زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶

ارسال: #۲۸۶
۲۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۰۲ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ب.ظ)پرهوده نوشته شده توسط:  ی خوام دو کتابو موازی بخونم؛ تموم شد دوتای دیگه
دوست عزیز به هیچ وجه توصیه نمیکنم
بقول IranianWizard اگه می خواید بخونید یکی رو چند بار بخونید بهتره تا موازی

...Let it Go
۱
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۸۷
۲۳ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۷ ب.ظ
RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶
(۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ب.ظ)پرهوده نوشته شده توسط:  من یکم برای برنامه ریزی مشکل دارم.
می خوام دو کتابو موازی بخونم؛ تموم شد دوتای دیگه. زبان حالا بحثش جداست. شبا سعی میکنم کمی بخونم.
ولی احساس می کنم این طوری اولیا یادم میرن.
این طوری خوبه؟ بده؟ شما چطور برنامه ریزی کردین؟

صرفا نمیشه گفت موازی بهتره یا تکی بهتره
چیزی که کاملا صحیح و واضح هست اینه که هرکسی یه روش مخصوص خودشو داره و اون بهترین راه هست براش
یکی از دوستان گفتن که من وزی ۳ کتابو میخونم من خودم روزی یکی بهتر میفهمم و هرکسی یه سبکی داره برا خودش و به هیییچ وجه یه نسخه برای همه پیچیده نمیشه و اگه بشه اشتباه هست
شما بر حسب تجربه خودت که تاحالا خوندی درسای گذشته رو ببین چجوری بهتر جواب میگیری
اصلا توصیه نمیشه که به حرف کسی مطلق گوش کنید و بهتره یکی دو روش رو تست کنید و خودتون بهترین حالتی که نتیجه گرفتید رو ادامه بدی
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: edward71 , Sector , پرهوده
ارسال: #۲۸۸
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ق.ظ، توسط Iranian Wizard.)
(۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ب.ظ)ITEngineering نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ب.ظ)پرهوده نوشته شده توسط:  ی خوام دو کتابو موازی بخونم؛ تموم شد دوتای دیگه
دوست عزیز به هیچ وجه توصیه نمیکنم
بقول IranianWizard اگه می خواید بخونید یکی رو چند بار بخونید بهتره تا موازی
ایشون سوالشون چیز دیگه سSmile
من اون حرفم این بود که واسه هر درس سعی کنید یه کتاب مشخص کنید و اونو بخونید(حتی اگه شده چندین‌بار).و دیگه واسه هر درس چند تا کتابو باهم نخونید.مگر درسایی که کتابای کنکوری مربوط به اونا ناقصند و به اجبار باید چند کتاب رو واسه اون درس خوند.
(۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ب.ظ)پرهوده نوشته شده توسط:  من یکم برای برنامه ریزی مشکل دارم.
می خوام دو کتابو موازی بخونم؛ تموم شد دوتای دیگه. زبان حالا بحثش جداست. شبا سعی میکنم کمی بخونم.
ولی احساس می کنم این طوری اولیا یادم میرن.
این طوری خوبه؟ بده؟ شما چطور برنامه ریزی کردین؟
هرکسی یه جور میخونه.این روزا که وقت زیاده،روشی که بیشترین کارایی رو باهاش دارین،رو پیدا کنید و دیگه از اون روش استفاده کنید.
من خودم اگه بخوام دو کتاب رو موازی بخونم(مثلا منطقی و گسسته)،روزهای فرد رو منطقی میخونم.و روزهای زوج رو گسسته.یا فصل به فصل میخونم.مثلا پس از اتمام فصل اول گسسته،میرم سراغ فصل اول منطقی و بعدش فصل دوم گسسته و ...

