زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نرم افزار weka

ارسال:

fo-eng پرسیده:

نرم افزار weka

سلام دوستان.
اینجا کسی با نرم افزار weka کار کرده؟
من در این قسمت که بخوام داده هام رو به فرمت csv تبدیل کنم مشکل دارم! میشه راهنمایی کنید!
داده هام نیز اینها هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Aurora پاسخ داده:

نرم افزار weka

...

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: نرم افزار weka

نیاز به وکا نیست.
فایل رو توی EmEditor و یا حتی wordpad ساده باز کنید، بعد اونو ببرید تو excel و اونجا با فرمت csv ذخیره کنید.

ارسال:

fo-eng پاسخ داده:

(۰۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  نیاز به وکا نیست.
فایل رو توی EmEditor و یا حتی wordpad ساده باز کنید، بعد اونو ببرید تو excel و اونجا با فرمت csv ذخیره کنید.
دقیقا مشکل همین جاست .
من با نوت پد ++ بازش می کنم. بعدش داده ها رو می برم توی اکسل (هزار روش کار کردم ولی نشده و مثل تصویر پایین میشه)
ولی بازم خطا میده.
اگر فرمت داده رو csv نکنیم خطایی پیش میاد؟
همچنین ببخشید این مجموعه داده من هست:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

میشه بگید درباره چی هست؟ من درست متوجه نمی شم، می خاد بگه یکسری افراد مدال دارند یا امضا؟
[تصویر:  385610_pvcru6jkj7768e3hwwlc.png]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

equilibrium پاسخ داده:

(۰۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  اگر فرمت داده رو csv نکنیم خطایی پیش میاد؟
همچنین ببخشید این مجموعه داده من هست:

میشه بگید درباره چی هست؟ من درست متوجه نمی شم، می خاد بگه یکسری افراد مدال دارند یا امضا؟
سلام؛
ظاهرا شما میخاید الگوریتم های یادگیری ماشین رو روی این مجموعه داده اعمال کنید؛ با این فرض چندتا نکته رو در تکمیل فرمایش دوستان باید در نظر بگیرید؛
- از چه محیطی میخاید استفاده کنید؟ متلب، وکا، ... ؟
- آیا از همین مجموعه موجود میخاید استفاده کنید یا نیاز به استخراج ویژگی های بیشتری دارید؟
- مجموعه داده ها بالا رو به طور کامل باید بشناسید که حاوی چه اطلاعات/یا داده خامی هست؛

من از آخر جواب میدم؛ داده های بالا طبق توضیح خود سایت UCI، مربوط میشه به افرادی که در یک کنفرانس ثبت نام کردن؛ شخصی به نام Haym Hirsh اومده اسم افراد ثبت نام کننده رو برداشته و فقط بر اساس اسم، همه اون افراد رو به دو دسته و با علامت + و - تقسیم کرده؛ (badge رو به معنی نشان یا علامت معنی کنید)؛ حالا اینکه Hirsh بر چه اساسی این تقسیم بندی رو انجام داده نمیدونیم و چون تابع تقسیم کننده رو بلد نیستیم شاید به کمک یادگیری ماشین بشه اونو پیدا کرد؛
نابراین شما میخاید یک مسئله یادگیری دو کلاسه رو حل کنید که داده های اورجینالش فقط دوتا فیلد داره: نام افراد به عنوان ویژگی و برچسب +/- به عنوان دسته یا کلاس؛

ولی احتمالا کار بسیار سختیه که یکسری اسم رو به +/- یا ۰/۱ مرتبط کنید؛ پس احتمالا شما نیاز دارید از دل این اسامی ویژگی های دیگه ای استخراج کنید و بر اساس اون ویژگی های تکمیلی عمل یادگیری رو انجام بدید؛ اونجایی که گفتید بقیه استنباط خودشونو کردن در واقع یکسری ویژگی جدید از اسم افراد در اوردن و اضافه کردن به داده های اولیه؛ لینک زیر به نظرم پیشنهادهای خوبی برای این ویژگی های تکمیلی داده که خودتون هم این لینک رو دیدید:

