زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب موضوع برای پایان نامه

ارسال: #۱۶
۱۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط fo-eng.)
RE: انتخاب موضوع برای پایان نامه
سپاسگذارم از لطف شما. بله فکر می کنم واسه کار من cost و time بیشتر به چشم میاد.
راستش در گروه های مختلف تکست هایی که می بینم نشان از این میده که در پزشکی نیز کم و بیش داره کارهایی میشه. مثلا داده های ۴۰ سال بیماران قلبی رو کنار هم میگذارند برای روش جدید و ...

همون داده های سه گیگی هم که داشتم قابل قبول نیست Undecided چون اونا برای بیماری صرع نیودند. من فکر می کردم هر داده ی حجیمی از سیگنال eeg برای همه کار استفاده میشه.
و خلاصه یکسری داده دیگر گیر آوردم ولی خب ترجیح میدم کاری و در واقع مقاله ای رو کار کنم که قبلا کسی روی اون کار کرده باشه که من اون رو بهبود بدم. اینطوری گفته شده کار خیلی بهتر هست ...

والا نرسیدم به بخش بیگ دیتا، فعلا دارم توی متلب با یکسری داده کار می کنم که از svm دارم استفاده می کنم ولی خب باید بک راه حلی پیدا کنم که بتونه متلب این داده های حجیم رو پردازش کنه. که اونم خودش یک بحث جدا و مفصلی هست فکر کنم Sleepy

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۵۵ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سپاسگذارم از لطف شما. بله فکر می کنم واسه کار من cost و time بیشتر به چشم میاد.
راستش در گروه های مختلف تکست هایی که می بینم نشان از این میده که در پزشکی نیز کم و بیش داره کارهایی میشه. مثلا داده های ۴۰ سال بیماران قلبی رو کنار هم میگذارند برای روش جدید و ...

همون داده های سه گیگی هم که داشتم قابل قبول نیست Undecided چون اونا برای بیماری صرع نیودند. من فکر می کردم هر داده ی حجیمی از سیگنال eeg برای همه کار استفاده میشه.
و خلاصه یکسری داده دیگر گیر آوردم ولی خب ترجیح میدم کاری و در واقع مقاله ای رو کار کنم که قبلا کسی روی اون کار کرده باشه که من اون رو بهبود بدم. اینطوری گفته شده کار خیلی بهتر هست ...

والا نرسیدم به بخش بیگ دیتا، فعلا دارم توی متلب با یکسری داده کار می کنم که از svm دارم استفاده می کنم ولی خب باید بک راه حلی پیدا کنم که بتونه متلب این داده های حجیم رو پردازش کنه. که اونم خودش یک بحث جدا و مفصلی هست فکر کنم Sleepy

البته من نگفتم توی پزشکی بیگ دیتا نداریم، خودم قبلا یه نیم نگاهی به مقالات بیگ دیتا در پزشکی داشتم. منتهی بنظرم اون چیزی که شما تو ذهنتون هست بیگ دیتا نیست. اونم اینکه بخواید با داده هایی که از بیمارستان ها خودتون جمع کنید، شروع به کار کنید.

ضمنا بیگ دیتا با متلب همخوانی نداره و احتمالا جاوا باید گزینه اصلی تون باشه. متلب برای پروژه های بزرگ جالب نیست و سرعت اجرای پایینی داره.

پیشنهاد من به شما این هست که سمت بیگ دیتا نرید و بیشتر سمت داده کاوی در حد classification و استخراج یکسری مفاهیم از داده ها برید که زودتر بتونید پایان نامه تون رو جمع کنید ضمن اینکه از نظر بار علمی هم این مفاهیم خوب هستن (مزیت دیگه ش این هست که میتوانید اینا رو با متلب پیاده سازی کنید).

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ب.ظ، توسط fo-eng.)
میشه بگید از نظر شما بیگ دیتا چی هست؟
من الان داده های جدیدی که پیدا کردم نزدیک به ۱۰۰ گیگ هست که احتمالا من ۳۰ گیگ رو استفاده کنم و حتی شاید بیشتر.

چرا زود پایان نامه رو جمع کنم؟ آخه واقعا اگه یک موضوع درست و حسابی نباشه به نظرتون واسه دکترا حرفی می تونیم واسه گفتن داشته باشیم؟ بازم می گم من زمان پایان نامه زیاد برام مهم نیست. من توی دو ترم کل ارشدم رو گرفتم رفت و تموم شد، واسه همین یکم زمان دارم واسه کارهام.
ولی بازم ترجیح می دم کارم قابل قبول باشه تا اینکه فقط بگذرم ازش .. Sad

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۱۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  میشه بگید از نظر شما بیگ دیتا چی هست؟
من الان داده های جدیدی که پیدا کردم نزدیک به ۱۰۰ گیگ هست که احتمالا من ۳۰ گیگ رو استفاده کنم و حتی شاید بیشتر.

