زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به سوالات ایراد دار هوش مصنوعی !

ارسال: #۱۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۱۳ ب.ظ
RE: اعتراض به سوالات ایراد دار هوش مصنوعی !
(۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ ب.ظ)sohrab14 نوشته شده توسط:  بچه ها نظرتون در مورد سوال ۱۱۲ چیه؟ من میگم فقط عبارت دوم صحیح هست و عبارت اول و سوم غلط هستند. که در این صورت جواب گزینه ۲ میشه ولی سنجش گزینه ۳ را صحیح اعلام کرده

عبارت دوم که صحیح بودنش واضح هست و نیازی به توضیح نیست ... ولی عبارت اول به این شکل میشه توضیح داد که چون در هر برش از گراف وزن سبک ترین یال یکتا هست ... پس الگوریتم پریم در هر مرحله یک برش بر اساس رئوس ملاقات نشده (یعنی برشی که شامل رئوس ملاقات نشده باشه) انجام بده و چون وزن سبک ترین یال در اون یکتا هست .. همون سبک ترین یال رو به MST اضافه کنه ... البته بگم این توضیح رو خودم به دست آوردم .. (هنوز کامل برای خودم جا نیفتاده .. یعنی خیلی درست به نظر میرسه ولی ۱۰۰% درست بودنش برام اثبات نشده) Sad Sad Wink

آینه بهترین دوست منه. چون وقتی من گریه می کنم، اون هیچ وقت نمیخنده.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۳۳ ب.ظ
به نظر من تو کل سوالهای الگوریتم و هوش، تنها سوالی که امید هست تغییری کنه، سوال ۱۱۷ هست. بقیه سوالها رو تقریبا مطمئنم که جواب و حلش مشخص و واضحه. (البته راجع به ۱۱۶ هم اطلاعی ندارم)
ارسال: #۱۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۳۹ ق.ظ، توسط sohrab14.)
دوستان یکی بگه این مثال نقضی که من برای عبارت اول سوال ۱۱۲ آوردم درست هست یا نه
خود عبارت این بود : اگر وزن سبکترین یال بین هر برش در گراف یکتا باشد آن گاه mst نیز یکتا خواهد بود
[تصویر:  337709_112.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: mk1992
ارسال: #۱۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۰۴ ق.ظ، توسط faza.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۲۹ ق.ظ)sohrab14 نوشته شده توسط:  دوستان یکی بگه این مثال نقضی که من برای عبارت اول سوال ۱۱۲ آوردم درست هست یا نه
خود عبارت این بود : اگر وزن سبکترین یال بین هر برش در گراف یکتا باشد آن گاه mst نیز یکتا خواهد بود
هنوز عکستون ایراد داره، نمیتونم ببینم
ولی الگوریتم سالین یا سولین رو بلدید؟ اون دقیقن به روش برش عمل میکنه. فکر میکنم درست باشه این عبارت.
____________________________________________________________________ویرایش______​_________________________
عکس درست شد. ببینید الآن یه برش بزنید، که دو یال ۵۰ رو قطع کنه. حالا سبکترین یال بین برش پایین و بالا، میشه ۵۰ که یکتا نیست.
الگوریتم سولین یا بروکا :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: sohrab14
ارسال: #۲۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط faza.)
ببینید! من یه توضیح کوتاه راجع به سوال ۱۲۱ میدم! حالا دیگه خودتون میدونید چقدر واسه اعتراض به این سوال وقت بذارید.
قطعا راه حلی هست که از ۱ و ۳ و ... هم چند بار استفاده کنه. اما قطعا هیچ راه حلی نیست که از ۲ فقط یک بار استفاده کنه! قطعا هر راه حلی شما ارائه بدید که توش از ۲ فقط یک بار استفاده کرده باشید، یا اصلا استفاده نکرده باشید، اشتباهه.
ارسال: #۲۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط شقایق..)
سلام
سوال ۱۰۹ به صورت تابلویی غلطه
(واضحه که سمت چپ مدار به صورت یه منبع ولتاژ ثابت و یه مقاومت قابل نمایشه و سمت راست هم اگه یه خازن با مقدار اولیه صفر بگذاریم ، در این صورت بچه کلاس اولی هم میفهمه در زمان بی نهایت، جریان خازن صفره؛ اما طبق گزینه اعلامی جریان میشه ۱۰!!!Undecided)
سوال ۱۱۰ هم کافیه آلفا رو نیم بگیریم=> احتمال اینکه بعد از مقایسه با محور سمت راس بزرگتر باشه همون مقداریه که ممکنه سمت چپ بیشتر باشه=> نیم میشه => گزینه ۲ جوابه)
Undecided
//بعدا نوشت:
من پاسخ سوال ۱۰۹ رو اشتباه دیده بودم و کللللییی هم حرص خورده بودمBig Grin یکی تذکر دادن خوشبختانهSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour
ارسال: #۲۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۱۷ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۰۲ ب.ظ)شقایق. نوشته شده توسط:  سوال ۱۱۰ هم کافیه آلفا رو نیم بگیریم=> احتمال اینکه بعد از مقایسه با محور سمت راس بزرگتر باشه همون مقداریه که ممکنه سمت چپ بیشتر باشه=> نیم میشه => گزینه ۲ جوابه)

