تالار گفتمان مانشت
گام به گام تا ارشد ۹۹ - نسخه‌ی قابل چاپ

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 04 مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۲ ق.ظ

دوستان عزیز مانشتی و کنکوری های ارشد سال ۹۹ سلام
منو ببخشید ولی فکر کردم که واقعا یه تاپیک نیازه اینجا تا روزشمار کنکور ارشد ۹۹ داشته باشیم، باهم درس بخونیم، اطلاع رسانی کنیم در مورد کنکور و اطلاعیه های مربوط به اون و گاهی تو برنامه ریزی برای درس خوندن به هم کمک کنیم. الان مرداد ماه هست و تا چشم هم بزارین اول مهره، پس از همین تاریخ اونایی که خیال دارن ارشد ۹۹ امتحان بدن بیان و شروع کنن از همین تاپیک. همه باهم با یه برنامه ریزی دسته جمعی و همکاری خوب تا امتحان ارشد.

برای شروع من از خودم بگم، من الهام هستم و امسال میخوام برای ارشد هوش مصنوعی امتحان بدم و از ارشد یه رشته دیگه میام و خب یه جورایی کارم سخته نسبت به اونایی که لیسانس کاملا مرتبط دارن یا حتی مهندسی در هر رشته ای. چیزی که مهمه اینه که از همین الان برنامه ریزی کردم و به امید خدا از روز شنبه شروع میکنم به درس خوندن مداوم و با آهنگ ملایم که بتونم خودمو برسونم. هوش مصنوعی و ساختمان گسسته و مدار منطقی و معماری و زبان رو مطمئنا صد میزنم، ولی از درسهای طراحی الگوریتم و ساختمان داده که هر دو رو عاشقانه دوست دارم میترسم. نه اینکه بلد نباشم و یا نتونم بخونم. بر عکس استادهای دانشگاه مجازی خودم رو در لیاقت درسهای به این زیبایی نمیبینم هنوز.
هر کسی که میخواد شروع کنه و ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی بده به نام ایزد شروع کنه. من تو درسهایی که گفتم صد میزنم میتونم به شما کمک کنم. جزوه هم به دستم بیاد آپلود کنم اینجا، تو برنامه ریزی کمک کنم بهتون برای اینکه من رتبه ۵ ارشد کارگردانی سال ۹۲ بودم و دانشگاه تهران یکبار ارشد قبول شدم و تمامش کردم و میتونم مشاور خوبی براتون باشم. خصوصا اونایی که مشکل زبان داشته باشن با کمال میل کمک میکنم.
کتابهایی که با کمک یه مشاور تهیه کردم برای شروع این کتابها هستن:

هوش مصنوعی خلیلی فر راهیان ارشد
مدارالکتریکی پوران پژوهش
مدار منطقی مدرسان شریف
نظریه زبانها و ماشینها علوم رایانه
ساختمان داده پوران پژوهش
طراحی الگوریتم پوران پژوهش
سیستم عامل پارسه
معماری پوران پژوهش
شبکه پارسه
گسسته پوران پژوهش
آمار و احتمال مدرسان شریف
ریاضی یک و دو فرادرس گرفتم
زبان تخصصی ماهان

اینا رو تا اینجا تهیه کردم و از شنبه میخوام شروع کنم با یه برنامه ریزی خوب به خوندن این درسها و خودمو برای امتحان ارشد آماده کنم. منابعی که عنوان کردم معتبر ترین منابعی هستن که الان برای کنکور وجود دارن. فقط یکی از اوناس که تجزیه تحلیل سیستمهای پوران پژوهش هست و گیر نمیاد. اگه کسی سراغ داره من نیاز دارم.

از دوستان کهنه سوار هم درخواست دارم که راهنمایی هاشونو از ما دریغ نکنن.
من اطلاع رسانی های کنکور ۹۹ رو هم اینجا براتون پست خواهم کرد. شما هم مثل من شروع کنید و بزارین باهم یه شروع خوب داشته باشیم.

