوری تمرکز نمیخواستن، شاید چون قبلا اونا رو خونده بودم. ولی الان برای این کنکور یه ثانیه یه خط از کتاب رو میخونم یکی صدام میزنه و یا یکی می افته و .... خلاصه مامان منم احتمالا شنبه بستری بشه بیمارستان کمرشو عمل کنه چون دیگه نمیتونه راه بره. حالا اگه من درس رو ول کنم کمر مامانم خوب میشه Big Grin
اصلا این هفته از در و دیوار کار ریخته و من نتونستم اونطور که باید تمرکز کنم و درس بخونم. بعد یه عادت بدی هم دارم اگه مثلا دو ساعت وقت درس گذشت و دیدم هنوز تموم نکردم نمیتونم ول کنم و ادامه میدم. همین میشه از اینجا رونده و از اونجا مونده میشم.
راهنمایی کنید از این بلاتکلیفی بیرون بیام! من میخوام جدی درس بخونم.

مطلب بعدی اینکه من یه مجموعه جزوات سنجش تکمیلی امیر کبیر به دستم رسیده که شامل طراحی الگوریتم، پایگاه داده، سیستم عامل، سیستم عامل پیشرفته، زبان تخصصی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و شبکه هستن. آیا اینها به درد من میخورن؟

به نظرم برای اینکه از برنامه عقب نیفتید باید بهش عمل کنید Smile (یکم بدیهیه ولی بی توجهی به همین بدیهیات بعضی وقتا به ضررمون میشه!) ولی خب همونجوری که فک کنم قبلا هم گفتم فعلا برای تابستون اگه کار پیش میاد یا از برنامه عقب میفتید خیلی نگران نباشید و سعی کنید رفته رفته درستش کنید(مادرتون ایشالا مشکل جدی نداشته باشن و عملشون موفقیت آمیز باشه) این عادت ول کردنو هم باید حتما درست کنید چون در ادامه که حجم کار بالا میره ممکنه بهتون ضربه بزنه. راجع به جزوات سنجش تکمیلی که گفتید بنده نظری ندارم حالا شاید بقیه دوستان تجربه استفاده داشته باشن و بیان نظر بدن.

پ.ن: یه تکنیکی هست تو مطالعه به اسم pomodoro. پومودورو به ایتالیایی یعنی گوجه(ما تُرکا هم بهش میگیم پامادور Smile ). من چه زمان کنکور چه قبلش از این روش استفاده میکردم و برای منی که پرش ذهنی زیادی داشتم خیلی خوب جواب داد(البته من یکم شخصی سازیش کرده بودم برا خودم) پیشنهاد میکنم اگه قبلا اسمشو نشنیدید یه سرچی در موردش بکنید.
۰
۰
ارسال: #۵۰
۱۱ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
برای خوندن کتابهای الکترونیکی ی اپلیکیشن bluelight filter نصب کنید، می تونید باهاش میزان درخشندگی صفحه رو کم و زیاد کنید که چشمتون خسته نشه ضمن اینکه از آسیب احتمالی شبکیه چشم جلوگیری می کنه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۱
۱۱ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ، توسط niiiikou.)
دوست عزیز چه گرایشی رو در نظر داری و میخوای برای ارشد براش بخونی؟
برنامه خاصی داری؟

