زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه برای ارشد آماده شویم؟

ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۲ ب.ظ
من تازه کنکور سراسری دادم و میخوام برم دانشگاه

احتمالا ۴-۵ سال دیگه کنکور ارشد دارم و میخوام همین الآن واسه یه رتبه خوب آماده بشم

اگه ممکنه لیست دروس + ضریب هر درس رو بهم بگید که در کنکور ارشد میاد
میخوام از امروز همراه با دانشگاه, کمی هم کتاب های کنکور ارشد رو بخونم
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط khayyam.)
RE: چگونه برای ارشد آماده شویم؟
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  من تازه کنکور سراسری دادم و میخوام برم دانشگاه

احتمالا ۴-۵ سال دیگه کنکور ارشد دارم و میخوام همین الآن واسه یه رتبه خوب آماده بشم

دوست عزیز ما رو سرکار گذاشتی یا تو دلت خیلی خوشه ، اگه تازه کنکور سراسری دادی اصلا معلوم نیست چه رشته ای قبول می شی به فرض مثال اگر کامپیوتر هم قبول بشی تازه باید چند سال بشینی و ببینی چند سال دیگه چه بر سر این رشته ی کامپیوتر می آد تو نمی خواد از الان به فکر ارشد باشی فقط رفتی دانشگاه درساتو خوب بخون تا برای کنکور ارشد زمان کمتری برای آمادگی کنکور بخونی ولی خوب اگر هم در طول کارشناسی خوب هم درس نخوندی باز مهم نیست فقط ۴ سال دیگه سه ماه بخونی ارشد قبولی ! پیشنهاد من اینه که رشته ی کامپیوتر نرو ..... Big Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سیدرضا بازیار , kambiz , morteza
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۴۴ ب.ظ
من در انتخاب رشته همه رشته ها رو IT انتخاب کردم (به دلیل علاقه به برنامه نویسی)
الآن هم میخوام درس هایی رو که حتما در کنکور ارشد میاد رو مطالعه کنم و در دانشگاه روی انا تمرکز بیشتری داشته باشم

نقل قول: پیشنهاد من اینه که رشته ی کامپیوتر نرو ..... Big Grin
چرا؟
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۴ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  من در انتخاب رشته همه رشته ها رو IT انتخاب کردم (به دلیل علاقه به برنامه نویسی)
الآن هم میخوام درس هایی رو که حتما در کنکور ارشد میاد رو مطالعه کنم و در دانشگاه روی انا تمرکز بیشتری داشته باشم

نقل قول: پیشنهاد من اینه که رشته ی کامپیوتر نرو ..... Big Grin
چرا؟

ببین رتبت چند شد ؟ اصلا فکر می کنی کدوم دانشگاه ها رو می تونی قبول بشی ؟ ببین صرفا علاقه به برنامه نویسی کافی نیست بزا دلایل نرفتن به رشته ی کامپوتر رو بهت بگم .
۱/ چون اون چیزی که ازش تصور می کنی با اون چیزی که تو واقعیت است فرق داره ( تو دانشگاه برنامه نویسی یاد نمی دن برای برنامه نویسی هم نیازی نیست بری کامپیوتر بخونی )
۲/ با این شرایطی که هست مهندسین کامپیوتر درآمد آنچنانی ندارند و یا اصلا بیکارند
و غیره ولی خوب اگه دوست داری بخونی خوب حالا نمی خواد خیلی به فکر این کتاب ها باشی یه چند ترم دیگه درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و می خونی می بینی چی به چیه ولی واقعا از الان بخوای کنکوری بخونی من که متوجه نمی شم و مغزم هنگ می کنه ! Huh اگه به کامپیوتر علاقه داری برو خوب کارهای عملیشو یاد بگیر مثل مدیریت محتوا وب ( جوملا یا وردپرس ) یا همین میکس چه بدونم خیلی چیزا ولی اگه می تونی برگرد و کنکور تجربی بده البته همه چی بستگی به خودت داره که چه رشته ای بخونی و اینکه تو آینده پول برات مهمه یا نیست و اینکه کدوم شهر زندگی می کنی و و و ........ خیلی چیزا هست دوست عزیز فقط طوری تصمیم بگیر که چند سال دیگه با صدای بلند فریاد بزن که این همونی بود که می خواستم و خدایی نکرده از تصمیمت پشیمون نشی . Exclamation
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سیدرضا بازیار
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۱۵ ب.ظ
من الآن میتونم با کلیه سیستم های وبلاگدهی - cms ها - اسکریپت ها و سیستم های انجمن دهی کار کنم و حتی میتونم یه انجمن مثل همین سایت رو بسازم
با همه ویندوز ها و لینوکس و... هم کار کردم
با ورد - اکسل - فتوشاپ
و زبان هایی مثل html - css - c - php و... رو هم کار کردم و به شدت در حال یادگیری هستم

