زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سخت ترین گرایش کامپیوتر؟چرا(لطفا بدون تعصب بگویید)

ارسال: #۱۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۹ ب.ظ
RE: سخت ترین گرایش کامپیوتر؟چرا(لطفا بدون تعصب بگویید)
اگه علاقه ای نباشه ، اگه هیجانی نداشته باشید برای رشته و گرایش و تمرکز کاریتون ، اونوقت ارشد آشپزی هم که بگیرید براتون سخت تر از ارشد هر رشته دیگه ای می شه . فقط مهمه که که بخاین و اگه هم ترس از چیزی دارید انجامش بدید تا ترس بریزه به هر نحوی که شده .

مثلا من رابطه خوبی با ریاضیات نداشتم الان که دارم باهاش دست و پنجه نرم می کنم چون می دونم که نیاز رشته ام هست ، فهمیدم که ما چقدر از هم دور بودیم ( من و ریاضیات Big Grin ) کی ما رو این همه وقت از هم جدا کرده بود نمی دونم ! یعنی علاقه به ریاضیات نیست ، علاقه ام به هوشه و برای رسیدن بهش باید از ریاضیات گذشت .

ولی در کل هر کاری سختی خاص خودشو داره ، دیگه اینطوری هم نیست که وقتی کاری رو حتی با علاقه انجام میدید ، هلو باشه ، مگه اینکه اون کار فی نفسه کار آسونی باشه . اون وقته که قلبتون به تاپ تاپ می افته Smile .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , باران سپهری
ارسال: #۱۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۳ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
اگه علاقه ای نباشه ، اگه هیجانی نداشته باشید برای رشته و گرایش و تمرکز کاریتون ، اونوقت ارشد آشپزی هم که بگیرید براتون سخت تر از ارشد هر رشته دیگه ای می شه . فقط مهمه که که بخاین و اگه هم ترس از چیزی دارید انجامش بدید تا ترس بریزه به هر نحوی که شده .

مثلا من رابطه خوبی با ریاضیات نداشتم الان که دارم باهاش دست و پنجه نرم می کنم چون می دونم که نیاز رشته ام هست ، فهمیدم که ما چقدر از هم دور بودیم ( من و ریاضیات Big Grin ) کی ما رو این همه وقت از هم جدا کرده بود نمی دونم ! یعنی علاقه به ریاضیات نیست ، علاقه ام به هوشه و برای رسیدن بهش باید از ریاضیات گذشت .

ولی در کل هر کاری سختی خاص خودشو داره ، دیگه اینطوری هم نیست که وقتی کاری رو حتی با علاقه انجام میدید ، هلو باشه ، مگه اینکه اون کار فی نفسه کار آسونی باشه . اون وقته که قلبتون به تاپ تاپ می افته Smile .
نرم چون آسونه فکر میکنن علاقست که باعث آسونیش شده ولی نمیدونن که گرایششون آسونهTongueBig Grin
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , Bache Mosbat , Xilinx , luna , inteligentium , maryami
ارسال: #۱۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط jafar.sh.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  راستی یک سئوال خیلی فنی:
چه ریاضیاتی توی کامپیوتر بیشتر به کار میره؟؟؟؟ مثلا توی درس های مدار و معماری کامپیوتر و ساختمان و...............
چه مبحث هایی بیشتر کاربرد داره؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟

سپاس
کسی جواب من را نداد ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Huh

