زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس رو می خونم ولی نمی تونم تست بزنم!

ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط پشتکار.)
سلام دوستان
این تاپیک رو ایجاد کردم واسه کسانی که این مسئله زیاد گریبانگیرشونه و درسها رو می خونن ولی از پس تست بر نمیان یا تا حالا نخوندن و میخوان شروع کنند
مثل درسهای سیستم عامل - معماری کامپیوتر - ریاضی مهندسی که واقعا یادگیری اونا یه طرف قضیه، فهمشون یه طرف و تست زنیشون طرف دیگه...
حالا دوستانی که در این زمینه موفق بودند نظرشون رو و اینکه چطوری میشه درسهایی مث درسهای زیر رو خوب مطالعه کرد و خوب تست زد رو مطرح کنند:

ریاضیات مهندسی

معماری کامپیوتر

سیستم عامل
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۴۳ ب.ظ
به نظر شما اینایی که توی پارسه یا مدرسان رتبه های ۲ رقمی اوردن همه یه دور درس‌ها رو خوندن ؟ ؟ چرا اونا این مشکلات رو ندارن ؟؟ منم دقیقا همین مشکل رو دارم و موقع درس خوندن رندم چندتا تست میزنم تا این مشکل به حداقل برسه ؟
کاش اینایی که رتبه میارن یا قبلا رتبه اوردن بیان و نظر بدن: -)

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۶ ق.ظ
این مشکل من هم هست.واقعا برام غیر تحمل شده.اما در مورد درس معماری از رتبه ۱۳ هوش امسال شنیدم که مشکلش همین بود،یعنی در کل درسی که برای معماری تو کتابا اومده ربط چندانی به تستا نداره.و می گفت که حتما تستهای معماری پوران چند بار زده بشه تا نکات تستها درک بشه در واقع از نکاتی که داخل تستها اومده نباید گذشت.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۶ ق.ظ
بچه‌ها منم در مورد معماری این مشکل و دارم!
حتی بعضی از تست‌ها رو که جوابش رو هم نمی فهمیدم!
واقعا باید چی کار کرد؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۰۶ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  بچه‌ها منم در مورد معماری این مشکل و دارم!
حتی بعضی از تست‌ها رو که جوابش رو هم نمی فهمیدم!
واقعا باید چی کار کرد؟

منم همین مشکل رو دارم.
برای همین شاید معماری برم کلاس.امیدوارم حداقل کلاس مفید باشه!

من می تونم Smile
فرمول موفقیت در کنکور =یک درصد هوش + نود و نه درصد پشتکارIdea
۰
۰
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۰ ب.ظ
RE: درس رو می خونم ولی نمی تونم تست بزنم!
خوب هر تستی یک سری تکنیک های خاصی داره! بهتره که از هر مبجث یه سری تست حل کنید و خوب راه حلش رو برای خودتون تجزیه تحلیل کنید! اینکه از اول نتونید تست‌ها رو جواب بدید عادیه!
این که جوابشم متوجه نمی شید به دو دلیله:
۱/ کلا جواب غلطه!
۲/ جواب رو یکی دیگه که بیشتر مسلطه باید براتون تجزیه تحلیل کنه! که می تونید از بچه های اینجا برای این کار کمک بگیرید
کسایی هم که رتبه های خوب میارن ممکنه که تعداد زیادی از درسا رو تابستون خونده باشن! یا کلا افرادی باشن که در دانشگاهای خوب بودن و در طول تحصیلشون تسلط خوبی روی این موارد پیدا کردن
در کل خیلی نگران نباشید! اگه تحیلی مطالب رو بخونید بعد یه مدت خیلی سریع دستتون میاد که در مواجهه با تست‌ها چی کار کنید.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , si.mozhgan , mosaferkuchulu , fateme66 , Xilinx , f_a , SarahArshad , پشتکار
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۲۹ ب.ظ
(۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  خوب هر تستی یک سری تکنیک های خاصی داره! بهتره که از هر مبجث یه سری تست حل کنید و خوب راه حلش رو برای خودتون تجزیه تحلیل کنید! اینکه از اول نتونید تست‌ها رو جواب بدید عادیه!
این که جوابشم متوجه نمی شید به دو دلیله:
۱/ کلا جواب غلطه!
۲/ جواب رو یکی دیگه که بیشتر مسلطه باید براتون تجزیه تحلیل کنه! که می تونید از بچه های اینجا برای این کار کمک بگیرید
کسایی هم که رتبه های خوب میارن ممکنه که تعداد زیادی از درسا رو تابستون خونده باشن! یا کلا افرادی باشن که در دانشگاهای خوب بودن و در طول تحصیلشون تسلط خوبی روی این موارد پیدا کردن
در کل خیلی نگران نباشید! اگه تحیلی مطالب رو بخونید بعد یه مدت خیلی سریع دستتون میاد که در مواجهه با تست‌ها چی کار کنید.
همه چیز گفتی جز اینکه چطوری هم ۸ ساعت درس رو بخونیم هم وقت کنیم تست بزنیم و خلاصه نویسی کنیم Wink

