زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۱۳۱
۳۰ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۲۹ ق.ظ
ببخشید یه سوال دارم.
آیا فکر میکنید برای ازدواج استقلال مالی و کار کافیه!؟ آخه خیلی ها اونطور که از نظراتشون پیداست این مسئله رو در نظر میگیرن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۱۳۲
۳۰ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۵۷ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹ ق.ظ)alirezafchh نوشته شده توسط:  ببخشید یه سوال دارم.
آیا فکر میکنید برای ازدواج استقلال مالی و کار کافیه!؟ آخه خیلی ها اونطور که از نظراتشون پیداست این مسئله رو در نظر میگیرن.
مشخصه که خیر! استقلال، تنها به معنیِ استقلالِ مالی نیست. خیلی موارد مهمتری هست که باید وجود داشته باشه تا بشه به افراد اعتماد کرد. توانِ مالی ممکنه از بین بره و اون وقته که مسائلِ اخلاقی، اعتقادی، مسئولیت‌پذیری و درک متقابل و... به چشم میاد. پس بهتره از ابتدا به شخصیتِ طرف توجه کنیم نه به حسابِ بانکیش. که البته شناختنِ شخصیت، بسیار بسیار سخت‌تر از دونستنِ موجودیِ حسابه.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۲۱۳۳
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۰۵:۴۵ ب.ظ
ذهنم کم کم از اون حالت ۵۰-۵۰ خارج شده و البته شنیدن خبر ازدواج یکی از آشنایان باعث شد دوباره کلاً به همه چیز دقیق فکر کنم.
در بعضی موارد نظرم عوض شد اما در اکثر موارد بازم با تفکر بیشتر به همون نظرات قبلیم برگشتم.
این بنده خدا که شنیدن خبر ازدواجش برام مثل خالی شدن یک سطل آب یخ روی سرم بود، دختری که ۱۹ سالشه و دانشجوئه و به زندگی راحت عادت داره و البته در ارتباط با آقایان بسیار ساده‌لوحانه فکر و عمل می‌کنه. اونوقت با تمام مخالفت‌های خانواده‌اش (مخصوصاً پدرش) با پسری ازدواج کرده که تحصیلات زیر دیپلم داره، پشتوانه مالی خوبی نداره، شغلش هم پخش کردن محصولات یک کارخونه بین مغازه‌ها هست. محل سکونتش هم یک شهر دیگه هست. تفاوت‌های فرهنگی زیادی این وسط وجود داره.
اونوقت این دختر ساده با چندماه اشک ریختن اون آقا دم در خونه‌شون و اصرار به پدرش، آخرش باهاش ازدواج کرد.
با وجود اینکه آدمی‌زاد هر وقت که عقلش به کار بیفته خوبه و می تونه عاقلانه‌تر تصمیم بگیره، اما شخصاً معتقدم در بعضی موارد، تو زندگی اگر تا یه مرحله از زندگی عقل آدم به کار اُفتاد، که اُفتاد. خیلی هم خوبه. اما از یه جائی به بعد که بعضی تصمیمات گرفته شد، اون عقل اگر دیگه به کار نیفته برای اون شخص خیلی بهتره. چون اونوقت دیگه به کار اُفتادن عقل یعنی نمود پیدا کردن اشتباهات، یعنی لمس شکست، یعنی درماندگی، یعنی کاسهٔ چه کنم چه کنم به دست گرفتن، یعنی تقلا برای خلاصی پیدا کردن...

