زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به سوالات ایراد دار هوش مصنوعی !

ارسال: #۴۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۲۶ ب.ظ
RE: اعتراض به سوالات ایراد دار هوش مصنوعی !
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۴ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  من واسه ۱۱۶ و ۱۱۷ (که میشه DPLL و AC3) در خدمتم ولی واسه بقیه سوالها فکر کنم هم عقیده نیستیم :-)
۱۱۱ هم که امیدی به ۲ گزینه ای شدنش ندارم.

پس دوست عزیز شروع کنیدSmile
شما متن همین سوالات رو بفرمایید تا بقیه دوستان هم اگر رو سوالات نظر دیگه ای دارن بنویسن

مهم:فقط لطفا از این به بعد متنی بدهیم که قابل ارسال جهت اعتراض باشه(متن رسمی)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۴۴ ب.ظ
من در کل به سوالات تخصصی گرایش هوش اعتراضی ندارم ... یعنی اینطوری بگم سوالی نیست که به طور مطلق بشه گفت غلطه .. برای مثال سوال سیستم عامل که انواع مقادیر برای c رو خواسته بود کاملا مشهود هست که غلطه و سازمان سنجش چاره ای نداره جز حذف سوال یا درست اعلام کردن دو گزینه ... ولی در مورد سوال های هوش درسته که مثلا سوال ۱۱۷ خیلی بحث بر انگیزه ولی طراح با استناد به یک منبع میتونه بگه که اعتراض وارد نیست ... به هر حال حذف سوال ۱۱۷ یا ۱۱۶ به نفع منه ولی اصلا به اعتراض در این موارد امیدوار نیستم ... Wink

آینه بهترین دوست منه. چون وقتی من گریه می کنم، اون هیچ وقت نمیخنده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh
ارسال: #۴۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۴ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ق.ظ)Olov3nly نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۱۲ ق.ظ)faza نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ ق.ظ)Olov3nly نوشته شده توسط:  
اگر تابع اکتشافی h بخواهد قابل قبول باشد باید از گره E به گره C جهتی داشته باشیم که نداریم!
یا
از گره E به سمت گره G جهتی داشته باشیم که اندازه آن بزرگتر از ۱۰ باشد!

به نظر من شکل اشکال داره!

نظر بدین...

منم دقیقا سرجلسه همین استدلال رو کردم و غیرقابل قبول رو زدم! طراح هوش شورش رو درآورده بود امسال!!!!

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۴۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۰۵ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۲ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ق.ظ)Olov3nly نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۱۲ ق.ظ)faza نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۴۹ ق.ظ)Olov3nly نوشته شده توسط:  
اگر تابع اکتشافی h بخواهد قابل قبول باشد باید از گره E به گره C جهتی داشته باشیم که نداریم!
یا
از گره E به سمت گره G جهتی داشته باشیم که اندازه آن بزرگتر از ۱۰ باشد!

به نظر من شکل اشکال داره!

نظر بدین...

منم دقیقا سرجلسه همین استدلال رو کردم و غیرقابل قبول رو زدم! طراح هوش شورش رو درآورده بود امسال!!!!

در یک گراف وقتی از یک گره به گره دیگر یالی وجود نداشته باشد .. هزینه بین دو گره بی نهایت فرض می شود (یعنی باید بی نهایت هزینه صرف کنیم تا به گره دوم برسیم و از آن جایی صرف این بی نهایت هزینه هیچ وقت پایان نمی یابد، پس به گره دوم نمی رسیم، چون یالی نداریم) .. تابع اکتشافی در این سوال هزینه این گره رو ۱۰ تخمین زده بود که به وضوح کمتر از بی نهایت هست .. پس قابل قبول هست.

سپاس‌گزاری شده توسط: faza
ارسال: #۵۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۱۸ ب.ظ
دوستان درمورد سوالهای ۱۱۸و۱۱۹ در کتاب هوش پارسه مهندس طارمیان این سوالات رو تشریح و مشابه این دو سوال رو حل کرده اند

لذا بنظر من چنانچه طبق کلید سنجش نزده ایم اشتباه حل کرده ایم
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza
ارسال: #۵۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۴۵ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۱۴ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  من واسه ۱۱۶ و ۱۱۷ (که میشه DPLL و AC3) در خدمتم ولی واسه بقیه سوالها فکر کنم هم عقیده نیستیم :-)

