زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا ویندوز ۸ من با وایمکس و ADSL به طور همزمان مشکل دارد ؟

ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۳۷ ق.ظ
سلام دوستان.
امروز با یک مشکل عجیب برخورد داشتم. یکی از آشنایان، سه کامپیوتر و دو سرویس اینترنت دارد. روی دو تا از این کامپیوتر ها ویندوز ۷ و روی دیگری ویندوز ۸ نصب است. یکی از سرویس های اینترنت این دوست عزیز، وایمکس مبین نت است و دیگری یک مودم ADSL است. این دوست عزیز قصد دارد بتواند در مواقع دلخواه، در کامپیوتر های دلخواه، بین این دو سرویس سوئیچ کند. مثلا کامپیوتر شماره ۱ به ADSL و شماره ۲ به وایمکس وصل شود و هر از چند گاهی این شرایط را تغییر می دهد. در دو کامپیوتری که ویندوز ۷ دارند این کار ممکن است ولی آن کامپیوتر که دارای ویندوز ۸ است مشکلی عجیب از خود نشان می دهد.

هنگامی که هر دو مودم با هم روشن هستند، کامپیوتر شامل ویندوز ۸ تنها نی تواند به مودم ADLS متصل شود ولی اگر مودم ADLS را خاموش کند، آنگاه این کامپیوتر می تواند به مودم مبین تت نیز وصل شود.

مشکل دیگری نیز برای هر سه کامپیوتر رخ می دهد و آن این است که گاهی اوقات وقتی بین دو مودم سوئیچ می کنند، کامپیوتر از کار می افتد و restart می شود.

مشکل اول در حال حاضر حاد تر است.

مودم ها تداخل کانال ندارند. این موضوع را چک کردم. لطفا راهنمایی کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ ب.ظ
سلام
فرض رو بر این میگیریم که مودم مبین نت (که هم کابل دارم هم بی سیم) به صورت بی سیم وصل است
حال برای ویندوز ۷ یا ۸
خب وقتی هر دو وصل باشند نباید تداخلی وجود داشته باشد فقط نکته اینکه بهتر است مودم ADSL را به نحوی تنظیم کنیم که DHCP غیرفعال باشد و ما خودمون تو ۷و۸ ای پی بدیم و gatway رو هم بزاریم مودم ADSL
وایرلس هم به همین شکل یعنی خودمون دستی ایپی بدیم
اینجوری از تداخل جلوگیری میکینم
و اگه هر دو از کابل استفاده میکنن که این وصل یه سویچ هم اگه باشه دیگه به راحتی میتونیم
دوتا gatway تعریف کنیم که هر وقت یکی قطع شد اتومات اون یکی فعال بشه
حالا این نباید مشکل داشته باشه
چون من رو ۴ کامپیوتر با ۳ سرویس مختلف اینترنت داشتم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۲ ق.ظ
RE: چرا ویندوز ۸ من با وایمکس و ADSL به طور همزمان مشکل دارد ؟
سلام.

قرار است از هر دو مودم به صورت بیسیم استفاده شود و حدس شما درست است.

این موضوع DHCP که فرمودید خیلی جالب است فقط یک سوال بزرگ این است که چطور دو سیستم با ویندوز ۷ در این شرایط کار می کنند ولی تنها یک سیستم با ویندوز ۸ در این شرایط کار نمی کند ؟
از طرفی، پس از این که سیستم به مودم بیسیم کانکت می شود، مشمول سرویس DHCP قرار می گیرد و پیش از آن اصلا نمی تواند از این سرویس استفاده کنید. بنابراین پس از اینکه ارتباط مثلا با مودم ADSL قطع شد و به مودم مبین نت متصل شد، حالا می تواند از این مودم آی پی بگیرد. بنابراین وجود دو سرویس DHCP در این محیط نباید مشکل ساز باشد زیرا در هر لحظه تنها یک سرویس برای سیستمی خاص قابل رویت است.

گفتید که gateway همه سیستم ها را مثلا مودم ADSL قرار دهم. به نظر کار جالبی نمی آید زیرا هر سیستم در هر لحظه به یکی از مودم ها متصل است بنابراین نمی تواند از دیگری به عنوان gateway استفاده کند.

سوال : شبکه مودم ADSL در آدرس ۱۹۲/۱۶۸/۱/۰ کار می کند و شبکه مودم موبین نت در ۱۹۲/۱۶۸/۰/۰ کار می کند. آیا این ممکن است این موضوع عامل مشکل باشد ؟

سوال : آیا ممکن است مثلا ویندوز ۸ تنضیماتی مخصوص داشته باشد که باعث این رفتار شود ؟

البته یک موضوع دیگر هم مطرح است و آن این است که این سیستم که ویندوز ۸ دارد گاهی اوقات حتی اگر مودم ADSL خاموش باشد باز هم به موبین نت وصل نمی شود.

