زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۶۳۱
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۵۳ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵ ق.ظ)Amalthea نوشته شده توسط:  
(13 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  تمام حرفهای شما صحیح
اما همه ما در اینجا داریم صحبت میکنیم که قبل از ازدواج به همه این نکات ریز توجه کنیم و چنانچه این بلوغ رو در خودمون دیدیم و همینطور با در نظر گرفتن تمام شرایط و سبک سنگین کردنها ازدوج کنیم که واسه این مسایل پیش پا افتاده ازدواج منجر به طلاق نشه و امار طلاق بالا نشان دهنده اینه که شاید خیلی از ازدواجها نباید اتفاق می افتاده چون این ها رو نسنجیدن . ما داریم در مورد این موارد صحبت میکنیم فقط
من حرف های کل اینجا رو نخوندم همین صفحه های اخری بعضی هاش رو خوندم اما این حرفای آخر شما و دوستان نشون دهنده ی قبول ازدواج نبوده و طلاق بوده گفتن
اما بهتر بود اول قبلش به این حرفای رنگ بنفش خودتون عمل می کردین و بعد به من میگفتینSmile

ممنون دوست عزیز
من حرفهای همه رو خوندم تا اینجا . خوبه شما هم بخونید. ما نمیگیم ازدواج بده . میگیم ازدواج بد، بده . داریم سعی میکنیم ازدواج بد نداشته باشیم .نمیگیم ملت طلاق بگیرند نمیگیم با کوچکتنرین مشکل راحت جدا شن .نمیگیم دنبال ایده ال هستیم . سبک سنگین کردن که گفتم یعنی کنار هم گذاشتن و سنجیدن تمام ویژ گیهای خوب و بد و ترازو کردن اونها . داریم این ویژگیها رو لیست میکنیم و نادیده گرفته نشن دوست عزیز.
میشه لطفا با جزییات بیشتری رو حرفای من زوم کنید و به من هم بگید که دقیقا به کدوم حرفم توجهی نداشتم یا عمل نکردم که من هم بتونم خودم رو اصلاح کنم . ممنون میشم وقت بزارید

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , khordad.girl , Amalthea , sss
ارسال: #۶۳۲
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۳۲ ب.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
بنظرم اینجا حرفها خیلی غیر کارشناسانه و شعاری هستند!حقیقتش خودم پشیمون شدم ک اومدم اینجا نظراتو خوندم چون وافعا واسه من تاثیر منفی داشت

به مصلحتم نبود
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۶۳۳
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط khordad.girl.)
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۳۲ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  بنظرم اینجا حرفها خیلی غیر کارشناسانه و شعاری هستند!حقیقتش خودم پشیمون شدم ک اومدم اینجا نظراتو خوندم چون وافعا واسه من تاثیر منفی داشت
اینجا کسی مشاور یا کارشناس ازدواج نیست دوستم....خب مسلما هرکس تجربه و نظر و ملاک های خودش رو میگه
این وظیفه ماست که روش فک کنیم و درست و غلط رو از هم سوا کنیم...!

(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۳۹ ق.ظ)Omn1990 نوشته شده توسط:  من همیشه برام سوال بوده چرا تو این شهر(همدان) دختری پیدا نمیشه که هم از فوتبال خوشش بیاد هم از دنیای تکنولوژی ! اینکارا خیلی پسرونس یا من زیاد نگشتم؟!

Sent from my heart using sincerely
شما زیاد نگشتین ! و الا تو همین مانشت از این قبیل دختر خانم ها زیاد هست!