نرم افزار.
فعلا قصد دارم درس هایی رو که نتونستم سال قبل بخونم و اول بخونم مثل سیستم عامل و شبکه و معماری و گسسته وآمار.
۰
۰
ارسال: #۵۲
۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ق.ظ، توسط marvelous.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ ق.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  پ.ن: یه تکنیکی هست تو مطالعه به اسم pomodoro. پومودورو به ایتالیایی یعنی گوجه(ما تُرکا هم بهش میگیم پامادور [تصویر:  smile.gif] ). من چه زمان کنکور چه قبلش از این روش استفاده میکردم و برای منی که پرش ذهنی زیادی داشتم خیلی خوب جواب داد(البته من یکم شخصی سازیش کرده بودم برا خودم) پیشنهاد میکنم اگه قبلا اسمشو نشنیدید یه سرچی در موردش بکنید.
ممنون آقا سینا از راهنمایی های شما.
این پانوشت شما دقیقا مسئله ای هست که منم بهش دچارم. به دلیل مشغله زندگی پرش فکری خیلی دارم و حتی ساعتهایی که خلوته تو خونه و من درس میخونم بازم پرش فکری دارم. این تکنیک چطوریه؟ میشه به ما هم یاد بدی؟

(۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۲۷ ب.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  برای خوندن کتابهای الکترونیکی ی اپلیکیشن bluelight filter نصب کنید، می تونید باهاش میزان درخشندگی صفحه رو کم و زیاد کنید که چشمتون خسته نشه ضمن اینکه از آسیب احتمالی شبکیه چشم جلوگیری می کنه

عالی بود این پیشنهاد. ممنونم از شما نجاتم دادین.

(۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۴ ب.ظ)niiiikou نوشته شده توسط:  دوست عزیز چه گرایشی رو در نظر داری و میخوای برای ارشد براش بخونی؟
برنامه خاصی داری؟

نرم افزار.
فعلا قصد دارم درس هایی رو که نتونستم سال قبل بخونم و اول بخونم مثل سیستم عامل و شبکه و معماری و گسسته وآمار.

عالیه، ایشالا امسال موفقی. فقط باید پشتکار داشته باشی و تا آخر حفظش کنی. شبکه رو از روی چه کتابی میخونی؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۵۳
۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۰۷:۲۰ ق.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۷ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  من از شما سپاسگذارم بابت این تشویق و انرژی که فرستادین. دلم میخواد همه بچه هایی که کنکور دارن سال ۹۹ اینجا باشن و باهم تبادل اطلاعات و انرژی کنیم. از اینکه شما کهنه سواران از راهنمایی هاتون ما رو بی نصیب نمیزارین ممنونم.

من هنوز سر ساختمان داده هستم و باور کنین از صبح دو صفحه بیشتر نخوندم، تازه الان میخوام بشینم تا خنکای صبح درس بخونم. من روزها خیلی برام کار پیش میاد و اصلا برنامه درسیمو نمیتونم تو طول روز بزارم. میخوام از این به بعد این روزی چهارساعت رو تقسیم کنم دو ساعت صبح و دو ساعت سر شب بخوابم که شبا هم بتونم به درسام برسم.

یه منبع خوب برای ساختمان داده معرفی کنین که کنکوری هم باشه. من با این پوران پژوهش ارتباط نمیگیرم.

(۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  بر خلاف شما من فکر میکنم هردو ی این دوستان اشتباه میگن!
شما در صورتی میتونید در مورد سختی یا آسانی کنکور یا هر کاری نظر بدید که اون کار رو با نهایت موفقیت و تا آخر کامل انجام بدید.