یا علی مدد Heart
۱
۰
ارسال: #۱۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط پشتکار.)
منم با دوستان موافقم
بچه ها چرا اینقده اختلاف ایجاد کنیم.
چند شب پیش در حالیکه در یک پاساژ قدم میزدم بچه هایی که در رشته مکانیک درس میخوندند و در کلاس ریاضی مهندسی باهم بودیم رو دیدم.
اولش پرسیدیدم چه کردید و کنکور چطور بود و...
بعدش یکیشون گفت الان هوش با کلاس تره نسبت به گرایشهای دیگه یا نرم؟؟؟
من خیلی ناراحت شدم که چرا تبعیض قائل میشیم؟ حتی در رشته های دیگه هم سرایت کرده. به نظرم همه گرایشهای کامپیوتر خوبه و قابل استفاده مفید. چرا کلاس بعضی گرایشها باید بالا باشه بعضی پایین.
به نظرم همه رشته ها و همه گرایشها مفیدند. به شرطیکه بتونیم در رشته ای که وقت میذاریم مفید باشیم.
مثلا دوست خودم ارشد خونده ولی الان رفته گلخونه زده!!!
آره گلخونه چون میگه من به گلخونه و کاشت علاقه دارم. حالا واقعا هم در کارش موفقه. حالا اگه همین دوستم اومده بود توی همون گرایشش و فعالیت کرده بود بدون علاقه ، به نظرتون فایده داشت؟

به نظرم ما خیلی مهم تریم و ما در اصل به گرایشمون کلاس میدیم و معنا وگرنه گرایشها و رشته ها اگه مورد استفاده قرار نگیرند به نظرم هیچ فایده ای ندارند.
امیدوارم روزی برسه که تعصبات کنار بروند و بجای وقت گذاشتن روی اینکه چه گرایشی با کلاس تره یا چه گرایشی بی کلاسه به ساختن ایران خودمون بپردازیم. و نذاریم هر کسی در هر جایی خواست هر خلافی رو انجام بده.
به امید آن روز که بسیار نزدیک است

(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۴۰ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  راستی یک سئوال خیلی فنی:
چه ریاضیاتی توی کامپیوتر بیشتر به کار میره؟؟؟؟ مثلا توی درس های مدار و معماری کامپیوتر و ساختمان و...............

سپاس

به نظر من
ریاضی گسسته پایه کامپیوتره و همه جا حتی توی سیستم عامل کاربرد داره.
آمار بیشتر در شبیه سازی کامپیوتری
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , مازیار صفایی , alidata
ارسال: #۲۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۵۳ ب.ظ
حرفای من که شوخی بود وگرنه من خودم علاوه بر هوش به گرایش ها و حتی رشته های دیگه هم علاقه دارم.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۴۳ ب.ظ
نقل قول: راستی یک سئوال خیلی فنی:

سپاس
من هنوز ارشد قبول نشدم ولی دروس رو که میخوندم کاربرد های زیادی از گسسته و آمار دیدم
کاربرد گسسته توی ساختمان داده و الگوریتم خیلی زیاده مثل بحثهای گراف و بازگشتی ها و توابع مولد. در گسسته هم مبحث شمارش هست که از آمار مشتق شده و در کتابهای آمار خیلی باز تر و کاملتر توضیح داده شده.کاربرد مسائل وقضایای گسسته مثل اصل لانه کبوتری و انواع قضیه ها رو توی دروسی مثل نظریه دیدم
با خوندن مسائل آمار هم پی به کاربردش میبریم. مسائل احتمال شرطی هم که توی سیستمهای خبره و هوش کاربرد داره
فکر میکنم ریاضی مهندسی ومحاسبات عددی بیشتر توی مسائل فنی رشته هایی مثل برق کاربرد داره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی
ارسال: #۲۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۲۰ ب.ظ

سپاس

در کل هوش ، خود رشته ریاضیه! یعنی مسائلی که مطرح می شه روش های ریاضیه ، آمار مهنسی زیاد به کار می ره ، اثبات مسائل شامل معادلات دیفرانسیل وجود داره ، ریاضیات گسسته زیاد به کار میره ، نمی دونم دقیقا چی توصیه کنم ولی اگه هوش قبول شدی سعی کن یک کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته رو بخونی(تو تابستون مثلا). مثلا من خودم Advanced Engineering Mathematics by Erwin Kreyszig رو می خوندم.

