زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ی ۴۶ معماری

ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۴ ب.ظ، توسط saeeed69.)
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

مهندسی کامپیوتر . پیوسته

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

انتخاب اولم دانشگاه بود . بعد از مکانیک – برق و عمران کامپیوتر رو زده بودم و اوایل از اینکه تو این رشته قبول شدم ناراحت بودم و واسه تغییر رشته هم اقدام کردم اما نشد (شاید خوشبختانه !)

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

.

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید

معمولی بودم . معدود درسایی بودن که بر اساس علاقه بخونم بیشترشون واسه پاس کردن و معدل بود .

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

اگه بگم نه دروغ گفتم . از همون اول به فکر ادامه بودم چون بازار کار بیرون رو دوست نداشتم متاسفانه

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

با اینکه خیلی از دوستام گرایششونو عوض کردن اما من همین گرایش رو دوست داشتم چون درساشو بیشتر دوست داشتم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

زبان : ۲۲ ریاضی : ۰ مشترک :۳۱ تخصصی : ۵۰

سال قبل آزمایشی دادم .

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

فک میکنم متفاوت باشه . حداقل دیده های من حاکی از اینه . من موقع خوندن واسه کنکور حس میکردم اولین باره که دارم این درسا رو می خونم !!

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

برنامم این بود از اول تابستون یا حتی از همون طول ترم شروع کنم اما عملا فقط تو تابستون اون هم کم خوندم شاید به طور متوسط ۶-۵ ساعت تو روز . بعضی اتفاق ها افتاد اما خدارو شکر در حده تغییر برنامه نبود .

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

برنامه ی من همون برنامه ی آزمون های آزمایشی بود واسه همین قایل تغییر نبود .

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

بله . من ریاضی مهندسی و آمار رو گذاشتم کنار چون علاقه ای بهشون نداشتم وهمچنین تو تست زنی کند هستم و وقتی که اینها بهم میداد واسم ضروری بود .اما بقیه درسها همش رو خوندم و بعضی درسها مثل سیستم عامل و نظریه رو بیشتر .

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

بله همونطور که گفتم من تو ریاضی مهندسی و آمار ضعف داشتم بهتره بگم دوست نداشتم و کنار گذاشتم. اما بعضی درسهای دیگه مثل مدار رو هم دوست نداشتم اما وقت گذاشتم و علاقه مند شدم . به طور کل واسه هر درس اونقدری وقت میذاشتم که بتونم به حد خوبی برسونم (اگه توش ضعیف بودم وقت بیشتر و اگه قوی بودم کمتر) البته به نظرم تکیه روی درس هایی که قوی هستین هم میتونه خیلی خوب باشه .

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

من ۸۰% منابع رو قبل از شروع به خوندن تو مانشت ویا با سوال از دوستام انتخاب کرده بودم .
تقریبا میشه گفت روش اول اما من ساعتی رو واسه خوندن مشخص نمیکردم یعنی به خودم میگفتم باید این هفته طبق برنامه پارسه این ۲ فصل از سیستم عامل رو بخونم و شروع میکردم به خوندنش و هر جا خسته میشدم یا فک میکردم دارم به بقیه درسها کم توجهی ! میکنم ولش میکردم و میرفتم سراغ درس بعدی . یه روش خوبی هم که خودم ابداع کرده بودم Cool این بود که بعد هر امتحان آزمایشی مباحثی که پارسه (موسسه مهم نیست !) واسه ۲هفته بعد میداد رو تو کاغذ مینوشتم و هر مبحثی از هر درسی رو که میخوندم روش با مداد خط میکشیدم و اگه تست هاشم میزدم با خودکار خط میکشیدم. (حق کپی رایت رامحفوظ نمیدانم Big Grin) . این کار خیلی بهتون انگیزه میده .

