زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تصمیم برای اینده زندگی

ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۱۰ ب.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
با سلام به دوستان
من دانشجوی لیسانس نرم افزار( دانشگاه دولتی) هستم. هم اکنون اروم اروم می خواهم برای ارشد اماده بشوم .فقط داشتم فکر می کردم در بهترین حالت به فرض ارشد قبول شدم و بعد هم دکترا را به پایان رساندم. چه اینده شغلی در انتظار من است فقط باید بروم و استاد دانشگاه بشوم.؟
سوال من اینه که ارزش داره به خاطر دکترا این همه زحمت بکشم ؟بهترین سال های جوانی درس بخونم ؟ (تازه بعدم دوسال برم سربازی) حدودا به یک استاد چقدر حقوق می دهند؟
دوستانی که الان دارند درایران دکترای کامپیوتر می خوانند پشیمان نیستند؟ اخه اکثر شرکت های خصوصی کاری به مدرک ندارند و فقط می گن باید کار بلد باشی .

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۵ ب.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
دوست عزیز سلام
من هم شرایط شما رو دارم ولی دیدم ای دکتری رو بگیرم بدک نیست الان جوانم ولی با لیسانس باید برم کارگری این و اون رو بکنم بعدش زرنگ باشم ماهی ۵۰۰ - ۶۰۰ گیرم بیاد بعد یکی دوسال خربشم و برم .... تشکیل بدم که بگم من هم ادمم و بعدش صبح تا شب کار... و عرق ... تا خرج زن و بچه دربیاد و ۵۰ -۶۰ سال بعد اگر سرطان نگیرم و زلزله نیاد از این دنیا برم!!!
اما می گم الان جوانیم رو می زارم تا ۱۰ سال بعد که جوانیم رفت با جوان‌ها سر کار باشم . عاشق زندگی باشم و به شهرم خدمت کنم .. میهنم رو اباد کنم . ۵۰ - ۶۰ سال بعدم باز اگه موردی نبود بمیرم!
شما بهتر فیلم چه زندگی زیبایی رو ببینی چون نقیض این حرف‌ها صادق می باشد نقطه عزیز دل برادر ۲ نقطه یه دونه دال و یای
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_khan2006 , baran
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ ب.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
کسی که ارشد یا دکتری میگیره الزاما استاد نمیشه‌، شغل های خیلی خوب و سطح بالایی در انتظارشون هست البته اگه سطح معلومات خوبی داشته باشند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , reza_khan2006
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ ب.ظ
RE: تصمیم برای اینده زندگی
این فکر‌ها رو اکثر ماها داریم. اینکه اینهمه درس خوندن چه آینده ای برامون داره و اصلا ارزش داره روش وقت بذاریم. دوست عزیز اینها همش به خاطر شرایط حاکم در کشورمون هست.
یه مثال می زنم:
یه فامیلی دارم در امریکا که تازه مقطع دبیرستان اونجا رو تموم کرده(کلاس ۱۲ام اونجا میشه پیش دانشگاهی ما) و وارد کالج شده (یه چیزی شبیه به هنرستان که دوسال رشته ای که در دانشگاه قراره بخونن رو در کالج شروع میکنن). فقط به خاطر اینکه نمراتش در کلاس ۱۲ام عالی بوده ماهیانه ۱۰۰۰ دلار بهش حقوق میدن (فقط به خاطر نمرات عالیش). این بچه چه ذهنیتی از الان پیدا میکنه نسبت به درس خوندن برای مقاطع بالاتر. اینکه من اگه نمراتم عالی باشه کسی هست که منو ساپورت می کنه. اینکه اگه فردا درسم تموم شد خودم نمی رم دنبال کار بلکه از شرکتها نامه می فرستن در خونه که بری براشون کار کنی. به این می گن یه نظام مهندسی اصولی و حساب شده. واسه رشته و خوندنت ارزش قائل هستن. اره خوندن اونجا و فکر کردن به مقاطع بالاتر واقعا ادمو تشویق می کنه.
اینا رو نمی گم که ماها تو ایران بشینیم و دیگه واسه مقاطع بالاتر تلاش نکنیم. نه. هیچ کس هیچ وقت از درس خوندن ضرر نمی کنه. حتی اگه هیچ کاری گیرش نیاد. ولی خوب شرایط هرزگاهی مارو دلسرد می کنه از ادامه دادن و مارو بین چند دو راهی قرار میده که ادامه بدیم یا اینکه بریم دنبال کار.
ولی کو کار

افکار جاری شما زندگی آینده تان را می سازند.
وقتی به چیزی فکر می کنید افکار شبیه آنرا به ذهنتان راه می دهید.
پس بیایید به مثبت ها بیاندیشیم...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , ایرسا , mfXpert , aryaeei , diligent , baran , ati314
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۳ ق.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
درس خوندن خوبه
ولی شرایطی هم پیش میاد که خیلی مهم هستند و می تونند شما را از ادامه‌ی راه بازدارند.
شما باید خیلی مادر صبوری داشته باشی که تا ۱۰ سال(لیسانس+فوق+دکترا) خونه رو آروم نگه داره و هر روز بپزه و بشوره برات چرا که آقا پسرشون کنکور یا درس داره و همچنین خیلی پدر خوبی که هر چی پول بخوای از شهریه دانشگاه و خوابگاه گرفته تا پول توجیبی و هزار خرج دیگه سریع تقدیم کنه و هیچی هم نگه.
و همچنین خیلی همسر مهربونی که ۴-۵ سال اول زندگی هیچی حتی نون شبم ازت نخواد بگه عزیزم تو برو دنبال هدف خودت...به درست برس...منو بیخیال....