بنظر من ،اینکه دروسی که خوندید،فراموش میشن،کاملا طبیعیه.خب باید بطور مداوم مرور بشه تا مطالب کمتری از ذهنتون پاک بشه.مرورم میتونه مرور خود درسنامه باشه،یا مرور خلاصه‌ای که اگر نوشته باشید،و یا مرور با تست زدن،یا ترکیبی از اینا.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: edward71 , Sector , پرهوده , d_felfelak
ارسال: #۲۸۹
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۰۱ ق.ظ
اینجور که من فهمیدم منظر دوستمون از موازی خوانی این بوده که مثلا گسسته و ساختمان رو با هم بخونند مثلا یه روز این کتاب یه روز اون کتاب . نه اینکه ساختمان پوران رو همراه با ساختمان پارسه بخونند .
اینجوری که اشکالی نداره .
هر جور راحتید بخونید دوست عزیز سبک خودن هر کسی متفاوته و نمیشه گفت این خوبه یا اون بده هر جور که درس رو میفهمید بخونید ، همون بهترین روشه.
حالا اگه روش خودتون جواب نمیده باید برید چند تا جستجو کنید تو وب روش صحیح مطالعه کنکور کلی مطلب میاد .
موفق باشید .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پرهوده , d_felfelak
ارسال: #۲۹۰
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۹ ب.ظ
لینک جزوه ساختمان داده استاد طورانی پارسه
دوستان ببینند نظر بدن ! خوبه یا بده ! چجوریاست !!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: EhsanChess , MajidNasiri , پرهوده
ارسال: #۲۹۱
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۴ ب.ظ
باسلام خدمت شما دوستان خوبم

یه سوال داشتم از شما: یادگیری لغات ۵۰۴ بصورت تصویر سازی خوب هست یا نه؟؟
افرادی که استفاده کردن گفتن لغات خیلی خوب تو حافظشون میمونه اما خب روش یادگیری فقط بر اساس لغت هست نه جمله؟؟

ایا استفاده از این روش مناسبه ؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۹۲
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۳ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  لینک جزوه ساختمان داده استاد طورانی پارسه

بهتر از هیچی هست. بهرحال برای ساختمان و الگوریتم از منابع مختلف استفاده بشه بهتره. یه سری نکات مختلف وجود داره. روش های مختلف تجربی وجود داره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: roodantnt , NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۲۹۳
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۱ ب.ظ
سلام دوستان نمی دونم سوالم رو در جای درست می پرسم یا نه
ولی چون topic فعالی بود گفتم بزار این جا بپرسم دوستا من شاغلم و قصد دارم کنکور بعدی رو شرکت کنم
برا همین زمان برام خیلی مهمه ....شنیدم کنکور امسال دوباره بهمن برگزار می شه
کسی اطلاعی داره ؟
۰
۰
ارسال: #۲۹۴
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹ ب.ظ، توسط SEVES.)

(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)noori759 نوشته شده توسط:  سلام دوستان نمی دونم سوالم رو در جای درست می پرسم یا نه
ولی چون topic فعالی بود گفتم بزار این جا بپرسم دوستا من شاغلم و قصد دارم کنکور بعدی رو شرکت کنم
کسی اطلاعی داره ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۹۵
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۳ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۴ ب.ظ)SEVES نوشته شده توسط:  سلام به همگی
بنظرتون فیلم های مدارالکتریکی۱ دکتر راشد از دانشکده برق تهران برای کنکور کامپیوتر مناسب هستن؟

(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)noori759 نوشته شده توسط:  سلام دوستان نمی دونم سوالم رو در جای درست می پرسم یا نه
کسی اطلاعی داره ؟

ممنون
ولی بعضی از دوستام که کلاس کنکور میرن مدرسان و پارسه
بعضی از استادا اووومدن گفتن که امسال ۲ باره
بهمن ماه هست
ولی نظر شخصی من که از سنجش هر چی بگی ممکنه
برا هر چی باید آماده شی
SmileSmileSmileSmileSmile
۰
۰
ارسال: #۲۹۶
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط alihajqani.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۴ ب.ظ)maryam.ra نوشته شده توسط:  باسلام خدمت شما دوستان خوبم
افرادی که استفاده کردن گفتن لغات خیلی خوب تو حافظشون میمونه اما خب روش یادگیری فقط بر اساس لغت هست نه جمله؟؟