موافقم

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour
ارسال: #۲۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط amirahmad.b.)
خیر طبق گزینه اعلامی که ۳ جواب ۵exp(-t*0.1) که این یعنی تو بی نهایت جریان ۰ ;

(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۱۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۰۲ ب.ظ)شقایق. نوشته شده توسط:  سوال ۱۱۰ هم کافیه آلفا رو نیم بگیریم=> احتمال اینکه بعد از مقایسه با محور سمت راس بزرگتر باشه همون مقداریه که ممکنه سمت چپ بیشتر باشه=> نیم میشه => گزینه ۲ جوابه)

موافقم

آلفا همیشه کمتر از ۰/۵
ارسال: #۲۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۵۸ ب.ظ
میتونین خیلی خیلی نزدیک به نیم تصورش کنید؛ تفاوت چندانی حاصل نمیشه.
ارسال: #۲۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶ ب.ظ، توسط faza.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۰۲ ب.ظ)شقایق. نوشته شده توسط:  سوال ۱۱۰ هم کافیه آلفا رو نیم بگیریم=> احتمال اینکه بعد از مقایسه با محور سمت راس بزرگتر باشه همون مقداریه که ممکنه سمت چپ بیشتر باشه=> نیم میشه => گزینه ۲ جوابه)
تو سال ۱۱۰ دقت کنید که منظور سوال از بخش کوچکتر، بخش سمت چپ نیست لزوما، بخشی هست که کوچکتره، یعنی تعدادش کمتره، قبلا بحث شده راجع به این قضیه.
ایده هم اینه که میخوایم ببینیم چقدر احتمال داره که هر دو بخش (به اندازه کافی) به نصف نزدیک بشن. چیزی که باعث میشه الگوریتم مرتب سازی سریع، بهینه بشه.
قطعا اینکه سمت راست تعدادش کمتره یا سمت چپ، فرقی به حال مرتب سازی سریع نمیکنه. مهم اینه که هر دو بخش از نظر تعداد به نصف آرایه نزدیک شن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: شقایق.
ارسال: #۲۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۲۶ ب.ظ
تو عمل بخش بندی، بخش کوچکتر معنی خاصی داره(تا اونجایی که من تو کتابا خوندم، منظور بخش سمت چپ بوده)
اگه منظور از بخش کوچکتر، بخشی باشه که تعداد عناصرش کمتره گزینه یک میشه
ولی اگه منظور بخشی باشه که اعدادش از محور کوچکتره(بخش سمت چپ) جواب گزینه دو میشه
طراح سوال باید کاملا واضح میگفت منظورش چیه، پس اشکال از طراح سواله
واسه این سوال اعتراض بزنید، احتمالا که گزینه دو رو هم درست اعلام میکنن
پارسال هم واسه ۲ تا از سوالات طراحی این اتفاق افتاد، یعنی تو کلید نهایی ۲ تا گزینه صحیح اعلام شد
 سپاس‌گزاری شده توسط: شقایق. , amir.monfared1369
ارسال: #۲۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۴۰ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۶ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  طراح سوال باید کاملا واضح میگفت منظورش چیه، پس اشکال از طراح سواله
قبول دارم باید واضح تر میگفت. البته من الآن دوباره خوندم صورت سوال رو، به نظرم تقریبا مشخصه که داره راجع به اندازه صحبت میکنه نه مقدارشون. یعنی اگه خودتون بودید چی میگفتید؟ "... اندازه ی بخش با تعداد کمتر بیش تر از ..." ؟ خب به نظر من طراح میخواسته لقمه رو آماده و حاضر نکنه دیگه. میخواسته خود داوطلب حواسش به این باشه که ممکنه اون طرف هم کوچکتر بشه. اما نمیدونسته که ممکنه یه برداشت دیگه هم بشه از این جمله.
نمیدونم والا!
ارسال: #۲۸
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط شقایق..)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۶ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  طراح سوال باید کاملا واضح میگفت منظورش چیه، پس اشکال از طراح سواله
قبول دارم باید واضح تر میگفت. البته من الآن دوباره خوندم صورت سوال رو، به نظرم تقریبا مشخصه که داره راجع به اندازه صحبت میکنه نه مقدارشون. یعنی اگه خودتون بودید چی میگفتید؟ "... اندازه ی بخش با تعداد کمتر بیش تر از ..." ؟ خب به نظر من طراح میخواسته لقمه رو آماده و حاضر نکنه دیگه. میخواسته خود داوطلب حواسش به این باشه که ممکنه اون طرف هم کوچکتر بشه. اما نمیدونسته که ممکنه یه برداشت دیگه هم بشه از این جمله.
نمیدونم والا!