کنکوری ها بسم اله، چه خبر؟ شما چه برنامه ای دارید؟

گام به گام تا ارشد ۹۹ - sinashan73 - 04 مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ق.ظ

سلام وقتتون به خیر

امیدوارم این راه تقریبا یک ساله رو با قدرت و انگیزه ادامه بدید و مطمئن باشید که به هدفتون میرسید. نگران رشته متفاوت قبلیتون هم نباشید خیلیا از رشته های مختلف(غیر از برق) بودن که ارشد کامپیوتر تک رقمی و دو رقمی شدن پس شما هم میتونید. من همین ۹۸ کنکور دادم و اگه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم. فقط یه توصیه ای بکنم اینکه خیلی با اطمینان نگید که فلان درسو مطمئنا صد میزنم چون کنکور نشون داده که خیلی stochastic تر از این حرفاس که بخواید قبلش راجع به یه درس یا دروس خاص پیش بینی کنید Smile)

مورد بعدی در مورد منابع، مطمئنید که مدار منطقی و آمار مدرسان با نظریه علوم رایانه(یا حتی تجزیه تحلیل سیستمهای پوران پژوهش) معتبرترین منابع موجود برای کنکور هستن؟ چون من یه مقدار شک دارم در این مورد. حالا اگه مایل بودید بحث میکنیم راجع بش.

موفق باشید

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 04 مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۵۴ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ق.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  سلام وقتتون به خیر

امیدوارم این راه تقریبا یک ساله رو با قدرت و انگیزه ادامه بدید و مطمئن باشید که به هدفتون میرسید. نگران رشته متفاوت قبلیتون هم نباشید خیلیا از رشته های مختلف(غیر از برق) بودن که ارشد کامپیوتر تک رقمی و دو رقمی شدن پس شما هم میتونید. من همین ۹۸ کنکور دادم و اگه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم. فقط یه توصیه ای بکنم اینکه خیلی با اطمینان نگید که فلان درسو مطمئنا صد میزنم چون کنکور نشون داده که خیلی stochastic تر از این حرفاس که بخواید قبلش راجع به یه درس یا دروس خاص پیش بینی کنید Smile)

مورد بعدی در مورد منابع، مطمئنید که مدار منطقی و آمار مدرسان با نظریه علوم رایانه(یا حتی تجزیه تحلیل سیستمهای پوران پژوهش) معتبرترین منابع موجود برای کنکور هستن؟ چون من یه مقدار شک دارم در این مورد. حالا اگه مایل بودید بحث میکنیم راجع بش.

موفق باشید

ممنونم از انرژی و روحیه ای که میدین. شما لطف دارین. امیدوارم که قبول بشین همین امسال و موفق باشین.
راستش این کتابها و منابعی که اینجا نوشتم یه مشاور دارم که قبلا هم گفتم از اول خط اصلی رو بهم داد، پسرداییم هست که رئیس دانشکده مهندسی انرژی دانشگاه شریفه. اون اصلا کارش ساپورت کردن دانشجوها و مشاوره دادن به اونا برای امتحان ارشده. اینا منابعی هست که اون به من گفته بخونم خیلی موثره و منم تهیه کردم و از فردا به امید خدا شروع میکنم.
ولی خب هر چی باشه شما امسال امتحان ارشد دادی خیلی به روز هستی و تو گود قضیه بودی. بنابراین هر راهنمایی و معرفی منبع که بهم بکنی من ازت ممنون میشم. کلا خوبه که شماهایی که تجربه امتحان ارشد رشته کامپیوتر رو دارید منابعتون رو معرفی کنید و از تجربیاتتون برای ما بگین که امسال میخوایم امتحان بدیم. من تو رشته قبلیم برای ارشد رتبم ۵ شد و دانشگاه تهران دانشکده هنرهای زیبا کارگردانی خوندم. یعنی تجربه یه امتحان ارشد ستم دو مرحله ای رو دارم و توی مرحله عملی رتبم یک شد. ولی در مورد کنکور مهندسی هنوز نظری ندارم. بنابراین بی تجربه هستم.