سوالات ۱۱۶ و ۱۱۷ رو اعتراض بدین تا حذف بشن چون هر دو مبهم هستند و در کتابهای مختلف به شکل متمایزی تشریح شده اند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sarah85
ارسال: #۵۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ ب.ظ
نا امید نباشید برای سوال ۱۱۱ هم اعتراض بزنید نهایتش اینه که شما تلاشتون رو کردید
ارسال: #۵۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۵۴ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۲۶ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  پس دوست عزیز شروع کنیدSmile
شما متن همین سوالات رو بفرمایید تا بقیه دوستان هم اگر رو سوالات نظر دیگه ای دارن بنویسن
نه نه! بیزحمت یکی دیگه مسئولیت این کار رو به عهده بگیره! حالا رسمی هم نبود ما رسمیش میکنیم! فقط یکی توضیح بده الآن چی باید بگیم؟!!! مثلا واسه AC-3 خب باید ببینیم اون یارو چرا گفته بستگی به این داره که در چه مرحله ای قرار داریم. الگوریتم خیلی واضحه که متوقف میشه! نهایتا اینکه عقبگرد میکنیم که این موضوع اصن ربطی به AC-3 نداره! الگوریتم AC-3 اصن back-track نیست که! نمیدونم والا! (لازم به ذکره که من ۲ زدم ولی معتقدم ۱ میشه!)
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa
ارسال: #۵۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۵۶ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۹ ق.ظ)Olov3nly نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۵ ب.ظ)farzinf نوشته شده توسط:  در یک گراف وقتی از یک گره به گره دیگر یالی وجود نداشته باشد .. هزینه بین دو گره بی نهایت فرض می شود (یعنی باید بی نهایت هزینه صرف کنیم تا به گره دوم برسیم و از آن جایی صرف این بی نهایت هزینه هیچ وقت پایان نمی یابد، پس به گره دوم نمی رسیم، چون یالی نداریم) .. تابع اکتشافی در این سوال هزینه این گره رو ۱۰ تخمین زده بود که به وضوح کمتر از بی نهایت هست .. پس قابل قبول هست.
آیا در کتاب راسل به فرض کردن بی نهایت بودن هزینه اشاره شده ؟

مگه همه چیز باید نکته به نکته در کتابی نوشته شده باشه؟؟؟؟ ما میدونیم از کتاب ساختمان گسسته و طراحی الگوریتم که اگر یالی بین دو گره نباشه، هزینه بی نهایت هست ... اینها موضوعاتی ویژه هوش مصنوعی یا طراحی الگوریتم نیست .. مباحث پایه گراف هست ... اگر قرار بود تمام نکات این چنین پایه ای در کتاب راسل نوشته بشه ... اونوقت یک کتاب ۴۰۰۰ یا ۵۰۰۰ صفحه ای باید خونده می شد ...

ارسال: #۵۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۲۶ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  پس دوست عزیز شروع کنیدSmile
نه نه! بیزحمت یکی دیگه مسئولیت این کار رو به عهده بگیره! حالا رسمی هم نبود ما رسمیش میکنیم! فقط یکی توضیح بده الآن چی باید بگیم؟!!! مثلا واسه AC-3 خب باید ببینیم اون یارو چرا گفته بستگی به این داره که در چه مرحله ای قرار داریم. الگوریتم خیلی واضحه که متوقف میشه! نهایتا اینکه عقبگرد میکنیم که این موضوع اصن ربطی به AC-3 نداره! الگوریتم AC-3 اصن back-track نیست که! نمیدونم والا! (لازم به ذکره که من ۲ زدم ولی معتقدم ۱ میشه!)

دوست عزیز در سوال ۱۱۷ عنوان شده که قدم بعدی چی هستش نه اینکه در مورد الگوریتم چه اتفاقی رخ میده یک بار دیگه سوال رو بخونید خودتون متوجه میشید ، و با توجه به صورت سوال به هرحال قدم بعدب عقبگرد هستش و بعد از عقبگرد درمورد شروع از متغییر جدید یا توقف با توجه به بازه باقی مونده تصمیم گیری میشه
ارسال: #۵۶
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ق.ظ، توسط Pakniat.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۴ ب.ظ)farzinf نوشته شده توسط:  من در کل به سوالات تخصصی گرایش هوش اعتراضی ندارم ... یعنی اینطوری بگم سوالی نیست که به طور مطلق بشه گفت غلطه .. برای مثال سوال سیستم عامل که انواع مقادیر برای c رو خواسته بود کاملا مشهود هست که غلطه و سازمان سنجش چاره ای نداره جز حذف سوال یا درست اعلام کردن دو گزینه ... ولی در مورد سوال های هوش درسته که مثلا سوال ۱۱۷ خیلی بحث بر انگیزه ولی طراح با استناد به یک منبع میتونه بگه که اعتراض وارد نیست ... به هر حال حذف سوال ۱۱۷ یا ۱۱۶ به نفع منه ولی اصلا به اعتراض در این موارد امیدوار نیستم ... Wink

"استناد به یک منبع " یعنی چی؟ پس تمام سوالات کنکور درست هستند چون طراح ابزاری به نام "استناد به یک منبع" رو داره!
سوال ۱۱۷ گزینه درست داره
الگوریتم رو قرار می دم اولا تمام ابهامات رفع بشه ثانیا روی قدم بعدی بحث کنیم