البته اونایی که بیکار هستن نمیدونن چیکار کنن. اما من توانایی خیلی کارها رو دارم...

یه مشکل برام پیش اومد که نتونستم کنکور سراسری رو خوب بدم. ۲ بار امتحان دادم اما نشد. چون از سال سوم دبیرستان یه مشکل من رو نابود کرد و بعد از ۳-۴ سال تازه مشکلم برطرف شده که خیلی دیره. وگرنه میتونستم بهترین دانشگاه ها قبول بشم...

حالا میخوام واسه کنکور ارشد رتبه تک رقمی بیارم
لیست کتاب ها رو + ضریب هر درس پیدا کردم:
- ساختمانهای گسسته
- ساختمان داده ها
- طراحی الگوریتم
- مهندسی نرم افزار
- شبکه های کامپیوتری
- اصول طراحی پایگاه داده ها
- هوش مصنوعی
- سیستم عامل ها
+ زبان رو هم دارم میرم کلاس و تا اون موقع واسه آزمون آیلز و تافل هم آماده هستم

من این کتاب ها رو واسه پیام نور قبلا خریده بودم. اما مشکلا زیادی داشتند و مفهوم نبودند. دنبال کتابی هستم که هم کامل باشه و هم توی اون تست های زیادی باشه که بتونم خیلی خوب آماده بشم

چه نوع کتابی بخرم؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۲۰ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۵ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  من الآن میتونم با کلیه سیستم های وبلاگدهی - cms ها - اسکریپت ها و سیستم های انجمن دهی کار کنم و حتی میتونم یه انجمن مثل همین سایت رو بسازم
با همه ویندوز ها و لینوکس و... هم کار کردم
با ورد - اکسل - فتوشاپ
و زبان هایی مثل html - css - c - php و... رو هم کار کردم و به شدت در حال یادگیری هستم

البته اونایی که بیکار هستن نمیدونن چیکار کنن. اما من توانایی خیلی کارها رو دارم...

یه مشکل برام پیش اومد که نتونستم کنکور سراسری رو خوب بدم. ۲ بار امتحان دادم اما نشد. چون از سال سوم دبیرستان یه مشکل من رو نابود کرد و بعد از ۳-۴ سال تازه مشکلم برطرف شده که خیلی دیره. وگرنه میتونستم بهترین دانشگاه ها قبول بشم...

حالا میخوام واسه کنکور ارشد رتبه تک رقمی بیارم
لیست کتاب ها رو + ضریب هر درس پیدا کردم:
- ساختمانهای گسسته
- ساختمان داده ها
- طراحی الگوریتم
- مهندسی نرم افزار
- شبکه های کامپیوتری
- اصول طراحی پایگاه داده ها
- هوش مصنوعی
- سیستم عامل ها
+ زبان رو هم دارم میرم کلاس و تا اون موقع واسه آزمون آیلز و تافل هم آماده هستم

من این کتاب ها رو واسه پیام نور قبلا خریده بودم. اما مشکلا زیادی داشتند و مفهوم نبودند. دنبال کتابی هستم که هم کامل باشه و هم توی اون تست های زیادی باشه که بتونم خیلی خوب آماده بشم