در دوره کارشناسی ، نسبت به ارشد ، تقریبا هیچ ریاضیاتی به کار نمی ره Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , fatima1537
ارسال: #۲۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۲۷ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۲۰ ب.ظ)max_15s نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۴۰ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  

سپاس

در کل هوش ، خود رشته ریاضیه! یعنی مسائلی که مطرح می شه روش های ریاضیه ، آمار مهنسی زیاد به کار می ره ، اثبات مسائل شامل معادلات دیفرانسیل وجود داره ، ریاضیات گسسته زیاد به کار میره ، نمی دونم دقیقا چی توصیه کنم ولی اگه هوش قبول شدی سعی کن یک کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته رو بخونی(تو تابستون مثلا). مثلا من خودم Advanced Engineering Mathematics by Erwin Kreyszig رو می خوندم.

در دوره کارشناسی ، نسبت به ارشد ، تقریبا هیچ ریاضیاتی به کار نمی ره Big Grin
ریاضی مهندسی کجای هوش به کار میره؟
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۳۳ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ریاضی مهندسی کجای هوش به کار میره؟

هوشو نمی دونم ولی من همیشه واسم سوال بود که کلا این ریاضی مهندسی رو واسه چی ما خوندیم! ولی اون روزی دیدم که در یه سری از راهکارهای بهینه سازی کاربرد خیلی زیادی دارن! فکر کنم به هوشم ربط داره!

در کنار هوش در مهندسی نرم افزار هم روش های فرمال هست که برای برنامه نویسی سیستم های حساس و تحمل پذیر در مقابل خطا و برخی سیستم های صنعتی خیلی کاربرد داره اونم همش ریاضیه. البته بیشتر جبر خطی و منطق مرتبه ۱ و ۲ و ...! برای کسی که ریاضی دوست داره خیلی جای کار داره! البته به نظر من خیلی هم سخته! یعنی من کلا باهاش ارتباط برقرار نمی کنم خیلی!Big Grin

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال: #۲۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۳۸ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۳ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ریاضی مهندسی کجای هوش به کار میره؟

هوشو نمی دونم ولی من همیشه واسم سوال بود که کلا این ریاضی مهندسی رو واسه چی ما خوندیم! ولی اون روزی دیدم که در یه سری از راهکارهای بهینه سازی کاربرد خیلی زیادی دارن! فکر کنم به هوشم ربط داره!

در کنار هوش در مهندسی نرم افزار هم روش های فرمال هست که برای برنامه نویسی سیستم های حساس و تحمل پذیر در مقابل خطا و برخی سیستم های صنعتی خیلی کاربرد داره اونم همش ریاضیه. البته بیشتر جبر خطی و منطق مرتبه ۱ و ۲ و ...! برای کسی که ریاضی دوست داره خیلی جای کار داره! البته به نظر من خیلی هم سخته! یعنی من کلا باهاش ارتباط برقرار نمی کنم خیلی!Big Grin
ریاضی کلا خیلی به کار هوش میاد. مثلا همین جبر خطی. بهینه سازی هم فکر کنم بیشتر به convex optimization ربط داشته باشه که اون ربطی به ریاضی مهندسی نداره.(حداقل تا جایی که من میدونم).
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۴۸ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ریاضی کلا خیلی به کار هوش میاد. مثلا همین جبر خطی. بهینه سازی هم فکر کنم بیشتر به convex optimization ربط داشته باشه که اون ربطی به ریاضی مهندسی نداره.(حداقل تا جایی که من میدونم).

