زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سخت ترین گرایش کامپیوتر؟چرا(لطفا بدون تعصب بگویید)

ارسال: #۳۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۱ ق.ظ
RE: سخت ترین گرایش کامپیوتر؟چرا(لطفا بدون تعصب بگویید)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ق.ظ)sinohe نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
اگه علاقه ای نباشه ، اگه هیجانی نداشته باشید برای رشته و گرایش و تمرکز کاریتون ، اونوقت ارشد آشپزی هم که بگیرید براتون سخت تر از ارشد هر رشته دیگه ای می شه . فقط مهمه که که بخاین و اگه هم ترس از چیزی دارید انجامش بدید تا ترس بریزه به هر نحوی که شده .

مثلا من رابطه خوبی با ریاضیات نداشتم الان که دارم باهاش دست و پنجه نرم می کنم چون می دونم که نیاز رشته ام هست ، فهمیدم که ما چقدر از هم دور بودیم ( من و ریاضیات Big Grin ) کی ما رو این همه وقت از هم جدا کرده بود نمی دونم ! یعنی علاقه به ریاضیات نیست ، علاقه ام به هوشه و برای رسیدن بهش باید از ریاضیات گذشت .

ولی در کل هر کاری سختی خاص خودشو داره ، دیگه اینطوری هم نیست که وقتی کاری رو حتی با علاقه انجام میدید ، هلو باشه ، مگه اینکه اون کار فی نفسه کار آسونی باشه . اون وقته که قلبتون به تاپ تاپ می افته Smile .

میشه بگید هوش دقیقا چقدر ریاضی داره؟ منم رابطه خوبی با ریاضی ندارم. الان دارم به این نتیجه می رسم که کلا واسه یه رشته اشتباه خوندم کنکورو!! یعنی یه پایه ریاضی خوب می خواد یا بعد هم میشه باهاش کنار اومد؟
تو هوش آمار احتمال خیلی استفاده داره. جبر خطی هم مقداری کاربرد داره. به علاوه یه سری درسای دیگه هم کمی کاربرد داره مثل همین convex یا نظریه اطلاعات.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA
ارسال: #۳۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۵۴ ق.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۳۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ق.ظ)sinohe نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
اگه علاقه ای نباشه ، اگه هیجانی نداشته باشید برای رشته و گرایش و تمرکز کاریتون ، اونوقت ارشد آشپزی هم که بگیرید براتون سخت تر از ارشد هر رشته دیگه ای می شه . فقط مهمه که که بخاین و اگه هم ترس از چیزی دارید انجامش بدید تا ترس بریزه به هر نحوی که شده .

مثلا من رابطه خوبی با ریاضیات نداشتم الان که دارم باهاش دست و پنجه نرم می کنم چون می دونم که نیاز رشته ام هست ، فهمیدم که ما چقدر از هم دور بودیم ( من و ریاضیات Big Grin ) کی ما رو این همه وقت از هم جدا کرده بود نمی دونم ! یعنی علاقه به ریاضیات نیست ، علاقه ام به هوشه و برای رسیدن بهش باید از ریاضیات گذشت .

ولی در کل هر کاری سختی خاص خودشو داره ، دیگه اینطوری هم نیست که وقتی کاری رو حتی با علاقه انجام میدید ، هلو باشه ، مگه اینکه اون کار فی نفسه کار آسونی باشه . اون وقته که قلبتون به تاپ تاپ می افته Smile .

میشه بگید هوش دقیقا چقدر ریاضی داره؟ منم رابطه خوبی با ریاضی ندارم. الان دارم به این نتیجه می رسم که کلا واسه یه رشته اشتباه خوندم کنکورو!! یعنی یه پایه ریاضی خوب می خواد یا بعد هم میشه باهاش کنار اومد؟
تو هوش آمار احتمال خیلی استفاده داره. جبر خطی هم مقداری کاربرد داره. به علاوه یه سری درسای دیگه هم کمی کاربرد داره مثل همین convex یا نظریه اطلاعات.

