زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدوم زبان برنامه نویسی برای اهداف من مناسبه؟

ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط teraktor2003.)
سلام
رشته من هوش مصنوعی هستش و در اینده احتمالا بخوام همین رو دنبال کنم + شبکه(در خارج ایران)
زبان های برنامه نویسی که تا حدودی سر رشته دارم C/C++ و متلب هست...
اغلب مطالبی که در فروم های ایرانی و خارجی می خونم اینه که زبان های برنامه نویسی اغلب شبیه به هم هستن و می شه با همشون هرکاری انجام داد حالا با بازدهی کمتر یا بیشتر...و اغلب متفق القول هستن یک زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرین و در اون خبره بشین به جای اینکه چند زبان رو معمولی یاد بگیرین...
الان چیزی که می خوام بدونم دوستانی که چند زبان رو دنبال کردن ,به نظرتون من همین C/C++ را تا انتها دنبال کنم و سراغ زبان دیگه ای نرم؟! اگه نه, دنبال کدوم زبان برم که بهترین راندمان رو برای اهداف من داشته باشه؟! خودم تا حدی مایل هستم JAVA بخونم ولی حقیقتا هیچی ازش نخوندم و نمی خوام حالت وقت تلف کردن بشه...اگه زبان دیگه ای مثل C# و... مد نظرتون هست لطفا پیشنهاد بدین.
ممنون.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۶ ب.ظ
سلام.اگر فکر میکنید میخواید تحصیلات آکادمیک رو دنبال کنید به نطر من متلب کافی هستش .الان توی دوره ارشد چون آنالیز اهمیت داره و اینکار در تمامی گرایش های مهندسی از جمله کامپیوتر با متلب انجام میشه که متاسفانه من اصلا ازش سر رشته ندارم و تو کارشناسی جاوا خوندم ولی اگر هدف برنامه نویسی هستش برای درآوردن پول به احتمال ۹۰% زبان c# در ایران کفایت میکند هرچند باقی زبان ها چیزی از c# کمتر ندارن .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , RASPINA , fa_shinobi , pezhman.m-AI
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۵۰ ب.ظ
RE: کدوم زبان برنامه نویسی برای اهداف من مناسبه؟
(۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ ب.ظ)mohamad--figo نوشته شده توسط:  سلام.اگر فکر میکنید میخواید تحصیلات آکادمیک رو دنبال کنید به نطر من متلب کافی هستش .الان توی دوره ارشد چون آنالیز اهمیت داره و اینکار در تمامی گرایش های مهندسی از جمله کامپیوتر با متلب انجام میشه که متاسفانه من اصلا ازش سر رشته ندارم و تو کارشناسی جاوا خوندم ولی اگر هدف برنامه نویسی هستش برای درآوردن پول به احتمال ۹۰% زبان c# در ایران کفایت میکند هرچند باقی زبان ها چیزی از c# کمتر ندارن .
ممنون.دقیقا کاربرد اصلی C# چیه؟! شنیدم زبان نسبتا ساده ای هست و محصول مایکروسافته...همین انحصار مایکروسافت کمی شبه بر انگیزه...و اینکه ادامه تحصیلات احتمالا خارج ایران خواهد بود ایا اونجا هم C# اینقد طرفدار داره؟!
۰
۰
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۱۰ ب.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۰ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ ب.ظ)mohamad--figo نوشته شده توسط:  سلام.اگر فکر میکنید میخواید تحصیلات آکادمیک رو دنبال کنید به نطر من متلب کافی هستش .الان توی دوره ارشد چون آنالیز اهمیت داره و اینکار در تمامی گرایش های مهندسی از جمله کامپیوتر با متلب انجام میشه که متاسفانه من اصلا ازش سر رشته ندارم و تو کارشناسی جاوا خوندم ولی اگر هدف برنامه نویسی هستش برای درآوردن پول به احتمال ۹۰% زبان c# در ایران کفایت میکند هرچند باقی زبان ها چیزی از c# کمتر ندارن .
ممنون.دقیقا کاربرد اصلی C# چیه؟! شنیدم زبان نسبتا ساده ای هست و محصول مایکروسافته...همین انحصار مایکروسافت کمی شبه بر انگیزه...و اینکه ادامه تحصیلات احتمالا خارج ایران خواهد بود ایا اونجا هم C# اینقد طرفدار داره؟!
به دلیل اینکه در این زبان هم پوینتر وجود داره و هم رفرنس(در جاوا فقط رفرنس وجود داره) یعنی میتونه با حافظه مستقیما ارتباط برقرار کرد پس میشه برنامه نویسی سیستمی انجام داد مثل برنامه نویسی سیستم عامل ویندوز. ولی به طور کلی یک زبان همه منظوره هستش البته به طور عمومی - تجاری(کتاب زبان های برنامه سازی از زلکوویتز) .در مورد خارج نمیدونم اما در داخل به دلیل اینکه ما واسه ویندوز پول نمیدیم تقریبا ۷ هزار تومان ! و اینکه همه شرکت ها سیستم عامل ویندوز دارن پس بهتر اونه که از زبان برنامه نویسی خودش هم استفاده کنیم . اما این رو بدونید که اگر توسعه دهنده برنامه در سایر سیستم عامل ها مثل لینوکس و بی اس دی و ... هستید این زبان تقریبا ! هیچ کاربردی نداره.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲ ب.ظ، توسط teraktor2003.)
دوستان دیگه نظری ندارن؟ سی شارپ بهترین گزینه س؟!
اگه کتاب مناسبی برای C# می شناسین معرفی کنین و فارسی باشه
برای اموزش اغلب از اموزش های انگلیسی استفاده می کنم اما می خوام کنارش یه کتاب فارسی هم باشه...
۰
۰
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۱ ب.ظ
برای درس فکر نمیکنم خیلی فرقی نمیکنه که چی بلد باشید. همون سی هم احتمالا کارتونو راه میندازه. متلب رو هم که باهاش آشنایی دارید.
ولی تو بحث غیر درسی تو ایران سی شارپ زیاد استفاده میشه و شبیه سی هم هست تا حدودی و یادگیریش شاید واسه شما راحت تر باشه.
بجر اون من شنیدم python هم به تازگی خیلی رو بورس اومده و درآمد خوبی هم داره. زبان خیلی سختی هم نیست. راجع بهش سرچ کنید حتما پی دی اف هست جهت آشنایی.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۳۱ ب.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  برای درس فکر نمیکنم خیلی فرقی نمیکنه که چی بلد باشید. همون سی هم احتمالا کارتونو راه میندازه. متلب رو هم که باهاش آشنایی دارید.
ولی تو بحث غیر درسی تو ایران سی شارپ زیاد استفاده میشه و شبیه سی هم هست تا حدودی و یادگیریش شاید واسه شما راحت تر باشه.
بجر اون من شنیدم python هم به تازگی خیلی رو بورس اومده و درآمد خوبی هم داره. زبان خیلی سختی هم نیست. راجع بهش سرچ کنید حتما پی دی اف هست جهت آشنایی.

