زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اعتبار,امکانات

ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط saberz.)
دورود بر همه
تا چند روز دیگه کارنامه های اولیه میاد که بعدش الزاما انتخاب رشته باید انجام بدیم
شاید خیلیا مثل من دوست داشته باشن بدونن رتبه بندی دانشگاه ها در رشته ای خاص چجوریه
بنده خواهشی دارم از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند در این تاپیک بیان کنند

در رشته ی هوش مصنوعی کدوم دانشگاه های سطح کشور برتر (۱۰ دانشگاه برتر) هستند؟
در رشته ی نرم افزار کدوم دانشگاه های سطح کشور برتر (۱۰ دانشگاه برتر) هستند؟

آیا در این زمینه منبعی وجود دارد که بشه بهش مراجعه کرد؟Huh

آبی تر از آنیم که بیرنگ بمانیم
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7 , viase , digicom , majidgeek
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۲ ب.ظ
رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اپلای,اعتبار,امکانات
با سلام
با توجه به سوالاتی که من از دوستان از همین انجمن و جاهای دیگه پرسیدم، بیشترین تاثیر روی رزومه شامل مقالات ارائه شده و معدل و نمره زبان هس.
واضح هست که شریف و تهران و امیرکبیر در سطوح اول قرار دارن.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7 , Amir V
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۳۴ ب.ظ
ماشالا این همه دانشجو ارشد و دکتری اینجا هستند کسی اطلاعی از وضع دانشگاه ها نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
۰
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط blx.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو ببین و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۵۸ ب.ظ
شما رتبت که اومد بعد روی دانشگاه ها فکر کن( هر چند خیلی ادم دستش باز نیست مگر اینکه رتبه ۱ بشه Big Grin )
۰
۲
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط neda.n91.)
RE: رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اعتبار,امکانات
منم مدتی بود به این موضوع داشتم فک میکردم، ک مثلا دانشگاه مشهد بهتره، یا اصفهان یا تبریز؟ به خصوص از نظر علمی!!!
خب سطح دانشگاه های تهران ک معلومه،( برا من معلومه، بعلاوه اینکه احتمالا رتبم به دانشگاه های تهران نمیرسه Big Grin )
یا مثلا دانشگاه هایی مثل همدان وارومیه و یزد چ طورن، کدومشون قوی تره!!!!
(برا گرایش هوش مصنوعی لطفا Big Grin)
۰
۰
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۲۷ ق.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ب.ظ)saberz نوشته شده توسط:  دورود بر همه
تا چند روز دیگه کارنامه های اولیه میاد که بعدش الزاما انتخاب رشته باید انجام بدیم
شاید خیلیا مثل من دوست داشته باشن بدونن رتبه بندی دانشگاه ها در رشته ای خاص چجوریه
بنده خواهشی دارم از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند در این تاپیک بیان کنند

نمیشه به صورت یک دو سه گفت. مثلاً فکر کنم شریف کسی که رباتیک کار کنه نداره، یا مثلاً نرم‌افزارش سیستم عامل کار نداره (جلیلی بود که اونم ظاهراً جدیداً کار نمیکنه اگه اشتباه نکنم). پس کسی که در سیستم عامل یا رباتیک سررشته داشته باشه عملاً شریف به دردش نمیخوره.
توو دانشگاه‌های شهرستان مثلاً صنعتی اصفهان توو معماری خوب هست، نمیدونم شیراز اصلا معماری داره یا نه اما اینجا دیگه رنک دانشگاه به درد نمیخوره و شما باید دنبال استادی باشید که دلسوز باشه و بهتون کمک کنه (اگه قصد دکتری دارید). اگه نمیخواید دکتری بخونید هم مدرک صنعتی اصفهان با شیراز یا تبریز هیچ فرقی برای ورود به صنعت نداره و تخصصتون عامل اول هست.
یه فاکتور دیگه که خیلی‌ها نادیده میگیرند و شاید هم اصلا به دردشون نخوره، دانشجوهای کارشناسی هست. من وقتی قرار باشه استادم کسی رو بهم assign کنه که کار کنیم، صد در صد میگم از بچه‌های کارشناسی شریف باشه نه ارشدها. به همین جهت من دانشجوهای صنعتی اصفهان رو فعال‌تر دیدم، یا در واقع اینطور بگم که صنعتی اصفهان تعداد دانشجوهای کارشناسی فعال بیشتری داره که اگر کسی اینکاره باشه میتونه ازشون کار بکشه.