اینجا کسی کسی دیگه رو مجبور نمیکنه...به شخصه یه لیست واسه خودم دارم
که معیارهامو توی اون مشخص کردم و بهشون نمره دادم! اون لیست رو واسه این دارم که از بعضی چیزا مث فرهنگ یا خانواده یا درس و ادامه تحصبل و کار نمیتونم بگذرم! حالا هرکس لیست خودشو داره
فرض کنید که من بخاطر همه ی ویژگی های مثبت خواستگارم از ویژگی بزرگی مث خانواده چشم پوشی کنم...خب مسلما به مشکل بر میخورم....
هیچکس اینجا ملاک و معیار خودشو بر دیگران تحمیل نمیکنه...این صحبتها فقط واسه اینه که چشم هامونو باز کنیم....
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , shayesteNEY , mahyamk , sss , Bahar_HS
ارسال: #۶۳۴
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ، توسط Amalthea.)
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۳ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز
من حرفهای همه رو خوندم تا اینجا . خوبه شما هم بخونید. ما نمیگیم ازدواج بده . میگیم ازدواج بد، بده . داریم سعی میکنیم ازدواج بد نداشته باشیم .نمیگیم ملت طلاق بگیرند نمیگیم با کوچکتنرین مشکل راحت جدا شن .نمیگیم دنبال ایده ال هستیم . سبک سنگین کردن که گفتم یعنی کنار هم گذاشتن و سنجیدن تمام ویژ گیهای خوب و بد و ترازو کردن اونها . داریم این ویژگیها رو لیست میکنیم و نادیده گرفته نشن دوست عزیز.
میشه لطفا با جزییات بیشتری رو حرفای من زوم کنید و به من هم بگید که دقیقا به کدوم حرفم توجهی نداشتم یا عمل نکردم که من هم بتونم خودم رو اصلاح کنم . ممنون میشم وقت بزارید
خواهش میکنمSmile
من هم نگفتم که بقیه وشما میگید که طلاق بگیرندو غیزه...
( خانم یکی از اقوام بنده tone صداش بلنده همیشه با صدای بلند حرف میزنه همین موضوع کوچیک باعث میشه ادم رغبت نکنه باهاش حرف بزنه چون وقتی جواب میده صداش در طولانی مدت گوش رو اذیت میکنه
همییییییییین و طبیعتا شوهرش هم اذیت میشه
و همینطور یکی از اشنایان نزدیک دخترش تو ۱۳ سالگی ازدواج کرد و خجالتی بود . حتی احوالپرسی ساده رو هم بلد نبود واقعا میومد خونه ما سلام نمیکرد UndecidedUndecided
بعد چند ماه از عقد طلاق گرفتند حانواده شوهرش میگفتن دختره بلد نیست د و کلام حرف بزنه مثل مجسمه اسDodgyDodgy
زن و شوهری همکار ما هستند این اقا نمیتونه از حق خودش دفاع کنه یاد گرفته تو محیط کاری اعتراضش رو با غر زدن بیان کنه همیشه غر میزنه در صورتی که رییس من فقط به ایمیل جواب مثبت میده Big Grin و این اقا بعد دوسال هنوز متوجه نشده باید چطوری با رییس ارتباط برقرار کنه و خانومش هم به من گفته بود که دوتا موقعیت کاری خوب استخدام رو به خاطر روابط عمومی پایین از دست داد !!!!
مثالها زیادن و حتما همه ما این موارد رو دیدیم . ساده از کنارش نگذریم حداقل فکر کنیم که چطور میتونم از این موضوع برای اینده خودم استفاده کنم و مطلبی رو یاد بگیرم )

مثالهاتون مثالهای درستی برای دلیل طلاق نبود چون خیلی بچه گانه بود.حرف ازدواجه نه اینکه چی شد طلاق گرفتند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , morweb
ارسال: #۶۳۵
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۳۸ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۱۰ ب.ظ)Amalthea نوشته شده توسط:  
(14 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۳ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز
خواهش میکنمSmile
من هم نگفتم که بقیه وشما میگید که طلاق بگیرندو غیزه...

مثالهاتون مثالهای درستی برای دلیل طلاق نبود چون خیلی بچه گانه بود.حرف ازدواجه نه اینکه چی شد طلاق گرفتند

