زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توصیه به کسانی که برای بار دوم میخوان کنکور بدن

ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ
Question توصیه به کسانی که برای بار دوم میخوان کنکور بدن
سلام به همه
میدونم که دوستان زیادی اینجا هستن که سال دومشون بوده که کنکور دادن و خدارو شکر نتیجه ی خوبی گرفتن(که البته باعث می شن کسایی مث من امیدوار بشن Smile)
تو تاپیک های دیگه کم و بیش سعی کردن تجربه شونو به بقیه منتقل کنن ولی فک کنم اگه این تجربیات یه جا جمع بشه بیشتر کمک کنه،سوالات زیادی برای ما که می خوایم سال دوم کنکور بدیم پیش اومده، مثلا:
-از کی باید شروع کنیم(با توجه به اینکه الان ذهنمون یه کم خسته س)؟
-لازمه منابعمون و عوض کنیم -آیا اگه دوباره همون کتابای قبلی رو بخونیم هیچ فایده ای داره؟
-ساعت مطالعاتی مث پارسال باید زیاد باشه یا به خاطر تکراری بودن درسا می تونیم امسال کنار درس خوند یه کمم زندگی کنیمBig Grin(مثلا سر کار بریم و...)
یا هر نکته ی دیگه ای که فک می کنید کمک کنه اگه بابقیه درمیون بذارید ممنون میشم
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , chaka , mojhde , maryam_92a
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۷ ق.ظ
توصیه به کسانی که برای بار دوم میخوان کنکور بدن
سلام من خودم امسال برای سال دوم می خوام بخونم ولی چون ۲-۳ هفته ای هست دارم در مورد تغییر منابع فکر می کنم نتیجه خودم رو می گم ...... من برای تغییر منابعم پاسخ نامه ام رو بررسی کردم و نگاه کردم که هر درسی رو چقدر از منابع رو خوندم و چقدر نتیجه گرفتم...(چند تا تست درست و چند تا غلط)...بعد سوالات غلطم رو نگاه کردم تا بفهمم ایرادم بی دقتی بوده یا مشکل از منبع بوده و کامل نبوده یا من دقیق نخوندم...... ولی در کل فکر می کنم اگر منبع خوب باشه خوندن مجدد و دقیق تر همون منابع مفیدتر باشه خودم وقتی بار دوم یه کتاب رو می خونم یه سری چیزای جدید می بینم که قبلا نبودهBig Grin....

هر روز صبح که بیدار میشیم دو انتخاب داریم بخوابیم و دوباره رویا ببینیم
یا بیدار شیم رویاهامون رو به واقعیت تبدیل کنیم......Smile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ava.ava , azade053069 , mojhde , fateme_asra , Engineer , afagh
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۸ ب.ظ
Rainbow RE: توصیه به کسانی که برای بار دوم میخوان کنکور بدن
(۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۲ ب.ظ)azade053069 نوشته شده توسط:  سلام به همه
میدونم که دوستان زیادی اینجا هستن که سال دومشون بوده که کنکور دادن و خدارو شکر نتیجه ی خوبی گرفتن(که البته باعث می شن کسایی مث من امیدوار بشن Smile)
تو تاپیک های دیگه کم و بیش سعی کردن تجربه شونو به بقیه منتقل کنن ولی فک کنم اگه این تجربیات یه جا جمع بشه بیشتر کمک کنه،سوالات زیادی برای ما که می خوایم سال دوم کنکور بدیم پیش اومده، مثلا:
-از کی باید شروع کنیم(با توجه به اینکه الان ذهنمون یه کم خسته س)؟
-لازمه منابعمون و عوض کنیم -آیا اگه دوباره همون کتابای قبلی رو بخونیم هیچ فایده ای داره؟
-ساعت مطالعاتی مث پارسال باید زیاد باشه یا به خاطر تکراری بودن درسا می تونیم امسال کنار درس خوند یه کمم زندگی کنیمBig Grin(مثلا سر کار بریم و...)
یا هر نکته ی دیگه ای که فک می کنید کمک کنه اگه بابقیه درمیون بذارید ممنون میشم