برای معماری اگر تاپیک مناسبی رو کسی معرفی کنه، به دور از تعصبات و کل‌کل‌های پارسال پیارسال، توضیح مفصل خواهم داد.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: digicom , rz.gh , hun73r.9h0s7 , Pure Liveliness , elhamgh , mNajarzadeh , haveking
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۹ ق.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۲۷ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(12 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ب.ظ)saberz نوشته شده توسط:  دورود بر همه

نمیشه به صورت یک دو سه گفت. مثلاً فکر کنم شریف کسی که رباتیک کار کنه نداره، یا مثلاً نرم‌افزارش سیستم عامل کار نداره (جلیلی بود که اونم ظاهراً جدیداً کار نمیکنه اگه اشتباه نکنم). پس کسی که در سیستم عامل یا رباتیک سررشته داشته باشه عملاً شریف به دردش نمیخوره.
توو دانشگاه‌های شهرستان مثلاً صنعتی اصفهان توو معماری خوب هست، نمیدونم شیراز اصلا معماری داره یا نه اما اینجا دیگه رنک دانشگاه به درد نمیخوره و شما باید دنبال استادی باشید که دلسوز باشه و بهتون کمک کنه (اگه قصد دکتری دارید). اگه نمیخواید دکتری بخونید هم مدرک صنعتی اصفهان با شیراز یا تبریز هیچ فرقی برای ورود به صنعت نداره و تخصصتون عامل اول هست.
یه فاکتور دیگه که خیلی‌ها نادیده میگیرند و شاید هم اصلا به دردشون نخوره، دانشجوهای کارشناسی هست. من وقتی قرار باشه استادم کسی رو بهم assign کنه که کار کنیم، صد در صد میگم از بچه‌های کارشناسی شریف باشه نه ارشدها. به همین جهت من دانشجوهای صنعتی اصفهان رو فعال‌تر دیدم، یا در واقع اینطور بگم که صنعتی اصفهان تعداد دانشجوهای کارشناسی فعال بیشتری داره که اگر کسی اینکاره باشه میتونه ازشون کار بکشه.

برای معماری اگر تاپیک مناسبی رو کسی معرفی کنه، به دور از تعصبات و کل‌کل‌های پارسال پیارسال، توضیح مفصل خواهم داد.

امکانش هست توی این تاپیک برای رشته معماری کامل توضیح بدید؟ همونطور که می دونید بچه های معماری خیلی نایاب اند. واقعا به توضیحاتتون احتیاج داریم. بی زحمت اگر اطلاعی در مورد غیر سه دانشگاه برتر دارید، توضیح بدید، چون خوب بودن معماری شریف و تهران اظهر من الشمسه. اینجوری عده بیشتری می تونند استفاده کنند. ممنون

۰
۰
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ق.ظ
حرفهای خوبی زده شد.اما بیشتر تمرکز بر روی دانشگاه های تهران بود
اما دانشگاه های شهرستانها چطور اند؟
مثلا دانشگاه فردوسی بهتر است یا دانشگاه صنعتی اصفهان؟(هوش) یا دانشگاه های دیگه
مطمئنا انتخاب آگاهانه خیلی میتونه به همه کمک کنه و این آگاهی میتونیه از طریق تجربیات و گفته های دیگران به دست بیاید.بنابراین بیایید دانسته هامون در این زمینه رو در اختیار همدیگه قرار بدیم Heart

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7
ارسال: #۱۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۶ ق.ظ
سلام
چیزی که من راجع به هوش شهید بهشتی شنیدم اینطور بود که در زمینه کار nlp حرف اول رو در ایران میزنه اما در سایر فیلد ها اینطور نبود و چیزی که گفتن این بود که هوش علم و صنعت از بهشتی بهتره به طور کلی
شما هم این نظر رو تایید میکنید؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۱۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۳ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ب.ظ)digicom نوشته شده توسط:  تو شریف هم بهترین از نظر اخلاق و کار و ... دکتر مطهری هستند که بیوانفورماتیک کار میکنن. مثلا تو یادگیری ماشین استادی که درس میده و کار میکنه (خانم مهدیه سلیمانی) ضعیف هستند (فیلم هوششون تو مکتبخونه هست)
خانم سلیمانی تازه استاد شدن. غیر از ایشون دکتر ربیعی و دکتر بیگی هم کار یادگیری ماشین انجام میدن.

۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ب.ظ)digicom نوشته شده توسط:  دانشگاه شهید بهشتی در کل تو هوش خوبه، مثلا در زمینه بیوانفورماتیک، علوم شناختی و مباحث روز حرف اول رو میزنه، بخصوص اینکه دانشگاه مادر نیز هست (گرایش های پزشکی و ... هم داره)، حتی یکی از دوستانم چون علوم شناختی کار میکنه و امیرکبیر هست، میدونم کلاسای شهید بهشتی میره.