مرسی.
راستش من رشته کارشناسیم IT ه. واسه همین حتی ریاضی مهندسی و محاسبات رو هم نداشتم. به نظرتون این ترم برم سر کلاسش بشینم یا اینکه خودم شروع کنم به خوندن یه منبع(چه منبعی؟) یا کلا هیچکدوم لازم نیست(هر وقت بهش رسیدم میشه از پسش بر اومد)؟ با این فرض که امسال کنکور قبول بشم. یا هم اینکه کلا هوش به درد یکی مثل من که تابحال ریاضی دوست نداشته نمی خوره!؟
۰
۰
ارسال: #۳۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۱۴ ق.ظ
ریاضی مهندسی رو من تا حالا ازش کاربردی ندیدم منهای فوریه که تو سیگنال خیلی کاربردیه(البته تو سیگنال فوریه رو از اول خیلی کامل تر از لیسانس درس میدن و این درس حداقل تو شریف پیشنیاز هست.). محاسبات رو کلا ازش کاربردی ندیدم.
آمار خیلی کاربردیه که درسشو تو لیسانش همه میگیرن. جبر خطی تو الگوشناسی آماری، سیگنال و سیستم، شبکه های عصبی و ... کاربرد داره که اونم تو دانشکده های ریاضی و برق تدریس میشه و کامپیوتری ها به صورت پیشفرض نمیخونن تو لیسانس. convex و نظریه اطلاعات هم تو برق تدریس مشه. پس با این حساب شما خیلی هم از بقیه عقب نیستید.
پیشنهاد من اینه که با توجه به اینکه تازه کنکور دادید فعلا استراحت کنید تا یکی دو ماه دیگه شاید حتی تا اومدن کارنامه ها. بعدش اگه خواستید خیلی کارها میشه انجام داد. فعلا میتونید فقط تفننی یکی از درس های هوش رو یه نگاه بهش بندازید ببینید در چه حد ریاضی داره و اصلا خوشتون میاد از انقدر ریاضی یا نه(از درس هایی که ریاضی توش زیاد داره الگوشناسی آماری هست که اسلایدای شریفشو میتونید دانلود کنید. از اون طرف هم planning فکر می کنم ریاضی توش زیاد نداشته باشه). هوش خیلی گستردست از کارهای کاملا سیگنالی توش انجام میشه تا کارهایی که سیگنال نداره اصلا.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sinohe
ارسال: #۳۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ق.ظ
خیلیی ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۵
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۰۶ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۷ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  ممنون از تمان دوستانی که راهنمایی کردند
حالا شما دوستان زرنگ و باهوش که در دانشگاه های سراسری تحصیل کردید و سطح ریاضیاتتان خیلی بالاست چه توصیه به من که در ریاضیات و(مخصوصا امار که خیلی از این درس بدم میاد ) ضعیف و داغون هستم میکنید؟؟؟؟؟؟ایا میشه پایه خودمان را تقویت کنیم؟؟؟ چطور؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید؟؟
در اخر هم لطفا یک نتیجه گیری کلی کنید در مورد ریاضیاتی که توی رشته کامپیوتر مخصوصا نرم افزار به کار میره!!!خواهشند؟؟

سپاس از همه دوستان
بابا اینجا کسی نیست؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکم هم در مورد ریاضیاتی که توی نرم افزار میاد توضیح بدبد

یا علی مدد Heart
۱
۰
ارسال: #۳۶
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ ق.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  بابا اینجا کسی نیست؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یکم هم در مورد ریاضیاتی که توی نرم افزار میاد توضیح بدبد

تو نرم افزار آمار مخصوصا توزیع ها خیلی کاربرد داره . البته تو سخت افزارم داره. و ریاضی گسسته کمی . البته گسسته به خودی خود خیلی کاربرد نداره بلکه شما اگه گسسته بلد نباشی خیلی از مفاهیمی که تو لیسانس تدریس شده رو هم درست یاد نگرفتی که پیش نیاز ارشده.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۳۷
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ ب.ظ، توسط ida_isp.)
من فکر میکردم ریاضی بیشتر تو گرایش معماری کاربرد داره! من بیشتر چون ریاضیو دوست دارم گرایشمو واسه ارشد عوض کردم! حالا میبینم بچه ها میگن هوشه که بیشتر ریاضی اینا داره!!!! من که گیج شدم! یکی منو راهنمایی کنه!‌Sad من از درسایی مثل ساختمان داده یا طراحی الگوریتم خیلی بدم میاد یعنی اصلا روحیاتم بهش نمیخوره! Smile اما ریاضی مهندسی-معماری-منطقی-ریزپردازنده(تا جاییش که وارد برنامه نویسی نشده و فقط تراشه ها و چیدمانشون بررسی میشه) و خلاصه این جور درس ها رو خیلی دوست دارم. یعنی معماری برام انتخاب درستیه؟! در ضمن عاشق طراحی هم هستم!Smile خشت اولو کج گذاشتم از همون اول شاید باید میرفتم معماری ساختمان!!!!Smile ولی خب...اینجوری شد دیگه...Sad
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , berkeley
ارسال: #۳۸
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۱۵ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۵ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  من فکر میکردم ریاضی بیشتر تو گرایش معماری کاربرد داره! من بیشتر چون ریاضیو دوست دارم گرایشمو واسه ارشد عوض کردم! حالا میبینم بچه ها میگن هوشه که بیشتر ریاضی اینا داره!!!! من که گیج شدم! یکی منو راهنمایی کنه!‌Sad من از درسایی مثل ساختمان داده یا طراحی الگوریتم خیلی بدم میاد یعنی اصلا روحیاتم بهش نمیخوره! Smile اما ریاضی مهندسی-معماری-منطقی-ریزپردازنده(تا جاییش که وارد برنامه نویسی نشده و فقط تراشه ها و چیدمانشون بررسی میشه) و خلاصه این جور درس ها رو خیلی دوست دارم. یعنی معماری برام انتخاب درستیه؟! در ضمن عاشق طراحی هم هستم!Smile خشت اولو کج گذاشتم از همون اول شاید باید میرفتم معماری ساختمان!!!!Smile ولی خب...اینجوری شد دیگه...Sad