می تونید در
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
با طراح این الگوریتم در مورد طراح سوال بحث کنید Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza , pooyaa
ارسال: #۵۷
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط faza.)
من سوال رو ۱۰ بار خوندم! خب قدم بعدی در چی رو میخواد؟ در AC-3 یا در کل مسئله ارضای محدودیت؟
به نظر من، همین این قضیه، یعنی سوال دارای مفاهیم متفاوت است و قابل اعتراضه.
ارسال: #۵۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ ب.ظ
سلام
من این چند روزه سوالات تخصصی هوش رو کاملا بررسی کردم و نظرمو میذارم
قبل از هر چیز بگم که به نظر من واسه هر سوالی که غلط جواب دادین و کوچکترین احتمالی میدین که تغییر کنه، حتما اعتراض بزنین
حداقل فایده این کار اینه که واسه کسی ضرر نداره، به جز طراح سوال که باید وقت بذاره و بررسی کنه(البته اگه این کارو کنن)
سوال ۱۱۰
این سوال واقعا ابهام داره و بستگی داره بخش کوچکتر رو چی معنی کنین
سوال گفته بخش کوچکتر و ممکنه یکی بخش کوچکتر رو بخشی که از محور کوچکتره معنی کنه(بخشی که اعدادش از اون یکی بخش کوچکتره)، در حالی که طراح سوال منظورش بخشی بوده که تعداش کمتره
سوال ۱۱۱
احتمالا طراح سوال هدفش از اینکه هم ۵ و هم ۶ رو تو گزینه ها گذشته، خواسته بچه ها رو به دام بندازه
این نکته ارتفاع رو که کنار بذاریم، این سوال اسون ترین سوال تخصصی بود تقریبا
من این سوال رو دیدم و از کلمه بسامد ترسیدم و جواب ندادم
سخنی با طراح این تست:
شاید هدف شما از این سوال این بوده باشه که ببینین بچه ها ارتفاع رو چی فهمیدین
ولی منی که ارتفاع رو مطابق میل شما یاد گرفتم چرا باید این سوال رو نتونم حل کنم
میمردی به جای کلمه بسامد، همون فراوانی رو که رایجه میذاشتی؟

سوال ۱۱۶
اگر چه به ظاهر باید گزینه ۴ بشه
ولی با توجه به اون اولویتی که گفته و روش DPLL، به نظر سوال سختیه
اکثرا یا این سوال رو جواب ندادن یا گزینه ۴ زدن
اگه حذف بشه یا کلید اصلاح بشه، به نفع خیلیا میشه. پس اعتراض بزنین

سوال ۱۱۷
با توجه به اینکه سوال فقط از الگوریتم حرف زده و اسمی از برنامه اصلی که الگوریتم رو صدا زده نبرده، باید گزینه یک بشه
ولی با توجه به گزینه ای که درست اعلام شده، احتمال حذفش بیشتره
بقیه سوالات تقریبا تغییرشون غیر ممکنه
مثلا واسه سوال ۱۲۱ من حدود ۲۰ صفحه آچار حل کردم و کلازهای مختلف رو بکار بردم و با ترتیب های مختلف تا بتونم ثابت کنم با کلازهای یک و سه هم میشه به تهی رسید(بدون استفاده بیش از یکبار از کلاز ۲). ولی نشد که نشد
روش هایی هست که با استفاده بیش از یکبار از کلاز یک یا سه بشه به تناقض رسید، ولی تو اون روش ها حتما کلاز ۲ بیش از یکبار استفاده شده

سوال ۱۱۳ هم با توجه به شکل گراف و وزن یالها، کسانی که گزینه ۴ رو انتخاب کردن، اعتراض کنن بد نیست. شاید فرجی بشه

بازم میگم واسه هر سوالی که دوست دارین اعتراض بزنین، مطمئن باشین نه در حق خودتون بد میکنید و نه در حق بقیه داوطلبا

بد نیست بعد از زدن اعتراض و فهمیدن اینکه دیگه هیچ کاری واسه تغییر نتیجه از دستمون بر نمیاد، واقعیت ها رو قبول کنیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , faza , str93
ارسال: #۵۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۱ ق.ظ
من ۱۱۰ رو نزدم.
ولی بدون تعصب ۱۱۶ و ۱۱۷ باید حذف بشن و منم با آقای تیمورپور موافقم. بقیه سوالایی که راجبشون بحث شد، طراح براشون توجیه داره.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza , m.teymourpour
ارسال: #۶۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۴ ق.ظ
اقا این سوالای هوش و ول کنین

سوال ۴۸ گزینه ۱ صحیح است و سنجش اشتباه کرده

کسی هست فوری بررسی کنه ؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۸۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۲ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۳۴ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۵۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۸۹۶ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close