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

نه از ویس و فیلم استفاده نکردم .
زبان : ۵۰۴ (کامل خوندم یعنی تمام لغاتی که تو تمرین ها هم بود خوندم )
ریاضی مهندسی : نصیر (کریمی) که ۱ فصل خوندم بد نبود اما چون کنار گذاشتم این درس رو بقیش رو نخوندم.
آمار : پارسه (طورانی) که مثل مهندسی ۱ فصل خوندم اما این هم به سرنوشت ریاضی مهندسی دچار شد . Undecided
گسسته : پوران ۷۰-۸۰ درصدشو خوندم . خوبه اما فک میکنم یه خورده زیادی خلاصست .
محاسبات : پوران . من کتاب دیگه ای رو نخوندم اما مطمئنا این کتاب واسه کنکور کافی نیست . حتی تو خود کتاب مجبور شدن واسه حل سوالات کنکور (که در آخر کتاب اومده) نکته های جدید بگن . البته از چاپ جدیدش (اگه داشته باشه) بی خبرم.
ساختمان داده : پوران-مقسمی . اول با مقسمی شروع کردم اما با دیدن پوران رفتم سراغ پوران چون مختصرومفید تر بود مثلا تو بخش درهم سازی بر خلاف مقسمی فقط جاهای لازم رو گفت. البته بعضی جاها خیلی مختصر میشد و مجبور میشدم از مقسمی کمک بگیرم مثلا تو حل تست های کنکور .
نظریه : لینز(ترجمه صرافزاده) – پارسه – مدرسان – پوران .* مدرسان و پوران که معلوم نبود اصلا واسه این درس هستند یا نه Huh (البته یه جاهایی مدرسان بد نبود). پارسه هم خیلی خیلی خلاصه بود . لینز هم بعضی جاها روون نبود اما خب کامل بود . کلا به نظر من اول لینز رو با تمریناش بخونید تا موضوع دستتون بیاد بعد برید سراغ پارسه . واسه جمع بندی پارسه عالیه . اگه بتونید جدولاش رو حفظ کنید که عالیه .
منطقی : پوران . فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه . کتاب کاملیه .
معماری : پوران . مثل منطقی کامل . کتاب دیگه ای رو نمیشناسم . به نظرم توی معماری و منطقی تست زدن خیلی بیشتر از کتاب مهمه .
سیستم عامل : پوران-پارسه : پارسه ی دکتر حقیقت خیلی کامل و خیلی از شما وقت خواهد گرفت . اما پوران مثل بقیه کتاباش مختصر تر و راحت الحلقوم تر . البته پوران ۲ تا سیستم عامل داره که من واسه موسوی طیبی رو خوندم . من هر ۲ رو خوندم و پوران رو ترجیح میدم . البته حل تست دکتر حقیقت عالی بود مخصوصا جاهایی که به طراح ها تیکه مینداخت (بخونید میفهمید Wink) .
مدار : مدرسان-پوران . واسه ما کامپیوتری ها =>مدار فقط یک کلام مدرسان وسلام . Big Grin
الکترونیک دیجیتال و vlsi : مدرسان – راهیان ارشد – صاحبزمانی – پارسه – مقسمی . مدرسان از همه بهتر بود ولی ال دیجیتالو کامل پوشش نمیداد واسه اون بخشها راهیان بهتر بود . پارسه و مقسمی هم افتضاح بودن . از چاپ جدید پارسه (اگه وجود داشته باشه) بی خبرم .
انتقال داده : فرشاد صفایی - استالینگ (ترجمه سپیدنام) . کتاب صفایی خوب اما تست خوب نداره اونایی هم که داره پر اشتباه . استالینگ تو بعضی بخش ها مثل تکنیک های مخابره خیلی خوبه . اما فکر کنم کتاب مدرسان هم خیلی خوب باشه ما که نداشتیم Sad

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

من فقط نظریه و بخشی از انتقال رو از کتاب مرجع خوندم . کلا کتاب مرجع خوندن خوبه به شرط اینکه وقت زیاد داشته باشید و حوصله ی خوندن جملاتی که در نگاه اول قابل درک نیستند رو داشته باشید .