چه نوع کتابی بخرم؟؟؟؟؟

برای شروع کتاب چهار جلدی گریمالدی ساختمان گسسته رو بگیر بخون ببین چطوریه !!! Big Grin Big GrinBig Grin
۲
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط سیدرضا بازیار.)
نقل قول: برای شروع کتاب چهار جلدی گریمالدی ساختمان گسسته رو بگیر بخون ببین چطوریه !!! Big Grin Big GrinBig Grin

در موردش تحقیق کردم. کتاب خوبیه
توی همین هفته میخرمش

اگه ممکنه واسه بقیه کتاب ها هم مناسب ترین منابع رو بهم معرفی کنید
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۴۷ ب.ظ
تو دوران کارشناسی برا درس های مهم کتاب مرجع بخون تمریناشم حل کن درس هارو عمقی یاد بگیر ارشد قبولی
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۲ ب.ظ
واسه قبولی در ارشد با رتبه خوب حداقل معدل باید چند باشه؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۱۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  واسه قبولی در ارشد با رتبه خوب حداقل معدل باید چند باشه؟
۲۰ باید باشه ! خوب معلومه دیگه باید معدلت بالا باشه تا یه ذره بهت کمک کنه البته خیلی ناچیزه طرف داریم معدل کارشناسیش ۱۱ بوده ارشد شریف قبول شده تو که اینقدر اعتماد به نفس داری یه سال بشین دوباره کنکور بده و برای شریف قبول شو درس خوندن تو دانشگاهای درجه ۲ شهرستان هیچ ارزشی نداره چون واقعا درس نمی دن نهایتش یه جزوه هست که اونم ۱۰ درصد کتاب مرجع رو ساپورت نمی کنه بازم توصیه می کنم کامپیوتر نخون اینکه برنامه نویسی می خونی هیچ دلیلی نمی شه که بخوای رشتت کامپیوتر باشه الان رشته هایی مثل فلسفه و روان شناسی و همچنین کل رشته های پزشکی خیلی بهتر از مهندسی هستن یادمه دکتر حقیقت گفتن که اگر برمی گشتم عقب رشته ی فلسفه رو می خونم !!!
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۴ ق.ظ
تجربه نشان میده که وقتی دم نردبان وایستادی پله ها را یکی یکی برو بالا . اگه بخوای از اول پات را روی پله دهم بذاری .....

شما تصورت از رشته کامپیوتر اکسل و ورد و فتوشاپ هست. در حالیکه مهندسی کامپیوتر یا آی تی در دوره لیسانس بیشتر درگیر مبانی است .
حالا اصلا" کتاب خریدی مگه میشه کسی که دانشگاه نرفته کتاب ترم ۳ یا ۵ یا ۷ را متوجه بشه.؟؟؟ حداقل یه پایه ریاضی دانشگاهی میخواد.
بعد هم این کتابها تا ۴-۵ سال دیگه بارها تجدید چاپ میشن.
سنجش هم ممکنه تمام درسها را تا اونموقع عوض کنه.

اینکه تو فکر ارشد باشی خوبه مثل کسیکه میخواد از نردبان بره بالا ولی نمیشه دم پله اول بایستی و بخوای برای آخرین پله فک کنی.
من خودم آدمای زیادی را دیدم که با تصور بعضی برنامه ها اومدن رشته کامپیوتر و بعد دیدن تو دانشگاه برنامه های کاربردی در حد یه هزارمم هم آموزش داده نمیشه .
ممکنه بعد سال دوم اصلا" نظرت عوض بشه . چون می بینی انگار اونچیزی که فک میکردی با اونچیزی که هست خیلی فرق داره.