به نظرم اینکه آدم بخواد برای هر سوالی که میخونه ۴ ساعت بشینه تحلیل کنه که آیا منظور طراح آن نمیتوانست باشد؟آن دیگری چه طور و Huh =>بسی حرکت مزخرفیهAngry طرز آدم سوال بدن خبDodgy هم من و هم یه عده دیگه از دوستام همه همون برداشتی که عرض کردم رو داشتیم. گرچه برداشتی که اینجا بیان شد هم خب جای خود داره ولی این قطعا از ضعف سواله.Sleepy
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh , faza , amir.monfared1369 , m.teymourpour , obdurate
ارسال: #۲۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۷ ق.ظ، توسط Pakniat.)
در مورد سوال ۱۱۷ :
با توجه به متن صریح کتاب راسل و خود الگوریتم AC-3 موقعی که سازگاری لبه ها انجام می شود اگر دامنه ی متغیری تهی شود مسئله CSP جواب ندارد و الگوریتم بدون اینکه جواب برگرداند return 0 می شود و بنابراین گزینه ۱ صحیح است یعنی متوقف می شود و تو خود الگوریتم گفته تا زمانیکه queue ما not empty اینکار رو بکن(حلقه while ) و بستگی به شرایط نداره
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , faza , pooyaa , hassan_alikarami
ارسال: #۳۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ ق.ظ، توسط m.teymourpour.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ ق.ظ)Pakniat نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۱۱۷ :
با توجه به متن صریح کتاب راسل و خود الگوریتم AC-3 موقعی که سازگاری لبه ها انجام می شود اگر دامنه ی متغیری تهی شود مسئله CSP جواب ندارد و الگوریتم بدون اینکه جواب برگرداند return 0 می شود و بنابراین گزینه ۱ صحیح است یعنی متوقف می شود و تو خود الگوریتم گفته تا زمانیکه queue ما not empty اینکار رو بکن(حلقه while ) و بستگی به شرایط نداره

موافقم

من موقعی از جلسه اومدم بیرون، یکی از سوالاتی رو که مطمئن بودم درست زدم همین سوال ۱۱۰ بود
خیلی بده اگه نخوان گزینه دو رو هم اعلام نکنن
حداقل باید واسه اون برداشت دیگه جواب صحیح تو گزینه ها نمیذاشت

سوال ۱۱۳ هم درسته بدترین حالت نیاز به ۱۰۰ مرحله داریم، مرحله آخر هم برای چک کردن دور منفی میباشد
ولی خود طراح گفته وزن یال ها رو مثبت یک بگیرید، یعنی دور منفی نداریم، پس مرحله آخر نیازی نیست و میشه ۹۹

اونم که از سوال ۱۱۷

سوال ۱۲۱ هم که باید علم غیب میداشتی و دقیقا همون روش مورد نظر طراح رو میرفتی(هر چند این سوال به نظرم مشکلاتی داره، دارم بررسی میکنم)

واقعا این چه طرز سوال دادنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakniat

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۸۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۵ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۳۴ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۵۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۸۹۷ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close