لطفا راهنمایی کنید.
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۱۴ ب.ظ
با سلام
*_ در مورد gatway باید عرض کنم شما این حالت رو در نظر بگیرید که دارید یه کار مهمی توی نت انجام میدید حالا پارس انلاین میزنه قطع میشه
ادم معمولی مودم دومش رو که از صبانت سرویس میگیره روشن میکنه و وصلش میکنه و کارش رو اگه قابل ادامه باشه ادامه میده
ادم زرنگ میره صبانت رو بعنوان gatway دوم تنظیم میکنه و اگه پارس انلاین قطع شد خودکار میره رو صبانت و اصلا روحشم خبر نداره

*_ من جای شما باشم ip adsl رو میزارم رو ۱۹۲/۱۶۸/۱/۱ و دومی رو میزارم رو ۱۹۲/۱۶۸/۱/۱۰۰ حالا کاری که میکنم اینه که نصفی از سیستم ها رو تو رنج ۲ تا ۹۹ ای پی میدم و گیت وی اول رو میزارم رو ۱/۱ و دوم ۱/۰۰ و تعدادی از سیستم ها رو هم میزارم رو رنج ۱۰۱ تا ۲۵۵ و گیت وی اول رو ۱/۱۰۰ و دوم رو ۱/۱
این یه تقسیم عادلانه اس (پس بهتره رو یه رنج باشه دو گت وی)
*_ ویندوز ۸ تنظیمات خاصی نداره و من تو شبکه ام سه تا ۷ دارم و دو تا ۸
*_ در مورد مشکل باید عرض کنم که از اینجا نمیشه نسخه ای پیچید و باید خودم باهاش ور برم اما اگه من بودم یه بار تمام تنظیمات رو ریست میکردم
برای اینکار تو تنظیمات تیک TCP/V4 رو بر میدارم Unistall میزنم و دوباره نصب میکنم
برای DNS هم این رو میزنم ipconfig /flushdns
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۵ ب.ظ
RE: چرا ویندوز ۸ من با وایمکس و ADSL به طور همزمان مشکل دارد ؟
نکات جالبی فرمودید و امتحان می کنم.

تنها یک سوال برای من پیش آمده است و آن اینکه من احساس می کنم منظور شما این است که مثلا یک کامپیوتر می تواند به طور همزمان به هر دو مودم به صورت بی سیم متصل باشد. در غیر این صورت چرا گفتید گیت وی دوم هر سیستم را مودم دیگر قرار دهم ؟

آیا راهی برای اتصال هر سیستم به طور همزمان به هر دو مودم وجود دارد ؟
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۰۹ ب.ظ
سلام مجدد
ببخشید دیر شد
با توجه به اینکه دیر وایرلس ما SSID داریم و شناسه ی جدا وجود داره در حالت عادی امکان پذیر نیست که ما همزمان استفاده کنیم و چیزی که من گفتم برای کارت شبکه با سیم بود
اما اینجا اگه شما یه مودم معمولی و یه بی سیم داشته باشید میتونید سیستم هارو همزمان به هر دو وصل کنید
حتی میتونید با برنامه تنظیم کنید که اگه دانلودم تا ۳۰۰ کیلوبایت بیشتر رفت مابقی رو از اون کانال دیگه بگیر و...
شما برای حل مشکلتون هر سیستم رو خارج از شبکه و جدا هم با مودم اول و هم مودم دوم تست کنید که ایا در حالت عادی اینترنت میگیره یا نه اگه هر سیستم تو هر یک از حالت ها به مشکل برخورد ابتدا اون رو حل کنید بعد که تمام سیستم ها امتحان خودشون رو به صورت تکی پس دادن شما یه نقشه برا شبکه کردنشون بکشید و اگه تو این مرحله مشکل داشتید اینجاست که میگیم سیاست شبکه ی ما مشکل داره نه تنظیمات سیستم
پس فعلا باید از سالم بودن عملکرد پروتکل TCP در هر سیستم و با هر دو Adapter مطمئن شد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۳۹ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۷۸۶ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۳۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
  آموزش آپدیت ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ elecomco ۰ ۲,۴۰۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۳ ب.ظ
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۱۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  adsl فن آوا یا شاتل؟ SepidehP ۷ ۴,۸۷۴ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۷۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close