اگه زبان رو میگم صد میزنم با اجازتون من به زبانهای آلمانی و انگلیسی و فرانسه مسلط هستم و سابقه ترجمه و چاپ و نشر هم دارم. بعد یه مدت اونور بودم و توی محیط این زبانها رو قوی کردم. یعنی زبان مثل اسباب بازی هست. مدار منطقی و گسسته که من تبحر خاصی دارم، ولی خب تست زنیشون رو باید یاد بگیرم و نکات کنکوری بخونم. معماری و هوش مصنوعی رو هم خوب مطالعه کردم. میدونم آدم نباید با قطعیت حرف بزنه ولی مسئله ای که هست تلقین خیلی خوبه و من از این روش تو کنکورهای قبلیم هم استفاده کردم و کاملا نتیجه گرفتم. پس من امسال چند تا درس رو حتما صد خواهم زد. پس برای شدن این کار تمام تلاشمو میکنم.

خوبه همه بیان اینجا و باهم در مورد اینطور مسائل صحبت کنیم و تبادل اطلاعات و برنامه کنیم تا در کنار هم کنکور ارشد موفقی داشته باشیم.
بازم ممنونم

گام به گام تا ارشد ۹۹ - sinashan73 - 04 مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ

ممنونم ایشالا خبر قبولی شما رو هم سال بعد بشنویم.

اکثر منابع خوب هستن فقط طبق نظر شخصی خودم برای درس مدار منطقی اگه میخواید پایه ای یاد بگیرید کتاب منطقی انتشارات نصیر(دکتر اجلالی) واقعا خوب و کامل توضیح داده و قشنگ مطلب رو جا میندازه. فقط بدیش اینه تست کم داره. من کتاب مدرسان رو ندیدم شاید اون هم کتاب خوبی باشه ولی به نظرم تو درسنامه، نصیر حرف اولو میزنه.

درس آمار هم توی رشته کامپیوتر(و چند تا رشته دیگه) با استاد طورانی شناخته میشه که تجربه و سابقشون برای همه شناخته شده هست. خودم کلاس های آنلاین آمار رو هم رفتم و واقعا دانششون تو این زمینه زیاده. کتابشون هم برای انتشارات پارسه هستش البته چاپ جدید موجود نیست ولی چاپ های قبلی هم کارو راه میندازه. بازم من کتاب مدرسان رو ندیدم و ممکنه کتاب اونا هم خوب باشه در نتیجه راجع به اون نظری نمیتونم بدم.

توی نظریه هم، مثل دوتای قبلی، من کتاب فردین شاپوری رو خوندم که به نظرم کافی بود و ایشون هم از اساتید معروف هستن. البته برای نظریه اگه بتونید خود کتاب مرجع(لینز) رو بخونید و تمریناشو حل کنید از هر کتاب کمک آموزشی بی نیاز میشید تقریبا(الا برای تست زنی).

درس سیگنال هم من کتاب تقدسی از انتشارات نصیر رو خوندم که درسنامه اش کامله و البته یه جورایی نکته محور ولی خب راضی بودم و خیلی بهم کمک کرد.

کلا بدی ارشد کامپیوتر اینه که باید حجم زیادی از درس ها رو بخونید در حالیکه خیلی از همین درسا ۳ یا ۴ یا ۵ تا تست ازشون میاد، برعکس مثلا ارشد برق که شما درس سیگنالو میخونی نزدیک ۱۲ تا تست از اون درس میزنی. برنامه ریزی درست و مرور خیلی خیلی مهمه و مرور با تست هم که از نون شب واجب تر Smile پس حتما با برنامه منظم و هدفمند جلو برید(البته من جسارت میکنم اینا رو به شما میگم شما صد در صد تجربتون بالاتره ولی خب مینویسم تا بقیه افرادی که میخونن هم استفاده کنن).