ولا تو اینطور مسایل همه اول شعار میدادن که بله ما کم توقعیم ما اینطوری ما اونطوری هیچکس نمیگفت پس چراااا طلاق؟؟؟؟//
این شد که کم کم مثال اومد تو تاپیکها
و وقتی مثال زده بشه هر کس به دید خودش به موضوع نگاه میکنه و روش بحث میکنه .حرف حرف ازدواجه نه هر نوع ازدواجی به هر حال من وقتی در مورد اهمیت اداب معاشرت حرف میزنم شاید کسی اصلا بهش تا الان توجه نکرده باشه (میتونوید تاپیکهای قبل رو بخونید ) و به عقیده بنده معاشرت مهمه شاید کسی براش مهم نباشه و وقتی براش مهم نیست خب تاپیک رو تا جایی که داره در مورد اداب معاشرت هست دنبال نمیکنه .این خیلی سادست
ولا ما برای بازدهی بهتر مجبوریم از روش مهندسی معکوس استفاده کنیم.Big GrinBig Grin و اینکه تا الان تقریبا به صورت موضوعی بهش پرداخته شده چون بحث اداب معاشرت هست من نمیتونم بگم فلانی چووووون معتاد بود طلاق گرفت هر چند که شاید یکی از عوامل این بوده باشه
( در صفحات میانی این تاپیک هر شخص مثالهایی اورده و به صورت کلی تا حدودی بحث شده و اینچنین شد که بحث به جزییات رسید و زوم کردن روی یک خصلت خاص و همممون هم میدونیم با همه اینها باید وزن خوب و بد و سبک و سنگین و درجه اهمیت براش تعریف کرد . همون چیزی که تو همین صفحه کاربر khordad.girl فرمودند ما لیست تهیه میکنیم و کمک میکنیم به هم که بشه جلو هر گزینه با توجه به معیار خودمون درصد براش تعریف کنیم )
چانچه شما مثالی به ذهنتون در رابطه به این موضوع یا موضعات مشابه میرسه واقعا هم من و هم بقیه مشتاقیم که استفاده کنیم .چون در دنیای واقعی ادم کم موارد اینطوری دور و برش میبینه و خب انتتقال تجربه تو اینجا بهتر اتفاق میافته

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amalthea , mahyamk , morweb , Bahar_HS
ارسال: #۶۳۶
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۰ ق.ظ
دوستان من یه سوالی خیلی ذهنم را مشغول کرده.........تفاوت سنی مناسب چه قدر خوبه
lمثلا پسر۶۳-۶۴ و دختر ۷۳ .

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۶۳۷
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستان من یه سوالی خیلی ذهنم را مشغول کرده.........تفاوت سنی مناسب چه قدر خوبه
اوووووه چه خبره ۱۰ سال تفااوت سنی؟!
به نظر من ۳ تا ۴ سال خیلی خوبه
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , blackhalo1989 , shamim_70 , mahyamk , Bahar_HS , RASPINA , morweb
ارسال: #۶۳۸
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۵۵ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ق.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستان من یه سوالی خیلی ذهنم را مشغول کرده.........تفاوت سنی مناسب چه قدر خوبه
شما یجا توو چند پست قبل تر نوشتین نمیتونم از معیارهای تحصیل و کار بگذرم!وبراتون اینا در اولویته.
حالا اگ یکی همه این معیارهای اولویت دارتون رو داشته باشه یعنی تحصیلات خیلی خوب،کار خیلی خوب،خانواده خوب،ولی از لحاظ سنی ۱۰سال از شما بزرگتر باشه نظرتون چیه..می پذیرین؟؟

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال: #۶۳۹
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۳ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ق.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستان من یه سوالی خیلی ذهنم را مشغول کرده.........تفاوت سنی مناسب چه قدر خوبه
شما یجا توو چند پست قبل تر نوشتین نمیتونم از معیارهای تحصیل و کار بگذرم!وبراتون اینا در اولویته.
حالا اگ یکی همه این معیارهای اولویت دارتون رو داشته باشه یعنی تحصیلات خیلی خوب،کار خیلی خوب،خانواده خوب،ولی از لحاظ سنی ۱۰سال از شما بزرگتر باشه نظرتون چیه..می پذیرین؟؟
نمیدونم
اگه بهش علاقه داشته باشم و سلایق و علایقمون به هم نزدیک باشه آره
ولی اگه ببینم همه جوونیشو خوشیشو کرده و خیلی پیرمردی رفتار میکنه و منم بهش هیچ حسی ندارم خیییر!
ارسال: #۶۴۰
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۷ ب.ظ
ببخشید من یه پاسخ ارسال کرده بودم توی ای تاپیک ولی ظاهرا پاک شده کسی خبر داره چه اتفاقی افتاد؟
ارسال: #۶۴۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۵۰ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ق.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
نمیدونم
اگه بهش علاقه داشته باشم و سلایق و علایقمون به هم نزدیک باشه آره
ولی اگه ببینم همه جوونیشو خوشیشو کرده و خیلی پیرمردی رفتار میکنه و منم بهش هیچ حسی ندارم خیییر!

