زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب موضوع مقاله برای شرکت در کنفرانس

ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۱ ب.ظ
سلام دوستان.
اگر بخواییم یک مقاله بنویسیم ، چگونه باید موضوع اش رو انتخاب کنیم؟
عمدتا در هر کنفرانس محورهای ارائه ها رو قرار می دهد ولی بعضی از کنفرانس ها نیز تیتروار فقط نام کنفرانس رو میگه، مثلا برق - کنترل - کامپیوتر ...
خب این برای کسانی که برای بار اول می خواهند ارائه بدهند کمی مشکل پدید می آید خواستم ببینم اینجا چون همه کامپیوتری هستیم اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم بتونه در اختیارم بگذاره!

من خودم شخصا به انیمیشن و گرافیک علاقه ی وافری دارم و برنامه نویسی در اولویت های بعدی من هست، دوستان کسی در خصوص این موارد اگر تونست موضوعی رو به من پیشنهاد کنه ممنون میشم.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۳۹ ب.ظ
RE: انتخاب موضوع مقاله برای شرکت در کنفرانس
(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
اگر بخواییم یک مقاله بنویسیم ، چگونه باید موضوع اش رو انتخاب کنیم؟
عمدتا در هر کنفرانس محورهای ارائه ها رو قرار می دهد ولی بعضی از کنفرانس ها نیز تیتروار فقط نام کنفرانس رو میگه، مثلا برق - کنترل - کامپیوتر ...
خب این برای کسانی که برای بار اول می خواهند ارائه بدهند کمی مشکل پدید می آید خواستم ببینم اینجا چون همه کامپیوتری هستیم اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم بتونه در اختیارم بگذاره!

من خودم شخصا به انیمیشن و گرافیک علاقه ی وافری دارم و برنامه نویسی در اولویت های بعدی من هست، دوستان کسی در خصوص این موارد اگر تونست موضوعی رو به من پیشنهاد کنه ممنون میشم.
اگر کنفرانسی به صورت کلی گفته کنترل یعنی تمام موضوعاتی که به کنترل مرتبط هستن قبوله. شما نباید برای یک کنفرانس مقاله بنویسید شما روی موضوعی که براتون جالبه کار می کنید و وقتی کارتون تموم شد میگردید برای کنفرانس مناسب ارسال می کنین
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۰۴ ب.ظ
دوستمون دقیقا درست گفتن، شما اول باید مقاله رو بنویسین بعد دنبال کنفرانس یا مجله بگردین
البته خوب فک می کنم یه سری از کنفرانس ها هر ساله یا چندین سال یه بار برگزار می شن (مث کنفرانس داده کاوی)کسانی که با این کنفرانس ها آشنا هستن و موضوعات روتین اون کنفرانس ها رو میدونن ، روی اون موضوعات کار میکنن
شمام هم میتونین دررابطه با موضوعات مورد علاقه تون دنبال چنین کنفراس هایی باشین و ببینن سال ها پیش او کنفرانس ها برای چه موضوعاتی فراخوان دادن.
موفق باشید

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط fo-eng.)
سپاسگذارم از پاسخ گویی دوستان.
بله دقیقا درست می فرمایید ولی من متاسفانه مشکلم همین انتخاب موضوع هست. اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم چون اولین کارم هست و وقت زیادی هم ندارم و می خوام مقاله بنویسم. خب مشکل این هم هست آدم ممکنه علاقه داشته باشه ولی نتونه اون چیزی رو که می خاد پیاده سازی کنه!

من توی گرافیک پیشرفته فعالیت دارم ولی نمی دونم باید دنبال چی بگردم! : (

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۰ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سپاسگذارم از پاسخ گویی دوستان.
بله دقیقا درست می فرمایید ولی من متاسفانه مشکلم همین انتخاب موضوع هست. اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم چون اولین کارم هست و وقت زیادی هم ندارم و می خوام مقاله بنویسم. خب مشکل این هم هست آدم ممکنه علاقه داشته باشه ولی نتونه اون چیزی رو که می خاد پیاده سازی کنه!

ببینین هر کاری روش خاص خودشو داره. شما برای این که مقاله بدین اول باید یه مقدار مقاله بخونین ببینین علم توی جه مسیر هایی داره میره بعد از این مقالات یه حوزه خاص تر رو انتخاب کنید و توی اون حوزه دقیق جست و جو کنید و مطالعه کنید ببینین چه کارایی شده بعد باید فکر کنین شما میتونین چه کار کنید.یه الگوریتم ارائه بدین و در نهایت ارزیابیش کنین و ببینین نسبت به روش های مشابه چه نقاط ضعف و قدرتی داره.
اگر در زمینه شبکه های اطلاعاتی و اجتماعی علاقه دارین کار کنین یه مساله بسیار خوب تعریف شده میشناسم ک اگر تا ۴ ماه دیگه بتونین جمعش کنین و نتیجه خوبی بدین یه جایزه ۵ تا ۱۰ هزار دلاری هم میتونین بگیرین .البته صرف نظر از جایزه که گرفتنش بین این همه محقق در دنیا ساده نیست اگر خوب کار کنین میتونین به مقاله تبدیلش کنید
۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۲ ق.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سپاسگذارم از پاسخ گویی دوستان.