فکر میکنم علتش اینه که بیشتر دانشیار هستن و برای ارتقای درجه به دانشجو اهمیت میدن. Cognitive Science هم فهمیدم دان تهران خوب کار میکنن.
وضع دانشگاه شیراز چیجور هس؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۰ ب.ظ
Thumbs Down RE: رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اعتبار,امکانات
(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ب.ظ)digicom نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶ ق.ظ)snskn نوشته شده توسط:  سلام
چیزی که من راجع به هوش شهید بهشتی شنیدم اینطور بود که در زمینه کار nlp حرف اول رو در ایران میزنه اما در سایر فیلد ها اینطور نبود و چیزی که گفتن این بود که هوش علم و صنعت از بهشتی بهتره به طور کلی
شما هم این نظر رو تایید میکنید؟

دانشگاه شهید بهشتی در کل تو هوش خوبه، مثلا در زمینه بیوانفورماتیک، علوم شناختی و مباحث روز حرف اول رو میزنه، بخصوص اینکه دانشگاه مادر نیز هست (گرایش های پزشکی و ... هم داره)، حتی یکی از دوستانم چون علوم شناختی کار میکنه و امیرکبیر هست، میدونم کلاسای شهید بهشتی میره.

داستان این هست که اساتید جوان در ان که تازه از خارج و داخل جذب شدن زیاد هستند، ولی امیر کبیر مثلا اکثرا مسن هستند و تازه یکی از امریکا جوان اومده که بیشتر Smart Grid کار میکنه.

تو شریف هم بهترین از نظر اخلاق و کار و ... دکتر مطهری هستند که بیوانفورماتیک کار میکنن. مثلا تو یادگیری ماشین استادی که درس میده و کار میکنه (خانم مهدیه سلیمانی) ضعیف هستند (فیلم هوششون تو مکتبخونه هست)

(۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ق.ظ)saberz نوشته شده توسط:  حرفهای خوبی زده شد.اما بیشتر تمرکز بر روی دانشگاه های تهران بود
اما دانشگاه های شهرستانها چطور اند؟
مثلا دانشگاه فردوسی بهتر است یا دانشگاه صنعتی اصفهان؟(هوش) یا دانشگاه های دیگه
مطمئنا انتخاب آگاهانه خیلی میتونه به همه کمک کنه و این آگاهی میتونیه از طریق تجربیات و گفته های دیگران به دست بیاید.بنابراین بیایید دانسته هامون در این زمینه رو در اختیار همدیگه قرار بدیم Heart

توی شهرستانها: صنعتی اصفهان، شیراز، مشهد و زنجان بهترین ها هستند ( البته زنجان نرم افزار میگیره ولی اساتیدش هوشی و نرم هستند و دروس ترکیبی میگن و این خیلی خوبه، چون تنوع درس زیاد هست)

دانشگاه تبریز تو برق بیشتر قوی هست.

من که مطمئن نیستم زنجان جزو بهترین ها باشه! Dodgy
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: digicom
ارسال: #۱۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۴ ب.ظ
دانشگاه پشریف
تهران
امیرکبیر البته تو شبکه امیرکبیر خیلی قویتر شریف اینا شنیدم
شهید بهشتی نرم افزارش شنیدم قوی
دانشگاه اصفهان نرم افزارش
دانشگاه علم و صنعت نرم افزار
دانشگاه تربیت مدرسم نرم افزار
دانشگاه صنعتی اصفهان بعد امیبرکبیر یعنی در رده ۴ ام تو سخت افزار استاد خوبیم دارد مثل پروفسور سماوی اکثرا دانشجوهاشون الان در امریکا دارند تحصیل میکنند
من خواجه نصیر را دیدم وهم شنیدم کامپیوترش خیلی ضعیف صرفا ب خاطر تهران بودنش نزنید
دانشگاه شیراز
دانشگاه الزهراهم نرمشو شنیدم خوب
۱
۰
ارسال: #۱۵
۱۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۰۱ ق.ظ
با سلام دوستان اگر از رتبه بندی دانشگاه ها در زمینه گرایش ها ی فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک هم اطلاع دارید و اینکه کدوم دانشگاه ها در این دو گرایش به ترتیب قویتر و بهتر هستند در این تاپیک عنوان کنید لطفا
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۶۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۳۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۵۱۶ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۹۳۵ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close