نظر من اینه:
کسانی هستند که از همون دورن لیسانس عشق استادی دارند و کلا هدفشون رو انتخاب کردند.چنین کسایی حرفی توش نیست!باید یه کله بخونن تا دکترا

ولی یک کسایی فقط برای مدرک بالاتر یا عشق به تحصیل درس می خونند.چنیین کسایی بعد از لیسانس یا حداکثر فوق دیگه باید حتما برن دنبال قسمتهای دیگه زندگیشون (مثلا سربازیشون رو برن-کار پیدا کنند-ازدواج کنند)و در خلال زندگی یه دکترایی هم بخونند.درس خوندن محض فقط عمرشون رو هدر می ده چون تمام فرصتهای کاری-عشقی و جوانی شون رو از دست می دن.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_khan2006 , ali reza , alime , diligent , baran
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ق.ظ، توسط ف.ش.)
تصمیم برای اینده زندگی
به تاپیکتون میخورد سوال در مورد ازدواج باشه: دی
فکر کنم اگه تاپیک رو بنویسید آینده شغلی به سوالتون مرتبط‌تر باشه!
Smile

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۲ ق.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
اصولا" اگه میخواهید دراین مملکت زندگی کنید از این ببعدهیچوقت تصمیم نگیرید که هشت سال بعد دقیقا" چکاره بشید. بهتره همیشه در زندگی چند گزینه رو داشته باشید و بتونید سریع سوئیچ کنید. یک دوره ای کار دولتی خوبه. یک دوره ای کار آزاد. یک دوره ای حقوق اساتید کمه یک دوره ای یک دفعه دو برابر میشه. چون ثبات اقتصادی وجود نداره و نرخ تورم (که هیچکس نمیدونه واقعا چنده) بین ۵ تا ۸۰ درصد در نوسانه خیلی تک گزینه ای نباشید. مطمئنا" تا چند سال دیگه فقط داشتن مدرک دکترا برای استادی دانشگاه کفایت نمیکنه(بنا به قانون عرضه و تقاضا). حالا نمیدونم سواد اون موقع وضعیتش چجوریه یعنی پارتی نداشته باشی چی میشه. ولی بهر حال اگه میتونید خیلی مشعشع باشید حتما" برق تون چشم یک دانشگاهی رو خواهد گرفت.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , Raman , diligent , baran
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۰ ق.ظ
RE: تصمیم برای اینده زندگی
الان دارم فکر می کنم "مشعشع" تو جمله‌ی بالا یعنی چی؟Shy
این جمله هم خیلی ایهام داره نمیشه منظور درست نویسنده رو متوجه شد:"حتما برقتون چشم یک دانشگاهی رو خواهد گرفت"

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۰۷ ق.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
مشعشع: یعنی مقاله یا کتاب خیلی توپی داشته باشید.اخیرا" شنیدم یکی از دوستان همکلاسی پارسال از یک دانشگاه خوب امریکا بورس گرفت و رفت. اینطور که گفتند خود دانشگاه بشدت برای اخذ ویزاش کمک کرده. ایشان یک کتاب نوشته بود. البته کتاب منتشر نشده بود ولی کتاب را به انگلیسی برگردونده بود و فرستاده بود.بعید میدونم بعد از دکترا شغلی غیر از استادی داشته باشه. اینی که گفتم نوع "فوق مشعشع "بود. در سطوح پایین‌تر هم میشه برق سوادتون چشم دانشگاهی رو بگیره. منظور من کلا" نور و برق سواد و خلاقیت شماست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , reza_khan2006 , fatima1537 , SarahArshad , Raman , diligent
ارسال: #۱۰
۲۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۱۶ ب.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
آدم واقعا ناامید میشه وقتی میبینه حتی ته تهش هم اونی نیست که آدمو راضی کنه .. تازه اگه بتونی تو این مملکت به تهش برسی ..

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۴۴ ب.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
دوستان عزیز من که فعلا باید برم سربازی...
ولی بعد خدمت دوباره شروع میکنم به خوندن ...الیته اول دنبال کار میرم و تمام تلاشمو میکنم که کنار کار حتما درسمو ادامه بدم
نه اینکه حتما بخوام استاد دانشگاه بشم...نه
فقط دوست دارم
هیچ کس از درس خوندن تا حالا ضرر نکرده...
داشتن مدرک مثل یه عصای کمکیه که هر جا رفتید میتونید بهش تکیه کنید
درسته که مدرک تنها کافی نیست ولی تو جامعه ما کارتون رو جلو میبره...حالا هر کاری که باشه

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۱۲
۲۵ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۸ ب.ظ
تصمیم برای اینده زندگی
من فکر میکنم بشه هم درس خوند و هم قسمتی از خرج زندگی رو خود آدم در بیاره. مخصوصا تو مقاطع بالاتر از لیسانس که یه مقداری وقت آدم بیشتر در اختیار خودشه. میدونم که اینکه کسی‌ تمام وقتشو به درس اختصاص بده آرمانیه ولی‌ وقتی چاره ای‌ نیست باید یه کم از وقت درس رو بزنه و پول در بیاره. البته میتونه کارش مرتبط با درسش باشه.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۰۸ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۱۶ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۵۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۶,۰۵۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  روانشناسی و شباهتهای سبک زندگی انسان و حیوان marvelous ۸ ۴,۳۷۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۵۴۰ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سبک زندگی چیست pm24 ۱ ۲,۶۶۲ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شخصیت شناسی اناگرام چیست وچه تاثیری در زندگی ما دارد؟ samaneh_fathi ۰ ۱,۹۶۶ ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: samaneh_fathi
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۶ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close