اگه توضیحات لینک بالا رو مطالعه کنید متوجه میشید که لینک زیر داده های اصلی هست:

در فرمت arff با دو ویژگی
attribute name
attribute class
در وکا با علامت{} مجموعه مقادیر مجاز هر ویژگی تعیین میشه؛ در لینک بالا هم مجموعه مقادیر مجاز ویژگی نام میشه اسم همه ثبت نام کننده ها و مجموعه مقادیر مجاز کلاس میشه همون + و -؛ حالا شخصی به اسم Hakan Kjellerstrand مثل شما اومده این مسئله رو حل کرده که نحوه حلش رو در لینک قبل نه قبلی توضیح داده که تونسته ۱۰ تا ویژگی از اسم ها بکشه بیرون و مجموعه داده دومی رو تولید کنه:

و به عبارتی داده دومی که خودش به دست آورده ۱۱ تا ویژگی داره (با احتساب نام افراد) و یه برچسب +/-؛ و در ادامه همین فایل با فرمت arff رو داده به وکا (بدون تبدیل به csv) و با استفاده از درخت تصمیم و هرس کردن درخت به این نتیجه رسیده که اون تابع برچسب زننده نامشخص میاد بر اساس ویژگی second_char_vowel برچسب +/- داده ها رو تعیین میکنه؛ مقدار این ویژگی ۰ و ۱ هست؛ یعنی اگه اسمی کارکتر دومش حرف صدادار باشه مقدار second_char_vowel اش میشه ۱ و گرنه ۰؛ و بر همین اساس برچسبش میشه ۱ یا ۰ (:

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

مشکل از اینه که اکسل فکر میکنه اون + یا - مربوط به فرموله.
اول بیاید اینکار کنید:
تمام حالات " -" و " +" رو به ",-" و ",+" تبدیل کنید. یعنی هر علامت + و یا منفی که بعدش space باشه رو تغییر بدید. دقت کنید برخی اسامی دو قسمتی هستن و بینشون - هست، پس موقع تغییر حتما حالتی که گفتم در نظر بگیرید. بعدش فایل رو به فرمت txt ذخیره کنید

بعدش فایل رو در اکس باز کنید و بر اساس , ستون ها رو از هم جدا کنید.

ارسال:

fo-eng پاسخ داده:

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مشکل از اینه که اکسل فکر میکنه اون + یا - مربوط به فرموله.
اول بیاید اینکار کنید:
تمام حالات " -" و " +" رو به ",-" و ",+" تبدیل کنید. یعنی هر علامت + و یا منفی که بعدش space باشه رو تغییر بدید. دقت کنید برخی اسامی دو قسمتی هستن و بینشون - هست، پس موقع تغییر حتما حالتی که گفتم در نظر بگیرید. بعدش فایل رو به فرمت txt ذخیره کنید

بعدش فایل رو در اکس باز کنید و بر اساس , ستون ها رو از هم جدا کنید.

بله درسته.
پس می بیام فقط اونهایی که فاصله داره رو به این شکل بیرون بیارم ,+ یا ,-
اونایی مثل این داده دیگه لازم نیست؟Shai Ben-David
چون فاصله نداره! درسته؟

واینکه عذر می خوام این جدول در قسمت بالاش فکر می کنم باید یک عنوان داشته باشه!

مثل این جدوله که اینجا گفته شده:

الان تو جدول من این عناوین میشه چی؟
طبق info جدول که گفته»
Attribute Information: N/A
میشه این؟

متاسفانه بازم خطا داد که:
همون خطای همیشگی به بدو ورود فایل اکسل ذخیره شده با پسوند csv

ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

قرار دادن عنوان اختیاریه و موقع اجرای الگوریتم اصلا نباید در نظر گرفته بشه. شاید خطای شما بخاطر سطر اول که خالی هست باشه، پس سط اول رو بردارید

پ.ن: ظاهرا دارید مسئله معروف کتاب میشل رو بررسی می کنید. سوالی که تو ذهنم هست، داده شما اصلا جنبه دیتاست نداره. یه تعداد اسم هست و لیبل، هیچ ویژگی (خصیصه ای) در داده های شما نیست!!! پس الگوریتم یادگیری هم بی معناست!!