روش های خیلی زیادی برای بهینه سازی استفاده می شه. یکی از این روش ها mathematical optimization هست که در اون از ابزار ریاضی استفاده میشه که کلی زیرشاخه داره که convex یکی از اون زیر شاخه ها هست. که من تا اونجایی که خوندم ریاضی مهندسی در این روش ها خیلی کاربرد داره. حالا باز بچه هایی که در این زمینه های مطالعه دارن شاید بیشتر بتونن کمک کنن.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۰۰ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۴۸ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ریاضی کلا خیلی به کار هوش میاد. مثلا همین جبر خطی. بهینه سازی هم فکر کنم بیشتر به convex optimization ربط داشته باشه که اون ربطی به ریاضی مهندسی نداره.(حداقل تا جایی که من میدونم).
روش های خیلی زیادی برای بهینه سازی استفاده می شه. یکی از این روش ها mathematical optimization هست که در اون از ابزار ریاضی استفاده میشه که کلی زیرشاخه داره که convex یکی از اون زیر شاخه ها هست. که من تا اونجایی که خوندم ریاضی مهندسی در این روش ها خیلی کاربرد داره. حالا باز بچه هایی که در این زمینه های مطالعه دارن شاید بیشتر بتونن کمک کنن.
من پیشنیاز های convex رو از اینجا گفتم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته خودم درسشو نگرفتم.
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۲۲ ب.ظ
یه زمانی حدود ۱۵ یا ۲۰ سال پیش یه بحثی بین صاحب نظران و فلاسفه در گرفته بود مبنی بر تفکیک علوم.هدف بحثشون هم این بود که مشخص کنن آیا در قرن ۲۱ می تونیم ادعا کنیم علوم از هم جدا شدن و هر کدوم راه خودشون رو میرن ؟ چندین مقاله در این مورد منتشر شد که نتیجه بحثشون این بود که اساساً چیزی به نام تفکیک علوم وجود نداره و علوم نسبت به قرون گذشته رشد کردن و حجم داده های هر رشته زیاد شده اما وابستگی بین علوم هرگز از بین نرفته.مثلاً اگه قرار بشه ریاضیات و فیزیک رو از خیلی از رشته ها بگیریم شاید چیزی از اون رشته باقی نمونه و به واقع علوم پیشرفتشون رو مدیون همند.هممون میدونیم شاید حدود ۶ یا ۷ قرن پیش یکی مثل ابوعلی سینا بوده که هم فقیه بوده هم روانشناس هم پزشک هم ریاضیدان و هم فیلسوف.اما امروزه چنین چیزی نداریم و افراد اکثراً در یک فیلد فعالن و دلیلش هم رشد داده های یک رشته هست.
حالا دیگه این مقایسه خیلی ناجور میشه ما بیایم بین گرایش های یک رشته هم تمایز قایل بشیم و اونا رو تفکیک کنیم.به نظرم بیشتر به علاقه بستگی داره که کدوم گرایش رو ادامه بدیم. تو سطح لیسانس هم که بیشتر علاقه ها تحت تاثیر پارامترای مختلفی شکل میگیره مثل مباحث درس و استاد و نمره و .... !

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال: #۲۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ ب.ظ
ممنون از تمان دوستانی که راهنمایی کردند
حالا شما دوستان زرنگ و باهوش که در دانشگاه های سراسری تحصیل کردید و سطح ریاضیاتتان خیلی بالاست چه توصیه به من که در ریاضیات و(مخصوصا امار که خیلی از این درس بدم میاد ) ضعیف و داغون هستم میکنید؟؟؟؟؟؟ایا میشه پایه خودمان را تقویت کنیم؟؟؟ چطور؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید؟؟
در اخر هم لطفا یک نتیجه گیری کلی کنید در مورد ریاضیاتی که توی رشته کامپیوتر مخصوصا نرم افزار به کار میره!!!خواهشند؟؟

سپاس از همه دوستان

یا علی مدد Heart
۱
۰
ارسال: #۳۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  

میشه بگید هوش دقیقا چقدر ریاضی داره؟ منم رابطه خوبی با ریاضی ندارم. الان دارم به این نتیجه می رسم که کلا واسه یه رشته اشتباه خوندم کنکورو!! یعنی یه پایه ریاضی خوب می خواد یا بعد هم میشه باهاش کنار اومد؟
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۲۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۹۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۲۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۸۹ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۵۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۵۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۶۳ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close