ببینین هر کاری روش خاص خودشو داره. شما برای این که مقاله بدین اول باید یه مقدار مقاله بخونین ببینین علم توی جه مسیر هایی داره میره بعد از این مقالات یه حوزه خاص تر رو انتخاب کنید و توی اون حوزه دقیق جست و جو کنید و مطالعه کنید ببینین چه کارایی شده بعد باید فکر کنین شما میتونین چه کار کنید.یه الگوریتم ارائه بدین و در نهایت ارزیابیش کنین و ببینین نسبت به روش های مشابه چه نقاط ضعف و قدرتی داره.
اگر در زمینه شبکه های اطلاعاتی و اجتماعی علاقه دارین کار کنین یه مساله بسیار خوب تعریف شده میشناسم ک اگر تا ۴ ماه دیگه بتونین جمعش کنین و نتیجه خوبی بدین یه جایزه ۵ تا ۱۰ هزار دلاری هم میتونین بگیرین .البته صرف نظر از جایزه که گرفتنش بین این همه محقق در دنیا ساده نیست اگر خوب کار کنین میتونین به مقاله تبدیلش کنید
سپاسگذارم از لطف و پاسخ گویی شما.

* خب حالا یک سوال پیش می یاد : این همه پژوهشگر که سالیانه در ایران در همه این کنفرانس ها شرکت می کنند و فرضا ما مقالاتشون رو در سیویلیکا می بینیم، همه اینها این تحقیقات و پژوهش هاشون منحصر به فرد و دستاورد خودشون هست آیا؟ یعنی منظورم این هست که فرضا یک موضوع رو پیدا کردند و الگوریتمی رو بیان کردند و بقیه مسائل و ... در کل تکراری هم نیست؟

عذر می خوام منظور شما از " شبکه های اطلاعاتی و اجتماعی " چی هست؟ منظور همون network هست. میشه یک ذره با جزئیات بیشتر بیان کنید؟ همچنین ممنون میشم موضوع رو هم بفرمایید تا ببینم در حوزه اطلاعاتی بنده هست یا خیر؟

راستش من صبح تا حالا رفتم سراغ داده کاوی که بررسی کنم و ببینم می تونم موضوعی رو پیدا کنم یا فرضا به همون علایقم که انیمیشن و ۳ بعدی هست ربطش بدم. شما در این مورد چیزی به نظرتون نمی رسه؟

با تشکر.

۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۲۷ ق.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  

* خب حالا یک سوال پیش می یاد : این همه پژوهشگر که سالیانه در ایران در همه این کنفرانس ها شرکت می کنند و فرضا ما مقالاتشون رو در سیویلیکا می بینیم، همه اینها این تحقیقات و پژوهش هاشون منحصر به فرد و دستاورد خودشون هست آیا؟ یعنی منظورم این هست که فرضا یک موضوع رو پیدا کردند و الگوریتمی رو بیان کردند و بقیه مسائل و ... در کل تکراری هم نیست؟

عذر می خوام منظور شما از " شبکه های اطلاعاتی و اجتماعی " چی هست؟ منظور همون network هست. میشه یک ذره با جزئیات بیشتر بیان کنید؟ همچنین ممنون میشم موضوع رو هم بفرمایید تا ببینم در حوزه اطلاعاتی بنده هست یا خیر؟

راستش من صبح تا حالا رفتم سراغ داده کاوی که بررسی کنم و ببینم می تونم موضوعی رو پیدا کنم یا فرضا به همون علایقم که انیمیشن و ۳ بعدی هست ربطش بدم. شما در این مورد چیزی به نظرتون نمی رسه؟

با تشکر.
ببینین بستگی داره مقالتون بخواد کجا منتشر بشه اگر بخواین توی کنفرانس هایی که توی میدان انقلاب یه مبلغی ازتون میگیرن براتون مقاله می نویسن و میفرستن چاپ بشه خیر شما اصلا نیاز به نو آوری هم ندارین یه چند تا عکس میگیرین روشون یه سری فیلتر رو ترکیب می کنین میزنین. یه بالا گذر و پایین گذر! خب حالا یه پایین گذر و بالاگذر! حالا مقایسه می کنیم Big Grin سیویلیکا هم خیلی از مقاله هاش هیچ ارزشی نداره.
اما اگر میخواین در کنفرانس ها و مجلات معتبر مقاله داشته باشین باید کارتون original باشه یعنی نتیجه تلاش خودتون باشه و قبلا تکرار نشده باشه.

بله .برای اطلاعات بیشتر میتونین در مورد information network mining جست و جو کنید .خوب بخونید اگر علاقه داشتین به دلایلی بهتره موضوع را در پیام خصوصی باهاتون مطرح کنم.