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

کتاب مرجع میخریدیم اما نمیخوندیم Blush. میشه گفت جزوه محور بودم البته تو بعضی درس ها کتاب غیر مرجع محور بودم !

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

من حدودا تمام صبح ها حدود نیم ساعت واسه زبان وقت میذاشتم . تو کنکور فقط ۱۰ تا سوال لغت و ریدینگ آخر (اون هم به صورت سر سری) خوندم . به نظرم اگه تو کنکور وقت میذاشتم سرش میشد تا ۵۰ هم زد . سطح زبانم فک مینم متوسط رو به پایین باشه .

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

بله میشه بالا زد . به نظرم باید یکی رو حتما حذف کرد . اگه مثل من سرعت تست زنی تون پایینه ۲ تا درس رو حذف کنید . خیلی ها امسال سر ریاضی وقت گذاشتند و به سوالات ساده سیستم عامل نرسیدند و ضرر کردن .
شاید بگید تو که ریاضی ۰ زدی چطور میگی میشه بالا زد . خب همه چی بستگی به روزه کنکور داره من اگه ۱۰ دوره دیگه هم ریاضی ها رو میخوندم میدونم با اون شرایطی که سر جلسه پیش اومد بازم ۰ میزدم. اما در شرایط عادی میشد ۲۰-۳۰ رو راحت زد .

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

اگه درست منظورتون رو فهمیده باشم برنامه من به این صورت بود که ۱۳ روز فقط و فقط درس می خوندم و روز ۱۴ ام که روز امتحان آزمایشی بود درس نمیخوندم . فک میکنم بیشتر مشکل هم گرایشی های من با مدار. من هم این مشکل داشتم تا اینکه با مدرسان آشنا شدم Big Grin

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

من تنها درس میخوندم و تو خونه . بسستگی به روحیات هر شخص داره . مطالعه با دوستان خیلی مفید (هم خستگی کمتره هم یادگیری بهتر میشه و هم اینکه سوالاتتون رو میتونید ازشون بپرسید) اما من با شناختی که از خودم داشتم میدونستم که تو مطالعه با دوستان وقت زیادی رو تلف خواهم کرد . در کل به کسایی که مثل من نیستند این روش رو توصیه می کنم چون تنها ۱۳-۱۴ ساعت در خونه درس خوندن گاهی اوقات کلافه کنندست .

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

همونطور که گفتم بر اساس میزان مطالبی که خونده شده و میززان مطالبی که مونده سرعتمو حساب می کردم (تو هر ۱۴ روز قبل امتحان آزمایشی) البته تو تابستون و مهر به سرعت توجهی نداشتم .

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

اول سعی میکردم با بیشتر خوندن و ساعت بیشتری به اون درس اختصاص دادن جبرانش کنم اما اگه بازم وقت نشد مجبور میشدم اون مبحث رو بزارم کنار تا تو ۵۰ درصد مرور یا تو امتحانای جامع اونو بخونم .

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

من از همون اول معماری رو انتخاب کرده بودم و تمرکزم رو اون بود . هر چند تو تابستون درسهای مشترک و زبان رو خوندم و تخصصی نخوندم

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

صد البته . مطمئنا همه ی کنکوری ها یه جاهایی خسته میشن اما مهم اینه که دوباره با قدرت شروع کنند . من همیشه روز های اول بعد کنکور آزمایشی خیلی پر انگیزه بودم و ۱-۲ روز قبل کنکور آزمایشی خسته و کند . بیشترین چیزی که بهم انگیزه میداد رتبه هام تو امتحانا بود (غیر از ۲ تا بقیه زیر ۲۰ بود) و همین مانشت . homepageمرورگر من مانشت بود و هنوز هم هست. خیلی کمک میکنه که آدم تو جو کنکور باقی بمونه .