ولی من میگم ارزش ریسک کردن نداره!!

بهرحال یک دههفاصله هست بینمون!!!!....
بهرحال اختلاف سلیقه هم به نسبت این ۱۰سال پیش میاد!!

من خودم فک میکنم یکی دانشجو باشه کار نداشته باشه ولی تفاوت سنی با۴و۵سال باشه بهتره تا این موردی ک بشما گفتم!
بلاخره کسی بیکار نمی مونه!....

ثابت نگه می دارد

مارسل پروست
ارسال: #۶۴۲
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۱۶ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۰ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  ولی من میگم ارزش ریسک کردن نداره!!

بهرحال یک دههفاصله هست بینمون!!!!....
بهرحال اختلاف سلیقه هم به نسبت این ۱۰سال پیش میاد!!

من خودم فک میکنم یکی دانشجو باشه کار نداشته باشه ولی تفاوت سنی با۴و۵سال باشه بهتره تا این موردی ک بشما گفتم!
بلاخره کسی بیکار نمی مونه!....

نه اینطور نیست من الان دوستی دارم که ۹ سال تفاوت سنی دارن با همسرش ولی خیلی همو دوس دارن و زندگی خوبی دارن
اشتباه نکن ...آدم بیکار نمیمونه حرف درستی نیست
نمیگم نباید به کسی فرصت داد
به هرحال اگه شخص با عرضه ای باشه و بتونه کار گیر بیاره خیلی خوبه میشه قبولش کرد
ولی یه نفرو میشناسم که با عشق زندگیشو شروع کرده ۵ ساله عقده و بخاطر بی کاریه همسرش خانوادش دارن مجبورش میکنن طلاق بگیره
منم گفتم اگه طرفمو بشناسم و بهش علاقه داشته باشم
اگه کسی با شرایط یه غریبه بخواد بیاد خواستگاریم و همه چیش اوکی باشه و ۱۰ سال ازم بزرگتر باشه اصن قبولش نمیکنم....
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , morweb
ارسال: #۶۴۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۳۷ ب.ظ
سن اصلا مهم نیس،بقیش همش حرفه

به مصلحتم نبود
ارسال: #۶۴۴
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۵۴ ب.ظ، توسط shamim_70.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  اگه کسی با شرایط یه غریبه بخواد بیاد خواستگاریم
خب الان خاستگاریا همش جوریه ک کسی میاد ک تو نمیشناسی!!
مثلا از کجا میخای یکیو بشناسی؟؟کجا اشنا شی؟؟تووو دانشگاه؟؟محل کار؟؟؟
الان خود پسرا جوری شدن ک توو محل کار و دانشگاه دنبال دختر نیستن،ترجیح میدن خانوادشون دنبال بگردن!
اینک فک کنی کسی میاد خاستگارریت ک از قبل بشناسیش اینجوریا نیس!!!

(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  سن اصلا مهم نیس،بقیش همش حرفه
بنظرم سن زمانی میتونه مهم نباشه که بقول khordad.girlطرفو خودت یجا دیده باشی،تا حدودی بشناسیت بعد حالا خودتم تا حدودی ازش خوشت اومده باشه،اره اونموقع میشه بگی سنش مهم نیس!!
ولی اگر خاستگار بشیوه ی سنتی برات پیدا بشه ک دیگه نمیتونی اینجور بگی!!
مگه اینک طرفو بگی ی جلسه تشریف بیارن تا ببینیش!!...بعد تازه از کجا بفهمی توو اون ۱جلسه اون اقا روحیات ی دختر ۲۲-۲۳ساله رو بتونه درک کنه یا نه؟یا ازکجا بفهمی ک ایا طرف خوشی هاشو کرده حالا توو۳۳-۳۴سالگی بفکر زن گرفتن افتاده یا نه اینطوریا نیس!!؟

ثابت نگه می دارد

مارسل پروست
ارسال: #۶۴۵
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط khordad.girl.)
شمیم جون خواستگارای منو بیشتر میشناسن Big Grin
نه عزیزم مثلا دوست خانوادگی
فامیل دور
آشنا یا هرچی
به هر حال من کم کم به این نتیجه میرسم که فعلا زوده...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۶۶,۹۵۸ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۳۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۹۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۹۲ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۳ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close