زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در مقطع کارشناسی، دانشگاه یا رشته؟

ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۸:۴۰ ب.ظ
Rainbow در مقطع کارشناسی، دانشگاه یا رشته؟
سلام، می خواستم از تجربه شما دوستان استفاده کنم ببینم به نظرتون بهتره اولویتم برای انتخاب رشته کارشناسی رو رشته بذارم (که در مورد من نرم افزار می شه) یا رو دانشگاه (مثلا علوم کامپیوتر شریف رو بالاتر از نرم افزار امیرکبیر یا تهران بزنم).

شنیدم سه تا رشته نرم افزار و سخت افزار و آی تی خیلی فرقی با هم ندارن و باید صددرصد اولویت را روی دانشگاه گذاشت؛ نظر شما چیه؟

کلا دید شما نسبت به شرایط cs در ایران چیه؟ اصلا بزنم این علوم کامپیوتر رو؟

یه سوال جانبی: شرایط تغییر رشته تو دانشگاه های شریف و تهران و امیرکبیر چیه؟ مثلا اگه شاگرد اول بشی می تونی از cs بری به نرم افزار؟

سوال جانبی ۲: تهران رشته ی الگوریتم داره تو مقطع لیسانس؟ اصلا همین گرایش های نرم و سخت تو انتخاب رشته جدان؟

من می خوام تو ارشد در زمینه هوش مصنوعی کار کنم و می خوام هم چنین در ضمینه developing هم کار کنم (کلا این آخری مادام العمره و ربطی به ارشد نداره!).

سوال جانبی ۳: برای game developing وضع این سه دانشگاه چه طوره؟ اصلا تدریس می شه؟

Idea نکته مهم: جو و افراد دانشگاه برام مهمه. عقیده دارم اگه دورت آدمای درستی باشن اصلا شاید نیازی به دانشگاه نداشته باشی (unschool کنی!).
مثلا چند نفر المپیادی تو دانشگاه تهران هستن؟ چند نفر تو شریف؟ المپیادی های شریف رنگ مدالشون چه جوریه؟ (انگار خیلی از نقره ها و برنز ها سر از شریف در نمیارن، ها؟ چرا؟)

انسان تنهاست
که راضی نماند
که خودش بماند

- اَلبِر کَمیو

[تصویر:  93e5_aa1.jpg]
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۴:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۴:۴۱ ق.ظ، توسط codin.)
در کل مهمترین چیز علاقه هست صرف نظر از هر فاکتوری دنبال چیزی باش که دوست داشته باشی. درسته فرق این گرایش ها نسبتا کمه ولی باز هم قابل توجه هست(چارت رشته ها رو از edu.ce.sharif.ir میتونی بگیری). اگر علاقه واقعیت مثلا تئوری کامپیوتر هست چرا بری سخت افزار مثلا VLSI پاس کنی!! یا بیای آیتی مدیریت فناوری اطلاعات پاس کنی!
اما در بازار کار حرفت درسته توی بازار کار ایران معمولا همشون بازارشون مشترکه.چون در ایران کلا انتظار علمی خیلی زیادی از آدم نمیره به صورت کلی! من خودم دوستای سخت افزاری زیادی دارم که وب دولپر هستن برای مثال و خودشون نشستن دیتابیس اینا رو یاد گرفتن. این که علوم کامپیوتر هم باشی هیچ نقطه منفی در بازار کار نیست و همه چی به توانایی هاته.
معدلتم بالا باشی میتونی تغییر رشته بدی. بالای ۱۸ اینا فکر کنم باید توی شریف داشته باشی تا بیای نرم افزار. درس game developing من ندیدم ارائه بشه ولی خوب یکم که راه بیفتی خودت راحت میری دنبالش و نیاز نیست دانشگاه درسشو بزاره. جو توسعه گیم توی دانشکده کامپیوتر اینجا هست و من بچه های لیسانسیو میبینم گروه تشکیل دادن دارن فعالیت هایی میکنن مخصوصا برای بازی های اندروید برای کافه بازار و ...