خب پس من که کنکورو تا آخر کامل انجام دادم اجازه ندارم نظر بدم. ممنون Smile

تبریک آقا سینا! امیدوارم به همه آرزوهات برسی. دستی هم به سر ما بکش قبول شیم سال دیگه.
موفق باشی داداشم
درس ساختمان داده درسی هست که پیشنیاز داره و پیشنیاز اون هم برنامه نویسی هست که کار را برای ما رشته غیرمرتبطی ها سخت میکنه. پیشنهاد میدم یه مطالعه خیلی سریع رو مبانی برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس داشته باشید در حده یکی دو هفته بعد سراغ ساختمان داده برید. یه منبعی که من خیلی اسمش رو شنیدم و گفتند خوبه برای این درس ساختمان داده نصیر نوشته دکتر ابراهیمی مقدم هست میتونید اون کتاب رو هم امتحان کنید. فعلن هم اگه دیر پیش میره درس خوندنتون طبیعیه و مهم درک درس ها هست به طوری که بعدن بتونید از پس تست های مباحثی که خوندید بربیاید، مرور رو هم فراموش نکنید چون به راحتی مطالبی که خونده شدند از یاد میرند و بهترین کار مرور پیاپی هست
۰
۰
ارسال: #۵۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۵۸ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
ممنون دوست عزیز از راهنمایی های خوبتون. من سی پلاس پلاس رو بلدم و ترم پیش تو دانشگاه هم پاسش کردم. من فکر میکنم از نظر روحی کلا از درس ساختمان داده میترسم. حالا دیشب کتاب طورانی رو هم به پیشنهاد یکی از دوستان سفارش دادم برام بیارن، شما کاملا راست میگین و من باید خیلی تلاش کنم. من ساختمان داده رو پاس کردم ولی نمیدونم چرا الان اینقدر نمیتونم باهاش ارتباط بگیرم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۵۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۲۰ ب.ظ
عالیه، ایشالا امسال موفقی. فقط باید پشتکار داشته باشی و تا آخر حفظش کنی. شبکه رو از روی چه کتابی میخونی؟

ممنونم.همچنین شما
فعلا کتاب کراس دارم اما کلاس هم شاید ثبت نام کنم که فعلا گزینه خوبی نمیشناسمSmile
۰
۰
ارسال: #۵۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۲۳ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰ ب.ظ)niiiikou نوشته شده توسط:  عالیه، ایشالا امسال موفقی. فقط باید پشتکار داشته باشی و تا آخر حفظش کنی. شبکه رو از روی چه کتابی میخونی؟

ممنونم.همچنین شما
فعلا کتاب کراس دارم اما کلاس هم شاید ثبت نام کنم که فعلا گزینه خوبی نمیشناسمSmile

منم همینطور، گزینه خوبی نمیشناسم. ولی پسرداییم که مشاورمه و رئیس دانشکده انرژی دانشگاه شریفه اون از ماموریت برگرده معرفی میکنه منم اینجا میگم اگه شما هم دوست داشتی شرکت کنی.
چیزی که من فکر میکنم اینه که باید یه سری کلاس تست زنی رو از پاییز حتما ثبت نام کنیم و بریم. من که از یه رشته هنری اومدم، با اینکه سالها کامپیوتر کار کردم ولی اصلا تست زنی در این زمینه رو بلد نیستم.

برای شبکه هم امروز میرم انقلاب ببینم کدومشونو میتونم گیر بیارم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: niiiikou
ارسال: #۵۷
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۲۳ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
دوستان عزیز کنکوری چه خبر؟؟؟

دوستان یه سوالی داشتم. یعنی یه مشورتی داشتم. من یخرده بین منابع مختلف گیج شدم. من مطالب رو بلدم ولی مثلا رفتم کلی پول دادم کتابهای هادی یوسفی رو برای گسسته و الگوریتم، و ساختمان داده خریدم و با کتابهاش سخت که با ساختمان داده اصلا نمیتونم ارتباط برقرار کنم. حالا به پیشنهاد یکی از دوستان طورانی رو سفارش دادم برای ساختمان داده و فکر میکنم شاید بهتر بتونم باهاش ارتباط بگیرم.

الان من تو مدار منطقی مشکلی ندارم، ولی اینطور که تعریف میشنوم کتاب نصیر یعنی همون دکتر اجلالی بهتر باید باشه. ولی الان من به توصیه دوستم که یکی از مشاورینم باشه رفتم مدرسان شریف خریدم. البته چون قوی بودم فصل اول اینو خوندم بد نبود. ولی میخوام بدونم با کدوم کتاب ادامه بدم؟
متاسفانه در این راستا و در این رشته من یخرده نا بلد هستم و استادها رو کمتر میشناسم. یخرده بیشتر راهنمایی کنید دوستانی که تجربه های درخشان دارید. من با کلی منبع که میبینم هست گیجم و یه کلی هم خریدم که اصلا باهاشون ارتباط نمیگیرم!