تو تسلط و سابقه شما که شکی نیست فقط من میگم خیلی خودتونو شرطی نکنید که حتما صد بزنید چون فقط کافیه یه تست رو از دست بدید اون موقع ممکنه استرس بگیرید. مثلا من خودم فک میکردم زبانو صد میزنم اما ۹۲/۲۲ زدم(۱ نزده و ۱ غلط) Smile بعد این احتمال هم هست که اون درسایی که فکر میکردید رو صد نزنید عوضش درسای دیگه رو صد بزنید که برا خودم اتفاق افتاد. امسال نظریه آسون شده بود صد زدم. معماری و منطقی هم صد زدم(البته معماری فک کنم یه سوالش حذف شد). سیگنال(گرایش معماری) رو هم صد زدم با اینکه انتظارشو نداشتم Smile

بازم سوالی بود در خدمتم

گام به گام تا ارشد ۹۹ - mina m - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰ ق.ظ

سلام دوستان
چقدر خوب که این تاپیک رو ایجاد کردید. من امسال کنکور دادم. از تابستون پارسالم شروع به خوندن کردم اما از مهر دیگه ادامه ندادم و خب خیلی پشیمونم چون امسال تست بخش هایی که خونده بودم رو هر چند کم اما درست زدم و اگه ادامه میدادم میتونستم رتبه ی خوبی بیارم. در کل سختی ارشد به نظرم به خاطر حفظ اراده و ادامه دادنه. کنکور ۹۸ برام هم انگیزه ایجاد کرد هم تجربه. برای ۹۹ میخوام حتما بخونم و خوشحال میشم یه برنامه ای بریزیم و با هم پیش بریم.
من فعلا با گسسته و منطقی شروع میکنم و زبانم قطعا تو برنامه ی هر روز هست و به مرور ساعاتمو اضافه میکنم چون توی کنکور ۹۸ کاملا فهمیدم سنگ بزرگ نشانه ی نزدنه و بهتره آهسته و پیوسته پیش برم.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - sinashan73 - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵ ق.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰ ق.ظ)mina m نوشته شده توسط:  سلام دوستان
چقدر خوب که این تاپیک رو ایجاد کردید. من امسال کنکور دادم. از تابستون پارسالم شروع به خوندن کردم اما از مهر دیگه ادامه ندادم و خب خیلی پشیمونم چون امسال تست بخش هایی که خونده بودم رو هر چند کم اما درست زدم و اگه ادامه میدادم میتونستم رتبه ی خوبی بیارم. در کل سختی ارشد به نظرم به خاطر حفظ اراده و ادامه دادنه. کنکور ۹۸ برام هم انگیزه ایجاد کرد هم تجربه. برای ۹۹ میخوام حتما بخونم و خوشحال میشم یه برنامه ای بریزیم و با هم پیش بریم.
من فعلا با گسسته و منطقی شروع میکنم و زبانم قطعا تو برنامه ی هر روز هست و به مرور ساعاتمو اضافه میکنم چون توی کنکور ۹۸ کاملا فهمیدم سنگ بزرگ نشانه ی نزدنه و بهتره آهسته و پیوسته پیش برم.

سلام

میتونم بپرسم چرا ادامه ندادید؟ امیدوارم امسال این مسیرو با قدرت شروع کنید و ادامه بدید و به چیزی که میخواید برسید.

اگه بتونید داده و الگوریتم رو هم کنار گسسته و منطقی بخونید به نظرم خیلی خوب میشه. زیاد کردن ساعت مطالعه به صورت تدریجی خیلی بهتر از اینه که بخواید یه دفعه با ساعت مطالعه بالا شروع کنید(چون اصلا نیازی هم نیست همون اول کار ساعت مطالعه بالایی داشته باشید). بازم براتون آرزوی موفقیت میکنم.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  ممنونم ایشالا خبر قبولی شما رو هم سال بعد بشنویم.

اکثر منابع خوب هستن فقط طبق نظر شخصی خودم برای درس مدار منطقی اگه میخواید پایه ای یاد بگیرید کتاب منطقی انتشارات نصیر(دکتر اجلالی) واقعا خوب و کامل توضیح داده و قشنگ مطلب رو جا میندازه. فقط بدیش اینه تست کم داره. من کتاب مدرسان رو ندیدم شاید اون هم کتاب خوبی باشه ولی به نظرم تو درسنامه، نصیر حرف اولو میزنه.