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

من کلاس نرفتم و نمیتونم نظری داشته باشم اما میشناسم کسایی که رفتند و راضی بودند و نتیجه گرفتند .

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله . پارسه . هر ۸ مرحله . به نظرم خیلی لازمه مخصوصا واسه کسایی که مثل من نه کلاس میرن نه دانشگاه. البته کدوم موسسه خیلی مهم نیست (نامردا خیلی پول میگیرن Dodgy هر آزمونی ۶۰-۷۰ تومن بدونه هیچ خدماتی) .
این آزمون ها به مسیر مطالعاتی من نظم داد و همونطور که گفتم برنامه من برنامه آزمون ها بود . اما مطمئنا واسه کسی که نخونه این امتحان ها معجزه نمیکنه .

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

جمع بندی من دقیقا همگام با جمعبندی آزمون های آزمایشی بود . البته مجبور بودم بعضی مباحثی رو که قبلا وقت نشد بخونم تو این دوره بخونم .

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

میدونید که امسال کنکور به خاطر برف ۱ هفته عقب افتاد واین خیلی از آمادگی من کم کرد . یه جورایی مثل کسی بودم که نفسم حبس کرده بودم که برم تو آب که یکدفعه گفتن الان زوده ۳۰ ثانیه دیگه برو . اما واسه همون هفته اول خیلی آماده بودم . معیارم هم رتبه هام تو آزمون ها و درصد هام وقتی که آزمون ۹۲ رو شبیه سازی کردم بود .

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

این فکر رو نه روز قبل کنکور که تو کل اون ۷-۸ ماه داشتم. البته خوب نیست این فکرا . من فکر میکردم منطقی ۵ یا ۶ تا میزنم ۳ تا زدم که یکیش غلط بود و سیستم عامل فکر میکردم یکی میزنم اما ۳ تا درست زدم .

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

فقط به دوستان بگم بدترین شرایط رو واسه سر جلسه کنکور انتظار داشته باشند شاید شرایط عالی باشه ولی آمادگی بدترین شرایط رو داشته باشید (اینکه بغل دستیتون دائما منتظر این باشه که شما جواب ها رو بهش نشون بدید – اینکه دوروبرتون همه در حال صحبت باشند – اینکه مجبور بشید از شدت گرما کفش و جوراب و . . . رو هم در بیارید - اینکه ۱۰ دقیقه قبل پایان وقت دفترچه اول به خاطر یکسری نا هماهنگی دفترچه ها رو جمع کنند و شما به جای فکر کردن به سوال ها مشغول سر کله زدن با سرایدار دانشگاه که اتفاقا مسئول جمع کردن برگه ها هم بود بشید که هنوز وقت تمام نشده – اینکه فاصله دستشویی تا محل امتحان ۳-۴ دقیقه باشه . . . ) من به حدی دچار استرس بودم که تو دور اول به ۴۸ سوال اول جواب ندادم و تو طول جلسه فقط داشتم به زحمت هایی که کشیدم و الان داشت به باد میرفت فکر می کردم و اینکه همونجا از سر جلسه بلند شم و برم کوه فقط فکر کنم . اما خدا رو شکر وقتی به سیستم عامل رسیدم دوباره روحیه گرفتمو یک بار دیگه سوال هارو چک کردم . این داستان ها رو نگفتم که پشت کنکوری ها رو مایوس کنم . اینا رو گفتم که بدونید تو اون همه نا امیدی میشه دوباره آدم برگرده پس هیچ وقت جا نزنید هر جا نا امید شدید بیشتر تلاش کنید .

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

خیر این کارو نکردم و توصیه هم نمیکنم . اما این روش رو داشتم که دور اول فقط سوال هایی رو که مطمئنم حل کنم .

