زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک راهنمایی درباره ادامه راه زندگی ***

ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۱۰:۲۷ ق.ظ
سلام و احترام:

بنده ترم ۹ نرم افزار کامپیوتر هستم و اگر خدا بخواهد این ترم فارغ از تحصیل میشم. سربازی هم معاف هستم.

الان برای ادامه زندگی ۲ انتخاب دارم یا اینکه در ۳ ماه فرصت از بهمن تا اردیبهشت آینده برای ارشد بخونم یا اینکه بروم سراغ کار و مثلا ۲ یا ۳ سال دیگه ارشد رو مثلا به صورت مجازی بخونم.

کلا می خواستم بدونم دوستانی که تجربه بنده رو داشتن چه راهی و بهتر می دونن؟ به نظرتون میشه با فرض قبولی در دانشگاه دولتی شهر خودمون در کنار ارشد خوندن , کار هم کرد؟

شما اگر به جای من بودید می رفتید سراغ کار و مسیر کاریتون رو مشخص می کردید و بعد ها ارشد می خوندید؟

با اینکه دور کار رو خط می کشیدید و ارشد رو ترجیح می دادید؟

ممنون میشم اگر راهنماییم فرمایید...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۱۱:۳۱ ق.ظ
شغل خوب از هر چیزی واجب تر است.
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۱۱:۳۴ ق.ظ
RE: یک راهنمایی درباره ادامه راه زندگی ***
فرصت برای تحصیل همیشه هست، کاره که نیست برادر، اگه برات مهیاس دس دس نکن برو دنبال کار

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۰۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ ب.ظ، توسط m450ud.)
اگه کار خوب هست بچسب به کار ولی کار بدون آینده یا کاری که علاقه نداری مهلکه
من این اشتباهو کردم که یه کار بد دارم ولی همه فشار میارن که بابا کار نیست بچسب به کار. حالا هم نه کارم امیدی داره و نه درس رو ادامه دادم
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ب.ظ
اتفاقا برعکس؛
برای کار همیشه فرصت هست (اگه اهلش باشی) ولی برای تحصیل همیشه فرصت نیست (اگه دنبال باکیفیتش باشی).

این سوال به نظر من نیازی به نظرسنجی نداره چون هر کسی بهتر می‌دونه به چی علاقه داره و تو چه زمینه‌ای توانمنده (اگه نمی‌دونه باید یه فکر اساسی بکنه، چون ممکنه به خاطر یه انتخاب اشتباه در آینده براش عامل حسرت بشه)، واسه همین نظراتی که داده شده بیشتر به علایق شخصی و تجربیات موفق و ناموفق خود اون افراد در زمینه تحصیل و کار برمی‌گرده نه چیزی که بتونه برای همه افراد جامعه یه نسخه عمومی علاج بخش باشه! مشورت بد نیست ولی هر فردی باید جواب اینطور سوالات سرنوشت ساز رو تو درون خودش پیدا کنه نه در نظرات افراد که تو شرایط فرهنگی، اجتماعی، علمی و مالی متفاوتی زندگی می‌کنند.

بیرون ز تو نیست هرآنچه در عالم هست؛
از خود بطلب هرآنچه خواهی که تویی...
مولانا
 سپاس‌گزاری شده توسط: m450ud , Mahsash , Riemann
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۰۶:۴۷ ب.ظ
به نظر من اگه قراره ارشد بخونی فقط و فقط دانشگاه های TOP 3 ایران باید درس بخونی در غیر این صورت یه فکر دیگه کن.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: m450ud , blx , Riemann
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۱۰:۳۴ ب.ظ
(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ق.ظ)comp90 نوشته شده توسط:  سلام و احترام:

بنده ترم ۹ نرم افزار کامپیوتر هستم و اگر خدا بخواهد این ترم فارغ از تحصیل میشم. سربازی هم معاف هستم.

الان برای ادامه زندگی ۲ انتخاب دارم یا اینکه در ۳ ماه فرصت از بهمن تا اردیبهشت آینده برای ارشد بخونم یا اینکه بروم سراغ کار و مثلا ۲ یا ۳ سال دیگه ارشد رو مثلا به صورت مجازی بخونم.
سلام
خیلی ها هستن که در جواب این سوال شما ممنکه بگن بیخیال. برو دنبال کار(و بالعکس). ولی خودشون میرن ارشد میخونن(یا میرن کار میکنن). این شمایی که بعدا ممکنه دچار تردید در انتخابی که کردی بشی
به نظر من این سوالی نیست که دیگران بتونن به شما پاسخ بدن. هر کسی شرایطی داره و معلوم نیست بر اساس چه پارامترهایی نظر میده