چرا آدما وقتی عاشق می‌شن فکر می‌کنن هر تفاوتی رو می‌تونن نادیده بگیرن و هر شرایطی رو تحمل کنن؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , RASPINA , SepidehP
ارسال: #۲۱۳۴
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۵۳ ب.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۵ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  چرا آدما وقتی عاشق می‌شن فکر می‌کنن هر تفاوتی رو می‌تونن نادیده بگیرن و هر شرایطی رو تحمل کنن؟
مشکل همین جاست که فکر نمیکنن دیگه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۲۱۳۵
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۰۷:۱۶ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته نگاه کلیپ واقعا ژرف نیست. اما بازم خوبه.(انتخاب نظریه ی هر کدوم از فیلسوفا بسته به شماست)
ارسال: #۲۱۳۶
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۸ ب.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۶ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته نگاه کلیپ واقعا ژرف نیست. اما بازم خوبه.(انتخاب نظریه ی هر کدوم از فیلسوفا بسته به شماست)

جالب بود. مرسی.
همه‌اش یک طرف اون نظریه اول یک طرف. زیادی رؤیایی به نظر می‌رسید! Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۲۱۳۷
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ، توسط Miss Sahar.)
دو هفته از طریق معرفی با یک پسری آشنا شدم آلبته خانواده ها در جریان بودن. از روز اول پسره خیلی احساسی برخورد کرد و بعد اون روز رفته رفته حرف از عشق و دوست داشتن میزد حتی بهشم گفتم بنظرت اینجور رفتار کردن خیلی زود نیست؟ و حتی مناسب هم نیست چون وقتی هنوز عقدی صورت نگرفته خیلی زووده که انقدر احساسی برخورد کرد. حتی انقدر رو تصمیمش مسمم بود که قاطعانه درباره آیندمون میحرفید اما بعد اینکه اومد خواستگاری رسمی دیگه ازش خبری نشد بعد چند روز پیام داد که من جوابم منفی اما هیچ دلیلی برای اینکارم ندارم. واقعا چرا انقدر آدمها احساسات طرف مقابل براشون بی ارزشه که راحت هر حرفی رو میزنن و راحت هم زیره همه حرفاشون میزنن اونم بدون دلیل. واقعا برام عجیب و غیر قابل هضمه کسی که انقدر تصمیمش جدی بود یهو بزنه زیرش. ختی ازش پرسیدم مشکل منم؟ گفت نه.
ارسال: #۲۱۳۸
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۳ ق.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ)Miss Sahar نوشته شده توسط:  دو هفته از طریق معرفی با یک پسری آشنا شدم آلبته خانواده ها در جریان بودن. از روز اول پسره خیلی احساسی برخورد کرد و بعد اون روز رفته رفته حرف از عشق و دوست داشتن میزد حتی بهشم گفتم بنظرت اینجور رفتار کردن خیلی زود نیست؟ و حتی مناسب هم نیست چون وقتی هنوز عقدی صورت نگرفته خیلی زووده که انقدر احساسی برخورد کرد. حتی انقدر رو تصمیمش مسمم بود که قاطعانه درباره آیندمون میحرفید اما بعد اینکه اومد خواستگاری رسمی دیگه ازش خبری نشد بعد چند روز پیام داد که من جوابم منفی اما هیچ دلیلی برای اینکارم ندارم. واقعا چرا انقدر آدمها احساسات طرف مقابل براشون بی ارزشه که راحت هر حرفی رو میزنن و راحت هم زیره همه حرفاشون میزنن اونم بدون دلیل. واقعا برام عجیب و غیر قابل هضمه کسی که انقدر تصمیمش جدی بود یهو بزنه زیرش. ختی ازش پرسیدم مشکل منم؟ گفت نه.
چیزی به اسم عشق وجود نداره مخصوصن اونایی که لحظه این. فقط ترشح موقتی ی سری هورمونا تو مغزه. این پسر با این جوگیر بودنش نشون داده که به بلوغ فکری و روانی ازدواج نرسیده. خوشحال باش که با دمدمی مزاج بودنش منصرف شد و تو رو نجات داد. از همچین آدمایی باید ترسید و فاصله گرفت. اصلن قابل اعتماد نیستن. چه برسه باهاشون بخوای بری زیر یه سقف. اصلن عین خیالتم نباشه. تو زندگی همه جور آدمی به پستت میخوره. این وسط تویی که باید هوشمندانه عمل کنی و گول این حرف های رنگ و لعاب دارو نخوری.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Miss Sahar
ارسال: #۲۱۳۹
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط khayyam.)
فکر کنم بعضی ها برای ازدواج به تکاپو افتادن چون سن ازدواجشون بالا رفته Big GrinBig GrinBig Grin
ارسال: #۲۱۴۰
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۵ ق.ظ
(۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  فکر کنم بعضی ها برای ازدواج به تکاپو افتادن چون سن ازدواجشون بالا رفته Big GrinBig GrinBig Grin

