زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

php یا asp

ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ
php یا asp
سلام دوستان
میخوام طراحی وب یاد بگیرم اما نمیدونم باکدوم شروکنم .phpبازار کاربهتری داره؟یاasp
ویادگیری شون چقدطول میکشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید .
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۴۵ ب.ظ
php یا asp
الان شما html css javascript jquery رو خوب یاد گرفتین؟ اگر اسکریپ نویسی رو خوب یاد گرفتین نوبت به انتخاب زبان برنامه نویسی می رسه.
هر کدوم از دو زبانی که نام بردین قابلیت های خاص خودشون رو در سطح کارهای حرفه ای دارن اما برای طراحی سایت و این مسایل فرقی نداره جفتشون یک کار رو انجام می دن.
خوب برتری که در نگاه اول میشه واسه php این هستش که هزینه کمتری داره چه از نظر هاست و سرور و چه از نظر open source بودن
در مقابل کسی که asp بلد هستش خود به خود #C رو هم مجبور میشه تا یه حدودی یاد بگیره که این خودش یه خوبیه.
دیگه بستگی به هدفتون داره واسه طراحی سایت فرقی نداره هر کدوم رو بلد باشین. بعدشم وقتی تو یکی از زبان ها قوی بشین دومی رو راحت می تونین یاد بگیرین.
یادگیری این زبانهای این طوریه هر چی جلوتر می رین فکر می کنین کمتر بلدین اما یاد گیری برای اینکه بتونین برای طراحی سایت کار کنین فکر کنم با ۸۰ الی ۱۰۰ ساعت مطالعه و انجام دادن یکی دو پروژه به جاهای خوبی برسین و بتونین نیازهاتون رو رفع کنین.

اگر مهربان باشی مردم تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند٬.

ولی مهربان باش! ......

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , RASPINA , The BesT , sahar salehi
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۰۱ ب.ظ
RE: php یا asp
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۴۵ ب.ظ)amir.monfared1369 نوشته شده توسط:  الان شما html css javascript jquery رو خوب یاد گرفتین؟ اگر اسکریپ نویسی رو خوب یاد گرفتین نوبت به انتخاب زبان برنامه نویسی می رسه.
هر کدوم از دو زبانی که نام بردین قابلیت های خاص خودشون رو در سطح کارهای حرفه ای دارن اما برای طراحی سایت و این مسایل فرقی نداره جفتشون یک کار رو انجام می دن.
خوب برتری که در نگاه اول میشه واسه php این هستش که هزینه کمتری داره چه از نظر هاست و سرور و چه از نظر open source بودن
در مقابل کسی که asp بلد هستش خود به خود #C رو هم مجبور میشه تا یه حدودی یاد بگیره که این خودش یه خوبیه.
دیگه بستگی به هدفتون داره واسه طراحی سایت فرقی نداره هر کدوم رو بلد باشین. بعدشم وقتی تو یکی از زبان ها قوی بشین دومی رو راحت می تونین یاد بگیرین.
یادگیری این زبانهای این طوریه هر چی جلوتر می رین فکر می کنین کمتر بلدین اما یاد گیری برای اینکه بتونین برای طراحی سایت کار کنین فکر کنم با ۸۰ الی ۱۰۰ ساعت مطالعه و انجام دادن یکی دو پروژه به جاهای خوبی برسین و بتونین نیازهاتون رو رفع کنین.
ممنون که وقت گذاشتید وجواب دادید.موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amir.monfared1369
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ ق.ظ
php یا asp
سلام.
الان خیلی از سایتها با CMS هایی مثل Wordpress و Joomla طراحی میشه.
یادگیری پایه ای HTML، CSS واسه شروع کافیه.
از اونجایی که این CMS ها درصد خیلی زیادی از نیاز شما رو رفع میکنن، پیشنهاد من یادگیری PHP هست. چون این CMS ها به زبون PHP نوشته شدن.

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , RASPINA , amir.monfared1369 , Aurora , shamim_70 , The BesT , sahar salehi
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۵ ق.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: php یا asp
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۴۵ ب.ظ)amir.monfared1369 نوشته شده توسط:  الان شما html css javascript jquery رو خوب یاد گرفتین؟ اگر اسکریپ نویسی رو خوب یاد گرفتین نوبت به انتخاب زبان برنامه نویسی می رسه.