متاسفانه این موج مدرک گرایی باعث شده خیلی از ما سوال اصلیه رو هیچوقت از خودمون نپرسیم! چرا کارشناسی فلان رشته و فلان دانشگاه؟ چرا ارشد؟ چرا دکتری؟

اگر بحث apply هست، اگر بحث علاقه شدید به کار آکادمیک و پژوهشی هست و ... خوب تحصیلات تکمیلی توجیه میشه
ولی الان شما وارد بازار کار که بشی، مخصوصا در بخش خصوصی، بالای ۷۰-۸۰% کارشناسی دارن. منظورم بازار کار تخصصی هست. مخصوصا بازار کار IT
حالا شما امروز با مدرک کارشناسی وارد بازار کار بشی به نفعته یا ۲ سال دیرتر با مدرک ارشد؟
من بعید می دونم مدرک ارشد برتری خاصی به شما بده مگر اینکه بخوای بری جاهای دولتی ...

(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۲۸ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  علم بهتر از ثروت نیست!
اگه یه اراده مصمم و یه برنامه مشخص و دقیق داشته باشی بعد از اینکه وضع مالیتو به حداقل هات رسوندی، بعدشم میتونی به خیلی چیزا برسی. فقط حواست به زمان باشه، و اینکه اصولا کارها رو میشه بصورت سری و موازی انجام داد. به نظرم ببین شرایط و زمان الانت ارزش چه چیزی رو داره، روی اون فعلا سرمایه گذاری کن.
یه طوری میگید انگار کار تخصصی و علمی پولساز نداریم. همین IT شما بدون تحصیلات دانشگاهی و با CCIE یا حتی CCNP می تونی خوب پول دربیاری. یکمی هم باید زرنگ و فعال باشی
کانفیگ دیوایس های HI-Tech یک کار تخصصی و علمی در دنیا محسوب میشه. علم پیشرفته که صرفا در دانشگاه خلاصه نمیشه
برنامه نویسی یک کار علمی و پولسازه

باز حداقل صنایع ما روی مرزهای علمی کار میکردن، میگفتیم تحصیلات تکمیلی کمک میکنه به پیشرفت صنعت! نصف فارغ التحصیلای تحصیلات تکمیلی صرفا دنبال هیات علمی شدن هستن!!!
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۱۲:۳۱ ق.ظ
(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۰۶:۴۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  به نظر من اگه قراره ارشد بخونی فقط و فقط دانشگاه های TOP 3 ایران باید درس بخونی در غیر این صورت یه فکر دیگه کن.

من کاملاً با ایشون موافقم .

سپاس‌گزاری شده توسط: explorer
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۴ ۰۲:۳۴ ق.ظ، توسط blx.)
(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۲۸ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  علم بهتر از ثروت نیست!
اگه یه اراده مصمم و یه برنامه مشخص و دقیق داشته باشی بعد از اینکه وضع مالیتو به حداقل هات رسوندی، بعدشم میتونی به خیلی چیزا برسی. فقط حواست به زمان باشه، و اینکه اصولا کارها رو میشه بصورت سری و موازی انجام داد. به نظرم ببین شرایط و زمان الانت ارزش چه چیزی رو داره، روی اون فعلا سرمایه گذاری کن.
بذا یه کم بیشتر توضیح بدم
فکرشو بکن که آیا "علم بدون ثروت" قابل تحملتره یا "ثروت بدون علم"؟ اینجاست که به نظرم علم بهتر از ثروت(؛ثروت مالی) نیست! شما برای گذراندن امورات زندگیت به پول احتیاج داری، پس حتی اگه بخوای "ز گهواره تا گور" دانش بجویی و اینا، باید بتونی اول زنده بمونی که بعد بری دنبال علم! ینی یه آب باریکه باید داشته باشی که اول بتونی خودتو اداره کنی. البته نمیگم علم به درد نخوره و اینا، ولی به هر حال ثروت مالی (یه کار خوب یا یه پس انداز قابل قبول) اولویت داره به علم به نظرم و صد البته ما به هر دوش نیاز داریم. البته من معتقدم ماها باید این دو رو کنار هم ببریم جلو، اینجاست که هنر مدیریت هر کسی به دردش میخوره.
برای ساختن دنیایی که میخوای فقط یه اراده مصمم و یه برنامه مشخص و نسبتا دقیق باید داشته باشی. البته قبلش برای داشتن یه زندگی خوب باید انعطاف پذیری خودت رو هم تقویت کنی. من شخصا توی زندگیم تا الان یه چیز برام ثابت شده، اینکه پشت هر شکستی حداقل یک پیروزی است.
اینم بگم که هر انتخابی میخوای بکنی، چه کار کنی و چه درس بخونی، حتما حداقل کیفیت مطلوب رو تضمین کن برای خودت. ینی اگه میخوای درس بخونی یه رشته و گرایشی و یه جایی درس بخون که ارزش داشته باشه، و اگه میخوای کار کنی یه کاری و یه جایی کار کن که باز حداقل کیفیت و اعتبار رو داشته باشه. هر درس خوندنی و هر کار کردنی هم بدرد نمیخوره.