کلا هم انگیزه آدم ها عوض میشه . تجربه من که اینطوری بود . من خودم این که یه روزی یه برنامه نویس وب بشم و ایده بزنم و .. از رویاهای همیشگیم بود و برای همین لیسانس اومدم آیتی اما الان کلا از اون فاز خارج شدم تا حد زیادی و هدفام هم عوض شدن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: TheNiGHT
ارسال:
۰۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۹:۵۱ ق.ظ
سلام، من تو کارشناسی به خاطر اینکه مهندسی باشه رشتم، نرم افزار داشنگاه پایینتر رو به علوم شریف ترجیح دادم و الان خیلی پشیمونم شخصا. به نظرم اصلا مهندسی رو به دانشگاه ترجیح ندید چون فرق سه دانشگاه اول از همه لحاظ با دانشگاه های دیگ خیلی زیاده
۰
۰
ارسال:
۰۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۱:۱۴ ب.ظ
RE: در مقطع کارشناسی، دانشگاه یا رشته؟
(۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۵۱ ق.ظ)mahnaz.p نوشته شده توسط:  سلام، من تو کارشناسی به خاطر اینکه مهندسی باشه رشتم، نرم افزار داشنگاه پایینتر رو به علوم شریف ترجیح دادم و الان خیلی پشیمونم شخصا. به نظرم اصلا مهندسی رو به دانشگاه ترجیح ندید چون فرق سه دانشگاه اول از همه لحاظ با دانشگاه های دیگ خیلی زیاده

تو خود سه دانشگاه برتر چی؟ به نظر شما نرم امیرکبیر بهتره یا علوم شریف؟
در ضمن من واقعا می ترسم برم علوم بعد ببینم هر کی اون جاست اصلا نمی دونه cs چی هست و همین جوری رشته ها رو از رو باد هوا زده. آخه من شنیدم بعضی بچه های علوم اصلا برنامه نویسی نه یاد دارن و نه یاد می گیرن!

انسان تنهاست
که راضی نماند
که خودش بماند

- اَلبِر کَمیو

۰
۰
ارسال:
۰۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ب.ظ)TheNiGHT نوشته شده توسط:  
(03 فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۵۱ ق.ظ)mahnaz.p نوشته شده توسط:  سلام، من تو کارشناسی به خاطر اینکه مهندسی باشه رشتم، نرم افزار داشنگاه پایینتر رو به علوم شریف ترجیح دادم و الان خیلی پشیمونم شخصا. به نظرم اصلا مهندسی رو به دانشگاه ترجیح ندید چون فرق سه دانشگاه اول از همه لحاظ با دانشگاه های دیگ خیلی زیاده

تو خود سه دانشگاه برتر چی؟ به نظر شما نرم امیرکبیر بهتره یا علوم شریف؟
در ضمن من واقعا می ترسم برم علوم بعد ببینم هر کی اون جاست اصلا نمی دونه cs چی هست و همین جوری رشته ها رو از رو باد هوا زده. آخه من شنیدم بعضی بچه های علوم اصلا برنامه نویسی نه یاد دارن و نه یاد می گیرن!

ب نظرم نرم امیرکبیر بهتره. من منظورم مقایسه بین دانشگاهای پایینتر بود ک صرفا ب خاطر مهندسی بودن انتخاب نکنید
۰
۰
ارسال:
۰۳ فروردین ۱۳۹۵, ۰۱:۱۹ ب.ظ
(۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۴۳ ق.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  اقا یکی از دوستان اینجا گفت جو دانشگاه یعنی قرطی بازی و اینا ؟! میخواستم توضیح بدم چرا سریع حذف کردید پستتون رو ؟
به نظر منم جو دانشگاه خیلی مهمه وقتی دانشجو میخواد عملکردشو نسبت به افراد دیگه (همکلاسی هاش ) بسنجه بازم به نظرتون جو تاثیر گذار نیست ؟ اونم توی دوران کارشناسی ، کلا دانشگاه و همکلاسی میتونه انگیزه ایجاد کنه یا انگیزه بگیره . یکی از دانشگاه های دولتی تهران هست که کلا جو دانشگاه همه جور حال و هوایی در ادم ایجاد میکنه جز درس خوندن ، شنیده ها حاکی از ان است که بعد از حداکثر دو ترم درس خوندن توی این دانشگاه بچه ها خودشون رو شدیدا با جو هماهنگ میکنن ، خلاصه جو خیلی مهمه.