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۵۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ق.ظ، توسط sinashan73.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۲ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  این تکنیک چطوریه؟ میشه به ما هم یاد بدی؟

روش اصلیش به این صورته که شما زمان های مطالعه ات رو به بازه های ۲۵ دقیقه ای تقسیم میکنی. یه ۲۵ دقیقه میخونی، ۵ دقیقه استراحت. این کارو میتونید سه یا چهار بار انجام بدید و بار آخر یه استراحت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای به خودتون بدید. توی اون ۲۵ دقیقه نباید به هیچ کاری غیر از چیزی که میخواید انجامش بدید(تو مثال ما درس خوندن) فکر کنید. هر چیزی هم به ذهنتون اومد روی یه کاغذ یا هرجای دیگه یادداشت کنید تا بعدا برید سراغش. توی استراحت های ۵ دقیقه ای هم اصلا سراغ گوشی و تلگرام و نت نرید فقط استراحت کنید.

این روش کلیش بود ولی من به جای ۲۵ دقیقه ۳۰ دقیقه میخوندم چون احساس میکردم ۲۵ دقیقه برای درس خوندن کمه. استراحت های بینش هم بعضی وقتا ۵ دقیقه بود ولی بعضی وقتا اصلا استراحتی هم نداشتم وسط و تقریبا یه سره میخوندم.

(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۳ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  الان من تو مدار منطقی مشکلی ندارم، ولی اینطور که تعریف میشنوم کتاب نصیر یعنی همون دکتر اجلالی بهتر باید باشه. ولی الان من به توصیه دوستم که یکی از مشاورینم باشه رفتم مدرسان شریف خریدم. البته چون قوی بودم فصل اول اینو خوندم بد نبود. ولی میخوام بدونم با کدوم کتاب ادامه بدم؟

کتاب اجلالی نصیر خیلی خیلی خوب و کامل و از پایه توضیح داده ولی اگه احساس میکنید درس رو قوی هستید و نیازی ندارید تقریبا هر کتابی که تست داشته باشه کارتونو راه میندازه چون مدار منطقی درس خیلی خیلی آسونیه و با تست زدن میتونید به تسلط برسید.
۱
۰
ارسال: #۵۹
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۸ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲ ق.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(12 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۲ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  این تکنیک چطوریه؟ میشه به ما هم یاد بدی؟

روش اصلیش به این صورته که شما زمان های مطالعه ات رو به بازه های ۲۵ دقیقه ای تقسیم میکنی. یه ۲۵ دقیقه میخونی، ۵ دقیقه استراحت. این کارو میتونید سه یا چهار بار انجام بدید و بار آخر یه استراحت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای به خودتون بدید. توی اون ۲۵ دقیقه نباید به هیچ کاری غیر از چیزی که میخواید انجامش بدید(تو مثال ما درس خوندن) فکر کنید. هر چیزی هم به ذهنتون اومد روی یه کاغذ یا هرجای دیگه یادداشت کنید تا بعدا برید سراغش. توی استراحت های ۵ دقیقه ای هم اصلا سراغ گوشی و تلگرام و نت نرید فقط استراحت کنید.

این روش کلیش بود ولی من به جای ۲۵ دقیقه ۳۰ دقیقه میخوندم چون احساس میکردم ۲۵ دقیقه برای درس خوندن کمه. استراحت های بینش هم بعضی وقتا ۵ دقیقه بود ولی بعضی وقتا اصلا استراحتی هم نداشتم وسط و تقریبا یه سره میخوندم.