شما از اول ترم درسهات را خوب بخون سال سومم که رسیدی المپیاد شرکت کن اگه اول تا سوم بشی دیگه کنکور ارشد هم نمیخوای.
از اول هم تا سال سوم کنکوری فک نکن و فقط خوب درس بخون. از سه ترم مونده بپایان تحصیلات کارشناسی بفکر ارشد باش. چون قبلش خطرناکه و بفنا میری.
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , سیدرضا بازیار , marjan sadat , tohidi4503 , creator_1105 , ali77 , ehsaan_gh
ارسال: #۱۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴ ق.ظ)A L I نوشته شده توسط:  تجربه نشان میده که وقتی دم نردبان وایستادی پله ها را یکی یکی برو بالا . اگه بخوای از اول پات را روی پله دهم بذاری .....

شما تصورت از رشته کامپیوتر اکسل و ورد و فتوشاپ هست. در حالیکه مهندسی کامپیوتر یا آی تی در دوره لیسانس بیشتر درگیر مبانی است .
حالا اصلا" کتاب خریدی مگه میشه کسی که دانشگاه نرفته کتاب ترم ۳ یا ۵ یا ۷ را متوجه بشه.؟؟؟ حداقل یه پایه ریاضی دانشگاهی میخواد.
بعد هم این کتابها تا ۴-۵ سال دیگه بارها تجدید چاپ میشن.
سنجش هم ممکنه تمام درسها را تا اونموقع عوض کنه.

اینکه تو فکر ارشد باشی خوبه مثل کسیکه میخواد از نردبان بره بالا ولی نمیشه دم پله اول بایستی و بخوای برای آخرین پله فک کنی.
من خودم آدمای زیادی را دیدم که با تصور بعضی برنامه ها اومدن رشته کامپیوتر و بعد دیدن تو دانشگاه برنامه های کاربردی در حد یه هزارمم هم آموزش داده نمیشه .
ممکنه بعد سال دوم اصلا" نظرت عوض بشه . چون می بینی انگار اونچیزی که فک میکردی با اونچیزی که هست خیلی فرق داره.

شما از اول ترم درسهات را خوب بخون سال سومم که رسیدی المپیاد شرکت کن اگه اول تا سوم بشی دیگه کنکور ارشد هم نمیخوای.
از اول هم تا سال سوم کنکوری فک نکن و فقط خوب درس بخون. از سه ترم مونده بپایان تحصیلات کارشناسی بفکر ارشد باش. چون قبلش خطرناکه و بفنا میری.
من فقط اینجا یه اتفاقی که برای دوستم افتاد بگم ! موقعی که هنرستانی بودیم یه هم کلاسی داشتم که اون موقع با برنامه visual basic می تونست برنامه بنویسه برنامه می گم منظور همون تمریناتی که معلم می گفت مثلا فاکترویل و برنامه هایی مشابه و معلم هم خیلی روش زوم کرده بود ولی ما بلد نبودیم برنامه نویسی کنیم و باور معلم احمق ( از این حرفم ناراحت نمی شم که می گم احمق چون می تونست مسیر زندگیمو تغییر بده ) ما اون موقع بر این باور بود که فقط اون می تونه آینده موفق داشته باشه و طوری با ما برخورد می کرد که کلا از همه چی ناامید شدیم برای ما هم یه عقده شده بود که بریم دانشگاه و خودی نشون بدیم آخرش می دونی چی شد همین پسره که برنامه نویسیش مثلا خوب بود هم دانشگاه قبول شد و هم من که خوب نبود برنامه نویسیم دانشگاه که رفتم بعد از سه ترم اون پسره تغییر رشته داد و رفت معماری خوند ولی من ادامه دادم و کارشناسی رو گرفتم یعنی یه جورایی همون عقده باعث شده بود که ادامه بدم با اینکه دیگه متوجه شده بودم که اون چیزی که تصور داشتم با اون چیزی که تو واقعیت بود زمین تا آسمان فرق می کرد ولی خوب تقریبا راه برگشتی نداشتم ! به قول دوست عزیزمون تو دانشگاه مقطع کارشناسی مبانی یاد می دن که حتی اون مبانی هم بعد از یه مدت کوتاه می پره و دوستانی که کارشناسی خوندن متوجه حرفام می شن و الانم که اگه چیزی بلدم تو زمینه شبکه نه به خاطر دانشگاه نیست تو دانشگاه چند بار درس شبکه خوندیم ولی بعد از فارق التحصیلی اصلا بلد نبودیم لایه های مرجع osi رو به ترتیب نام ببریم تا این حد بود اگر هم می تونستیم بگیم در واقع فقط از روی حفظ بلد بودیم و درکش نکرده بودیم تقریبا می تونم بگم همه اینطوریند در نهایت می گم که اگه حالا می تونی از خیلی چیزا بگذری و بری دانشگاه های سطح اول مثل شریف و امیر کبیر و اینا خوب برو ولی دانشگاه های شهرستان نری بهتره دیگه خودت می دونی و در این مورد دیگه پستی قرار نمی دم ...... موفق باشی
Big GrinExclamationBig GrinExclamationBig GrinExclamationBig Grin
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , سیدرضا بازیار , SEVES , asal71
ارسال: #۱۳
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۳ ب.ظ
ماشالا به این روحیه.
گسسته گریمالدی رو بگیر بخون و تمریناتشو حل کن.
کل درسها بیسش گسستس.
۲
۰
ارسال: #۱۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۸ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۲ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  من تازه کنکور سراسری دادم و میخوام برم دانشگاه