ارسال:

fo-eng پاسخ داده:

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  قرار دادن عنوان اختیاریه و موقع اجرای الگوریتم اصلا نباید در نظر گرفته بشه. شاید خطای شما بخاطر سطر اول که خالی هست باشه، پس سط اول رو بردارید

پ.ن: ظاهرا دارید مسئله معروف کتاب میشل رو بررسی می کنید. سوالی که تو ذهنم هست، داده شما اصلا جنبه دیتاست نداره. یه تعداد اسم هست و لیبل، هیچ ویژگی (خصیصه ای) در داده های شما نیست!!! پس الگوریتم یادگیری هم بی معناست!!

نه اختیاری نیست. ببینید مثلا این یک آموزش دیگه هست:
این عناوین

بعدا در وکا نشون داده میشه :

======
والا منم قبل از اینکه این داده ها رو توی اکسل ببرم، البته من با روش های جانبی این کار رو کردم قبل از اینکه شما بگید کاماها رو جدا کنم.
بازم همین خطا می داد و من صرفا فکر می کردم بخاطر همین روش اشتباه وارد کردن اطلاعات به اکسل هست که متاسفانه هنوزم جواب نداده.
و دقیقا نظر شما رو هم داشتم همون موقع که حداقل مجموعه داده های دیگه (مثلا در پوشه data خود نرم افزار وکا) دارای چند ستون ویژگی هست ولی این چرا این مدلی هست و بازم می گفتم احتمالا من بلد نیستم. ولی شما هم همین رو می فرمایید. Sad

البته اینجا رو مطالعه بفرمایید:

یا

می بینید چه جالب از داده هاشون استنباط می کنند.

ارسال: #۱۰

Masoud05 پاسخ داده:

حالا شما اون سطر اول که خالی هست رو بردارین. سطر اول اختیاریه، فقط عنوان هست. ترتیبش بدونید نیازی بهش نیست چون قرار نیست روی اینا پردازشی بشه.

ارسال: #۱۱

fo-eng پاسخ داده:

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  حالا شما اون سطر اول که خالی هست رو بردارین. سطر اول اختیاریه، فقط عنوان هست. ترتیبش بدونید نیازی بهش نیست چون قرار نیست روی اینا پردازشی بشه.

والا اونم امتحان کردم ولی نشد! Huh
در کل همه مدله به من ایراد میگیره! Undecided

جناب مهندس ببینید اون لینک هایی که بهتون دادم رو مطالعه کردید:
در حالت عادی من از این داده ها این برداشت رو داشتم که اینا چیز خاصی نشون نمیده ولی ببینید یکی اومده و این استنباط ها رو از داده ها کرده:
مثلا ببینید گفته: تعداد حروفش - اولین یا آخرین کاراکتر - یا حتی زوج و فرد بودن ....
اینا میشه دقیقا Attribute هاش:

۰
ارسال: #۱۲

fo-eng پاسخ داده:

نرم افزار weka

این ارورر با arff

-------------------
این ارورر با csv

ولی اون arff رو اکی می کنم نمایش میده ولی اونcsv نمیده!
یعنی میشه خودمون هم برنامه نویسی اش کنیم که فرضا جواب مثل این نشه!؟

۰
ارسال: #۱۳

fas پاسخ داده:

سلام و وقت همگی بخیر
کسی میدونه ایراد کار کجاست؟

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۴

fas پاسخ داده:

سلام
کلا من دو کلاس مشخص شده دارم که می خوام به فایل arrf تبدیلش کنم با وکا و وارد وکا کنم و مشکلم فعلا در
۱-SimpleCLI the comand line:

java weka.core.converters.TextDirectoryLoader -dir C:\test\kddcup > C:\test\kddcup.arff
یا
آوردن کادری که در شکل زیر هست.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۵

fas پاسخ داده:

میخوام کلاس بندی svm را روی یک dataset انجام بدم. حالا دیتا ستی گرفتم که دو کلاس pos و neg داره (به صورت text هست)که مبخوام اینها را یک فایل در قالب arff تبدیل کنیم و هنگامی که یک صفحه جدید اومد بگیم داخل کدوم دسته هست. میشه کمکم کنید. خیلی وقته اما نمیشه، به کمکتون نیاز دارم.
صفحه ورودی وکام این شکلیه و گزینه ای که میگید نمی بینم.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۶

fas پاسخ داده:

خیلی خیلی از بابت عکس ممنونم اما نگاه کنید برای من نداره. شما از کدوم ورژن استفاده می کنید؟

اگر لینک یا هر چیزی آموزشی دارید امکان داره اینجا بزارید.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۷

fas پاسخ داده:

نرم افزار weka

تشکر از شما Aurora ارزشش خیلی بیشتر از کلمه سپاس هست که گذاشتید. ممنونم

۰
ارسال: #۱۸

pari6825 پاسخ داده:

سلام دوستان. لطفا یکی منو راهنمایی کنه.
فایلی با پسوند csv رو به arff تبدیل کردم اما ارور بهم میده وقتی وارد وکا میکنم. میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟
یا اگه میشه فایلمو به arff تبدیل کنید بم بدید.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۹

x86 پاسخ داده:

(۰۷ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  سلام دوستان. لطفا یکی منو راهنمایی کنه.
فایلی با پسوند csv رو به arff تبدیل کردم اما ارور بهم میده وقتی وارد وکا میکنم. میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟

سلام، بنده مشکلی با این فایل نداشتم. ابتدا تو منوی اصلی Tools روی ArffViewer کلیک کنید و بعد از باز کردن فایل csv اون رو با فرمت .arff ذخیره کنید. من دیتاستتون رو اتچ کردم، ولی بهتره این کارو خودتون انجام بدید اگه مشکلی بود دوباره بگید تا بررسی کنیم. وکای بنده ۳/۶/۱۰ هست.

فایل‌(های) پیوست شده
test1.zip
اندازه فایل: ۷/۲ KB

ارسال: #۲۰

pari6825 پاسخ داده:

(۰۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  سلام دوستان. لطفا یکی منو راهنمایی کنه.

سلام، بنده مشکلی با این فایل نداشتم. ابتدا تو منوی اصلی Tools روی ArffViewer کلیک کنید و بعد از باز کردن فایل csv اون رو با فرمت .arff ذخیره کنید. من دیتاستتون رو اتچ کردم، ولی بهتره این کارو خودتون انجام بدید اگه مشکلی بود دوباره بگید تا بررسی کنیم. وکای بنده ۳/۶/۱۰ هست.

مرسی ازتون. روشی که گفتید رو انجام دادم دیگه ارور نداد. ممنونم. ولی نموداری که از داده ها رسم میکنه همه بی رنگ هستند واسه شما هم ؟
و اینکه اکثر الگوریتم های معروف که لازم دارم رو این دیتاست غیرفعاله چون میخوام دقت دیتاست رو رو چند تا از الگوریتم های معروف تو نرم افزار رو به استاد بدم اما غیرفعاله. آیا راهی هست بهم کمک کنید ؟
خدا خیرتون بده

۰
ارسال: #۲۱

pari6825 پاسخ داده:

سلام دوستان. لطفا یکی راهنماییم کنه Huh

معیار Accuracy که دقت ترجمه کردم از کدوم نتیجه های بدست امده از الگوریتم میتونم بدست بیارم؟ (precision رو صحت ترجمه کردم.) (یک نمونه پیوست کردم)

سوال دومم اینکه میخوام از الگوریتم های دیگه مثل درخت C5 (الگوریتم هایی که تو وکا نیس) استفاده کنم باید چکار کنم؟

ممنون از پاسخگوییتون

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۲۲

blackhalo1989 پاسخ داده:

نرم افزار weka

به نظرم شما اول باید مقدمات یادگیری ماشین و پترن رو بخونید بعد برید سراغ وکا.