(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۰۶:۴۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  به نظر من اگه قراره ارشد بخونی فقط و فقط دانشگاه های TOP 3 ایران باید درس بخونی در غیر این صورت یه فکر دیگه کن.
با توجه به اینکه پذیرش در اون دانشگاه های TOP 3 یا TOPs هم همچین راحت نیست، اون قسمت "در غیر این صورت یه فکر دیگه کن" خیلی خودشو نشون میده :دی

(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ق.ظ)comp90 نوشته شده توسط:  ...
الان برای ادامه زندگی ۲ انتخاب دارم یا اینکه در ۳ ماه فرصت از بهمن تا اردیبهشت آینده برای ارشد بخونم (اگه بیس قوی ای داری و میتونی توی ۳ ماه واسه دانشگاه های خوب خودتو آماده کنی بسم ا... و گرنه از همین الان آماده شو برای قبولی در کنکور ۹۶) یا اینکه بروم سراغ کار و مثلا ۲ یا ۳ سال دیگه ارشد رو مثلا به صورت مجازی بخونم (من کلا با مجازی مخالفم، بخاطر کیفیتش و اعتبارش واسه ادامه تحصیل و اپلای و ...).

کلا می خواستم بدونم دوستانی که تجربه بنده رو داشتن چه راهی و بهتر می دونن؟ (راه شما به اهداف و ارزش گذاری خودتون در زندگی وابسته هست) به نظرتون میشه با فرض قبولی در دانشگاه دولتی شهر خودمون در کنار ارشد خوندن , کار هم کرد؟ (اگه بخوای میشه، ولی سخته، مخصوصا اگه بخوای با کیفیت درسا رو بخونی)
شما اگر به جای من بودید می رفتید سراغ کار و مسیر کاریتون رو مشخص می کردید و بعد ها ارشد می خوندید؟ یا اینکه دور کار رو خط می کشیدید و ارشد رو ترجیح می دادید؟(هیچ نظری ندارم، خودت باید به جواب این سوال برسی)
...
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer
ارسال: #۱۰
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ب.ظ
ممنون از نظرات خوب و هدفمندتون:

راستش بنده خودم نظرم اینه کسی باید بره دنبال ارشد که حتما بخواد دکتری هم بخونه مگه تو کار دولتی چند هزار تومان با افزایش مدرک به ارشد به حقوق طرف اضافه میشه؟

اگه آدم بتونه یه کار خوب پیدا کنه و مسیر پول درآوردنشو مشخص کنه بعدا می تونه حتی مجازی بخونه و مدرکش رو هم بگیره اما اگه حالا رفتیم سراغ ارشد ۲ سال وقتمون حالا مثلا هفته ای ۳ روزش به طور کامل می پره و نمیشه به خوبی روی کار متمرکز شد وقتی هم ارشد تموم شد به خودمون میگیم خب حالا ارشد هم خوندیم دوباره باید بریم سراغ کار و پول درآوردن....

برای یکی مثل بنده که سربازی هم معاف هستم نمی دونم ولی فکر می کنم کار توی اولویت باشه و بعدا میشه مجازی خوند و مدرک ارشد رو هم گرفت....

انصافا حرفم منطقی نیست نه خداییی !!!!!
ارسال: #۱۱
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۰۹:۲۷ ب.ظ
(۰۴ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۰۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(03 دى ۱۳۹۴ ۰۶:۴۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  به نظر من اگه قراره ارشد بخونی فقط و فقط دانشگاه های TOP 3 ایران باید درس بخونی در غیر این صورت یه فکر دیگه کن.
با این موافقم
(۰۴ دى ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)comp90 نوشته شده توسط:  راستش بنده خودم نظرم اینه کسی باید بره دنبال ارشد که حتما بخواد دکتری هم بخونه مگه تو کار دولتی چند هزار تومان با افزایش مدرک به ارشد به حقوق طرف اضافه میشه؟
با این مخالفم

--------------------------
اول از همه شما تعریفتون از کار رو مشخص کنید، کار توی ادارات دولتی یا کار توی شرکت های خصوصی؟ چون خیلی فرق هست بین اینا.