(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۳ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  الان من تو مدار منطقی مشکلی ندارم، ولی اینطور که تعریف میشنوم کتاب نصیر یعنی همون دکتر اجلالی بهتر باید باشه. ولی الان من به توصیه دوستم که یکی از مشاورینم باشه رفتم مدرسان شریف خریدم. البته چون قوی بودم فصل اول اینو خوندم بد نبود. ولی میخوام بدونم با کدوم کتاب ادامه بدم؟

کتاب اجلالی نصیر خیلی خیلی خوب و کامل و از پایه توضیح داده ولی اگه احساس میکنید درس رو قوی هستید و نیازی ندارید تقریبا هر کتابی که تست داشته باشه کارتونو راه میندازه چون مدار منطقی درس خیلی خیلی آسونیه و با تست زدن میتونید به تسلط برسید.

عالی! منم باید از همین تکنیک استفاده کنم تا بتونم پرش ذهنیمو کنترل کنم. ولی من یه مشکل دیگه ای هم دارم، من نویسندگی میکنم و ترجمه در کنار کارای دیگم، الان شمارمو هم عوض کردم ولی بازم برا کار بهم زنگ میزنن. و کارم متفاوته زمینش همش ادبی و هنریه، همین پرش ذهنی میاره. الان من دیشب در مورد پوچ گرایی در اشعار فروغ فرخزاد نوشتم یه مقاله، الان دارم مدار منطقی میخونم! به نظر شما قاطی نمیشن و این مسئله باعث پرش ذهنی نمیشه؟
ولی در کل این تکنیک شما عالیه، من حتما از همین الان پیادش میکنم.
الانم کتاب اجلالی رو میگیرم. یک دنیا ممنون آقا سینا

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۱
ارسال: #۶۰
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۳۲ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  عالی! منم باید از همین تکنیک استفاده کنم تا بتونم پرش ذهنیمو کنترل کنم. ولی من یه مشکل دیگه ای هم دارم، من نویسندگی میکنم و ترجمه در کنار کارای دیگم، الان شمارمو هم عوض کردم ولی بازم برا کار بهم زنگ میزنن. و کارم متفاوته زمینش همش ادبی و هنریه، همین پرش ذهنی میاره. الان من دیشب در مورد پوچ گرایی در اشعار فروغ فرخزاد نوشتم یه مقاله، الان دارم مدار منطقی میخونم! به نظر شما قاطی نمیشن و این مسئله باعث پرش ذهنی نمیشه؟
ولی در کل این تکنیک شما عالیه، من حتما از همین الان پیادش میکنم.
الانم کتاب اجلالی رو میگیرم. یک دنیا ممنون آقا سینا

فک نکنم مشکلی پیش بیاد. اتفاقا منم تو دوران کنکور تقریبا تا اواسط اسفند کار ترجمه انجام میدادم با موضوعات کاملا متفاوت نسبت به کامپیوتر. البته سعی میکردم بیشتر از ۳ ساعت در روز براش وقت نذارم و معمولا هم وقتی انجام میدادم که دیگه بعدش قرار نبود درس بخونم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question برنامه ریزی به سبک ۳ گام sara417 ۴ ۶,۴۷۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question موسسه سه گام برای مشاوره ارشد marvelous ۱ ۳,۲۷۳ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۵۱ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  کتاب آموزش گام به گام c# sisili ۰ ۲,۰۵۳ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
Question سوال، مرتبه اجرایی و گام برنامه Mr.R3ZA ۶ ۵,۵۹۳ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mino0z
  پنج گام برای ارزیابی یک فرصت شغلی good-wishes ۴ ۵,۳۴۲ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: terme86
  محاسبه تعداد گام.. farazz ۴ ۳,۸۴۵ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farazz
  ۹۹۶ امنیت و شبکه hadi_hjh ۶ ۴,۶۱۳ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: MehdizadeMilad
Smile ۹۹۶ امنیت hadi_hjh ۰ ۱,۳۸۵ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadi_hjh
  گام محاسباتی فاطمه ارشد ای تی ۳ ۲,۹۶۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه ارشد ای تی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close