سلام.
من خودم قدیم، خیلی کم از این روش استفاده کردم ولی به نظرم برای زبان کنکور جواب نمیده دلیلش رو هم عرض میکنم :
دوروز قبل پیش یکی از دوستام بودم (ارشد هوش _ مالک اشتر) و در مورد زبان صحبت میکردیم. چکیده بحث این شد که خدمتتون میگم :

"در کنکور اولین چیزی که اهمیت داره اینه که شما بتونی وقتت رو خوب مدیریت کنی. برای مدیریت صحیح باید بتونی متن رو سریع بخونی و برای اینکار باید بتونی چنتا کلمه رو همزمان ببینی و با توجه به ارتباط کلمات مفهوم رو بفهمی.برای این کار شما باید به تسلطی رسیده باشی که متن انگلیسی رو به قوت فارسی بخونی و بتونی درک بالا و درستی از متن داشته باشی.خب حالا شما فکر کن به ی جمله ای با این مفهوم بر میخوری که یه دکتری توی اتاق عمل ی چیزی رو با احتیاط از مغز بیمار جدا کرد. خب شما توی این جمله به کلماتی بر میخوری که مثلا به صورت زیر تصویر سازی شده :
---
surgery
مترادف : anatomy
کدینگ و تصویرسازی: سر+جری =وقتی سرت جر میخوره چکارش میکنن و کجا عملش میکنن؟!
معنی : جراحی/اتاق عمل/عمل جراحی
---
caution
مترادف : precaution
کدینگ لغت :کاشان! بچه جون دارم هوشیارت میکنم رفتی کاشان احتیاط کن !
معنی : احتیاط/هوشیار کردن
---
seclude
مترادف : divide/separate
کدینگ و تصویرسازی : سه کیلو دلمه جدا کردم خریدم!!
معنی : جدا کردن/مجزا کردن/منزوی کردن
---
خب حالا تو اوج کنکور و اون جو سنگین چی توی ذهن شما میاد؟ سه کیلو دلمه، ی سر جر خورده و کاشان اینجا شما باید این کدارو دیکد کنی! که خیلی کار زمان بری هست و امکان اشتباه رو افزایش میده و امکان درک مطلب رو پایین میاره (منظورم از زمان بر همون مقدار کمیه ک ذهنتون در گیر میشه. شاید در حد ۰/۰۱ ثانیه)

پس بهتره لغات رو درک کنیم که یکی از بهترین کار ها برای درک لغت خوندن معنی اونها به انگلیسیه! و تکرار و تکرار و تکرار و ... "

ببخشید اگر طولانی شد امیدوارم براتون مفید باشه!
------------------------------
درضمن خیلی از بچه ها الآن دارن از سایت memrise.com استفاده میکنن.
مدت کمی که با این سایت آشنا شدم ولی عالیه!!
-----------------------------
اینم
کلماتی که برای مثال اوردم.
-----------------------------
با آرزوی موفقیت برای هممون.
A.H
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector
ارسال: #۲۹۷
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۹ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۵ ب.ظ)alihajqani نوشته شده توسط:  سلام.
من خودم قدیم، خیلی کم از این روش استفاده کردم ولی به نظرم برای زبان کنکور جواب نمیده دلیلش رو هم عرض میکنم :
دوروز قبل پیش یکی از دوستام بودم (ارشد هوش _ مالک اشتر) و در مورد زبان صحبت میکردیم. چکیده بحث این شد که خدمتتون میگم :

"در کنکور اولین چیزی که اهمیت داره اینه که شما بتونی وقتت رو خوب مدیریت کنی. برای مدیریت صحیح باید بتونی متن رو سریع بخونی و برای اینکار باید بتونی چنتا کلمه رو همزمان ببینی و با توجه به ارتباط کلمات مفهوم رو بفهمی.برای این کار شما باید به تسلطی رسیده باشی که متن