در مورد انیمشین و گرافیک هیچ اطلاعاتی ندارم متاسفانه.
۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط fo-eng.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ق.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  

با تشکر.
ببینین بستگی داره مقالتون بخواد کجا منتشر بشه اگر بخواین توی کنفرانس هایی که توی میدان انقلاب یه مبلغی ازتون میگیرن براتون مقاله می نویسن و میفرستن چاپ بشه خیر شما اصلا نیاز به نو آوری هم ندارین یه چند تا عکس میگیرین روشون یه سری فیلتر رو ترکیب می کنین میزنین. یه بالا گذر و پایین گذر! خب حالا یه پایین گذر و بالاگذر! حالا مقایسه می کنیم Big Grin سیویلیکا هم خیلی از مقاله هاش هیچ ارزشی نداره.
اما اگر میخواین در کنفرانس ها و مجلات معتبر مقاله داشته باشین باید کارتون original باشه یعنی نتیجه تلاش خودتون باشه و قبلا تکرار نشده باشه.

بله .برای اطلاعات بیشتر میتونین در مورد information network mining جست و جو کنید .خوب بخونید اگر علاقه داشتین به دلایلی بهتره موضوع را در پیام خصوصی باهاتون مطرح کنم.

در مورد انیمشین و گرافیک هیچ اطلاعاتی ندارم متاسفانه.

انقلاب رو خوب اومدید Smile
ببینید مهندس من تازه اول راهم. واقعا اولین مقاله رو بخوام واسه جاهای معتبر مثل ieee منتشر کنم سخته و یک دلیلش هم وقت کمی هست که دارم. من شخصا می خوام اولین مقاله رو استارت بزنم و گزینه بعدی اینکه پایان نامه ارشدم رو بصورت مقاله معتبر بیرون بدم، به دلیل اینکه تایم زمانی اون خیلی بیشتره و دستم بازتر هست و همچنین تجربه در این امر بیشتر. (حداقل یک سال آینده)

ولی واسه این مقاله که الان می خوام بنویسم همین کفایت می کنه که یکی از کنفرانس های ایران اونو قبول کنه ولی برام مهم هم هست که مقاله الکی و بیخودی نباشه.! حداقل یک دستاورد کوچیک توش باشه! تایمم محدوده حداقل یک یا دو ماه!
بله سپاسگذار میشم از لطف شما.

۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۵۸ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سپاسگذارم از پاسخ گویی دوستان.

من کاملا درکتون میکنم، انتخاب موضوع مهم ترین قسمت کاره.
پیشنهاد میکنم با یه استاد یا شخصی که در زمینه مورد علاقه شما کار علمی پژوهشی میکنه برای انتخاب موضوع مشورت کنید،
اینجور آدما معمولا کلی ایده دارن برای کار اما وقتشو ندارن
مثلا من پیش یکی از استادام رفتم و ازش خواست یه موضوع خوب برای کار پژوهشی بهم پیشنهاد بده، کلی استقبال کرد و گفت یه ایده داره ولی خودش وقت نداره روش کار کنه، و من الان دارم به کمک ایشون روی اون موضوع کار میکنم
سعی کنید چنین فردی رو پیدا کنید.

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۵۸ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  

من کاملا درکتون میکنم، انتخاب موضوع مهم ترین قسمت کاره.
پیشنهاد میکنم با یه استاد یا شخصی که در زمینه مورد علاقه شما کار علمی پژوهشی میکنه برای انتخاب موضوع مشورت کنید،
اینجور آدما معمولا کلی ایده دارن برای کار اما وقتشو ندارن
مثلا من پیش یکی از استادام رفتم و ازش خواست یه موضوع خوب برای کار پژوهشی بهم پیشنهاد بده، کلی استقبال کرد و گفت یه ایده داره ولی خودش وقت نداره روش کار کنه، و من الان دارم به کمک ایشون روی اون موضوع کار میکنم
سعی کنید چنین فردی رو پیدا کنید.
سپاسگذارم.
بله الان تقریبا یکی از اساتیدم رو پیدا کردم که بتونم باهاشون مشورت داشته باشم و روی یک موضوع اتفاق نظر کنیم.
با تشکر.

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ب.ظ، توسط moloodi.)
من هم در اول راه هستم و از این سال تحصیلی وارد دوره ارشد میشم در دانشگاه شریف.
تا الان خیلی زیاد مقاله نخوندم ولی در کل به این کار علاقه دارم (خوندن مقاله) و اگه تمرکز کافی داشته باشم فک کنم بتونم مطالب اونا رو بگیرم.
تا الان فقط یک مقاله مروری (از اون مقاله ها که بقول دوستمون در بالا، نیاز به نوع آوری نداره و فقط به جمع آوری روش ها و مباحث در این موضوع می پردازه) نصفه نیمه داشتم واسه درس شیوه ارائه دوران کارشناسی.

الان استرس موضوع پروژه و انتخاب استاد دارم. میخوام بدونم آیا خود دانشگاه ساز و کاری واسه ورودی های جدید داره که بتونن موضوع و استاد انتخاب کنن؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۷۹۵,۵۷۵ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۳ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۶۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۱۴۱ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close