آماده نشوید Big Grin
۲
۰
ارسال: #۱۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۸ ب.ظ
انشااله که موفق باشی دوست عزیز. لیست درس ها و ضریبهارو که خیلی راحت میتونی از سایت سنجش دانلود کنی.
برای ارشد اگه واقعا از رشته ات راضی هستی و میخوای ادامه بدی، بنظر منکه الان زمان خیلی خوبی هست! شما بدون هیچ استرسی می تونی درسهاو منابع رو (حالا نه بصورت کامل، درحد آشنایی و اینکه بدونی چی گفتن)بخونی.
پیشنهادم بهت اینه که در طی ترمها، هر درس رو که برمیداری سعی کنی تا حداقل منابع یا کتاب کنکورهارو که توی مانشت هم زیاد دربارشون گفته شده مطالعه کنی. اینطوری هم خودت بهتر تشخیص میدی که چه کتاب کنکوری بهتره و باهاش راحتی، و هم در طی تحصیل حتما موفق تر خواهی بود... در طول تابستون بین ترمها هم میتونی دوباره درسهارو مرور کنی و حتی مطالبی که فرصت نشده تو کلاس مطرح بشه رو هم بخونی.
یه پیشنهاد دیگه اینکه اصلا به همکلاسها و حتی استادها(اونایی که فقط تو ذوق دانشجو میزننو اعتقاد دارن اصلا دانشگاه اومدن بیخوده!!) کاری نداشته باشی. منم اوایل کارشناسی همین کارهارو می خواستم انجام بدم.حالا کم کاری خودمو قبول دارم اما بودن بین دوستان و همکلاسهایی که درس خوندن رو سرسری می گیرن و گاهی وقتا بابت سوال پرسیدن و نمره خوبت محکومت می کنن!! واقعا انرژی و وقت و انگیزه آدمو میگیره... اینو خودم تجربه کردم.Sad انشااله که توی محیط خوبی پا بذاری، اما بهرحال بنظر من تنها بودن توی این ۷-۸ ترم بهتر از بودن با کسایی که نه تلاش میکنن و نه دوست دارن تلاش کنی!
پس در انتخاب دوستات هم دقت بیشتری داشته باش...موفق باشیWink
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سیدرضا بازیار , SEVES , creator_1105 , hmd1

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۷۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۶۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۶ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۷۶ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۸۲ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۰۱ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
  چگونه xml را تبدیل به html کنیم؟ zohre321 ۲ ۲,۹۰۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  ساختار Website RFP شما چگونه باید باشد؟ دارکوب۱ ۰ ۱,۸۵۷ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: دارکوب۱

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close