درس آمار هم توی رشته کامپیوتر(و چند تا رشته دیگه) با استاد طورانی شناخته میشه که تجربه و سابقشون برای همه شناخته شده هست. خودم کلاس های آنلاین آمار رو هم رفتم و واقعا دانششون تو این زمینه زیاده. کتابشون هم برای انتشارات پارسه هستش البته چاپ جدید موجود نیست ولی چاپ های قبلی هم کارو راه میندازه. بازم من کتاب مدرسان رو ندیدم و ممکنه کتاب اونا هم خوب باشه در نتیجه راجع به اون نظری نمیتونم بدم.

توی نظریه هم، مثل دوتای قبلی، من کتاب فردین شاپوری رو خوندم که به نظرم کافی بود و ایشون هم از اساتید معروف هستن. البته برای نظریه اگه بتونید خود کتاب مرجع(لینز) رو بخونید و تمریناشو حل کنید از هر کتاب کمک آموزشی بی نیاز میشید تقریبا(الا برای تست زنی).

درس سیگنال هم من کتاب تقدسی از انتشارات نصیر رو خوندم که درسنامه اش کامله و البته یه جورایی نکته محور ولی خب راضی بودم و خیلی بهم کمک کرد.

کلا بدی ارشد کامپیوتر اینه که باید حجم زیادی از درس ها رو بخونید در حالیکه خیلی از همین درسا ۳ یا ۴ یا ۵ تا تست ازشون میاد، برعکس مثلا ارشد برق که شما درس سیگنالو میخونی نزدیک ۱۲ تا تست از اون درس میزنی. برنامه ریزی درست و مرور خیلی خیلی مهمه و مرور با تست هم که از نون شب واجب تر Smile پس حتما با برنامه منظم و هدفمند جلو برید(البته من جسارت میکنم اینا رو به شما میگم شما صد در صد تجربتون بالاتره ولی خب مینویسم تا بقیه افرادی که میخونن هم استفاده کنن).

تو تسلط و سابقه شما که شکی نیست فقط من میگم خیلی خودتونو شرطی نکنید که حتما صد بزنید چون فقط کافیه یه تست رو از دست بدید اون موقع ممکنه استرس بگیرید. مثلا من خودم فک میکردم زبانو صد میزنم اما ۹۲/۲۲ زدم(۱ نزده و ۱ غلط) Smile بعد این احتمال هم هست که اون درسایی که فکر میکردید رو صد نزنید عوضش درسای دیگه رو صد بزنید که برا خودم اتفاق افتاد. امسال نظریه آسون شده بود صد زدم. معماری و منطقی هم صد زدم(البته معماری فک کنم یه سوالش حذف شد). سیگنال(گرایش معماری) رو هم صد زدم با اینکه انتظارشو نداشتم Smile

بازم سوالی بود در خدمتم

ممنونم دوست عزیز از این راهنمایی های عالی!Angel
اتفاقا من برای درس سیگنال کتابه که مشاور معرفی کرده گیرم نیومده و حتما همین کتابی رو که گفتی میخونم.
در مورد تجربه و اینا لطف داری شما، من تو یه رشته دیگه تجربه خوبی دارم. شما مسلما با این اوضاعی که زدی تست ها رو خیلی بیشتر از من تجربه داری و خوشحالم که تجربیاتت رو در اختیار ما میزاری. حتما استفاده میکنم.
چیزی هم که منو یه کم میترسونه حجم درسهاست که البته با توجه به اینکه از حالا شروع کردم مشکلی نخواهم داشت.
فقط راهنمایی های شما راهگشا خواهند بود.
در مورد صد زدن هم درست میگی، ولی من اون سری که امتحان دادم از این روش برای تقویت روحی استفاده کردم و خیلی جواب داد.