اگه ریاضیتون قوی هست برید علوم کامپیوتر ، ریاضیاتش زیاده اونم نه ریاضی معمولی ، اگه کسی ریاضیش خوب نیست و علاقه نداره نباید سمت این رشته بیاد. به قول اون دوستمون معدل خیلی مهمه خیلی مخصوصا واسه اپلای ،توی این رشته باید خیلی دیگه خفن باشی بتونی درسارو پاس کنی چه برسه به بالا نگه داشتن معدل البته اینا حرفای یکی از دوستام بود که کارشناسی این رشته رو خونده بود و مثل چی پشیمون شده بود حالا این دوست من پایه ی ریاضیش هم خوب بود ومیگفت خیلی از دوستای هم رشتش بعد یکی دو ترم انصراف دادن .
بعدشم به نظرم پرش از کارشناسی علوم کامپیوتر به ارشد هوش زیاد نمیتونه مناسب باشه !
من جای شما باشم نرم ها رو بالا تر میزنم .

من پایه ریاضیم خوبه، ریاضی هم دوست دارم ولی اگه کاربردی باشه! چون ریاضی هاش سخته نمره کم می دن؟
والا من می خوام برم دانشگاه درس بخونم، می تونم چار تا درس ریاضی رو یاد بگیرم، ولی خب آدم باید وقت داشته باشه رو چیزای دیگه هم کار کنه. علوم کامپیوتر که فقط ریاضی نیست ( یا حداقل نباید باشه! :دی).

فکر می کنید بتونین ایمیل این دوستتون رو بهم بدین با خودش صحبت کنم؟ کلا من دنبال چند نفر می گردم که cs شریف خونده باشن ببینم نظرشون چیه، تا الان کسی پیدا نکردم.

انسان تنهاست
که راضی نماند
که خودش بماند

- اَلبِر کَمیو

۰
۰
ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۵, ۰۵:۳۳ ب.ظ
(۰۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۱۹ ب.ظ)TheNiGHT نوشته شده توسط:  من پایه ریاضیم خوبه، ریاضی هم دوست دارم ولی اگه کاربردی باشه! چون ریاضی هاش سخته نمره کم می دن؟
والا من می خوام برم دانشگاه درس بخونم، می تونم چار تا درس ریاضی رو یاد بگیرم، ولی خب آدم باید وقت داشته باشه رو چیزای دیگه هم کار کنه. علوم کامپیوتر که فقط ریاضی نیست ( یا حداقل نباید باشه! :دی).

فکر می کنید بتونین ایمیل این دوستتون رو بهم بدین با خودش صحبت کنم؟ کلا من دنبال چند نفر می گردم که cs شریف خونده باشن ببینم نظرشون چیه، تا الان کسی پیدا نکردم.
سلام ،

ببخشید پستتون رو الان دیدم ، راستش تقربا یه سالی هست از این دوستم خبر ندارم ایران نیست ، شمارشو داشتم میلشو ندارم ولی سعی میکنم پیداش کنم میلشو بدم بهتون ، دانشگاه تهران بود دوست من
من پیشنهاد میدم با
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
صحبت کنید ، ایشون خیلی بچه های سایت رو کمک و راهنمایی میکنن ، فکر کنم هم کارشناسی هم ارشد رشتشون علوم کامپیوتر بود و شریف بودن
در ضمن همه میرن دانشگاه درس بخونن دیگه ، مهم اینه تا اخرش پای این هدفتون بمونید Tongue
موفق باشید
۱
۰
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۵, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۰۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۳۳ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  
(03 فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۱۹ ب.ظ)TheNiGHT نوشته شده توسط:  من پایه ریاضیم خوبه، ریاضی هم دوست دارم ولی اگه کاربردی باشه! چون ریاضی هاش سخته نمره کم می دن؟

سلام ،

ببخشید پستتون رو الان دیدم ، راستش تقربا یه سالی هست از این دوستم خبر ندارم ایران نیست ، شمارشو داشتم میلشو ندارم ولی سعی میکنم پیداش کنم میلشو بدم بهتون ، دانشگاه تهران بود دوست من
من پیشنهاد میدم با
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
صحبت کنید ، ایشون خیلی بچه های سایت رو کمک و راهنمایی میکنن ، فکر کنم هم کارشناسی هم ارشد رشتشون علوم کامپیوتر بود و شریف بودن
در ضمن همه میرن دانشگاه درس بخونن دیگه ، مهم اینه تا اخرش پای این هدفتون بمونید Tongue
موفق باشید

ممنون. در مورد درس خوندن که حق تا حدودی با شماست ولی شما با آدمای فاضلی دم خور بوده اید، بیشتر آدمایی که من می شناسم می خوان برن دانشگاه که درس نخونن! Angel

انسان تنهاست
که راضی نماند
که خودش بماند

- اَلبِر کَمیو

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۴۶۸ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۱۲۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۲۶ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close