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

متاسفانه همش انتظار داشتم سوال تکراری باشه و اصلا سر جلسه مغزم یاری نمیکرد که سوال ها رو تحلیل کنم یا به قول شما به جنگش برم شاید خسته بود یا شایدم استرس باعثش بود .

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

مطمئنا وقت بیشتر خیلی کمکم میکرد هر چند که خدا رو شکر به جز ۱-۲ تا بقیه سوال های آسون رو زدم .

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

خیر جواب ها رو بیرون نیاوردم . اما به محض اومدن سوال ها اون ها رو چک کردم . فقط تو مشترک تفاوت داشت و اون هم گویا به این خاطر بود که یک سوال رو اشتباه وارد کردم و یک سوال اشتباه که تصحیح نکردند . البته خیلی سوال اشتباه دیگه بود که اونها تصحیح نکردند و من نزدم . نه انتظار این رتبه رو نداشتم چون به علت کم شدن هم پوشانی رتبه ها بهتر شده نسبت به سال قبل .

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

پایه تحصیلی : (۱۰% ) دانشگاه: (۵%) برنامه ریزی: (۲۰%) کلاس کنکور: (۰%) کنکور آزمایشی: (۱۵%) شرایط سر کنکور (۲۰- %) شرایط مطالع و زندگی: (۲۵%) اراده و پشتکار : ( ۴۵%)

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

متاسفانه هنوز هدفم مشخص نیست . کار های آکادمیک رو دوست دارم اما خوب وقتی از بعد مالی نگاه میکنم میبینم خوب نیست .

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

من مذهبی نیستم ولی بیشترین توکلی که تو عمرم کردم تو همین مدت کنکور بود

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

البته . به غیر از خانواده و بالاخص مادرم افراد دیگری هم نقش زیادی تو این نتیجه داشتند از جمله دوست خوبم رضا که کتاب هاشو در اختیارم گذاشت و اون بود که باعث شد عزمم برای موفقیت در کنکور بیشتر بشه و روح ا.. که تو دوران کنکور همش با هم بودیم و موقعی که خسته میشدم بهم روحیه میداد .

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

شاید اگه به جای گسسته ریاضی مهندسی می خوندم بهتر میبود .

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

من به ترتیب شریف – تهران – امیر کبیر - شهید بهشتی – علم وصنعت و تربیت مدرس و . . . رو انتخاب کردم . بین شریف و تهران شک داشتم اما شریف رو اول زدم . اما از تهرانم خیلی تعریف شنیدم . در کل انتخابم ۵۰-۵۰ بود . بین شهید بهشتی و علم وصنعت اونطور که تو هیئت علمی دیدم گویا تو گرایش من بهشتی بهتره در ضمن جوش هم شنیدم بهتره . احتمال میدم امیر کبیر قبول شم .

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

سعی کنن واسه هر درس یک منبع یا نهایتا ۲ منبع انتخاب کنن و بخونن کتاب زیاد فقط شما رو گیج میکنه و همش شما رو وسوسه میکنه که به جای خوندن و فهمیدن یک مطلب برید ببینید که کتاب دیگه چطور گفته چیز دیگه ای الان یادم نمیاد .

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

بله . اینکه نظرتون در مورد کنکور چیست ؟ جواب : به هیچ وجه معیار کاملی واسه سطح سواد نیست .

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

مانشت نیروی محرکه ی من بود . خیلی جاها بهم کمکم کرد تو انتخاب کتاب تو انتخاب روش خوندن تو انتخاب موسسه تو انتخاب رشته . . . البته منظور از مانشت کاربرای مانشتن و البته خود دکتر تنهایی و مدیران بخشها .
این که تو ایام کنکور تو جو کنکور بمونید خیلی مهمه و مانشت میتونه خیلی به این مهم کمک کنه .

