زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا دانشگاه تهران به دانشجویان ارشد کمک نقدی میکند؟

ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۷:۱۰ ب.ظ
سلام. مدتی پیش شنیدم که دانشگاه تهران به هر دانشجوی کارشناسی ارشد پس از تصویب پروپوزال مبلغ ۴۰۰ یا ۴۵۰ هزار تومان بلاعوض پرداخت میکنه. یعنی حکم وام نداره، و این مبلغ رو بازپس نمیگیره. کسی میتونه صحت این قضیه تایید کنه؟ شرایطش به چه صورت هست؟ متشکرم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۴ ب.ظ
کسی دانشجوی دانشگاه نیست/نبوده؟
ارسال:
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۸:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط The BesT.)
سلام
فرقی نمیکنه دانشگاه تهران باشید یا جایی دیگه. دانشگاههای دولتی برای دانشجویان دوره روزانه یه حق پژوهانه دارن که وزارت علوم به استادراهنما میده و استادراهنما موظف هست اون حق پژوهش را به دانشجویش بده ولی خیلی شاید نزدیک به ۸۰درصد اساتید این پول را به دانشجوشون نمیدن و میگن میریزیم به حساب دانشگاه که آیا اینکار را واقعا میکنن یا نه الله اعلم. دیگه این بستگی به استاد و وجدانش داره. استاد راهنمای من به من و بقیه دانشجویانش این حق پژوهانه را بعد از اینکه دفاع کردیم دادند و هزینه ارسال مقاله به کنفرانس و بلیط رفت و برگشتم هم به حسابم واریز کردند ولی برخی استادهای دیگرمون اینکار را برای دانشجویانشون نکردند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: skytower_19
ارسال:
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۴۳ ب.ظ
RE: آیا دانشگاه تهران به دانشجویان ارشد کمک نقدی میکند؟
(۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام
فرقی نمیکنه دانشگاه تهران باشید یا جایی دیگه. دانشگاههای دولتی برای دانشجویان دوره روزانه یه حق پژوهانه دارن که وزارت علوم به استادراهنما میده و استادراهنما موظف هست اون حق پژوهش را به دانشجویش بده ولی خیلی شاید نزدیک به ۸۰درصد اساتید این پول را به دانشجوشون نمیدن و میگن میریزیم به حساب دانشگاه که آیا اینکار را واقعا میکنن یا نه الله اعلم. دیگه این بستگی به استاد و وجدانش داره. استاد راهنمای من به من و بقیه دانشجویانش این حق پژوهانه را بعد از اینکه دفاع کردیم دادند و هزینه ارسال مقاله به کنفرانس و بلیط رفت و برگشتم هم به حسابم واریز کردند ولی برخی استادهای دیگرمون اینکار را برای دانشجویانشون نکردند.
از کی چنین چیزی وجود داره؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۴۶ ب.ظ

استاد ما که این کار را نکرد و حتی بودجه‌ای برایم تعیین شده بود که یک سوم به استاد داده شد یک سوم به دانشگاه و یک سوم به من

که هنوز مابقیش به ما پرداخت نشده و ما با هزینه خودمان همه را انجام دادیم

ببین اسیر این سکوت بدصداییم...

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ق.ظ، توسط The BesT.)
(۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(16 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام
از کی چنین چیزی وجود داره؟

زمانشو اگر میخواهید نمیدونم از کی وجود داره. ولی این مصوبه ای هست که وزارت علوم به همه دانشجویان ارشد حق پژوهانه میده و به حساب استادراهنما واریز میشه. اون استاد دیگه خودش هست و وجدانش که این هزینه را به دانشجوش پرداخت کنه.

(۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۶ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  

استاد ما که این کار را نکرد و حتی بودجه‌ای برایم تعیین شده بود که یک سوم به استاد داده شد یک سوم به دانشگاه و یک سوم به من

که هنوز مابقیش به ما پرداخت نشده و ما با هزینه خودمان همه را انجام دادیم

ببین اسیر این سکوت بدصداییم...

