زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سهمیه شاگرد اولی پیام نور؟؟؟؟؟؟

ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط fa_shinobi.)
Lightbulb سهمیه شاگرد اولی پیام نور؟؟؟؟؟؟
سلام دوستان.
یکی از دوستای من پیام نوری هستش و خیلی رو سهمیه شاگرد اولی حساب کرده. اما یکی از مسئولین دانشگاه گفته که کل پیام نورای کشور یه دانشگاه حساب میشه و شما باید بین تمام اونا اول بشی تا سهمیه بهت تعلق بگیره. این حرفش درسته؟
کلا جواب درست و حسابی کسی نمیده اگه شما اطلاع دارید لطفا کمک کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ
سلام
بله حرفشون درسته
من دوستم پارسال تو کل پیام نورا اول شد و الان صنعتی اصفهان هوش می خونه
البته فکر می کنم تا الان معلوم شده باشه نفر اول کی بوده
ولی بهر حال کاری که شما بهتره بکنی اینه که خیلی با دقت انتخاب رشته تون رو انجام بدین. چون اونا شما رو بر اساس همین انتخاب رشته اگه بهتون سهمیه بخوره قبول می کنن
اما با رتبه اولی دانشگاه خودتون ، باید از دانشگاهتون نامه بگیرین به دانشگاه مورد نظرتون.فکر کنم برای غیر انتفاعی و مجازی سهمیه قبولی دارین
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , ashena1
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۲۰ ب.ظ
Re: RE: سهمیه شاگرد اولی پیام نور؟؟؟؟؟؟
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۰۵ ب.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  سلام
بله حرفشون درسته
ولی بهر حال کاری که شما بهتره بکنی اینه که خیلی با دقت انتخاب رشته تون رو انجام بدین. چون اونا شما رو بر اساس همین انتخاب رشته اگه بهتون سهمیه بخوره قبول می کنن
اما با رتبه اولی دانشگاه خودتون ، باید از دانشگاهتون نامه بگیرین به دانشگاه مورد نظرتون.فکر کنم برای غیر انتفاعی و مجازی سهمیه قبولی دارین

مبشه بگید دوستتون که قبول شد رتبش چند بود؟
۱
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۹ ق.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۰۵ ب.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  فکر کنم برای غیر انتفاعی و مجازی سهمیه قبولی دارین
شاید شما سهمیه ۱۰ درصد برتر رو میگید. آخه یه پذیرش دیگه هست که بدون آزمونه و فقط میشه غیر انتفاعی و پیام نور رو انتخاب کرد
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط IT Pro.)
یه سوال:
تاریخ فارغ التحصیلی من روی گواهی موقت زده ۳۱ تیر ۱۳۹۱.
دانشگاه گفته میتونستی همون مهر ۹۱ + مهر ۹۲ از این سهمیه استفاده کنی.
در صورتی که پیگیری کارهای فارغ التحصیلی + صدور گواهی و همچنین اعلام اسمم در سایت دانشگاه تا تیر ۱۳۹۲ طول کشید.
درست گفتن؟ یا امسال هم میتونم ازش استفاده کنم؟! Sad
۰
۰
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ
بله توی دفترچه هم نوشته که دو سال اعتبار داره.
انجام کارای فارغ التحصیلی هم به تاریخ فارغ التحصیلی شما مرتبط نمیشن. ولی بازم از چند جا سوال کنید، ممکنه مزایای دیگه ای هم داشت باشه که بتونید ازونا استفاده کنید
۰
۰
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۳۱ ب.ظ
RE: سهمیه شاگرد اولی پیام نور؟؟؟؟؟؟
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ ب.ظ)saturn2200 نوشته شده توسط:  
(27 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۰۵ ب.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  سلام
بله حرفشون درسته

مبشه بگید دوستتون که قبول شد رتبش چند بود؟

بالای هزار بود
۰
۰
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ ب.ظ
البته نظر دوستمون اشتباه بود. و هر مرکز پیام نور خودش جداگانه این سهمیه رو داره. پس لازم نیست که شاگرد اول کل کشور بشید
۲
۰
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ
سلام.برای سهمیه رتبه اولی هیچ شرط معدلی نذاشتن.یعنی یکی با معدل زیر ۱۶ هم میتونه از این سهمیه استفاده کنه؟؟Huh
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ ق.ظ
مهم نیست معدل شما چند باشه ، مهم اینه که جز نفرات برتر باشید، ولی متاسفانه دانشگاه های سراسری زیر بار پیام نور نمیرن، من خودم تو رشته نرم افزار معدلم ۱۶/۱۰ سال ۹۱ فارغ التحصیل شدم اون سال پذیرش نداشت کلا!!!!!! پارسال هم که پذیرش داشت غیر انتفاعی قبول شدم که نرفتم! پیام نور هم ۵۰ تومن پول از ملت گرفت ولی جالب اینجا بود که هیچ کس رو نگرفت و فقط کسری بودجه رو از بچه های ممتاز جبران کرد!!!! در ضمن طبق قانون پیام نور باید رایگان ادامه تحصیل بدی که زیر بار نمیره هیچ، نیم بها هم پذیرش نمیکنه!
رفتن به پیام نور بزرگترین اشتباهی که هر کس تو زندگیش میتونه بکنه! (البته من به اجبار بنا به دلایلی)