به امید مصاحبه ی شما با مانشت .
۱۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , aamitis , Xilinx , azarakhsh1986 , shahbazi , mahyamk , homa , احسان مومنی , student_92 , Parisa-SH , Hamooo90 , Ms. Saba , Morris , Falcon , nlp@2015 , سودابه م , Dream_high , tayebe68 , Amoojan , faezehtt , Jooybari , Menrva , maryam_92a
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۴۹ ب.ظ
انشاالله موفق باشید Smile

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeeed69
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۴ ب.ظ
تبریک میگم ، من گرایشم نرم افزار ولی به معماری خیلی علاقه دارم شاید به خاطر اینکه درس مدار و معماری رو خوب بلدم اما نمیدونم تواناییشو دارم گرایشمو برا کنکور عوض کنم و معماری بخونم ؟ آخه من هیچ کدوم از درسای سخت افزارو نخوندم بنظرتون میتونم اینکارو انجام بدم ......
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۳۵ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ی ۴۶ معماری
تبریک و تشکرHeart از مصاحبه ی عالی تون

امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشیدSmile
۲
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۴ ب.ظ)asmaakhavana نوشته شده توسط:  تبریک میگم ، من گرایشم نرم افزار ولی به معماری خیلی علاقه دارم شاید به خاطر اینکه درس مدار و معماری رو خوب بلدم اما نمیدونم تواناییشو دارم گرایشمو برا کنکور عوض کنم و معماری بخونم ؟ آخه من هیچ کدوم از درسای سخت افزارو نخوندم بنظرتون میتونم اینکارو انجام بدم ......

بله .حتما میتونید .علاقه شرط اول هر چیزیه پس اگه علاقه داشته باشید حتما موفق میشین. تو این گرایش انتقال رو اگه بهش علاقهمند بشی خیلی راحت یادش میگیری. ال دیجیتال و vlsi رو هم میتونی با یک منبع خوب کامل یاد بگیری مدار هم که خودتون استادید Smile
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ق.ظ، توسط Xilinx.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۹ ب.ظ)saeeed69 نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۴ ب.ظ)asmaakhavana نوشته شده توسط:  .... شاید به خاطر اینکه درس مدار و معماری رو خوب بلدم.....

....مدار هم که خودتون استادید Smile

نرم افزاریا وقتی میگن مدار یعنی مدار منطقی Big Grin احتمالا منظورشون مدارمنطقی و معماری بوده Smile

۲
۰
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱ ق.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۹ ب.ظ)saeeed69 نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۴ ب.ظ)asmaakhavana نوشته شده توسط:  .... شاید به خاطر اینکه درس مدار و معماری رو خوب بلدم.....

....مدار هم که خودتون استادید Smile

نرم افزاریا وقتی میگن مدار یعنی مدار منطقی Big Grin احتمالا منظورشون مدارمنطقی و معماری بوده Smile

به این موضوع دقت نکرده بودم Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۶ ب.ظ
سلام من خیلی راحت از دروس تخصصیم انتقال داده رو کنار گذاشته بودم.ام الان احساس میکنم نیاز دام دوباره بخونمش و یه مشکلی که هست اینه که استادمون یه خرده بد تدریس کرد و منم اصلا تو طول ترم نخونم برای همین چه رفرنسی رو پیشنهاد میکنین بخونم تا مسلط بشم؟فقط حجمش کم باشه!:-" ازکتابای استالینگم که کلا خوشم نمیاد همون قطرشو میبینم هول میکنم:دی