ارسال: #۲۳

pari6825 پاسخ داده:

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم شما اول باید مقدمات یادگیری ماشین و پترن رو بخونید بعد برید سراغ وکا.

اینا رو که فرمودین بخونم چه کمکی بهم میکنه؟ راجع ب داده کاوی و الگوریتم ها اگه منظورتونه زیاد خوندم. تئوری بلدم ولی عملی مشکل دارم. فیلم اموزشی وکا هم خریدم اما چیز خاصی توش نگفته همین چیزای ابتدایی که میدونستم تو عملی گفته.

۰
ارسال: #۲۴

blackhalo1989 پاسخ داده:

نرم افزار weka

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  اینا رو که فرمودین بخونم چه کمکی بهم میکنه؟
جواب چنین سوالاتی رو میده:
(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ق.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  معیار Accuracy که دقت ترجمه کردم از کدوم نتیجه های بدست امده از الگوریتم میتونم بدست بیارم؟

ارسال: #۲۵

pari6825 پاسخ داده:

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(09 فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  اینا رو که فرمودین بخونم چه کمکی بهم میکنه؟
جواب چنین سوالاتی رو میده:
(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ق.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  معیار Accuracy که دقت ترجمه کردم از کدوم نتیجه های بدست امده از الگوریتم میتونم بدست بیارم؟
حالا نمیشه شما از پیوستی که اونجا گذاشتم بهم بگید؟ وقتم خیلی کمه ممنون میشم بهم بگید

ارسال: #۲۶

blackhalo1989 پاسخ داده:

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۴۸ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  حالا نمیشه شما از پیوستی که اونجا گذاشتم بهم بگید؟ وقتم خیلی کمه ممنون میشم بهم بگید
نه من از درس فاصله گرفتم. شرمنده.

۰
ارسال: #۲۷

pari6825 پاسخ داده:

سلام. فریکوئنت هر ویژگیه موجود در دیتاست رو چطور میشه حساب کرد ؟ (ایا با ساپورت و کانفیدنس هست یا راه دیگه داره ؟)
ممنونم از پاسخگوییتون

۰
ارسال: #۲۸

yasamannn91 پاسخ داده:

سلام من از UCI یه دیتا ست دانلود کردم و فایل های توش فرمت .data و .name دارند. می خوام با نرم افزار وکا روی این دیتاست کار کنم اما چون فرمتش arff نیست همش خطا میده. من تازه واردم و بلد نیستم. میشه کمکم کنید چطوری با وکا روی این دیتاست کار کنم؟

ارسال: #۲۹

pershang پاسخ داده:

نرم افزار وکا فایل هایی که پسوند xls و csv دارن رو هم میخونه، میتونی اینکار رو انجام بدی:
زمانی که داری دیتاست رو از سایت uci دانلود میکنی به جای اینکه با پسوند data. ذخیره ش کنی با پسوند xls. ذخیره کن. اینجوری کل ویژگی های مجموعه داده تو ستون اول فایل اکسل ذخیره می شن. بعدش برای اینکه ویژگی ها رو از هم جدا کنی و تو ستون های مختلف قرار بدی، ستون A رو انتخاب کن بعد تو تب Data گزینه test to columns رو بزن، Delimited رو انتخاب کن بعدش next رو بزن تو صفحه جدید tab و comma رو تیک بزن و در آخر next و finish رو بزن .
اینجوری یه مجموعه داده با فرمت اکسل داری و میتونی با وکا کارکنی.