حــرفتو ندیده میگیرم Big GrinTongue

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , khayyam
ارسال: #۲۱۴۱
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ ق.ظ
(۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  فکر کنم بعضی ها برای ازدواج به تکاپو افتادن چون سن ازدواجشون بالا رفته Big GrinBig GrinBig Grin

خودتو لو دادی Smile
ارسال: #۲۱۴۲
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۲ ب.ظ
(۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  فکر کنم بعضی ها برای ازدواج به تکاپو افتادن چون سن ازدواجشون بالا رفته Big GrinBig GrinBig Grin

خودتو لو دادی Smile

اصلنم SmileSmile

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۲۱۴۳
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۳ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  چیزی به اسم عشق وجود نداره مخصوصن اونایی که لحظه این. فقط ترشح موقتی ی سری هورمونا تو مغزه. این پسر با این جوگیر بودنش نشون داده که به بلوغ فکری و روانی ازدواج نرسیده. خوشحال باش که با دمدمی مزاج بودنش منصرف شد و تو رو نجات داد. از همچین آدمایی باید ترسید و فاصله گرفت. اصلن قابل اعتماد نیستن. چه برسه باهاشون بخوای بری زیر یه سقف. اصلن عین خیالتم نباشه. تو زندگی همه جور آدمی به پستت میخوره. این وسط تویی که باید هوشمندانه عمل کنی و گول این حرف های رنگ و لعاب دارو نخوری.

ممنون عزیزم خیلی امیدوارم کردی. سنشم کم نبود ۳۰ سالش بود عجیبه انقدر نا پخته عمل کرد. اما بهرحال دیگه برام مهم نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: dokhtare payiz
ارسال: #۲۱۴۴
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۰۵:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۷ ب.ظ، توسط khayyam.)
یکی از دلایل عدم ازدواج پسرا بی اعتمادی به دخترهاست یه پسر چطور به دختری که اینقدر راحت بیرون با لباس های آنچنانی می گرده اعتماد کنه بعد انتظار هم داشته باشه یکی خواستگاریش هم بره ... دیگه یه تعداد انسانیت رو گذاشتن کنار !

البته دلایل دیگری هم هست ولی اونا رو میشه کنار اومد ولی این بی اعتمادی رو نمیشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۲۱۴۵
۰۲ مهر ۱۳۹۵, ۰۵:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۵۲ ب.ظ، توسط dokhtare payiz.)
(۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  یکی از دلایل عدم ازدواج پسرا بی اعتمادی به دخترهاست یه پسر چطور به دختری که اینقدر راحت بیرون با لباس های آنچنانی می گرده اعتماد کنه بعد انتظار هم داشته باشه یکی خواستگاریش هم بره ... دیگه یه تعداد انسانیت رو گذاشتن کنار !

البته دلایل دیگری هم هست ولی اونا رو میشه کنار اومد ولی این بی اعتمادی رو نمیشه
هر انسانی بنا به موقعیت و شان اجتماعی باید در انتخاب نحوه پوشش, بدون قضاوت دیگران آزاد باشه. اینی که شما میگین انسانیت نیس. احترام نگذاشتن به حقوق زنان یعنی بی اخلاقی.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۹,۱۶۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۲۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۸۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۹۰ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close