بله.نه تنها شما اکثریت دانشجویان با این مشکل مواجه هستن. من هم همیشه میگم شانس اوردم استادم این هزینه را بهم داد. هرچند حق همگی ما هست ولی وقت یه کار صحیح و قانونی را انجام نمیدن، وقتی چندنفر پیدا میشن درستشو انجام میدن آدم شکرگذار میشه!
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۰ ق.ظ
فکر نمی‌کنم این مطلب به این صورت که شما گفتید درست باشه. اگه چیزی به اسم حق پژوهانه حداقل برای دانشجوهای ارشد وجود داشت، مگه چقدر سخت هست که دانشگاه یا وزارت علوم، مستقیم به حساب خود دانشجو بریزه؟ به ازای هر پایان‌نامه به اساتید حق‌الزحمه‌ی چند واحد تدریس درس رو می‌دهند که گمون کنم الان اگه هنوز وجود داشته باشه (چون با کمبود بودجه مواجه هستند) مثلا ۶۰۰ هزار تومن اینا باشه اونم به ازای ۲ سال. این حق‌الزحمه‌ی استاد هست نه دانشجو، و اگه به دانشجو نده مشکل قانونی یا شرعی نداره (مگه اینکه به ازای همین پولی که میگیره وقت نذاره برای دانشجو). اینکه پولی به عنوان هزینه‌های جاری یا حق پژوهانه‌ی دانشجو و ... بدهند رو من اصلا نشنیدم. اگر کماکان مطمئن هستید علاوه بر حق‌التدریس یا حق‌الزحمه، پولی به عنوان حق پژوهانه‌ی دانشجو به اساتید می‌دهند لطفا با سند بگید.
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط The BesT.)
(۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
فکر نمی‌کنم این مطلب به این صورت که شما گفتید درست باشه. اگه چیزی به اسم حق پژوهانه حداقل برای دانشجوهای ارشد وجود داشت، مگه چقدر سخت هست که دانشگاه یا وزارت علوم، مستقیم به حساب خود دانشجو بریزه؟ به ازای هر پایان‌نامه به اساتید حق‌الزحمه‌ی چند واحد تدریس درس رو می‌دهند که گمون کنم الان اگه هنوز وجود داشته باشه (چون با کمبود بودجه مواجه هستند) مثلا ۶۰۰ هزار تومن اینا باشه اونم به ازای ۲ سال. این حق‌الزحمه‌ی استاد هست نه دانشجو، و اگه به دانشجو نده مشکل قانونی یا شرعی نداره (مگه اینکه به ازای همین پولی که میگیره وقت نذاره برای دانشجو). اینکه پولی به عنوان هزینه‌های جاری یا حق پژوهانه‌ی دانشجو و ... بدهند رو من اصلا نشنیدم. اگر کماکان مطمئن هستید علاوه بر حق‌التدریس یا حق‌الزحمه، پولی به عنوان حق پژوهانه‌ی دانشجو به اساتید می‌دهند لطفا با سند بگید.

خب من با استناد به صحبتهای استادراهنمام که این حق پژوهانه را به حساب ما ریخت میگم. بعضی اساتید گروه هوش مصنوعی هم به دانشجوهاشون داده بودن و من از دانشجوهای هوش مصنوعی شنیده بودم که استادراهنماشون گفته بود به ازای هردانشجوی ارشد مبلغ ۷۰۰تومن به حساب استاد واریز میشه و استادها هم کل این پول را به ما نمیدن. استاد من به حساب من ۴۰۰تومن واریز کرد و گفت بقیه اش را برمیگردونم به خزانه دانشگاه. اگر با سند دقیق میخواهید از چندتا استادهای دیگر که باهاشون صمیمی تر هستم میپرسم به اطلاعتون میرسونم حتما
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۳۷ ب.ظ
(۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  اگر با سند دقیق میخواهید از چندتا استادهای دیگر که باهاشون صمیمی تر هستم میپرسم به اطلاعتون میرسونم حتما
سند که نه، منظورم این هست بپرسید این مبلغ، آیا جدا از مبلغی هست که معادل با واحد درسی به ازای پایان‌نامه‌ی دانشجوی ارشد می‌دهند یا نه همون هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۱۰
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۲ ب.ظ، توسط gogooli.)
اگه درست یادم باشه، در درس روش تحقیق به ما می گفتند ۱ یا ۲ میلیون دانشگاه می دهد. ولی چیزی که در عمل دیدیم اگه مقاله بدهیم، استاد فوقش هزینه سابمیت و شرکت در کنفرانس،.. رو می دهد. البته استاد ما برای بعضی ها هزینه ویرایش مقاله رو هم داد و برای بعضی ها نه دیگه با خودش است!
برای دانشگاه ما این جوری نیست که اگه مقاله هم ندهیم به هر حال پرداخت شه، حالا نمی دونم در دانشگاه تهران چجوری است.