ارسال: #۳۰

yasamannn91 پاسخ داده:

مررسی از راهنماییتون ولی وقتی از uci دانلود میکنم متاسفانه فایل زیپ شده است و دوتا فایل جدای .name و .data ست . چجوری میتونم تبدیلش کنم؟

(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ)pershang نوشته شده توسط:  نرم افزار وکا فایل هایی که پسوند xls و csv دارن رو هم میخونه، میتونی اینکار رو انجام بدی:
زمانی که داری دیتاست رو از سایت uci دانلود میکنی به جای اینکه با پسوند data. ذخیره ش کنی با پسوند xls. ذخیره کن. اینجوری کل ویژگی های مجموعه داده تو ستون اول فایل اکسل ذخیره می شن. بعدش برای اینکه ویژگی ها رو از هم جدا کنی و تو ستون های مختلف قرار بدی، ستون A رو انتخاب کن بعد تو تب Data گزینه test to columns رو بزن، Delimited رو انتخاب کن بعدش next رو بزن تو صفحه جدید tab و comma رو تیک بزن و در آخر next و finish رو بزن .
اینجوری یه مجموعه داده با فرمت اکسل داری و میتونی با وکا کارکنی.

۰
ارسال: #۳۱

pari6825 پاسخ داده:

سلام. الگوریتم c5 تو نرم افزار وکا نیست چطور میتونم تو وکا از c5 استفاده کنم؟ Huh

۰
ارسال: #۳۲

soosoo پاسخ داده:

سلام کسی فایل آموزشی از نرم افزار weka یا rapidminer داره لطف کنه باره
ممنون

ارسال: #۳۳

fo-eng پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۴۶ ق.ظ)soosoo نوشته شده توسط:  سلام کسی فایل آموزشی از نرم افزار weka یا rapidminer داره لطف کنه باره
ممنون

آموزش جامع داده کاوی و نرم افزار RapidMainer

۰
ارسال: #۳۴

soosoo پاسخ داده:

Music RE: نرم افزار weka

ممنونم از لطفتون
شما میدانید در uci چطور باید دیتا ست دانلود کنم و به وکا بدم و براش خوشه بندی K-means مثلا بسازم
ممنون میشم منت بیارید و جواب بدید

ارسال: #۳۵

fo-eng پاسخ داده:

(۱۲ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۲۷ ق.ظ)soosoo نوشته شده توسط:  ممنونم از لطفتون
شما میدانید در uci چطور باید دیتا ست دانلود کنم و به وکا بدم و براش خوشه بندی K-means مثلا بسازم
ممنون میشم منت بیارید و جواب بدید

خب ابتدا داده مورد نظرتان را انتخاب نموده (وابسته به موضوع کاری) سپس وارد این یخش شده

داده موردنظر را انتخاب و وارد آن شوید .. بخش Data Set Description توضیحات در خصوص دیتا به شما داده است. در بخش Data Folder می تونید داده تان را دانلود نمایید...

برای وکا زیاد آشنایی ندارم و تا حدودی هم می دونم کار باهاش کمی سختی دارد ، خصوصا خواندن داده ها ولی رپیدماینر که به مراتب بهتر هست می تونید استفاده نمایید. در لینکی که براتون گذاشتم این بخش

فیلم شماره ۵ : خوشه‌بندی شرکت‌ها برای وضع قوانین جدید
درباره خوشه بندی در رپیدماینر توضیح داده است و یک مثال را روی یک داده پیاده سازی کرده است، می توانید نوع و کارایی رو یاد بگیرید و وایسته به داده خود در رپید پیاده سازی کنید.
کماکان یوتیوب هم آموزش های بسیار عالی دارد....

ارسال: #۳۶

soosoo پاسخ داده:

سلام
واقعا ازتون ممنونم یک دنیا سپاس

۰
ارسال: #۳۷

fazli1377 پاسخ داده:

سلام
من دوتا فایل به فرمت .txt دارم که کامنت های برای یه گوشی هست ، یکی به نام bad که کامنت های بد رو ذخیره کردم یکی هم good که کامنت های خوب رو ذخیره کردم . الان میخوام وارد برنامه weka کنم که در آخر به من نتیجه بده که این گوشی خوب هست یا نه . ولی با این فرمت نمیتون وارد weka بشه الان چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .

فایل‌(های) پیوست شده
bad.txt
اندازه فایل: ۷/۰۲ KB
good.txt
اندازه فایل: ۱۰/۳۴ KB

ارسال: #۳۸

fo-eng پاسخ داده:

(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۱۵ ب.ظ)fazli1377 نوشته شده توسط:  سلام
من دوتا فایل به فرمت .txt دارم که کامنت های برای یه گوشی هست ، یکی به نام bad که کامنت های بد رو ذخیره کردم یکی هم good که کامنت های خوب رو ذخیره کردم . الان میخوام وارد برنامه weka کنم که در آخر به من نتیجه بده که این گوشی خوب هست یا نه . ولی با این فرمت نمیتون وارد weka بشه الان چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .

سلام
از ابتدای پست رو اگر مطالعه بفرمایید کاملا توضیح داده است.
بفرمایید. باید تبدیل به پسوند csv شود.
"" فایل رو توی EmEditor و یا حتی wordpad ساده باز کنید، بعد اونو ببرید تو excel و اونجا با فرمت csv ذخیره کنید. ""

ارسال: #۳۹

fazli1377 پاسخ داده:

(۰۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ ق.ظ)fas نوشته شده توسط:  سلام
کلا من دو کلاس مشخص شده دارم که می خوام به فایل arrf تبدیلش کنم با وکا و وارد وکا کنم و مشکلم فعلا در
۱-SimpleCLI the comand line:

java weka.core.converters.TextDirectoryLoader -dir C:\test\kddcup > C:\test\kddcup.arff
یا
آوردن کادری که در شکل زیر هست.

(۰۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  سلام دوستان. لطفا یکی منو راهنمایی کنه.

(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۴۸ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(07 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۱۵ ب.ظ)fazli1377 نوشته شده توسط:  سلام

سلام
از ابتدای پست رو اگر مطالعه بفرمایید کاملا توضیح داده است.
بفرمایید. باید تبدیل به پسوند csv شود.
"" فایل رو توی EmEditor و یا حتی wordpad ساده باز کنید، بعد اونو ببرید تو excel و اونجا با فرمت csv ذخیره کنید. ""

من فایل رو به فرمت csv دراوردم ولی باز هم وارد برنامه weka نمیشود حال چکار کنم ؟ ( من این پروژه رو باید تا ۲ هقته دیگر تحویل دهم لطفا بیشتر راهنمایی کنید . )
یه سوال دیگه من هم این است که برای نتیجه گیری چگونه دوتا فایل good و bad رو همزمان وارد weka کنم ؟

۰
ارسال: #۴۰

rmonfared پاسخ داده:

سلام وقت به خیر
من با دیتاستی برای تشخیص حملاتddos دارم که با وکا ابتدا Symmetrical
Uncertainty را روی دیتا ست اعمال میکنم که صفات مناسب را انتخاب کنه و انها را بر ساس میزان ارتباط با لیبل مرتب کنه، که اینکار انجام میشه بعد در
گام دوم وتکمیل انتخاب صفات می خواهم با الگوریتم ژنتیک از این صفات جمعیت هایی انتخاب بشه و بهترین شخص در این جمعیت(ترکیبی از صفات) به کلاسیفایر های متفاوت داده بشه وارزیابی بشه.
اینکه گام دوم بتونه از دیتاست میانی استفاده کنه که از گام اول و باsu بدست اماده را نمبتونم انجام بدم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

ارسال: #۴۱

hanazahra پاسخ داده:

نرم افزار weka

با سلام
من یک دیتاست پروتئین را به فرمت csv تبدیل کردم و سپس با استفاده از سایت
به فرمت arff تبدیل کردم ولی زمانی در weka اجرا می کنم خطای زیر را می دهد امکانش هست کمکم کنید تا خطای ان را بر طرف کنم . با تشکر
number expected , read token [control], line

با سلام
برای تبدیل فایل اکسل به فرمت csv از کدام نوع csv استفاده میشه ؟ چون تو اکسل سه نوع داره.

با سلام
من یک دیتاست پروتئین را به فرمت csv تبدیل کردم و سپس با استفاده از سایت
به فرمت arff تبدیل کردم ولی زمانی در weka اجرا می کنم خطای زیر را می دهد امکانش هست کمکم کنید تا خطای ان را بر طرف کنم . با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۴ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۲,۹۸۸ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۶۱ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۶۹۷ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close