من خودم html و css رو همزمان با زبان برنامه نویسی یاد گرفتم. و البته css رو کمتر و بعدا کاملش کردم. دو مورد دیگه هم نیازی نیست حتما قبل یادگیری زبان برنامه نویسی بلد باشید.
اینطوری هم نباشه که برای شروع یه کتاب پونصد صفحه ای بذارید جلوتون و باهاش کارکنید. با یه جزوه سبک شروع کنید و هر جا دیدید با دانسته هاتون نمیتونید کار کنید یه سرچ کنید راحت پیدا میشه. چون توی کتابا و منابع خیلی توابع معرفی شدن که استفاده آنچنانی ندارن. (البته من در مورد PHP میگم اینو و از ASP اطلاعی ندارم)

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , zahra_ce87 , sahar salehi
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۹ ب.ظ
php یا asp
من با هر دوتا زبان کار کردم,واقعیت این هست که ASP خیلی کارارو سریعتر و راحتتر به سرانجام میرسونه ولی وقتی پای هاست و قیمت و ... میاد وسط php خیلی مناسبتره.
برداشتی که من از طراحی سایت با این دو زبان داشتم اینه که با php اولش سخت کار میکنی ولی وقتی سایت رو طراحی کردی روزای خوشت فرا میرسه ولی با asp اولش خیلی راحت شروع میکنی و بعد روزای سخت از راه میرسه Big Grin البته اگر هاست ویندوزی خوب گیر بیاری مشکل بزرگی بوجود نمیاد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , dr.a_AI , AEM4949 , sahar salehi
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۱۸ ب.ظ
php یا asp
سلام
ببخشید من اصلا قصد شرکت تو این بحث رو نداشتم
اما صحبت برخی از دوستان من رو مجبور کرد یه مطلبی رو عرض کنم . اونم اینه که چرا ما فقط اسم وب میاد از طرف مقابل انتظار داریم
javascript- jQuery- HTML-XHTML- CSS- bootstrap- php/asp- XML ,... رو بلد باشه؟؟؟؟
چرا هنوز نمیخوایم قبول کنیم که برنامه نویس وب با طراح وب کارشون کاملا مستقم و جداس
چرا باید از یه برنامه نویس وب بخوایم که الا و بلا باید بهترین سلیقه رو هم داشته باشی؟ یعنی هنوز به این نرسیدیم که دنیا سمت کار تیمی میره و تک کار کردن بی نتیجه اس؟
دوستان خواهشا بشینید یکم فکر کنید ببینید به کدوم علاقه دارید؟ اگه سلیقه و روانشناسیتون خوبه برید سمت طراحی اگه کد زنی رو علاقه دارید برنامه نویسی
ایشون دارن میگن php یا asp اونوقت ازش میخواید بره طراحی کار کنه؟
اگه اینجوریه پس قبلش برید اسمبلی هم کار کنید

دوره های رایگان جهاد علمی (شبکه و برنامه نویسی) site:www.ittw.ir ____ telegram: @ittwir
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: str93 , bahar1369
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۴۸ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۸ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  اما صحبت برخی از دوستان من رو مجبور کرد یه مطلبی رو عرض کنم . اونم اینه که چرا ما فقط اسم وب میاد از طرف مقابل انتظار داریم
javascript- jQuery- HTML-XHTML- CSS- bootstrap- php/asp- XML ,... رو بلد باشه؟؟؟؟
چرا باید از یه برنامه نویس وب بخوایم که الا و بلا باید بهترین سلیقه رو هم داشته باشی؟ یعنی هنوز به این نرسیدیم که دنیا سمت کار تیمی میره و تک کار کردن بی نتیجه اس؟
سلام.منم کاملا موافقم..اینا هر کدوم از هم جدا هستند هر چند به نظرم بهتره اطلاعات پایه ای رو از این چند زمینه داشته باشیم.