من خودم هنوز ارشدی نشدم.ولی تا جایی که میدونم توی ارشد معماری درسی به نام Computer Arithmatic هست که کاملا به دانش ریاضی احتیاج داره مثل همنهشتی و... البته فک میکنم این درس اختیاری باشه !

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp
ارسال: #۳۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۱۶ ب.ظ
ممنون از دوستان
لطفا یک جمع بندی کلی در مورد ریاضیاتی که توی نرم افزار ماید بکنید؟؟؟اخه هرکس یک حرفی میزنه؟؟؟

سپاس

یا علی مدد Heart
۱
۰
ارسال: #۴۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۱ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۱۶ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  ممنون از دوستان
لطفا یک جمع بندی کلی در مورد ریاضیاتی که توی نرم افزار ماید بکنید؟؟؟اخه هرکس یک حرفی میزنه؟؟؟

سپاس

خودتون با توجه به حرف های بچه ها می تونین به یه جمع بندی معقول برسین . تو مقطع ارشد کاملا بستگی به این داره که چه درسی رو بردارین و از اونجا که گرفتن درس ها اجباری نیست باید درس به درس نگاه کنین . Smile . نمی شه یه فرمول کلی داد.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jafar.sh
ارسال: #۴۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۷ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۱۶ ب.ظ)jafar.sh نوشته شده توسط:  ممنون از دوستان

سپاس

شما ممکنه برید تو به مبحث مثل فرمال کار کنید که همش ریاضیه. ممکن هم هست برید در یه سری مباحث که اصلا از ریاضی توش کوچکترین استفاده ای نمیشه. بسته به فیلد کاریتون داره.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , jafar.sh , خانه سبز
ارسال: #۴۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۵۴ ب.ظ
ممنون از دوستان عزیز

منظور من کلی بود: چه ریاضیاتی توی کارشناسی کامپیوتر به درد میخوره:یعنی به وسیله اون بتونم درس های تخصصی خودمون را قوی کنیم مثل ساختمان و مدار و.......

راستی توی ارشد کسی میدونه کلا چند واحد میدن و چند ترم هست و چه درس هایی میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید

سپاس

یا علی مدد Heart
۳
۰
ارسال: #۴۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۲۳ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ریاضی مهندسی کجای هوش به کار میره؟

امیدوارم این سوال از اسم کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته نیومده باشه. ولی این کتاب شامل سرفصل های زیره که موارد مهمتر رو علامت زدم که خودتون هم به خیلی هاشون اشاره کردید ، که البته دونستنشون در وقت اضافه (همونطور که گفتم مثلا تابستون خوبه)

از بخش اول
مسائل پایه معادلات
لاپلاس

بخش دوم
ماتریس ها
جبر خطی

بخش سوم
خیلی مهم نیست

بخش چهارم
پتانسیل ها

بخش پنجم
روش های عدد

بخش ششم
اپتیمیزیشن
لینیر پروگرمینگ

بخش هفتم
آمار و احتمال
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال: #۴۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۲۰ ب.ظ
اهان
من فکر کردم فقط جلد دومشو میگید(ترجمه عالم زاده) که شامل سرفصل های کنکوره.
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۰ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۱۸ ق.ظ
نسبت به افراد مختلف ، این سختی و آسانی میتونه عوض بشه ، من شخصا خیلی نرم افزار رو دوست دارم و حاضرم ده ها کتاب کامپایلر بخونم اما مدار الکتریکی و الکترونیکی و ... نخونم . به خاطر همینه که این ترم با مکافات الکترونیک و آزمایشگاهش رو با هم دارم!!!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۲۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۴۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۱۰ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۸۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۸۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۸۳ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close