مطمئنید حقوق استاد راهنماها اینقدر کم است؟!
ارسال: #۱۱
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۲۹ ب.ظ
(۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اگه درست یادم باشه، در درس روش تحقیق به ما می گفتند ۱ یا ۲ میلیون دانشگاه می دهد. ولی چیزی که در عمل دیدیم اگه مقاله بدهیم، استاد فوقش هزینه سابمیت و شرکت در کنفرانس،.. رو می دهد. البته استاد ما برای بعضی ها هزینه ویرایش مقاله رو هم داد و برای بعضی ها نه دیگه با خودش است!
برای دانشگاه ما این جوری نیست که اگه مقاله هم ندهیم به هر حال پرداخت شه، حالا نمی دونم در دانشگاه تهران چجوری است.

حالا دانشگاه شما چیه؟ Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۲
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۳۱ ب.ظ
(۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(17 آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اگه درست یادم باشه، در درس روش تحقیق به ما می گفتند ۱ یا ۲ میلیون دانشگاه می دهد. ولی چیزی که در عمل دیدیم اگه مقاله بدهیم، استاد فوقش هزینه سابمیت و شرکت در کنفرانس،.. رو می دهد. البته استاد ما برای بعضی ها هزینه ویرایش مقاله رو هم داد و برای بعضی ها نه دیگه با خودش است!

حالا دانشگاه شما چیه؟ Big Grin
چو دانی و پرسی سوالت خطاستSmile
ارسال: #۱۳
۱۷ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۳ ب.ظ
(۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اگه درست یادم باشه، در درس روش تحقیق به ما می گفتند ۱ یا ۲ میلیون دانشگاه می دهد. ولی چیزی که در عمل دیدیم اگه مقاله بدهیم، استاد فوقش هزینه سابمیت و شرکت در کنفرانس،.. رو می دهد. البته استاد ما برای بعضی ها هزینه ویرایش مقاله رو هم داد و برای بعضی ها نه دیگه با خودش است!
آخرین باری که یادم هست، به هر استاد هزینه‌ی ثبت‌نام در "یک" کنفرانس خارجی رو می‌دادند ولی در مورد هزینه‌ی سفرش گمون نکنم. البته منم شنیدم بعضی از دانشگاه‌ها (مثل شهید بهشتی) به ازای هر مقاله‌ی ISI یکی دو تومن به استاد می‌دهند (احتمالا به این امید که تعداد مقالات و وجه‌ی بین‌المللی دانشگاه بهتر بشه، در حالی که صرفا باعث می‌شه به خاطر بیشتر، تعداد مقالاتِ آشغال و پرت از علم روز دنیا بیشتر شود). ولی همه‌ی این موارد جدا از بحث پژوهانه هست که بالا بحثش شد.

در مورد حقوق اساتید هم یک بار همینجا بحث شد و هر کسی یه مبلغی گفت. دوستی هم گفت که فلان شخص (که استاد تمام هم نبود) ۸ میلیون بعد از مالیات و ... میگیره ولی من هنوز باور نکردم چون حقوق یک دانشیار شریف (که استاد خوب و اکتیوی هم هست) رو خودم دیدم کمتر از این مقدار بود. اما اگه منظورتون این هست که به ازای هر دانشجو صرفا ۶۰۰-۷۰۰ تومن به استاد راهنما میدن، بله همین حدودا باید باشه چون من یک بار پرسیدم از شخصی و جواب شنیدم که قابل توجه نیست. البته اگه کسی استاد دانشگاه و اکتیو باشه، بخواد و حالش رو داشته باشه میتونه پول خوب در بیاره.
ارسال: #۱۴
۱۸ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۰ ب.ظ
ممنون از دوستان به خاطر پاسخ هاشون. راستش من منظورم ۴۰۰ یا ۴۵۰ هزارتومان کاملا بلاعوض بود که خود دانشگاه تهران به دانشجویانش میده و ربطی به استاد نداره. چنین چیزی رو تقریبا مطمئنم که تو سایت خود دانشگاه تهران هم یه زمانی خوندم ولی الان لینکش رو نمیتونم پیدا کنم. کلا این قضیه که میگم مرتبط با مقاله، کنفرانس و... نیست. فکر کنم دانشگاه این مبلغ رو میده چون اصطلاحا مالکیت معنوی و مادی پایان نامه رو باهاش یجورایی داره میخره! به هر حال کسی اگه اطلاع بیشتری داره لطفا بده.
ارسال: #۱۵
۲۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۵:۱۲ ب.ظ
به هر حال اگر کسی در این باره اطلاعاتی کسب کرد ممنون میشم ما رو هم در جریان بگذاره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۱۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۱۸ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۲۹۰ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۱۹۶ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۳۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۳۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۹۶۹ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close