زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

من شاغلم ایا میتونم با ۴ ساعت در روز نتیجه بگیرم؟

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ب.ظ
سلام به همه

من ۲۸ سالمه وشاغلم و از ۸ صبح تا ۵ بعدالظهر سر کارم.از ساعت ۷ تا ۱۲ شب میتونم بخونم.ایا با این وضعیت و شروع از این تاریخ میتونم نتیجه بگیرم؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , ashena1
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۲۴ ب.ظ
اگه زیاد از دوران کارشناسیتون نگذشته میتونین چرا که نه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baby27784 , npour
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط ahmad654321.)
بستگی به خوندن شما - پایه و مطالعات قبلی تون داره
یکی از دوستان من که فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی اصفهان بود با روزی ۳-۴ ساعت خوندن طی دوماه نیم همون صنعتی قبول شد . البته معدل و خیلی چیزای دیگه هم تاثیر داره . ولی به نظر من اگر مداوم باشه این ۴ ساعت و اراده قوی داشته باشین . صد در صد قبول می شین .
قانون ۸۰ - ۲۰ رو هم که حتما می دونید : یعنی از ۱۰۰ در صد خوندن شما در یک ازمون فقط ۲۰ درصد اون به کار شما میاد . بستگی داره که این ۲۰ درصد رو پیدا کنید و بخونید ./ شامل منابع خوب تست زنی و چیزای دیگه .
در انتها اراده کنید با تلاش قبول می شید .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baby27784 , npour , ashena1 , neda_Network , K@online , shayesteNEY
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۰۳ ب.ظ
بله خواستن توانستن است. من هم شاغل بودم از ۷ صبح تا ۵ و ۶ بعد از ظهر شرکت سر کار بودم.

از ۶ عصر تا ۱۲ و ۱ شب می خوندم. آزمون های پارسه هم شرکت می کردم.

از اواخر مهر هم شروع کردم به خوندم.

خدا رو شکر رتبه ام خوب شد (رتبه ۱۲۸) و روزانه شهید بهشتی قبول شدم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baby27784 , npour , ashena1 , neda_Network , K@online , shayesteNEY , nina69
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۱۴ ب.ظ، توسط fatima1537.)
۴ ساعت برای شروع و راه افتادن خوبه ولی باید روز به روز بیشترش کنید حداقل ۶ ساعت در روز.نزدیکای کنکور که دیگه واقعا نیاز به وقت بیشتری هست حدود ۸ ساعت و بیشتر.

به نظرم شاغلها نباید زیاد بلند پرواز باشن و به خودشون خیلی فشار بیارن که دانشگاه درجه ۱ قبول بشن اینطوری فقط استرس خودتون رو زیاد میکنید و فشار مضاعفی به خودتون میارید که سودی هم براتون نداره.

فقط سعی کنید مفهومی و درست درس بخونید با یه برنامه ریزی صحیح.مرتبا میزان پیشرفتتون رو چک کنید و ببینید کیفیت کارتون چطور بوده

چون شاغلید نمیرسید همه دروس رو بخونید ولی سعی کنید اونهایی رو انتخاب کنید که توش وارد ترید وپایه تون خوبه .

اگه دیدید وقت کم میارید میتونید بیشترین انرژی تون رو روی چند درس اصلی که بهتر بلدید بذارید و بقیه دروس رو هم بخشهای آسونش رو بخونید که بتونید حداقل تستهای آسونش رو بزنید.
مثلا معماری تقریبا سخته ولی هرسال ۱ تست آسون داره-یا درس هوش تستهای مشکل داره ولی بعضی بخشهاش آسون هم داره.درسهای آسون (مثل مدار منطقی و نظریه زبانها)رو به هیچ عنوان از دست ندید توی این درسها میتونید حداقل ۳ تست صحیح بزنید.یا درسی مثل آمار گرچه ریسک غلط زدنش کمه ولی بسیار وقت گیره و حداقل باید ۳ دور بخونید تا فرمولاش یادتون نره.ولی اینها نظر من در مورد این دروسه شاید آمار برای شما خیلی هم آسون باشه و پایه تون توش خوب باشه.
در کل همونطور که بچه ها بالا گفتند ببینید تو چه دروسی قویترید

من هم شاغل بودم و خوندم سال اول با وجود برنامه ریزی قبول نشدم چون ۲ ماه آخر وقت کم آوردم و نتونستم خوب مطالب قبلی رو مرور و جمع بندی کنم و بعضی مطالب یادم رفت. اما سال دوم فقط درسای پارسال رو مرور کردم و تست زدم همین! و قبول شدم.
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , neda_Network , K@online , baby27784 , shayesteNEY
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۳۵ ب.ظ
دقیقا زمان کاری ما یکسان هست.البته من چون کارم تدریس بود مجبور بودم همیشه مطالعه داشته باشم و البته امسال هم چندین درس جدید داشتم که خودم باید قبلش مطاله کرده و تسلط پیدا می کردم.دانشگاه کارشناسیم قوی نبود.پایه ی قوی هم نداشتم هیچ جزوه ی بدرد بخوری هم نداشتم فقط فایل های که دانلود کرده بودم و یک آزمون شرکت کردم که تنها از برنامه ریزی آزمون استفاده کردم ولی دوستانی داشتم در مانشت که جوابگوی سوالات بودند.
دانشگاه قبولیم عالی نیست ولی برای من که انتخاب اولم هم بود خوبه.چون نزدیک ترین مکان به شهرمون هست چون نمی خواستم از کارم فاصله بگیرم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , neda_Network , shayesteNEY
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۹ ب.ظ، توسط npour.)
منم شاغلم..به نسبت زحمتی که کشیدم راضی نیستم..ولی نشدنی نیست..برنامه ریزی خوب و پایبند بودن بهش خیلی مهمه،خصوصا ماههای اخر که همه میبرن بهترین فرصته تا از رقبا جلو بزنید،اگه بتونید یه ماه اخر رو مرخصی بگیرین عالی میشه البته بنده تا روز قبل کنکور سرکار بودم
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1 , neda_Network , K@online
ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۳۴ ب.ظ
RE: من شاغلم ایا میتونم با ۴ ساعت در روز نتیجه بگیرم؟
چرا که نه