در هر حال بازم ممنون Smile

منم همین سوال رو دارم، چی شد که ادامه ندادی؟
ببین آدم باید اگه میخواد کنکور بده اونم ارشد پی همه چی رو به تنش بماله و تا آخرش سر عهدش باشه. چی شد که شما نصفه نیمه خوندی برای کنکور؟
در هر حال امیدوارم که امسال باهم بزنیم تو گوششSmile

گام به گام تا ارشد ۹۹ - alma1988 - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۰ ب.ظ

سلام دوستان

خوشحالم که تو جمع شما هستم
منم مثل میناجان اولش خوب پیش رفتم و بعدش ول کردم و الان پشیمونم
ولی امسال میخام با کمک شما و با اراده درس بخونم
البته هنوز مرددهستم بین رشته کامپیوتر و رشته ایتی
یکسری از درسهای رشته کامپیوتر رو دوست ندارم و همین مرددم کرده برای انتخاب

اگه تجربه ای دارین خواهش میکنم در اختیارم بذارین که بتونم انتخاب درستی داشته باشم

پیشاپیش ممنون از دوستانی که راهنماییم میکنند

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - عزیز دادخواه - ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۶ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۲ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  شبکه پارسه

شبکه پارسه قدیمیه و دیگه بدرد نمیخوره. مال زمانیه که از مباحث انتقال داده سوال میومد الان فرم سوالات شبکه چند سالیه عوض شده و اون کتاب جوابگو نیست.
یه جزوه داره دکتر حقیقت بجای اون کتاب که خیلی هم تبلیغشو میکنن خیلی هم گرونه. من که خودم خریدم حاضرم مفت بدم به هر کی که میخواد دست نویس و به شدت بی کیفیت و ناخوانا هست.

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۰ ب.ظ)alma1988 نوشته شده توسط:  سلام دوستان

خوشحالم که تو جمع شما هستم
منم مثل میناجان اولش خوب پیش رفتم و بعدش ول کردم و الان پشیمونم
ولی امسال میخام با کمک شما و با اراده درس بخونم
البته هنوز مرددهستم بین رشته کامپیوتر و رشته ایتی
یکسری از درسهای رشته کامپیوتر رو دوست ندارم و همین مرددم کرده برای انتخاب

اگه تجربه ای دارین خواهش میکنم در اختیارم بذارین که بتونم انتخاب درستی داشته باشم

پیشاپیش ممنون از دوستانی که راهنماییم میکنند
خوش اومدی به جمع کنکوری ها دختر خوب. دارم میبینم که امیدوار و با انگیزه میخوای شروع کنی. امیدوارم موفق باشی. فقط تنها کاری که میکنی اینه که سنگاتو با خودت وا بکن از همین الان که چه گرایشی رو میخوای و خودتو علاف درسهایی که مفید نیستن برات تو گرایش انتخابیت نکن. آی تی عالیه! منم خودم اگه هوش مصنوعی رو انتخاب نمیکردم حتما آی تی یا تجارت الکترونیکی رو انتخاب میکردم.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۶ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۲ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  شبکه پارسه

شبکه پارسه قدیمیه و دیگه بدرد نمیخوره. مال زمانیه که از مباحث انتقال داده سوال میومد الان فرم سوالات شبکه چند سالیه عوض شده و اون کتاب جوابگو نیست.
یه جزوه داره دکتر حقیقت بجای اون کتاب که خیلی هم تبلیغشو میکنن خیلی هم گرونه. من که خودم خریدم حاضرم مفت بدم به هر کی که میخواد دست نویس و به شدت بی کیفیت و ناخوانا هست.

راست میگی، من دارم کتابشو و خیلی قدیمیه ، ولی نمیدونم چرا این مشاورم اصرار داره من این کتابو بخونم. اگه کتاب بهتری سراغ دارین معرفی کنین ممنون میشم.
آقا عزیز شما هم ارشدی هستین امسال؟ یا سال آینده؟

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - عزیز دادخواه - ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  راست میگی، من دارم کتابشو و خیلی قدیمیه ، ولی نمیدونم چرا این مشاورم اصرار داره من این کتابو بخونم. اگه کتاب بهتری سراغ دارین معرفی کنین ممنون میشم.

من قبلا کراس خوندم. مرجع هست برای این درس. بچهای مانشت هم توصیه کردن. اما کتاب کنکوری خوب نشنیدم کسی معرفی کنه و راضی باشه.
امسال که کنکور ندادم. سال بعد شاید. بستگی به اوضاع داره.