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط sanahin.)
ببخشید رتبه برتر یعنی اینکه بین بچه هایی که هم ورودی بودیم یا اونایی که باهم تموم کردیم؟ چون من ۷ ترمه تموم کردمو هیچ کدوم از هم ورودیام تموم نکردن فعلا؟ و اینکه یعنی یکی رنج معدلش بین ۱۴ ۱۵ باشه ولی از بقیه ی همکلاسیا بیشتر باشه تو دانشگاه خودشون رتبه برتر میشه؟ یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم؟

آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ب.ظ
سلام دوستان
به نظر شما فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد شهرستان می تونن از سهمیه ی شاگرد اولی استفاده بکنند یا نه ؟
ممنون پاسختون
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۹ ب.ظ، توسط hamid1989.)
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹ ق.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  ببخشید رتبه برتر یعنی اینکه بین بچه هایی که هم ورودی بودیم یا اونایی که باهم تموم کردیم؟ چون من ۷ ترمه تموم کردمو هیچ کدوم از هم ورودیام تموم نکردن فعلا؟ و اینکه یعنی یکی رنج معدلش بین ۱۴ ۱۵ باشه ولی از بقیه ی همکلاسیا بیشتر باشه تو دانشگاه خودشون رتبه برتر میشه؟ یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم؟

سال ورودی شما ملاکه، در ضمن فارغ التحصیلهای حداکثر ۸ ترم مشمول این قانون میشن، بالاترین معدل مهمه ، البته معمولا استانی لیست را اعلام می کنن ( واس ما ک اینجور بود ) تو پیام نور مگه کسی می تونه تو مهندسی بیش از ۱۶ بشه؟؟؟؟ من با نفر بعد از خودم ۲ نمره اختلاف معدل داشتم Cool
به نظر من بیخیال این پذیرش بشین چون واسه پیام نوری ها فرمالیتس!!!! نهایتا می خوان شما را بفرستن غیر انتفاعی Huh پس به نظر من آزمون بدین بهتره که لااقل یه جا درست و حسابی قبول شین!

(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ب.ظ)yamahdi نوشته شده توسط:  سلام دوستان
به نظر شما فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد شهرستان می تونن از سهمیه ی شاگرد اولی استفاده بکنند یا نه ؟
ممنون پاسختون

دوست عزیز آزاد می تونه فقط آزاد پذیرش بشه!

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yamahdi
ارسال: #۱۴
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۲۱ ب.ظ
متوجه منظورتون.نمیشم. منظورتون از این که میگین باید کنکور بدیم چیه؟

۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۳۴ ب.ظ
پاسخ : RE: سهمیه شاگرد اولی پیام نور؟؟؟؟؟؟
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۲۱ ب.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  متوجه منظورتون.نمیشم. منظورتون از این که میگین باید کنکور بدیم چیه؟
ببینید این سهمیه شاگرد اولی که اشاره کردم مربوط به کنکوره. یعنی کسی که شاگرد اوله و کنکور هم داده می تونه از این سهمیه استفاده و تو قبولیش تاثیر داره.
فکر می کنم یک سهمیه برای ۱۰ درصد برتر هست که در این حالت این افراد در زمان تعیین شده تو سایت سنجش انتخاب رشته می کنن این حالت بدون کنکوره که تا جایی که اطلاع دارم پیام نور از خود دانشجوهاش پذیرش داره

در مورد شاگرد اولی که شما گفتید نمی دونم دقیقا منظرتون چیه.
خودمم.نمیدونم منظورم چیه
منم از حرفای بچه ها میخوام یه چیزی دستگیرم بشه. از پاسخ شما هم خیلی ممنون.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question یک پیام مشکوک marvelous ۲ ۲,۴۲۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  گیت های نوری mostafaheydar1370 ۳ ۴,۰۲۳ ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: morteza318
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۹۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۳۳ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  مجازی یا پیام نور؟ hoseini.f ۲ ۳,۴۳۳ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hoseini.f
  طراحی یک سیستم نورانی هوشمند marvelous ۸ ۵,۶۵۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile منابع فارسی برای فراگیر پیام نور -نرم افزار foxn ۱ ۲,۷۶۸ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۶۱۶ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۹۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  انتخاب دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر با رتبه ۲ و۳ با سهمیه gari ۱۳ ۶,۹۹۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close