زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

احتمال اشکال در سوال سیگنال مدرسان

ارسال:

MBe پرسیده:

احتمال اشکال در سوال سیگنال مدرسان

ببخشید چون تاپیک سیگنال نبود سوالمو اینجا می پرسم . امروز مدرسان این سوال رو در آزمونش گذاشته بود :

[تصویر:  434347_mm.jpg]

و جوابی که مدرسان داده :

[تصویر:  434347_2017-04-07_12-47-36.png]

به نظر میرسه که این سوال اشتباه حل شده باشه . من از چند تا از دوستان که پرسیدم اینها جوابشون بود :

نقل قول: ببینین شرط لازم و نه کافی معکوس پذیری این است که همه ورودی ها در ساخت خروجی نقش داشت باشند اما اینجا به ازای ان مساوی صفر صرف نظر از اینکه ورودی چه بوده خروجی صفر است پس من اگر بگم وای برابر صفر شما نمی تونید برای من بگین کدوم ایکس بوده، حالا اگر سیستمی شرط اول رو داشت باید بشه خروجی رو به حسب ورودی بدون ابهام نوشت

نقل قول: و گزینه ی یک اگر ان ضریبی از سه دوم باشه ضریب x صفر میشه که این جور در نمیاد چون صحیح نیست
تو گزینه ی دو عوامل صفر شدن خروجی بجز ورودی اینکه سینوس صفر بشه یعنی ارگومان سینوس یا صفر باشه یا ضریب فردی از پی باشه پی که صحیح نیست پس نمیشه ولی اگر ان صفر باشه خروجی صفر میشه پس معکوس پذیر نیست

من خودم از یک روش من درآوردی به گزینه چهار رسیدم و جوابو درست زدم (بر اساس مدرسان) حالا می خوام بدونم نظر شما چی هست ؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

signal_micro پاسخ داده:

RE: احتمال اشکال در سوال سیگنال مدرسان

سوالتون اصلا عکسش دیده نمیشه(عکس اول)

ارسال:

MBe پاسخ داده:

(۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۰۶ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  سوالتون اصلا عکسش دیده نمیشه(عکس اول)

ممنون . ویرایش شد .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

signal_micro پاسخ داده:

(۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۰۶ ب.ظ)MBe نوشته شده توسط:  ممنون . ویرایش شد .
از سومی شروع میکنم چون خیلی تابلو هست سیستم مشتقگیر همیشه اگه بهش یه معادله خط بدی ([tex]x(t)=At+B[/tex]) خروجی میشه A , مقدار DC سیگنال که B هست هرچی باشه تو خروجی حذف میشه پس با دو استدلال این سیستم معکوس پذیر نیست ۱) ورودی B اصلا به خروجی نمیره ۲)من از روی خروجی نمیتونم بفهمم ورودی چی بوده
اولی درسته ولی دومی هم احتمالا معکوس پذیر نیست!!!
شرط اول (شرط لازم) اینه که ورودی n در همه زمانها به خروجی میره نکته ساده ای که باید دقت کنی اینه که [tex]\cos(\frac{\pi}{3}n)[/tex] و [tex]\sin(3n)[/tex] برای سیستمشون عدد ثابت حساب میشن(دقت کن این [tex]\cos(\frac{\pi}{3}n)[/tex] به ازای هیچ nای صفر نمیشه ) چون برحسب [tex]X[n][/tex] نیست (ورودی فقط [tex]X[n][/tex] هست) پس براحتی شرط کافی هم برقرار میشه یعنی در مورد اول [tex]X[n]=\frac{y[n]}{\cos(\frac{\pi}{3}n)}[/tex] میشه نوشت(یعنی [tex]X[n][/tex] یه تابع بدون هیچ ابهامی دراومد) پس معکوس پذیر هست
اما مورد دوم به ازای n=0 خروجی [tex]y(t)[/tex] صفر میشه و مقدار [tex]X[n-1][/tex] یعنی ورودی درلحظه "منفی یک" اصلا به خروجی نمیره پس شرط لازم برای معکوس پذیر بودن رو نداره(ورودی در همه لحظات به خروجی منتقل نمیگردد) فرض کن [tex]X[n-1]=5[/tex] باشه اونوقت خروجی میشه صفر من حالا از کجا بدونم ورودی من درلحظه "منفی یک" عدد ۵ بوده!!!
پس گزینه۱ هست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

signal_micro پاسخ داده:

(۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ)MBe نوشته شده توسط:  و گزینه ی یک اگر ان ضریبی از سه دوم باشه ضریب x صفر میشه که این جور در نمیاد چون صحیح نیست
هیچ وقت ضریبی n اعشاری نمیشه چون مقادیر گسسته n همیشه اعداد صحیح هستن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۷۸۳ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۲۳۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۱۳ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۹۴ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۲۹۲ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۲۷۵ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۵۷۲ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کتاب vlsi صاحب الزمانی یا مدرسان شریف ؟؟؟ Mehran jam ۱۲ ۷,۳۰۶ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۸۳۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89
  انتقال آزمون های مدرسان شریف با تخفیف amir.azizi1@yahoo.com ۰ ۲,۳۰۰ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.azizi1@yahoo.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close