گام به گام تا ارشد ۹۹ - شبگرد - ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۵۵ ب.ظ

از فیلم های اموزشی اساتیدی مثل استاد حقیقت و طورانی و یوسفی استفاده کنید بهتر می تونید یاد بگیرید

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  راست میگی، من دارم کتابشو و خیلی قدیمیه ، ولی نمیدونم چرا این مشاورم اصرار داره من این کتابو بخونم. اگه کتاب بهتری سراغ دارین معرفی کنین ممنون میشم.

من قبلا کراس خوندم. مرجع هست برای این درس. بچهای مانشت هم توصیه کردن. اما کتاب کنکوری خوب نشنیدم کسی معرفی کنه و راضی باشه.
امسال که کنکور ندادم. سال بعد شاید. بستگی به اوضاع داره.

منم کراس رو شنیده بودم، اونم تهیه میکنم مشکلی نیست، پی دی افش هست؟
ایشالا برای سال آینده اوضاع خوب باشه شما هم کنکور ارشد بدی باهم قبول بشیم و در شادی هم شریک باشیم.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۵۵ ب.ظ)شبگرد نوشته شده توسط:  از فیلم های اموزشی اساتیدی مثل استاد حقیقت و طورانی و یوسفی استفاده کنید بهتر می تونید یاد بگیرید

ممنون دوست عزیز، بله این استادها خیلی کارشون درسته، کجا میتونم فیلمهاشونو تهیه کنم؟ مکتب خونه؟

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - mina m - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۷ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵ ق.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰ ق.ظ)mina m نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سلام

میتونم بپرسم چرا ادامه ندادید؟ امیدوارم امسال این مسیرو با قدرت شروع کنید و ادامه بدید و به چیزی که میخواید برسید.

اگه بتونید داده و الگوریتم رو هم کنار گسسته و منطقی بخونید به نظرم خیلی خوب میشه. زیاد کردن ساعت مطالعه به صورت تدریجی خیلی بهتر از اینه که بخواید یه دفعه با ساعت مطالعه بالا شروع کنید(چون اصلا نیازی هم نیست همون اول کار ساعت مطالعه بالایی داشته باشید). بازم براتون آرزوی موفقیت میکنم.

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی و دعاهای خوبتون.
من خیلی کار کردن رو دوست دارم. پارسال از شغل قبلیم استعفا دادم چون رسما برام درجا زدن بود و جای هیچ پیشرفتی نداشت و چیز جدیدی بهم اضافه نمیکرد که هیچ، کل وقت من رو هم میگرفت و کنارش هیچ کاری نمیتونستم انجام بدم. خلاصه چند ماه بعد از بیرون آمدن از کارم کنکور رو شروع کردم و همزمان هم کم و بیش دنبال کار بودم اما تا چند ماه کار مناسب پیدا نکردم و رسما افسرده شدم و کنکورم به خاطر بی انگیزه شدن و شرایط کاری بد توی آگهی های استخدام و قطعا به خاطر ضعیف شدن اراده کنار گذاشتم. الان خداروشکر سرکار میرم و رئیسمون هم خیلی تشویقمون می کنن به ادامه تحصیل. جو خیلی علمی تر و اکتیوتر از محل قبلیه و اینکه یه مقدار تحقیق کردم و ظاهرا اگر توی دانشگاه های معتبر و برتر درس بخونی و کارت خوب باشه خودشون فرصت های شغلی معرفی می کنن.
انشاءالله امسال بتونیم با قدرت و انگیزه پیش بریم و به هدفمون برسیم.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  ممنونم ایشالا خبر قبولی شما رو هم سال بعد بشنویم.