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) : هر مومنی بمیرد و یک ورق کاغذ از او بماند که دانشی بر آن باشد آن ورقه روز قیامت میان او و دوزخ حائل و مانع شود و خدای تبارک و تعالی به هرحرفی که در آن کاغذ نوشته شهری در بهشت به او دهد که هفت برابر دنیا باشد. امالی صدوق صفحه ۳۷
۰
۰
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  سلام من خیلی راحت از دروس تخصصیم انتقال داده رو کنار گذاشته بودم.ام الان احساس میکنم نیاز دام دوباره بخونمش و یه مشکلی که هست اینه که استادمون یه خرده بد تدریس کرد و منم اصلا تو طول ترم نخونم برای همین چه رفرنسی رو پیشنهاد میکنین بخونم تا مسلط بشم؟فقط حجمش کم باشه!:-" ازکتابای استالینگم که کلا خوشم نمیاد همون قطرشو میبینم هول میکنم:دی
من این کتابو خوندم اگه از غلط های چاپیش صرفه نظر کنیم کتاب خیلی خوبیه.
[تصویر:  9649751160.240.jpg?1303577447]
قیمت پشت جلد: ۱۵۰۰۰۰ ریال
کمترین قیمت: ۱۵۰۰۰۰ ریال

موجودی: عرضه شده از طرف این فروشگاه ها.

مشخصات کتاب
تعداد صفحه: ۴۳۶
نشر: نوپردازان (۲۲ دی، ۱۳۸۹)
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۹۷۵-۱۱۶-۰
قطع کتاب: وزیری
وزن: ۹۰۰ گرم
رتبه فروش در آدینه بوک: #۳۵۴۵۶ (پرفروش ترین ها)

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سودابه م , saeeed69
ارسال: #۱۰
۱۵ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۰ ب.ظ، توسط سودابه م.)
(۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ب.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  سلام من خیلی راحت از دروس تخصصیم انتقال داده رو کنار گذاشته بودم.ام الان احساس میکنم نیاز دام دوباره بخونمش و یه مشکلی که هست اینه که استادمون یه خرده بد تدریس کرد و منم اصلا تو طول ترم نخونم برای همین چه رفرنسی رو پیشنهاد میکنین بخونم تا مسلط بشم؟فقط حجمش کم باشه!:-" ازکتابای استالینگم که کلا خوشم نمیاد همون قطرشو میبینم هول میکنم:دی

مشخصات کتاب

مرسی از راهنماییتون فقط یه سوال دیگه:این آقای صفایی همون استاد دانشگاه بهشتین؟:-؟

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) : هر مومنی بمیرد و یک ورق کاغذ از او بماند که دانشی بر آن باشد آن ورقه روز قیامت میان او و دوزخ حائل و مانع شود و خدای تبارک و تعالی به هرحرفی که در آن کاغذ نوشته شهری در بهشت به او دهد که هفت برابر دنیا باشد. امالی صدوق صفحه ۳۷
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۵ ق.ظ، توسط saeeed69.)
(۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ب.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  سلام من خیلی راحت از دروس تخصصیم انتقال داده رو کنار گذاشته بودم.ام الان احساس میکنم نیاز دام دوباره بخونمش و یه مشکلی که هست اینه که استادمون یه خرده بد تدریس کرد و منم اصلا تو طول ترم نخونم برای همین چه رفرنسی رو پیشنهاد میکنین بخونم تا مسلط بشم؟فقط حجمش کم باشه!:-" ازکتابای استالینگم که کلا خوشم نمیاد همون قطرشو میبینم هول میکنم:دی

مشخصات کتاب

مرسی از راهنماییتون فقط یه سوال دیگه:این آقای صفایی همون استاد دانشگاه بهشتین؟:-؟

بله همونه .
در مورد کتاب دکتر صفایی منم تایید میکنم که اشتباهات ( از جمله چاپی) مخصوصا تو قسمت تست ها خیلی زیاده اما در بیابان لنگه کفشی غنیمته .
در ضمن فقط بخش هایی از کتاب استالینگ مربوط به انتقال هست به قطرش توجه نکنید .
البته تا اونجا که اطلاع دارم کتاب مدرسان هم کتاب خوبیه .
کتاب دیگه ای رو تو انتقال نمیشناسم که خیلی خوب باشه .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سودابه م , Xilinx

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۵۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۱۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۲۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۱۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۰۵ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۴۳۷ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۱۷ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۴۴ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۹۰ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close