ممنون
بله با پایتون اشنایی دارم و زبان راحتیه تقریبا...اما مشکلش مثه متلب اینه که سرعت پایینی داره...به همین خاطر در زمینه های تحقیقاتی من همون متلب کفایت می کنه...
۰
۰
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۷ ب.ظ
در هنگام انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری به عوامل زیر باید توجه کنید:

- کاربرد هایی آن زبان داره (بعضی از زبان چند منظوره هستند و بعضی ها هم برای یک هدف خاصی جوابگو هستند)
- منابع یادگیری زیاد
- کاربران و استفاده کنندگانش ( که هر چه بیشتر باشه بهتره)
- پلتفرم هایی که اون زبان کار می کنه ( سیستم عامل ها و معماری ها)
- سرعت اجرای برنامه های نوشته در اون زبان برنامه نویسی
- کتابخانه ها و ماژول های آماده آن زبان ( زبانی که رو انتخاب کنید که لازم نباشه درش دوباره چرخ رو اختراع کنید!!)
- گسترش پذیری زبان ( بعضی از زبان های برنامه نویسی این قابلیت رو دارند که بشه در انها تغییراتی ایجاد کرد)

-------------------------------------
ربان های C و ++C بیشتر برای برنامه های سیستمی مناسب هستش که نیاز به سرعت اهمیت زیادی داره. زبان ++C ویژگی های زیادی داره که از طرفی هم خوبه و هم بد. خوبه از این جهت که می تونن به کمکت بیان و هم بده از این جهت که برنامه نویس رو گیج می کنه که از کدام ویژگی ها استفاده کنه. ولی در عوض C به قول معروف minimal هستش و حتی شی گرایی هم نداره.

اگر نمی خوای خودت رو درگیر مسائل سطح پایین و مدیریت حافظه کنی ، زبان های زیر انتخاب خوبی هستند برای حل مسائل و ساختن برنامه
- Python
- Java
- #C
۱
۰
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط teraktor2003.)
(۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۷ ب.ظ)amirmahmoud نوشته شده توسط:  در هنگام انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری به عوامل زیر باید توجه کنید:

- کاربرد هایی آن زبان داره (بعضی از زبان چند منظوره هستند و بعضی ها هم برای یک هدف خاصی جوابگو هستند)
- منابع یادگیری زیاد
- کتابخانه ها و ماژول های آماده آن زبان ( زبانی که رو انتخاب کنید که لازم نباشه درش دوباره چرخ رو اختراع کنید!!)
- گسترش پذیری زبان ( بعضی از زبان های برنامه نویسی این قابلیت رو دارند که بشه در انها تغییراتی ایجاد کرد)

ربان های C و ++C بیشتر برای برنامه های سیستمی مناسب هستش که نیاز به سرعت اهمیت زیادی داره. زبان ++C ویژگی های زیادی داره که از طرفی هم خوبه و هم بد. خوبه از این جهت که می تونن به کمکت بیان و هم بده از این جهت که برنامه نویس رو گیج می کنه که از کدام ویژگی ها استفاده کنه. ولی در عوض C به قول معروف minimal هستش و حتی شی گرایی هم نداره.