راستش بنده هدفم بیشتر کار توی شرکت های خصوصی است...
 سپاس‌گزاری شده توسط: سعید زارع
ارسال: #۱۲
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۱۰:۰۹ ب.ظ
مشخصه کار بهترین گزینه است.من خودم خیلی شرکتای مختلف کار کردم
مثلا همین شاتل که بودم از دکتری بگیر تا فوق دیپلم ایتی و کامپیوتر اونجا بودن..و هیچ وجه تماییزی از لحاظ حقوقی بینمون نبود!
اخر ه این مدرکا چیه ی؟؟
الان فرق ارشد ایتی یا کامپیوتر با لیسانسش سر چیه ی واقعا؟؟ جز دو سال خوندن !فک نکنم با دو سال خوندن بازار کار تغییری ایجاد بشه.مگرا هدفت استادی باشه و بخوای هیت علمی یک دانشگاه بشی .

نظر شخصیم اینه از ما گذشت ولی بقیه وقتت که تو دانشگاه حیف شده از لحاظ مالیم عقبی باید از همون دیپلم شم که شده تو یک مبحث تخصصی کار کنی خدایا اون حرفه بشی.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: سعید زارع
ارسال: #۱۳
۰۹ دى ۱۳۹۴, ۰۷:۰۶ ب.ظ
منم حدود دو سال پیش مثل شما بودم . با اینکه درس خوندم برام خیلی مهم بود و واقعا صرفا درس خوندن رو دوست داشتم ولی رفتم سرکار چون کار هم برام ارزش زیادی داشت . و دلیل اصلی که اون موقع برای ارشد جدی نخوندم این بود که حوصله ی درس رو در اون زمان نداشتم که جدی برای کنکور بخونم. پارسال در کنار کارم برای ارشد خوندم و با اینکه اصلا وقتش رو نداشتم و خیلی اذیت شدم اما قبول شدم و الان کاملا از شرایطم راضی هستم.
به قول دوستان بستگی به خودتون داره. شما باید تمامی شرایط و احتمالات رو در نظر بگیرین. ممکنه بعد از ۱-۲ سال از موقعیت کاریتون راضی نباشی و اونوقت آیا از اینکه درس رو رها کردید ،، پشیمون نمیشی؟
من خودم خیلی فکر کردم که اگه برم ارشد بخونم بعد از دو سال دوست دارم برم سرکار و اصفهان مثل شهر تهران نیست که برای ما کار خوب زیاد باشه و بهتر دیدم که یه کم کار کنم تا تجربه کاری رو داشته باشم و در کنارش درس بخونم . البته به فکر اپلای و ... هم نبودم. شاید من اگه امسال ارشد قبول نمیشدم ، کارم رو رها میکردم چون به این قضیه فکر می کردم که اگه سرکار نمی رفتم مثلا حتما قبول میشدم. اما اگه روراست با خودم باشم ، شاید اگه کاملا آزاد بودم، اینقدر جدی برای ارشد نمیخوندم.
و حتما این مورد رو هم در نظر بگیرید که در ۹۰ درصد شرکت ها ، مدرک شما روی حقوق تاثیری نمیذاره!
ارسال: #۱۴
۰۹ دى ۱۳۹۴, ۰۷:۲۷ ب.ظ
بشین فکر کن هدفت چیه. دوس داری پیر که شدی به نوه هات درباره خودت چی بگی!!

بنظرم اگر ارشد میخوای بری چون حس میکنی مفیده، برو سر کار!!
ارشد بدرد کسی میخوره که دوست داره دیدش به مسائل علمی و فنی بالا بره و خیلی هم پشتکار داشته باشه و خودش برای پیشرفتش تلاش کنه (دانشگاه های بی کیفیت هم بدرد این افراد نمیخوره چون فضای خوب و سودمندی نداره و بیشتر این دانشگاه ها بدرد کارمندایی میخوره که دنبال ارتقاء پست هستن).
کلا ارشد برا اهلش خوبه، برای دیگران ضررش بیشتره تا نفعش!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۱۷۰ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۵۱۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۷۸۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۱۹۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۵,۹۴۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  روانشناسی و شباهتهای سبک زندگی انسان و حیوان marvelous ۸ ۴,۲۸۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سبک زندگی چیست pm24 ۱ ۲,۶۱۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close