اگر بصورت پیوسته و مداوم از همین الان شروع کنید قطعا نتیجه ی خوبی میگیرید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , neda_Network , baby27784
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۵۸ ق.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۸ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  خصوصا ماههای اخر که همه میبرن بهترین فرصته تا از رقبا جلو بزنید
دقیقاً . قبولیهای واقعی تو یکی دو ماه آخر مشخص میشه.هرکسی که بتونه تو آخرین ماهها تلاشش رو بیشتر کنه و با انگیزه درس بخونه (به شرطی که قبلش هم خوب پیش رفته باشه)موفق میشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: K@online , npour
ارسال: #۱۰
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۰۴ ب.ظ
از همه ممنونم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال: #۱۱
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۴۲ ب.ظ
سلام
چون شرایطم کاریم خیلی شبیه این دوستمون بود من سوالم رو همینجا میپرسم

حرف آخرم رو اول بگم و بعد توضیح بدم.
آیا درسته اگه چندتا درس مهم رو بالاتر از حد میانگین همه بزنیم رتبه خیلی جابه جا میشه ؟(ینی بقیه خونده نشن و فقط چندتا درس رو کامل بخونیم)

من الان دانشجوی کارشناسی آی تی علمی کاربردی هستم(سال آخر ).کاردانیم رو سه ساله توی یه عیر انتفاعی گرفتم.یک سال هم بین کاردانی به کارشناسی هیچ کاری نکردم.تا االانم هیچ وقت درس نخوندم.پایه خیلی ضعیفی دارم.خیلی از درسا به خاطر تموم نشدن درس و عوض شدن رشته اصلا نمیدونم چی هستن.اونایی رو هم که میدونم چی هستن رو درحد جزوه دانشگاه خوندم که درواقع یعنی نمیدونم چی برام راحته چی برام سخته.حالا چند وقته که خیلی دوست دارم یه بارم شده درست درس بخونم وشرط ادامه کارم (که خیلی برام مهمه و بش نیاز دارم)ادامه تحصیلم توی سراسری تهرانه(شرطی هست که خودم قبول کردم که کارم رو از دست ندم).

حالا اگه هر کدوم از اینا رو هم بدونید و بم بگید ممنون میشم :
۱/ایا اصلا این بالاتر از میانگین برای من(توی زمان باقی مونده امسال) و شرایط من امکان داره ؟
۲/تو نرم افزار میشه معلوم کرد این درسا رو ؟ اگه بله کدوماش ؟

پ.ن: میتونم زمان کارم رو کمتر کنم حتی مرخصی دوماه آخر بگیرم ولی باید شرط براورده شه.
ببخشید خیلی زیاد شد.
۱
۰
ارسال: #۱۲
۱۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۳ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Dragonfly نوشته شده توسط:  آیا درسته اگه چندتا درس مهم رو بالاتر از حد میانگین همه بزنیم رتبه خیلی جابه جا میشه ؟(ینی بقیه خونده نشن و فقط چندتا درس رو کامل بخونیم)
کلا هر درسی رو هر قدر که بالاتراز میانگین بزنید تراز و رتبه تون رو به همون نسبت جابجا میکنه .مطمئن نیستم که آیافقط درسهای مهم این خاصیت رو دارند یا همه دروس.

(۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Dragonfly نوشته شده توسط:  حالا اگه هر کدوم از اینا رو هم بدونید و بم بگید ممنون میشم :
۱/ایا اصلا این بالاتر از میانگین برای من(توی زمان باقی مونده امسال) و شرایط من امکان داره ؟
۲/تو نرم افزار میشه معلوم کرد این درسا رو ؟ اگه بله کدوماش ؟
۱-باتوجه به پایه ضعیف که گفتید باید زمان بیشتری بذارید که درسها رو مفهومی یادبگیرید.تستهای ارشد خیلی مفهومی و نکته دارند و باید مسلط بود به مباحث و تست هم خیلی کار کرد.ولی اگر از الان برای آزاد شروع کنید شاستون بیشتره چون تستاش سطحی ترن و نکات پیچیده ندارن(باید خودتون تستهای دولتی و آزاد رو ببینید تا دستتون بیاد)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , Dragonfly
ارسال: #۱۳
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۵۸ ق.ظ
خیلی ممنون از پاسخ های خوب هردو شماSmile
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۰۷۸ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  از کجا هیتلر شکن بگیرم؟ moslem73421 ۸ ۶۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۱,۸۱۶ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  معرفی کتاب "راز طراحی سایت بدون کدنویسی در کمتر از ۷ روز" ap2co ۰ ۲,۲۰۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ap2co
  خطای نتیجه در متلب The BesT ۶ ۴,۲۲۲ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۵۶۲ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  دستگاه ساعت حضور و غیاب Suprema face Station fafaferdos ۰ ۱,۸۷۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۶۳ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  پرکاربردترین و بهترین موضوع روز در مقاله ها پشتکار ۲ ۶,۰۴۵ ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  آخرین متدهای روز جهان در زمینه ی نحوه ی محبت و نفوذ دانشجو به دل استاد Xilinx ۱۰ ۶,۵۲۵ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close