با سلام و با تشکر از راهنمایی خوبتون ..
ممنون از نکته مهمی که بهم تذکر دادین..
دلیل اصلی من این بود که با تصویرسازی در مدت خیلی کم لغات زیادی در خاطرم میمونه
اما با روش معمولی شاید ماه ها طول بکشه..
اما بنظرم هرچیزی که با قاعده تر باشه بهتره ..
و من هم سعی میکنم در همین سایت که گفتید عضو بشم و با کتاب زیر ذره بین پیش برم
۰
۰
ارسال: #۲۹۸
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۴۳ ب.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۵ ب.ظ)alihajqani نوشته شده توسط:  [quote='maryam.ra' pid='414932' dateline='1468485286']

خب حالا تو اوج کنکور و اون جو سنگین چی توی ذهن شما میاد؟ سه کیلو دلمه، ی سر جر خورده و کاشان اینجا شما باید این کدارو دیکد کنی! که خیلی کار زمان بری هست و امکان اشتباه رو افزایش میده و امکان درک مطلب رو پایین میاره (منظورم از زمان بر همون مقدار کمیه ک ذهنتون در گیر میشه. شاید در حد ۰/۰۱ ثانیه)

پس بهتره لغات رو درک کنیم که یکی از بهترین کار ها برای درک لغت خوندن معنی اونها به انگلیسیه! و تکرار و تکرار و تکرار و ... "

سلام دوستان
من با حرفتون موافق نیستم
اگه درحین خوندن تمرکز بر روی معنای اصلی باشه نه کد بعد از مدتی اون کد از یاد میره و معنای اصلی تو ذهن میمونه
قرارهم نیست یک بار فقط از روخونده بشه باید تکرار بشه و هر لغت در گوگل یا سایتی مثل دیکشنری کمبریج سرچ بشه تا در جمله و حالات مختلف اون لغت رو دید
با تکرار زیاد طوطی وار اگه سرکنکور استرسی به سراغ آدم بیاد همه چی فراموش میشه

بااین روش سریعتر و عمیق تر حفظ میشیم اما همچنان تکرار سرجاش هست
۲
۰
ارسال: #۲۹۹
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۹ ب.ظ
سلام به همگی
بنظرتون فیلم های مدارالکتریکی۱ دکتر راشد از دانشکده برق تهران برای کنکور کامپیوتر مناسب هستن؟
۰
۰
ارسال: #۳۰۰
۲۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  لینک جزوه ساختمان داده استاد طورانی پارسه

برای ساختمان داده فقط به یک جزوه یا کتاب نمیشه بسنده کرد؛ خیلی گسترده هست, بنظرم حداقل روی ۲ تا کتاب باید برای هر درسی برنامه ریزی کنید ولی ساختمان جزو درساییه که هیچ کتابی همه ی فصل هاش خوب نیست, ناچارا باید دنبال ۲-۳ تایی باشید که برای شما بهتره (یجورایی آزمون و خطاست)

کتاب دکتر قدسی رو هم گوشه ذهنتون داشته باشید.

(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۴ ب.ظ)maryam.ra نوشته شده توسط:  باسلام خدمت شما دوستان خوبم

۵۰۴ رو تفننی یاد بگیرید, اینکه میگم تفننی یعنی اینکه مثلا میتونید با عضویت در سایتایی مثله
یا اینکه عضویت در بعضی کانالای تلگرام که خیلی خوب با مثال در قالب جمله و تصویر سازی و همینطور تلفظ صحیحشون با ویسی که میذارن کل ۵۰۴ رو پوشش دادن,
که به نظرم مورد دومی که گفتم از همه ی موارد دیگه مثله پیجایی که قبلا و الان در سایت های اجتماعی مختلف هست موفق تره ؛ اگه جنبه ی تبلیغ نداشت آدرس دو تا از این کانال هایی که خودمم استفاده کردم و مفید بوده برام رو میذاشتم؛
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.ra , roodantnt

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۳ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۹۰۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۹۴ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۲۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۳۶۳ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۴۹۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close