بازم سوالی بود در خدمتم

ممنونم دوست عزیز از این راهنمایی های عالی!Angel
اتفاقا من برای درس سیگنال کتابه که مشاور معرفی کرده گیرم نیومده و حتما همین کتابی رو که گفتی میخونم.
در مورد تجربه و اینا لطف داری شما، من تو یه رشته دیگه تجربه خوبی دارم. شما مسلما با این اوضاعی که زدی تست ها رو خیلی بیشتر از من تجربه داری و خوشحالم که تجربیاتت رو در اختیار ما میزاری. حتما استفاده میکنم.
چیزی هم که منو یه کم میترسونه حجم درسهاست که البته با توجه به اینکه از حالا شروع کردم مشکلی نخواهم داشت.
فقط راهنمایی های شما راهگشا خواهند بود.
در مورد صد زدن هم درست میگی، ولی من اون سری که امتحان دادم از این روش برای تقویت روحی استفاده کردم و خیلی جواب داد.

در هر حال بازم ممنون Smile

منم همین سوال رو دارم، چی شد که ادامه ندادی؟
ببین آدم باید اگه میخواد کنکور بده اونم ارشد پی همه چی رو به تنش بماله و تا آخرش سر عهدش باشه. چی شد که شما نصفه نیمه خوندی برای کنکور؟
در هر حال امیدوارم که امسال باهم بزنیم تو گوششSmile

دلیل ادامه ندادنم رو کامل نوشتم بالا و مهم ترینش کنار همه ی اون بهانه ها به نظرم اراده ضعیف و انگیزه ی پایین بود و هر چقدرم شرایط کاری بد بود من باید ادامه میدادم دقیقا باید سر عهدم باقی میموندمSad
اما امسال هر چی هم شد پا پس کشیدن و اراده ی ضعیف نداریم و با قدرت ادامه میدیم. منم امیدوارم امسال موفق بشیم و یه نتیجه ی عالی بگیریمSmile

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - sinashan73 - 05 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۷ ب.ظ)mina m نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵ ق.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰ ق.ظ)mina m نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سلام

سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی و دعاهای خوبتون.
من خیلی کار کردن رو دوست دارم. پارسال از شغل قبلیم استعفا دادم چون رسما برام درجا زدن بود و جای هیچ پیشرفتی نداشت و چیز جدیدی بهم اضافه نمیکرد که هیچ، کل وقت من رو هم میگرفت و کنارش هیچ کاری نمیتونستم انجام بدم. خلاصه چند ماه بعد از بیرون آمدن از کارم کنکور رو شروع کردم و همزمان هم کم و بیش دنبال کار بودم اما تا چند ماه کار مناسب پیدا نکردم و رسما افسرده شدم و کنکورم به خاطر بی انگیزه شدن و شرایط کاری بد توی آگهی های استخدام و قطعا به خاطر ضعیف شدن اراده کنار گذاشتم. الان خداروشکر سرکار میرم و رئیسمون هم خیلی تشویقمون می کنن به ادامه تحصیل. جو خیلی علمی تر و اکتیوتر از محل قبلیه و اینکه یه مقدار تحقیق کردم و ظاهرا اگر توی دانشگاه های معتبر و برتر درس بخونی و کارت خوب باشه خودشون فرصت های شغلی معرفی می کنن.
انشاءالله امسال بتونیم با قدرت و انگیزه پیش بریم و به هدفمون برسیم.

دلیل ادامه ندادنم رو کامل نوشتم بالا و مهم ترینش کنار همه ی اون بهانه ها به نظرم اراده ضعیف و انگیزه ی پایین بود و هر چقدرم شرایط کاری بد بود من باید ادامه میدادم دقیقا باید سر عهدم باقی میموندمSad
اما امسال هر چی هم شد پا پس کشیدن و اراده ی ضعیف نداریم و با قدرت ادامه میدیم. منم امیدوارم امسال موفق بشیم و یه نتیجه ی عالی بگیریمSmile

خب خداروشکر که الان شرایط خیلی بهتری دارید. انگیزه و هدف داشتن خیلی مهمه باید دقیق بدونید که از کنکور ارشد چی میخواید و برای چی دارید تلاش میکنید(البته این مورد تو همه چی صادقه). انگیزه داشتن به نظر من یعنی اینکه ۶۰ درصد مسیرو طی کردید بقیش دیگه به همت و اراده شما برمیگرده که میتونه شما رو به خواستتون برسونه.