اگر نمی خوای خودت رو درگیر مسائل سطح پایین و مدیریت حافظه کنی ، زبان های زیر انتخاب خوبی هستند برای حل مسائل و ساختن برنامه
- Python
- Java
- #C
ممنون
امکان داره چند نمونه از برنامه های معروفی که با C# نوشته شدن رو معرفی کنین؟! من حس میکنم شاید شبیه MATLAB باشه و برای کارهای سنگین مناسب نباشه...اینطوریه؟
۰
۱
ارسال: #۱۰
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۵ ق.ظ
سلام
شما اگر می خواید برنامه تجاری تحت ویندوز بنوسید سی شارپ خوبه اما اگر می خواید در حوضه هوش کار کنید استاد هوش ما می گفت lisp برای این کاره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اما الان بازار برای پایتون و روبی خیلی داغه
دیگه خود دانید
۲
۰
ارسال: #۱۱
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۰۵ ب.ظ
(۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۵ ق.ظ)stabesh نوشته شده توسط:  سلام
شما اگر می خواید برنامه تجاری تحت ویندوز بنوسید سی شارپ خوبه اما اگر می خواید در حوضه هوش کار کنید استاد هوش ما می گفت lisp برای این کاره

دیگه خود دانید

سلام
دوستان کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه برای شروع به کار با پیتون.
چطور میتونم کد یک برنامه به زبان پیتون رو exe کنم .میخام برای شروع کار یک برنامه ساده رو بنویسم
و انونو تبدیل به یک برنامه exe کنم .
ممنون از راهنمایی
۰
۰
ارسال: #۱۲
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۲۷ ب.ظ
پایتون که زبان کامپایلری نیست دوست عزیز من

One day the hands of fate must be forced
۰
۰
ارسال: #۱۳
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۳۵ ب.ظ
(۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۵ ب.ظ)saeed1921 نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۵ ق.ظ)stabesh نوشته شده توسط:  سلام

دیگه خود دانید

سلام
چطور میتونم کد یک برنامه به زبان پیتون رو exe کنم .میخام برای شروع کار یک برنامه ساده رو بنویسم
ممنون از راهنمایی

فک کنم اینا بدردتون بخوره

۰
۰
ارسال: #۱۴
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط amirmahmoud.)
(۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ ق.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۷ ب.ظ)amirmahmoud نوشته شده توسط:  در هنگام انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری به عوامل زیر باید توجه کنید:

- منابع یادگیری زیاد

- Python
- Java
- #C
ممنون
امکان داره چند نمونه از برنامه های معروفی که با C# نوشته شدن رو معرفی کنین؟! من حس میکنم شاید شبیه MATLAB باشه و برای کارهای سنگین مناسب نباشه...اینطوریه؟

با #C کد نوشتم اما برنامه خاصی باهاش درست نکردم. ولی با پایتون برنامه نوشتم.
پایتون رو به نظر من نمیشه مستقیم با matlab مقایسه کرد.
پایتون رایگان و Open Source هستش. ولی متلب تجاری هستش.
ضمنا زبان پایتون چند منظوره هستش که باهاش میشه کار های زیادی انجام می داد مثل توسعه سمت سرور یک سایت ، ساخت برنامه برای سیستم عامل های مختلف ، توسعه برنامه های علمی ، برنامه پایگاه داده ای ، و....

البته من از پایتون به هیچ وجه دفاع نمی کنم . و قطعا هر زبان برنامه نویسی نقاط قوت و ضعف خودش رو داره.

اگه منظورت از سنگین بودن ، اهمیت زیاد بودن سرعت برنامه هستش که خب C و یا ++C گزینه بهتری هستش.

(۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۵ ب.ظ)saeed1921 نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۵ ق.ظ)stabesh نوشته شده توسط:  سلام

دیگه خود دانید

سلام
ممنون از راهنمایی

شما می تونید از ماژول Pyinstaller برای پایتون استفاده کنید که فایل EXE براتون ایجاد می کنه. به دو صورت:
۱- تک فایل EXE
۲- فایل های dll ، سایر فایل مورد نیاز و فایل EXE

ضمنا برای ماژول cxfreeze و pyexe هم برای این کار وجود داره ولی به نظرم pyinstaller بهتره.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezam1998

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۶۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۴۲ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۶۸ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۵۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close