زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

استفاده آزمایشی از MariaDB به جای MySQL

ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۳۰ ب.ظ
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

با توجه به تغییراتی که در سال‌های اخیر در تیم‌های مدیریتی MySQL اتفاق افتاده، بسیاری از کاربران قدیمی MySQL به سمت پایگاه داده MariaDB که یک نسخه منشعب از MySQL هست، کوچ کرده‌اند.
این دیتابیس از لحاظ کارایی بالاتر از MySQL قرار می‌گیره و یکی از پدیدآوردندگان MySQL توسعه اون رو شروع کرده.
مانشت به صورت آزمایشی به این دیتابیس کوچ کرده.
ان شا الله تجربه مناسبی برای مانشت و کاربران باشه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: noyasystem
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۴۲ ق.ظ
RE: استفاده آزمایشی از MariaDB به جای MySQL
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۰ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

با توجه به تغییراتی که در سال‌های اخیر در تیم‌های مدیریتی MySQL اتفاق افتاده، بسیاری از کاربران قدیمی MySQL به سمت پایگاه داده MariaDB که یک نسخه منشعب از MySQL هست، کوچ کرده‌اند.
این دیتابیس از لحاظ کارایی بالاتر از MySQL قرار می‌گیره و یکی از پدیدآوردندگان MySQL توسعه اون رو شروع کرده.
مانشت به صورت آزمایشی به این دیتابیس کوچ کرده.
ان شا الله تجربه مناسبی برای مانشت و کاربران باشه.

تشکر بخاطر توجهی که به مسائل مانشت دارید.

فقط خوشحال میشیم پس از گذشت چند روز نتیجه این تجربه جدید رو در اختیارمون قرار بدید و بفرمایید چه مزایا و معایبی رو با این تغییر باهاش روبرو شدید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۵۶ ق.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۲ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  فقط خوشحال میشیم پس از گذشت چند روز نتیجه این تجربه جدید رو در اختیارمون قرار بدید و بفرمایید چه مزایا و معایبی رو با این تغییر باهاش روبرو شدید.
مزایای این دیتابیس جدید بهبود حدود ۲۰ درصدی توی سرعت کوئری‌های دیتابیس بوده. مهمتر از اون اینکه MySQL دیگه اون MySQL سابق نیست و از وقتی که رفته زیر نظر اوراکل نگهداشتش دچار مشکل شده. یه نکته جالب با دیتابیس جدید مصرف بسیار پایین رم سرور هست. مصرف MySQL در حالت نرمال حدود ۴۰ درصد از رم سرور بود در حالی که این دیتابیس با تنظیمات مشابه و ترافیک برابر، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مصرف رم داره.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , NP-Cσмρℓєтє
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۰ ق.ظ
RE: استفاده آزمایشی از MariaDB به جای MySQL
(۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  مزایای این دیتابیس جدید بهبود حدود ۲۰ درصدی توی سرعت کوئری‌های دیتابیس بوده. مهمتر از اون اینکه MySQL دیگه اون MySQL سابق نیست و از وقتی که رفته زیر نظر اوراکل نگهداشتش دچار مشکل شده. یه نکته جالب با دیتابیس جدید مصرف بسیار پایین رم سرور هست. مصرف MySQL در حالت نرمال حدود ۴۰ درصد از رم سرور بود در حالی که این دیتابیس با تنظیمات مشابه و ترافیک برابر، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مصرف رم داره.

ممنون از پاسخی که دادید. احتمالا این آمار رو از منابع معتبر ذکر کردید اما منظور من دقیقا تجربه ای هست که خودتون از این پایگاه داده کسب خواهید کرد. تجربیات شخصی همواره مهمترین گنجینه افراد هست Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۳ ق.ظ، توسط admin.)
اعمالی که در سرور مانشت و پشت قضایا صورت می‌پذیره مثل درست کردن کاراکترهای عربی، رد تایید خودکار ارسال‌های تبلیغاتی، بلاک کردن ربات‌ها و تهیه بک‌آپ روزانه همگی دچار افزایش محسوس سرعت شده‌اند.

اما از معایب این دیتابیس افزایش میزان استفاده از CPU هست. شاید دلیلش فعالیت‌های بهینه‌سازی‌ای باشه که در این دیتابیس انجام می‌شه. مصرف CPU این دیتابیس ۵۰ درصد بیشتر از نسخه MySQL هست.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , NP-Cσмρℓєтє
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۱۱ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۰ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  مزایای این دیتابیس جدید بهبود حدود ۲۰ درصدی توی سرعت کوئری‌های دیتابیس بوده. مهمتر از اون اینکه MySQL دیگه اون MySQL سابق نیست و از وقتی که رفته زیر نظر اوراکل نگهداشتش دچار مشکل شده. یه نکته جالب با دیتابیس جدید مصرف بسیار پایین رم سرور هست. مصرف MySQL در حالت نرمال حدود ۴۰ درصد از رم سرور بود در حالی که این دیتابیس با تنظیمات مشابه و ترافیک برابر، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مصرف رم داره.

ممنون از پاسخی که دادید. احتمالا این آمار رو از منابع معتبر ذکر کردید اما منظور من دقیقا تجربه ای هست که خودتون از این پایگاه داده کسب خواهید کرد. تجربیات شخصی همواره مهمترین گنجینه افراد هست Big Grin
آمار از تجربیات این چند ساعت بوده، نتایجش کاملا قابل محاسبه است. ما یه سیستم دیباگ سرعت تو انجمن داریم که تو پیام خصوصی آدرسش رو براتون می‌فرستمSmile

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۱۲ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۴۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۱۹ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۲,۹۵۳ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۷۶۳ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۲۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۶,۷۹۲ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۵۶۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۴۶۹ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۰۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close