سلام و خسته نباشید به همه دوستان سال دومی
من هم خیلی به این سوالات فکر کردم. کمترین مزیتی که فکر میکنم ما سال دومی ها نسبت به سال اولی ها داریم اینه که تجربه ای توی این زمینه داریم. یعنی ما یک بار توی شرایط قبل از کنکور و خود کنکور بودیم و اشکالات خودمون رو تجزیه و تحلیل کردیم و اگه یکی در مورد مطلبی و یا حس و حالی از دوره کنکور صحبت کنه بهتر همذات پنداری می کنیم و با ایمان بیشتری اون حرف رو قبول میکنیم. اینکه از کی شروع کنیم و یا چه منبعی بخونیم و ساعات مطالعمون چقدر باشه با توجه به همین تجربه ای که گفتم تقریبا میتونم بگم دستمون هست. در مورد منبع ، اینکه منبعی که ما خوندیم جوابگو بوده یا نه که اگه جوابگو بوده پس مشخصه جزوه خوبی هست. چون طبق تجربیاتی که میبینیم گاهی ممکنه جزوه ای گمنام مطلب رو خیلی خوب بیان کرده باشه. یک سری از دروس هم که من نیازی به استفاده از چند منبع میبینم. البته نه اینکه همه اون منابع رو کامل بخونید بلکه یکی از منابع رو بعنوان منبع اصلی و دیگری رو بعنوان کمکی استفاده کنید و هر جایی که دیدید منبع اصلی مطلبی رو نامفهوم توضیح داده یا مطلبی و یا روشی اصلا بیان نشده به کتاب کمکی رجوع کنید. خوشبختانه اونقدری زمان نگذشته که مطالب از ذهن پریده باشه و خیلی از مطالب توی ذهن هستن. و امسال میشه با مرور سریع ازشون گذشت.
در مورد اینکه از کی شروع کنیم بر اساس تجربه ای که از سرعت مطالعه خودمون داریم و اینکه کدوم از درسا رو سال گذشته نخوندیم یا ناقص خوندیم که باید بررسی بشن چون زمانی که ممکنه به خودش اختصاص بده نا مشخصه. چون مطالب دروسی که خوندیم دستمونه و میدونیم توی کدوم مورد مشکل داریم یا اینکه کدوم مطالب رو میتونیم سریع ازش بگذریم. بنابراین بر اساس همین مطلب بازه زمانی میتونید مطالعه تون رو تموم کنید رو بدست بیارید. با اینکار انتهای بازه که مشخصه و زمان کنکوره، بازه رو هم که دارید، شروع بازه مشخص میشه. که البته باید زمان مورد نظر برای جمع بندی رو هم بهش اضافه کرد. نکته ای که برای همه ما شاید چیز دقت نشده ای نباشه اینه که ممکنه توی این بازه مسائل پیش بینی نشده ای هم اتفاق بیفته که باعث شه از برنامه عقب بیفتیم. پس این هم یکمی بازه رو بزرگتر میکنه.
همین مسئله ذکر شده و زمان مطالعه ، متناسب با خود شخصه. من خودم توی زمان طولانی مطالعه در روز بازدهی خوبی ندارم و بنابراین ترجیح میدم زودتر شروع کنم.
چیزی که مهم هست اینه که مطالب رو نباید اون قدر خوند تا توی ذهن بمونن بلکه باید طوری خوند که مفهومش رو درک کرد.
موفق باشید و باشیم

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azade053069 , haveking

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۳۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۱۲۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۰۳ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۵۶۶ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فروش کتابهای انفورماتیک پزشکی دست دوم sahar bano ۶ ۶,۱۵۹ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۰۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  فروش کتابهای ارشد کامپیوتر دست دوم و نو moni69 ۷ ۶,۳۲۵ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sevda_z13
  فروش کتابهای مهندسی کامپیوتر کنکور ارشد و منابع ، دسته دوم bf92149026 ۰ ۲,۰۳۲ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: bf92149026

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close