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , najme60
ارسال:
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ق.ظ
راستش من هم همین مشکل رو داشتم و رفتم کلاس یه کلاس معماری تو شهر خودم خیلی خوب درس نمی ده اما تستها رو خوب حل می کنه من هم برای همین حل تستها رفتم کلاس . راستی واقعا هم سخته که هم بخونی وبفهمی هم تست بزنی وهم خلاصه بنویسی وهم برسی دوره کنی .اما شدنیه!!!
سر کلاس معماری استاده کعتقد به این هست که یوسفی بعضی تستها رو غلط حل کرده .یه جورهایی گیجم کرد تا حالا خیلی به کتاب پوران وجوابهاش ایمان داشتم اما دیگه.... یه نکته دیگه هم که گفت این بود که دقیقا سوالایی رو حل نکرده که سختن !!!!!!!! نمی دونم

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ب.ظ
من هم بخاطر اینکه از ۲ درس ریاضی مهندسی و سیستم عامل بدم میاد و نمیفهمیدم حذفشون کردم و معماری رو هم که سخته و وقت خوندنش رو ندارم حذف کردم .

پس من نمیتونم کمکت کنم . موفق باشی .Big Grin
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۵۱ ب.ظ
چیزی دیگه نموند که Big Grin

۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۱۵ ب.ظ
(۰۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ ب.ظ)hossein63 نوشته شده توسط:  من هم بخاطر اینکه از ۲ درس ریاضی مهندسی و سیستم عامل بدم میاد و نمیفهمیدم حذفشون کردم و معماری رو هم که سخته و وقت خوندنش رو ندارم حذف کردم .

فکر کنم بهتره دروس مشترک رو حذف نکنید.Wink

به نظرم همیشه در مواجهه با درسای مفهومی و تحلیلی تو تست زدن مشکلاتی وجود داره. شاید مشکل از پایمونه یا شایدم باید تستای بیشتری حل کنیم تا روال کار دستمون بیاد شایدم از استرسه یا این که وقتی واسه یه تست زیاد وقت میذاریم به یه تست دیگه که میرسیم که فکر می کنیم کمی سخته خیلی سریع بصورت ناخوداگاه انرژی منفی میاد سراغمون که ای بابا تو اون یکی رو نتونستی حل کنی اینم یکی مثل اون یا این که چقدر وقت می گیره که اینو حل کنم بهتره به جای حل این برم دو تا سوال بیشتر حل کنم.البته به نظر من تاثیر یه استاد خوب رو نمی شه انکار کرد.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , Sunshine Off , hossein63 , پشتکار
ارسال: #۱۲
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ ب.ظ
(۰۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۱۵ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(06 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ ب.ظ)hossein63 نوشته شده توسط:  من هم بخاطر اینکه از ۲ درس ریاضی مهندسی و سیستم عامل بدم میاد و نمیفهمیدم حذفشون کردم و معماری رو هم که سخته و وقت خوندنش رو ندارم حذف کردم .

فکر کنم بهتره دروس مشترک رو حذف نکنید.Wink

به نظرم همیشه در مواجهه با درسای مفهومی و تحلیلی تو تست زدن مشکلاتی وجود داره. شاید مشکل از پایمونه یا شایدم باید تستای بیشتری حل کنیم تا روال کار دستمون بیاد شایدم از استرسه یا این که وقتی واسه یه تست زیاد وقت میذاریم به یه تست دیگه که میرسیم که فکر می کنیم کمی سخته خیلی سریع بصورت ناخوداگاه انرژی منفی میاد سراغمون که ای بابا تو اون یکی رو نتونستی حل کنی اینم یکی مثل اون یا این که چقدر وقت می گیره که اینو حل کنم بهتره به جای حل این برم دو تا سوال بیشتر حل کنم.البته به نظر من تاثیر یه استاد خوب رو نمی شه انکار کرد.
بعضی‌ها میگن چون روز اول کنکور وقت کم میاد میشه ۱-۲ درس رو حذف کرد Confused ولی من واسه خودم شدیدا مخالف این موضوع هستم . به نظرم با این کتاب هایی که هست حتی اگه کسی رشتش کام نباشه میتونه درسا رو یاد بگیره !

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  میخوام خدمات کامپیوتری بزنم... maryam... ۹ ۱۰,۸۰۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  Brightness (تنظیم روشنایی) ویندوز ۱۰ کار نمی کند Happiness.72 ۴ ۳,۹۱۶ ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۰۵۱ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
Question امکان موفقیت برای کسی که دیپلمش ریاضی هست ولی میخواد ارشد هوش مصنوعی یا آی تی بخونه ؟ dashyasin ۹ ۶,۸۶۶ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin
  کمک کنید ارشد می تونم اینطور یا نه؟ Hossign ۰ ۱,۳۲۶ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Hossign
  بهترین منبع تست درس مهندسی نرم vijay ۱۳ ۱۱,۵۶۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kamelya
Lightbulb طنز؛ آزرده نمی‌کنند! mr.sinbad2016 ۰ ۱,۸۸۰ ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mr.sinbad2016
  فروش کتب تست و درس رشته مهندسی کامپیوتر aminzia ۲ ۳,۱۰۱ ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: masoud70
  ماه رمضان - ده علامت که نشان می‌‌دهد آب کافی نمی‌‌نوشید! morweb ۰ ۱,۹۵۰ ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد تست،ضریب هر درس و منابع پیشنهادی دروس کنکور دکتری کامپیوتر و ایتی ۹۵ yaser.b ۱۴ ۱۲,۵۶۴ ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: damash

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close