لحظه ها را دریاب
چشم فردا کور است
نه چراغیست در آن پایان
هر چه از دور نمایانست
شاید آن نقطه نورانی
چشم گرگان بیابانست
۲
۳
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۰۹ ب.ظ
خیلی کوچک تر از اون هستم که اظهار نظر کنم اما این چالش رو بنده ۲ سال قبل داشتمSmile
و با چندین نفر صحبت کردم. شرایط کاری هر شخص متفاوت هست مثلا من میتونم فقط توی شهر خودم کار کنم. و توی شهر ما درصد زیادی از برنامه نویسان php کار هستن. و شاید از تعداد انگشتان دست کمتر هستند افرادی که میشه بهشون گفت aspکار
منم اول php‌رو تو دانشگاه یاد گرفتم . استادم هم جز بهترین برنامه نویسهای شهرومون بود . رفتم دنبال کار تو شرکتهای برنامه نویس . گفتن ما دنبال ُaspکار هستیم و منم یه چیزای خیلی خیلی کم asp بلد بودم با این وجود که خیلی نمونه کارام ابتدایی بود گفتن بیا . استخدامیBig Grin. خیلی هاشون اینو گفتن . با یکی دونفر aspکار هم صحبت کردم . به این نتیجه رسیدم که چون من تازه اول راهم بهتر برم Asp‌یاد بگیرم. و یاد گرفتم و بعدشم mvc و میدونم الان نمونه کارمو نشون بدم میتونم کار کنم
در مورد سختی یا اسونی یاد گیری و پشتیبانی و قیمت هاست و..... نمیخوام صحبت کنم . سیاتهای زیادی هستن که در مورد این موارد به طور تخصصی صحبت شده . مثل سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
.
یه مورد دیگه . یک نفر هست که مثلا سالهاست داره php کار میکنه و طبعا ریز و درشت کار رو میدونه . کد اماده و ما‍ژول زیاد داره و براش سنگین تموم میشه اگه بخاد بره به سمت Asp و طراحی از صفر . پس ترجیح میده همون php رو ادامه بده مثل استاد خودم که کفتم php کار هستن . سالهاست سایت طراحی میکنه شاید تو دو هفته یه سایت رو بتونه تحویل بده و اکثر سفارشاتش هم مستقیم از مشتری میگیره نه اینکه برای یه شرکت کار بکنه. و وقتی کار رو از مشتری سفارش بگیره دیگه اون مشتری کاری نداره php هست یا Asp Exclamation
صحبت های دوستان هم قابل تآمله و شرایط و محیط کاری ایندتون رو هم بسنجید. این بود نصایح بنده حقیرTongue

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۴۲ ب.ظ
php یا asp
یه بحثیم که هست بحث طرز تفکره. تو PHP شما آزادید با هر فریمورکی که خواستید کار کنید، اگه یه زمانی از یه فریورکی یا IDE خوشتون نیومد میتونید سوییچ کنید به یکی دیگه ولی راجع به ASP.NET انتخاب های خیلی محدود تر هستند.
۲
۰
ارسال: #۱۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۸ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید من اصلا قصد شرکت تو این بحث رو نداشتم
اما صحبت برخی از دوستان من رو مجبور کرد یه مطلبی رو عرض کنم . اونم اینه که چرا ما فقط اسم وب میاد از طرف مقابل انتظار داریم
چرا هنوز نمیخوایم قبول کنیم که برنامه نویس وب با طراح وب کارشون کاملا مستقم و جداس
دوستان خواهشا بشینید یکم فکر کنید ببینید به کدوم علاقه دارید؟ اگه سلیقه و روانشناسیتون خوبه برید سمت طراحی اگه کد زنی رو علاقه دارید برنامه نویسی
ایشون دارن میگن php یا asp اونوقت ازش میخواید بره طراحی کار کنه؟
اگه اینجوریه پس قبلش برید اسمبلی هم کار کنید

خوب دیگه حرفتون کاملا اشتباه. من قبول دارم که کار تیمی اساس پروژه های بزرگه و من خودم تو یه گروه برنامه نویسم وکاری به اسکریپت نویسی ندارم اما واسه اینکه یه برنامه نویس حرفه ای باشین باید قبلش خوب اسکریپت نویسی رو یاد گرفته باشین.
والا چطوری می خواین برای یه سایت مدیریت محتوا بنویسین یا چطوری می خواین ajax کد بزنین وقتی هنوز تو jquery لنگ می زنین؟؟؟؟؟

اگر مهربان باشی مردم تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند٬.

ولی مهربان باش! ......

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY , bahar1369

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۱,۹۵۴ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۵۶۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۰۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  نصب یک دیتابیس در php mysql fas ۱ ۲,۲۹۸ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: iranforums
  معرفی اموزشگاه برای کلاس های php saradehghani ۰ ۱,۹۲۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saradehghani
  سؤال در مورد چک باکس در PHP simorghsimorgh ۷ ۱۰,۰۲۶ ۲۴ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  فیلم فارسی آموزش upload در php sisili ۱ ۲,۲۰۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
  ASP.NET یا PHP؟؟ shamim_70 ۳ ۴,۰۷۹ ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: sisili
  نیاز به برنامه نویس asp.net MVC در شهر آمل nobody90 ۱ ۱,۸۲۳ ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: nobody90
  نحوه ی کار با ایمیل در PHP simorghsimorgh ۷ ۵,۶۳۸ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: axarsu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close