چرا زود پایان نامه رو جمع کنم؟ آخه واقعا اگه یک موضوع درست و حسابی نباشه به نظرتون واسه دکترا حرفی می تونیم واسه گفتن داشته باشیم؟ بازم می گم من زمان پایان نامه زیاد برام مهم نیست. من توی دو ترم کل ارشدم رو گرفتم رفت و تموم شد، واسه همین یکم زمان دارم واسه کارهام.

تعریف بیگ دیتا توی مقالات اومده و بهتره به حرف من نباشید ولی از نظر حجم داده مشکلی ندارید.
منظورم زود جمع کنید یعنی همون ۴ ترمه ارشد بگیرید. ضمنا من نگفتم موضوع بد بردارید. بیگ دیتا برای این گفتم برندارید چون تا بخواید با ابزارهاش + جاوا و کلیاتش آشنا بشید زمان زیادی میبره و بعد که پیپر بدید تا جوابش بیاد به احتمال قوی از ۴ ترم عبور میکنه. اما اگر مثلا مسئله شناسایی بیماری ها روی اون دیتاست هایی که بهتون گفتم باشه، می توانید با متلب کد بزنید و توجه تون سمت الگوریتم ها بیشتر ببرید (مثلا استفاده از ِDeep belief net یا شبکه عصبی و یا SVM) و سریع تر کار رو تمام کنید و مقاله بدید.

به این فکر کنید اگر جایی گیر کردید کسی هست بهتون کمک کنه یا نه؟ اصلا هم به فکر اساتید نباشید چون غالبا هیچ کمکی بهتون نمیکنن.
شاید اگر خودتون رو محدود به دانشگاه تون نکنید مشکلی نباشه اما اگر فقط بخواید تو دانشگاه خودتون کار کنید، یکم پیدا کردن کسی که با ابزار بیگ دیتا آشنا باشه و براتون وقت بزاره سخت تره.

به هر حال تصمیم با خودتونه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۲۵ ب.ظ
انتخاب موضوع برای پایان نامه
سلام کسی هست برای موضوع سمینار کمکم کنه البته موضوعی میخام بتونم از پسش بر بیامم منظورم دردسر نداشته باشه رشته ام ارشد نرم افزار هستم ولی برنامه نویسیم ضعیفه خواهشا کمکم کنین
ارسال: #۲۱
۱۹ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۰ ق.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۹ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  میشه بگید از نظر شما بیگ دیتا چی هست؟

تعریف بیگ دیتا توی مقالات اومده و بهتره به حرف من نباشید ولی از نظر حجم داده مشکلی ندارید.
منظورم زود جمع کنید یعنی همون ۴ ترمه ارشد بگیرید. ضمنا من نگفتم موضوع بد بردارید. بیگ دیتا برای این گفتم برندارید چون تا بخواید با ابزارهاش + جاوا و کلیاتش آشنا بشید زمان زیادی میبره و بعد که پیپر بدید تا جوابش بیاد به احتمال قوی از ۴ ترم عبور میکنه. اما اگر مثلا مسئله شناسایی بیماری ها روی اون دیتاست هایی که بهتون گفتم باشه، می توانید با متلب کد بزنید و توجه تون سمت الگوریتم ها بیشتر ببرید (مثلا استفاده از ِDeep belief net یا شبکه عصبی و یا SVM) و سریع تر کار رو تمام کنید و مقاله بدید.

به این فکر کنید اگر جایی گیر کردید کسی هست بهتون کمک کنه یا نه؟ اصلا هم به فکر اساتید نباشید چون غالبا هیچ کمکی بهتون نمیکنن.
شاید اگر خودتون رو محدود به دانشگاه تون نکنید مشکلی نباشه اما اگر فقط بخواید تو دانشگاه خودتون کار کنید، یکم پیدا کردن کسی که با ابزار بیگ دیتا آشنا باشه و براتون وقت بزاره سخت تره.

به هر حال تصمیم با خودتونه.

بله درست می فرمایید ولی دوست داشتم یک کار منحصر به فرد انجام بدم و براساس چیزی که توی دانشگاه خودندم عمل کنم.
سپاسگذارم از لطف شما

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۵۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۳۹ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۴۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۹۸ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۸۰ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۲۹۶ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۱۱۱ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۸۰۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close